O ZatroConu... aneb pro ty, co nebyli....

Úvodem bych chtěl poděkovat sasovi... , který to tak nějak celé dal dohromady. Nezaznamenal jsem sebemenší technický či organizační problémek. Křenovi a Rbx-kovi za senzační vizitky. Fungovaly dokonale. :) Potom Sodovce, že mi express vysvětlila, i když na mě byla pěkně vytočená. ;) A všem ostatním, kteří si se mnou zahráli.
A závěreme - dokonalá akce, těším se na druhý běh prvního ročníku. :)
6.6.2010 18:33:55

Vlaada

Fakt fajn akce...

7.6.2010 11:41:03

Vlaada
tobě taky díky, ranní debata s tebou o TI3 a Diplomacii byla, stejně jako tvoje názory na Titan, velmi zajímavá a podnětná

7.6.2010 12:02:56

Poděkování...
První moje velké díky patří jednoznačně sasovi. Absolutně dokonalá organizace a podle mého i velká odvaha se do něčeho takového pustit. Jen má malý škraloup za to, že mi nečekaně udělil poctu pronést úvodní řeč :-)

Druhé díky pak směřují krenovi za parádní vizitky. Už jen ten nápad byl super, ale provedení mě zarazilo... Fakt jsem na ně chvíli na recepci zíral s otevřenou pusou :-)

Třetí díky patří všem účastníkům. Velmi si vážím toho, že Zatrolení jsou tak fajn lidi a navíc co slíbí, to dodrží (když se přihlásili, tak dorazili, když si objednali tričko, tak si ho vyzvedli). A celkově atmosféra přátelská, otevřená, prostě vynikající...

Jen mi bylo hodně líto, že jsem nemohl zůstat déle a trochu víc jsem poznal jen velmi omezené množství z vás :-(

7.6.2010 12:05:28

Tide of Iron
komu se líbí Tide of Iron, nechcete třeba zkusit Flames of War, mně hexy přijdou dost svazující .....
A hrát to třeba s line of sight, to už je něco, skoro jako steel panthery na počítači ....

7.6.2010 12:08:31

Děkujeme
Poděkování Sasovi za organizaci. Poděkování Křenovi za vizitky. Poděkování všem spoluhráčům, se kterými jsme hráli. Poděkování testerům fotbalové hry. Bylo moc příjemné vás poznat a těším se na další setkání.

7.6.2010 12:23:48

Vlaada

Eh, zatracenej enter :)
Jsem to nějak předčasně odeslal :) Byla to fakt fajn akce, spousta fajn lidí, spousta zajímavých her... a ta lehká neochota personálu hotelu, který na nás občas koukal jako na exotický druh obtížného hmyzu, se dala snést.

Omlouvám se těm, co si chtěli zahrát a nezahráli můj prototyp - jsem se občas nechal unést atmosférou akce a raději si sám něco zahrál, než abych se věnoval "práci"... ale bylo to i tím, že jsem chtěl sebou původně mít verzi pro 4 hráče, ale nakonec jsem stíhal jen verzi pro dva, která je spíš poměrně hardcore souboj mezi Jakeem a Quaritchem... oops... doufám, že jsem nic neprozradil, pokud ano, nechte si to prosím pro sebe :) Kdybych měl verzi pro čtyři, která je společenštější (na straně modrých je to vlastně kooperačka tři proti jednomu), určitě by se to hrálo víckrát.

To Sydo:
Já to s tím Titanem tak zle nemyslel :) Zajímalo mě, podle čeho je udělaná má nejoblíbenější počítačová hra, ale evidentně jsem si měl jen poslechnout pravidla a ne si sedat ke hře pro šest, což byl imho opravdu špatný nápad. Navíc mě trochu překvapila ta kostka pro pohyb armád - očekával jsem ten kostkový souboj, ale to komplexnější člověče nezlob na herním plánu se mě fakt překvapilo, zvlášť když na ten svůj jeden hod kostkou člověk může čekat třeba hodinu. Proto jsem hned, když to bylo možné, šel do prvního souboje, abych viděl všechny aspekty hry a mohl ze hry odstoupit (což mimo jiné výrazně vylepší a urychlí hru pro ostatní), a i ten souboj jsem se pak snažil urychlit, když jsem viděl, jak se po prvním kole nebo dvou souboje začínají ostatní hráči nudit, koukají všude kolem atd. Tohle jako hráč docela těžko nesu, a i kdyby souboj byl o něco víc taktický (okay, možná jsme měli jen málo zajímavou mapu, protože soupeřka neměla žádné nativní jednotky, a ty moje by byly zajímavější spíš v obraně než v útoku), tak bych měl špatný pocit, kdybych své tahy promýšlel a zdržoval ostatní.

Stejně jsem ovšem rád, že jsem si to vyzkoušel, a díky za vysvětlení. Na svou dobu to jistě je výborná hra (tedy pro dva nebo nanejvýš pro tři hráče), a i teď má jistě něco do sebe. A i hru pro víc hráčů si dokážu představit např. hranou přes email. Ty výhrady k náhodě byly dány spíš překvapením, protože jsem prostě nečekal, že bude tak výrazně limitovat i tu hru na mapě. Nepopírám, že je to nepochybně i o skillu, ale můj dojem je takový, že při zhruba vyrovnaných skillech bude prostě hrát až příliš velkou roli. Ostatně to můžeme někdy zkusit - jsem docela přesvědčen, že kdybych si první tři čtyři tahy číslo na kostce na pohyb nastavil místo házel (abych nasimuloval, že mám jako štěstí), tak bych tě v klidu porazil i se všemi tvými zkušenostmi s hraním Titana :)

7.6.2010 12:30:13

taky díky
skvělý víkend, fajn lidi a spousta her, co si přát víc? fakt jen snad mohla být akce o den delší. Přece jenom jedna Pax Romana a víkend je fuč :) Ale stálo to za to, parádní hra. A omlouvám se všem, které jsme rušili hlasitým stavěním a dutými ranami kyjem :)

7.6.2010 12:42:08

Poděkování
Taky bych chtěl poděkovat za skvělou organizaci akce - dokonalé. Nadšení jsme zejména z otevřenosti a přívětivosti všech zatrolenců. Přestože jsem neznali žádnou z her, které se hráli - jsme opravdoví a nefalšovaní začátečníci, skvěle jsme si zahráli a děkujeme všem za pozvání k hracímu stolu. Speciální poděkování za trpělivost patří těm z Vás, kdo nám vysvětloval pravila her (Ella, Tyrys a jejich drahé polovičky, Lacero + spol. a u ostatních bohužel neznám jména - přesto díky). Příště určitě jedeme, jen musím do Tide of Iron sehnat 4stěné kostky pro přítelkyni - s jejím štěstím se prostě bojovat nedá :-D No a kdyby náhodou někdo v Hradci a okolí hledal spolu/proti hráče, tak dejte vědět.
Ještě jednou díky.

7.6.2010 12:47:48

Vlaada
Však v pohodě :) Hrát Titan v šesti je sebevražda, ale jako učební partie to je dostačující, učí se více lidí najednou. Já to hraju nejraději ve dvou, max ve 4 když to všichni umí a jde to rychle.

Btw. jak moc je tajemství ten tvůj Avatar? Přišlo mi to zajímavé, ale nevím, zda se mohu dělit o dojmy nebo zda to má být překvapení, bo na BGN ani jinde o tom není zmínka :)

7.6.2010 12:49:51

Vlaada
Btw tu výzvu na Titan přijímám :)

7.6.2010 12:51:07

Vlaada

to Sydo
Ad Avatar: Nejde ani tak o překvapení, problém je ten, že vydavatel to ještě neoznámil, takže mě žádali, abych o tom zatím pomlčel. Proto to není na geeku a tak. Svolení k tomu prezentovat to na uzavřenějších akcích mi ovšem dali. Je to pro mě takový divný stav, já se nikdy s tím, co dělám, netajil... ale taky jsem ještě nikdy nedělal takhle věc na zakázku, a podle tak komerčního tématu... Tedy podělit o dojmy se můžeš, ale prostě bych nerad, aby se to dostalo někde na nějaké anglicky mluvící weby, protože pak by mi mohli příště ve smlouvě zakázat prezentování hry na veřejnosti úplně, a to by mě mrzelo.

Ad Titan: Okay, na příští akci jsem tvůj :)

7.6.2010 12:59:03

...
fajn...hra se jmenuje Avatar a je tam nějaký Jakee a Quaritch, začíná se to vybarvovat :)

7.6.2010 12:59:08

Vlaada
Jasné, díky za osvětlení, vypadalo to moc zajímavě :)

7.6.2010 13:01:32

...
aha, takže ono to je opravdu podle filmu Avatar...hmm, no na těchhle věcích si přiliš nepotrpím, ale jsem zvědav. Každopádně se tady asi nebavíte o tom fantasy Ameri-trashi, že :)

7.6.2010 13:03:34

Vlaada, a Sydo u Titana
... tak to až bude ta akce, kde si to rozdáte ve dvou u Titana, tak to mi dejte vědět. Já přijdu jako divák :).

7.6.2010 13:04:11

:-)
a pak že ženský všechno vykecaj

7.6.2010 13:05:36

neoznamena hra
No zůčastnil jsem se zahájení vysvětlování a zíral jsem na jednu věc - to je opravdu hra podle filmu, na rozdíl od těch mnoha, které si vypůjčili jen název, jména postav a hra se naroubovala na nezávisle vymyšlený herní princip. Co mě trochu zarazilo, že asi po třech hodinách Vlaada stále vysvětloval (nebo diskutoval? nevím), zkrátka asi to bude opravdu HC.

7.6.2010 13:06:59

Křen
Tvá nabídka zní velmi zvláštně :-)

7.6.2010 13:14:43

ad Sappho
... :D na co ty hned nemyslíš :D.

7.6.2010 13:19:09

Vlaada

Mecenáš trolíků

panzer
To asi ne, je fakt, že to je hardcorovější, ale po třech hodinách už bylo nejen ukončeno vysvětlování, ale i dohraná hra :)

Nicméně stejně díky testerům i těm z přihlížejících, z jejichž tváří jsem vyčetl mírné obavy, že hra je příliš složitá: jedním z hlavních přínosů Zatroconu bylo to, že jsem se rozhodl pro snadnější vstup do hry vytvořit scénář pro první hru, ve kterém jednak nebude potřeba velká část pokročilých pravidel (takže se výrazně zkrátí vysvětlení hry), a který bude také kratší pro první zahrání. V té Bille na mě sice koukali divně (ten nápad přišel během nákupu poživatin, a hned jsem ho musel trochu víc promyslet - a člověk s nákupním košíkem a lehce nepřítomným výrazem, který se skoro půl hodiny rychlým krokem se pohybuje po prodejně, aniž by se zastavil u jediného regálu, musí být prostě přinejmenším podezřelý :), ale myslím, že to bude velmi přínosné pro hladší vstup do hry.

7.6.2010 13:30:34

Vlaada
Aha, tak takhle se tvoří ty "světové hry". No ještě že tě ten nápad nepřepadl v autě někde na kruhovým objezdu, v Pardubicích jich pár je :)
Jinak na Avatar už mám referenci od kolegy z práce, Jirky Baumy, je to člověk docela uzavřený, ale když jsem se ho zeptal jak se měl na nějaké herní akci odpověděl "Až někde uvidíš Avatara, kup ho". Není nad stručnou a výstižnou odpověď na něco co se člověk vůbec neptal :) (doufám že na tyto stránky nechodí)

7.6.2010 14:08:13

Vlaada

to panzer
To s tím kruhovým objezdem by se klidně mohlo stát, což je taky důvod, proč raději neřídím - znám se :) Ale jinak jsem rád, že se Jirkovi Avatar líbil (hrál tuším tu úplně první verzi...)

7.6.2010 15:10:26

můj pohled
Tak jsem v pátek vyrazil přímo z práce z Olomouce, v šest jsem byl v Pardubicích a tak nějak hned před večeří jsem do toho spadl po hlavě u domluvené partie Warrior knights se sasou, The Hammerem, Speedym, .klopčíkem a krenem. Hra mi samozřejmě leží rok doma a netušil jsem, že je tak dobrá. Bavil jsem se skvěle, i když mi bylo líto .klopčíka, kterého všichni považovali za favorita, takže ho hned zkraje velmi zkrouhli a já jsem ho na závěr dorazil zabitím jednoho jeho šlechtice. Otevřel jsem tak cestu krenovi, který obsadil jedno mé bohaté město a to vyústilo v monumentální souboj všech našich armád o boj kdo zkoho. Nádherná bitva s pokerovou úpravou dopadla zcela nerozhodně, což trochu zdrtilo Speedyho, protože jsem mu naboural asi jeho promyšlenou strategii. Skvělá partie skončila o čtvrt na dvě a já jsem se poroučel do postele. Moc jsem nespal, takže probuzení v pět dvacet mi neprospělo a sobota byla celá ve znamení útlumu, což mě mrzí, protože jsem nezvládl díky únavě zahrát vše, co jsem chtěl. Přesto bylo pár pěkných partií, hlavně díky Sodovce, která mě zatáhla hned po snídani spolu s hwarem do partie Dobyvatelů vesmíru. Výklad byl příliš rychlý na můj unavený mozek, takže jsem se soustředil na budování vojenských planet, což mi připadalo nejjednodušší a skončil jsem na pěkném druhém místě. Druhá partie už mi tak moc nešla, protože jsem po ránu skutečně nestíhal rozjezd. Ale byl to příjemný začátek soboty a pak jsme se vrhli na Colosseum, které mě naprosto pohltilo a nadchlo barevností komponent. Vůbec v sobotu jsem se spíš kochal barvami her, než že bych zvládal jejich intelektuální hloubku. Ale naši herci se snažili, divadlo jsem budoval a tuhle hru prostě chci a musím mít. Parádní partie, u které kromě Sodovky ještě byla s námi Elissa, hwar a tuším Jana. Za zmínku s této partie jistě stojí skvělé představení tuším v Sodovčině divadle, kde jako poctu Císaři dávala famozní hru, minutové přestavení s rostlinou v hlavní roli. Císař byl nadšen, květinu pošlapal a mě napadlo, kde asi Jára Cimrman byl na svém nápadu s živými obrazy :). Potom jsme ukecali Sodovku, aby nám vysvětlila Cyclades, což je další skvělá hra, kde jsem se rozhodl věnovat hlavně antické filozofii a úspěšně se to dařilo do chvíle, než jsem byl nucen postavit své první město a ostatní zjistili, že na té filozofii něco je. Souboje o ostrov s rohem hojnosti, které jsme sváděli s Adélou vzájemnými zdvořilostními návštěvami našich loďstev určitě taky patřily k vzrušujícím částem téhle partie.
Potom jsem díky děvčatům zjistil, jak těžké je vlastně rodit děti, a to u parádní hry Evo, které měla pár prvků společných s Cycladami. U téhle hry už jsem ale mlátil čelem o stůl a vnímal jenom svoje růžové tyranosaury, které neustále trhali na kusy zelení triceratopsi od Adély. Zůstal jsem ve skóre daleko vzadu, ale to mi zase nabízelo krásnou možnost vyslovit památnou větu, že "mě tahle aukce nemůže ohrozit" :). Bylo to parádní a pak jsem musel vysadit, protože mozek už odmítal poslouchat, tak jsem přisedl k partii Fury of Dracula a fandil Sodovce v jejím coby Draculovu útěku před bandou běsnících lovců.
A tady u té partie se stala další důležitá věc, protože celý pátek a sobotu jsem marně sháněl člověka s přezdívkou Panzer. Měli jsme spolu něco domluveno a já jsem se pořád lidí ve výtahu, v hernách, na chodbách a u jídla ptal: "neviděli jste Panzera"? A lidi většinou odpovídali: "jo, někdo v herně 4 ho měl". Chvilku mi vždycky trvalo, než mi došlo, že já se ptám na člověka a lidi si myslí, že hledám hru Panzer generál, která se válela skutečně všude. Byly jí plné výtahy, stoly i tašky, kde jsem vešel, tam se to hrálo a vypadala skutečně dobře, takže možná škoda, že jsem nevyzkoušel. No ale prostě Panzer jako člověk nebyl nikde a situace začala být pomalu zoufalá, protože sobota pomalu začínala kočit :). ...a právě u partie Draculy jsem se občas po očku kouknul na partii TOI u vedlejšího stolu, kde zřejmě laredo někoho zaučoval. A pak jsem to spatřil ... na vizitce, to jméno ... Panzer ... seděl prostě u vedlejšího stolu :). Nutno říct, že jsem ho potkal několikrát i s jeho synem, ale prostě vizitku jsem neviděl. Ono to bylo tak, že když se vedle mě někdo postavil, tak jsem vždycky naklonil hlavu a podíval se na vizitku a pak se zase vrátil pohledem na nějakou hru. Takže asi to muselo vypadat komicky :). No nakonec jsme se potkali a všechno dobře dopadlo, takže jsem ani já nejel domů s prázdnou, ale s několika novými krabicemi.
Také jsem se motal kolem Vlaadova projektu a hodně mě to zaujalo, protože zdroj námětu se mi velmi líbil. Rád bych to zkusil a mrzí mě, že na to dešlo, ale v sobotu jsem byl skutečně na dně se silami, takže to nemělo smysl a v neděli už na to nebyl prostor a čas. Přesto si cením toho, že jsem mohl s Vlaadou prohodit o jeho projektu pár slov u snídaně a rozhodně se těším, až to vyjde a rád si to pořídím.
V sobotu večer jsme trochu filozovali o hrách u večeře se sydem, což bylo také příjemné. Co se týče jídla, byl jsem spokojen maximálně s minimálními porcemi, které mi servírovali, na rozdíl od závodní jídelny, kde mi dávají dvakrát až třikrát tolik, co normálně sním. Hodně zeleniny mi taky vyhovovalo, stejně jako zelí s koprem. Ubytování vynikající. Servírka se na mě dokonce usmála a vřele poděkovala, když jsem nechal trochu větší tringelt, takže u mě mají plus :).
Ranní nedělní debata na téma teorie her s Vlaadou byla osvěžující a jak už jsem říkal, je škoda, že už nebyl čas si jeho projekt zahrát, takže díky alespoň za vyčerpávající informace co se projektu týče i her všeobecně.
Skvělé bylo potkat konečně anekena, když se známe rok z icq :). Bylo to sice jenom tak narychlo ve výtahu, kde jsme si potřásli rukama, když jsem se s nimi svzel omylem do sedmého patra, ale super. Mrzí mě, že jsem nestil s ním nic zahrát, hlavně War of rozes, na což jsem se těšil, ale když ta hra přišla na pořad dne, už jsem měl domluvenou partii Galactiky. Tak snad příště.
No a závěr Zatroconu u mě patřil právě Galactice, kterou jsme začali v neděli v deset a skončili zhruba o půl třetí odpoledne. Fantastická hra, fantastičtí hráči Sodovka, Parxel, hwar, Hike a korunou všeho byl kren, kterého jsme napřed odmítli a pak ho zavolali, aby sehrál roli prezidenta a nikým nepodezíraného hlavního cylona. hwara jsme navzdory všem jeho protestům zavřeli do basy, zatímco skuteční cyloni dělali co mohli, aby naše mise neuspěla. Napřed šlo vše až příliš hladce a my se nechali ukolébat, i když to bylo jen ticho před bouří. Byla to nádherná partie, u které sem se náramně bavil a bylo mi vlastně jedno, jestli doletíme nebo ne :). Nakonec jsme nedoletěli, ale moc nám nechybělo.
Určitě jsem zapoměl na hromadu věcí, nezahrál spoustu her a nepotkal osobně hromadu lidí. Určitě jsem chtěl zahrát se sydem Indonesii, s PJejem Ghost stories, ale 48 hodin bylo málo, když polovinu jsem byl trochu indisponován.
Takže bylo to skvělé, díky vám, díky všem. a přístě snad zas :).

7.6.2010 15:32:36

super akce
ahoj všem co jsme se potkali na zatroconu...
a dík všem co měli cokoliv do činění s organizací...
moc se těším na další setkání ať už na dalším ročníku zatroconu, či na jakékoliv jiné herní akci...
tato byla moc moc povedená... ;)
PS: přidávám se k prosbám napříště aspoň jeden den přidat...

7.6.2010 15:55:08

Tangram
tak to mě mrzí cos kvůli té blbé přezdívce absolvoval. A to jsem u Panzera Generála asi hodinu čumendoval a v TOI jsem si spletl modýlek Panzera s Tigrem. Prostě ten den přepanzerováno. A ke všemu hódně velká akce, tam se člověk ztratí raz dva :) Tak snad se ti budou aspoň ty hry líbit.

7.6.2010 17:36:40

Vybíráme z Bazaru

God of War karetní hra, NOVÁ
God of War karetní hra, NOVÁ
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas