O ZatroConu... aneb pro ty, co nebyli....

Úvodem bych chtěl poděkovat sasovi... , který to tak nějak celé dal dohromady. Nezaznamenal jsem sebemenší technický či organizační problémek. Křenovi a Rbx-kovi za senzační vizitky. Fungovaly dokonale. :) Potom Sodovce, že mi express vysvětlila, i když na mě byla pěkně vytočená. ;) A všem ostatním, kteří si se mnou zahráli.
A závěreme - dokonalá akce, těším se na druhý běh prvního ročníku. :)
6.6.2010 18:33:55

titan
Opravdu stojí za to? Vůbec jsem se nedostala k tomu, abych na něho koukla. Kdyžtak rozvedu diskuzi přímo u něj, ale jen krátce, je to hratelné ve dvou?

7.6.2010 10:24:36

sydo
Zrovna u Titana se mi kostky líbí moc a to mě napoprvé kosibratr 2x vyklep jako nic asi během 2 hodin.

Fakt je, že někdy se kostky zblázní a hru potopí. Ale na druhou stranu jsem na Zatroconu zažil spoustu her ve kterých dělali hru zajímavou až do poslední chvíle viz. zmiňované TI3 a vůbec mi to nevadí. Spíš naopak. Komplexní hru si představuju tak, že musíš mimo jiné vyjít i s náhodou náhodu a ne jenom si tupě spočítat v jakém kole si vzít jaký materiál atd.

Pro mě byl Zatrocon jasným impulsem směrem k AT. Stručně bych řekl, že od Zatroconu pro mě už Euro nebude nikdy jako dřív.

7.6.2010 10:25:03

Sappho
ve dvou je právě nejhratelnější!

7.6.2010 10:32:06

Sappho
Ve dvou je naprosto luxusní, na nikoho se nečeká a odsýpá to. Ve více než 4 hráčích bych ho asi nehrál, sami jste to viděli.

7.6.2010 10:41:05

sydo
Mně se to líbilo, ale ve dvou to doma neprosadím =)
Ale stejně zůstává ve wish-listu, ono na něj jednou dojde... =)

7.6.2010 10:45:51

To Ta"jemná"
Hrozně rád jsem tě poznal.. a to, že to bylo u Titanu, mě to těšilo jěště víc! :D:D
Pořádně se ho nauč.. já si jej brzo koupím a až se sejdeme.. dáme mega pařbu se Sydem a uvidí se.. na kterou stranu se nakloní ta náhoda! :D:D

7.6.2010 10:54:10

rbx
Já vím, že na ty jeptišky nakonec nedošlo (s tebou), ale vzhledem k tomu, že máš stále mé křeččí kolo jako rukojmí, tak si je budeme muset zahrát někdy jindy (mám takový dojem, jako by se ti vyhýbaly) =)

7.6.2010 10:55:09

Ella
Neboj.. přítel to rozdejchá a Titán bude doma.. :) Stejně už podvědomně cítí, jak by si zase zahrál a zatroubil na svou trumpetku.. :D

7.6.2010 10:55:16

ad Titan ad Sydo to Sapho
Sakra Titan je hra, kterou jsem hned, jak jsem se o něm dověděl, vyřadil ze své oblasti zájmu. Ani na Zatroconu jsem se o něj nijak zvlášť nezajímal. Nicméně jsem dvakrát seděl při jiné hře u vedlejšího stolu a tak jsem občas jen na půl okapohlédl a na půl ucha zaslechl kousek hry a musím říct, že se mi to tak na čtvrt srdce zalíbilo a že bych to někdy docela rád zkusil. Takže pokud si to Sapho někdy v budoucnu třeba pořídíte, tak bych to snad i okusil.

Jinak si osobně myslím, že by se Sydo a jim podobní neměli vůbec zúčastňovat takových akcí, protože šíří v populaci nebezpčný virus ameritrashe a já si naivně myslel, že jsem vůči tomuhle viru imunní. A teď s hrůzou zjišťuju, že nevím kam bych se měl jít léčit :(.

7.6.2010 10:57:14

SSZGSA
to víš, že jo! Už teď se těším :-)

7.6.2010 11:00:11

rbx

...
ja take dekuji Sasovi, palec nahoru! A palec dolu personalu v restauraci. Jinak ubytovani super, snad az na toho pana, co poslouchal v sobotu vecer za dvermi, jestli nehlucime :-) Skoda ze tam nebyl v patek, to by nemusel stat za dvermi a mohl zustat v recepci, jakoej to byl bordel :-)

Jinak se primlouvam za vicedenni akci, alespon prodlouzeny vikend, her byla spousta a pokud si da nekdo jednou neco delsiho, razem ma skluz.

Diky Siaronovi za nocne-ranni nalejvarnu WoTRa a za partii Fire and Axe. Vypada to, ze asi ty karty co uz mam vycistene a pripravene prece jen dodelam, protoze ta hra je super. Dale diky Elenistarovi+1, Krenovi a Sasovi, ze jste si se mnou dali muj oblibeny skodoliby Aquarius a nekteri z nich i kacenky :-)

A nesmim samozrejme zapomenout na PJe a skoleni v Ghost Stories a skvelou partii Arabskych noci.

Jo a diky i Zeusovi, ze dojel s trickama!

7.6.2010 11:01:52

krene
na protititanovskou kůru rozhodně doporučuju Vlaadu, ten te zbaví pokušení na totata... :-)

7.6.2010 11:04:40

ZC
Připojím i své hodnocení. Situaci jsem měl trochu komplikovanou přítomností devítiletého synátora. Už u pokusu sledování partie Panzer Generalu bylo jasné, že je třeba hrát, nikoliv sledovat "jinak je to nuda", jak mi bylo řečeno. Přijeli jsme sice až v sobotu dopoledne,ale přišlo mi, že jednotlivá společenství jsou už tak nějak vytvořena a nikde se moc člověk nevetře, pokud není předem domluven. Proto mě překvapuje jak moc her jste někteří za ty 2 dny vyzkoušeli. Vyloučili jsme scifi a fantazy epické hry, přeci jen by asi měl mít člověk dopředu alespoň načtená pravidla a studujte pravidla u her které nemáte, když nehrajete ani spoustu her co máte :)
Co jsem tedy za těch 24 hodin přítomnosti smutně oželel:
- dokoukat partii Panzer Generala (i tak wish list)
- využít vysvětlovací partii Cyclades u vedlejšího stolu
- vyzkoušet Robo Rally
- shlédnout vysvětlovací partii Twilight Struggle u vedlejšího stolu
- dokoukat vysvětlovací partii nové hry Vlaadi Chvátila

Naprosto super byla komunita hráčů TOI. I přes mizernou znalost pravidel a téměř nulovou znalost taktiky (což je ostuda když hru vlastním a musím napravit) jsme si perfektně zahráli, synátor byl nadšen (i se mu prý o TOI zdálo). Moc díky Klopníkovi, Laredovi a Kubišovi, když jsem pak v neděli večer doma pročítal pravidla konečně mi docházelo co všechno jsem u Kidney ridge podělal. Škoda že Kubiš nevydržel první kolo opatrného nástupu Němců a donutil mě málem přepsat dějiny, kdy postupnou porážku indických jednotek odvrátilo jen nadcházející svítání a únava aktérů.
Tedy nejlepší zážitek akce jednoznačně TOI
Nejhorší - raní buzení synátora v 7:30 (2 hodiny spánku), že jsme do Pardubic přeci nejeli chrápat, ale hrát hry.
Sic jsme z nových her vyzkoušeli akorát v neděli před odjezdem Adventures (docela sranda hra), hodnotím akci jako vynikající. Bohužel se moc líbila i synátorovi, takže budu řešit obdobné problémy asi i příště.

PS: organizace perfektní, k jídlu bez výhrad (ti co reptají toho ještě asi moc nezažili). Přiznám se ale, že jsem vůbec nezaregistroval, že se na místě něco vybíralo, za což se moc omlouvám. Pošlete tedy prosím číslo účtu a částku, pokud byla částka dobrovolná , tak jenom číslo účtu.

7.6.2010 11:05:13

rbx

kren a Titan
take jsem teto hre doposud vcelku bez problemu odolaval, ale po Zatroconu uz si to musim s tim Titanovym guru zahrat a dat mu tu sanci :-)

7.6.2010 11:05:23

Tricka
na ty sem uplne zapomel .. jsou naprosto luxusni, i pres prvotni zdeseni, ze cislovani bylo v tzv. TROLI velikosti ... nakones sedi pekne. Velke diky ooo Die.

Elissa ... jeden titan ciha u me doma, sice sem doufal ze se k nemu na zatroconu dostanu a naucim se ho tou lehci cestou, ale tak holt si prectu pravidla a nekdy ho spachame :)

7.6.2010 11:05:24

Siaron
Jasně, mám sydův rychlokurz, takže jsem rozhodně důstojný protivník. Přihoď k tomu i zahálející TI3 a další a máme program na celé léto :-D

7.6.2010 11:07:41

Trička
skvělá, už nehodlám nosit jiná =) obzvlášť na filozofické fakultě budu ozdobou ;-D

7.6.2010 11:09:15

Elissa
No nevahej, vcera uz jsme to natukli s thalesem, ktery kdyz uz me ve ctvrtek nakladal hry, a nakouknul do herny prohlasil, ze aby si zahral vsechno co by chtel, musel by tu byt mesic v kuse :) urcite brzo neco spachame .. az se trochu seberu a rekonstruuju hlasivky :) Prekricet anekena a spol ve 3 nebo kolik rano, u partickey Aaaarghtecu, bylo dost narocne .. vubec nechapu, jak me rbx u toho WOTRa slysel :)

7.6.2010 11:12:02

siaron
Co se týče té třetí hodiny ráno. Taky jsem si nepřipadal, že jedu v romantickém a tajemném orient expressu a řeším úkladnou vraždu.

7.6.2010 11:16:20

Elenistar
Orient express prepadla banda neandrtalcu ? :)

7.6.2010 11:17:28

rbx

Siaron
umim odezirat!:-) Ale musim rict, ze se mi WOTR rozlezel a jak jsem byl zaskoceny jeho slozitosti, tak takhle zpetne uz emoce opadly a rozhodne si ho rad zase nekdy zahraju. A to jsem o nem tvrdil, ze slozitejsi hru jsem jeste nehral.

7.6.2010 11:17:36

rbx
jsem ti k dispozici ... ono na prvni hrani tech pravidel je hodne ... ale ta slozitost je spis v tech moznostech :)

7.6.2010 11:20:36

ad Elenistar a Siaron
Jo Siaron má naprostou pravdu. Orient Express přepadla skutečně banda neandrtálců s kyji pod velením Anekena a Hrabinha a drsnými útočnými výkřiky UGO! UGO! masakrovali cestující :).

7.6.2010 11:27:25

to Siaron a Elenistar

Ano, kolem třetí hodiny jsem zrovna v Orient Expresu dumala, jaký je ten Colonel nemorální, když mi už potřetí posílá stejnou kartu, když mě do reálu vrátila hláška "A architekt je ten, co má kyj":-)

7.6.2010 11:27:48

kren a sodovka
Už jsem si konečně vzpomněl jak to dopadlo. Bylo vražda umlácením. Proběhla v každém vagonu. Motiv byl myslím buď z legrace nebo tam hledali a nebo si ho spletli s nákladním vlakem kamení. A podnikla ji banda architektů. A bylo to v ty tři hodiny.

7.6.2010 11:34:10

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 20 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

El Grande (2023)
El Grande (2023)
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas