O ZatroConu... aneb pro ty, co nebyli....

Úvodem bych chtěl poděkovat sasovi... , který to tak nějak celé dal dohromady. Nezaznamenal jsem sebemenší technický či organizační problémek. Křenovi a Rbx-kovi za senzační vizitky. Fungovaly dokonale. :) Potom Sodovce, že mi express vysvětlila, i když na mě byla pěkně vytočená. ;) A všem ostatním, kteří si se mnou zahráli.
A závěreme - dokonalá akce, těším se na druhý běh prvního ročníku. :)
6.6.2010 18:33:55

supr
akce, tak kdy bude další?

7.6.2010 00:35:41

Dík aspoň za nakoukntí
Mrzí mne, že jsem na ZatroConu mohl strávit jen pár chvilek a díky SSZGSA, .klopčíkovi a dalším, se kterými jsem si je užil. A dodatečně zdravím taky všechny, se kterými jsem stihl prohodit jen pár slov, nebo ani to ne.

7.6.2010 05:51:15

Trohat
Ten princip co popisuješ sedí na Poštovního kurýra. Taky ho moc nemusím, i když poslední partie minulý týden nebyla špatná. Dcerka ho vyhrála v nějaké soutěži s TV Nova a hned: "tatí, jak se to hraje?" :)

7.6.2010 05:56:40

ZatroCon z pohledu Hika
Předem musím vyseknout hlubokou poklonu Sasovi za bezproblémovou organizaci.

Pak taky díky všem, se kterými jsem měl tu čest něco zahrát, nebo se na hru alespoň podívat - můj wish list se plní k prasknutí. :o)

V pátek jsem začal letmým seznámením s Twilight Imperiem, v čemž má prsty SSZGSA, který mě naverboval i přes můj chabý odpor. Nakonec musím říct, že přestože hry tohoto typu nejsou můj šálek čaje, tak jsem se dobře bavil a když jsem pak začal dostávat ze dvou stran na budku, dalo to mému upachtěnému budování úplně nový rozměr.

V sobotu hned po snídani jsem se dostal jako slepý k houslím ke hře Fire and Axe (přidána do wish-listu). Během hry jsem hodně škodil a na pohled to vypadalo, že mám hodně bodů, takže jsem po zásluze prohrál, ale užíval jsem si to skvěle, děkuji Siaronovi, rbxovi, The hammerovi a Speedymu.

Pak jsem strávil nějaký čas nahlížením přes rameno hráčům u hry Colosseum (rovněž wish list), nad kterou jsem již dříve přemítal a rozhodnutí zatím odložil. A pak jsem taky mlsně pokukoval na Cyclades, ale bohužel jsem se nedostal k zahrání, takže zatím zůstávám nerozhodnutý.

Zároveň jsem trošku okukoval prototyp od Vlaadi, ale skutečně nevím, jak moc se lze o něm rozepisovat, tak se omezím pouze na vyjádření, že na první pohled se mi hra zdála dost hard-core, ale zřejmě mám moc nízko posazený práh složitosti. :o)

Poté se mne ujal Eyron, se kterým jsem měl slíbené hraní Shoguna, ale k tomu nakonec nedošlo, místo toho ale v reakci na všude kolem rozkládané hry Tide of Iron, Eyron donesl a naučil mne hru Panzer general, která mne velice příjemně překvapila svojí přívětivostí i pro lidi, kteří ty tabulečky s palivem, střelivem a dostřelem u vojenských her prostě nedávají. Takže díky ještě jednou. (Do záznamu - opět jsem prohrál, ale užíval jsem si to.)

Pak následovala oddechovka Basket Boss, která byla taky velice vydařená. Opět pokud jsem neprohrál úplně, tak jsem byl snad předposlední.

Poté jsem se nachomýtnul ke hře Fury of Dracula, kdy mne Miri rychle vpravila do pravidel a šup, už jsem šlápl Sodovce aka Drákulovi do doupěte a začal jsem dostávat masírku. Nakonec mi ostatní přispěchali na pomoc a díky posvěceným kulkám dostal Drákula, co zasloužil. (Takže tady jsem zvítězil, ale řekl bych, že ne vlastním přičiněním.)

Poté jsem Miri a Sodovce a Jakubovi vysvětlil hru Glen More a zahráli jsme si seznamovací partii, doufám, že mi ostatní odpustí ten zmatený výklad pravidel, ale nemám je ještě úplně zažité. (Opět jsem skončil jako poslední.)

Prohře v následující partii Arkham Horroru jsem se vyhnul jenom proto, že na mne už nezbylo místo, ale musím říct, že jsem z množství materiálu u hry měl docela respekt a z mého pohledu mi základní hra připadá jako přiměřený nášup.

Před spaním jsem v sobotu ještě střihl s The Hammerem, Speedym a Elenistarem a Lelem Bombarduj, což jsem sice neprohrál, ale hlavně proto, že jsem skoro nic netrefil (jiní měli dost mínusové skore). Pak jsem ještě umluvil Elenistara, aby si s bandou lidí, kteří se sešli zahrál Dixit, který jsem překvapivě vyhrál. Poté jsme si střihli ještě Red November, a musím říct, že takhle uchechtanou hru jsem ještě nehrál, jediný důvod proč ji neumístím na wish-list je, že při menším počtu hráčů to asi nebude takové dobré. Adalpovo dilema, koho nechat umřít, mne vede k úsměvům ještě teď. Nakonec se ponorku podařilo zachránit, sice celou hořící a s posádkou dvou gnómů ze startovních sedmi.

A pak už přišla neděle, ranní hromadná debata u snídaně s Vlaadou, která se točila kolem hry Twilight imperium a Vlaadova pohledu na náhodu. Pak debata s Trohatem o Dračím doupěti a nakonec zlatý hřeb Battlestar Galactica (přidáno do wish listu).

Musím říct, že žádnou hru jsem si tolik neužil jako právě partii Galacticy se Sodovkou, Křenem, Parxelem, Hvarem a Tangramem. Od začátku jsem byl Cylon, ale na radu Sodovky jsem zase tak moc neškodil, protože situace se prý podělá i sama. Poté při jedné zkoušce druhý skrytý Cylon Křen zaškodil, ale nikdo ho nepodezříval a pochybnosti vznikly o Hvarově loajalitě. Takže jsem neváhal, běžel Hvara šoupnout do vězení a Tangram (Saul Tigh) vydatně pomohl (ostatně Tangram během celé hry hrál Tigha výborně, protože kdykoliv měl někdo jít do vězení okamžitě snižoval obtížnost tohoto úkolu). Pak začaly pochyby, že Cyloni jsme Sodovka a já a Hvar byl bez šance se z vězení dostat (i já jsem skutečně věřil, že Sodovka je Cylon - tedy můj parťák). Nakonec se Křen odhalil, čímž vyvolal zmatení u ostatních hráčů, kdo je ten zbývající, ale Sodovka začala snahy o můj odsun do vězení, přestál jsem celkem tři pokusy, kdy ten poslední už bylo moje pravé přesvědčení hodně zjevné, ale vhodným použitím jednorázové schopnosti, kdy karty jedné barvy mají hodnotu 0 jsem i přesto odolal a pak jsem odhalil svou pravou identitu a přidal se ke Křenovi. Vítězství pak bylo sladké, protože pokud bych býval seděl ve vězení, velice pravděpodobně by Galactica skočila na Kobol a lidé by sice se zdecimovanými zásobami, ale přesto vyhráli. Věřím, že i ostatní měli z té hry dobrý pocit a při příštím Zatroconu budou svolní k odehrání odvety.

Co se týká nějakých stížností na kvalitu jídla, množství jídla, ochotu personálu hotelu apod. Nemůžu říct, že jsem byl 100% spokojený, ale tohle všechno je prostě jenom podružné a zážitky ze skvělých her se zajímavými lidmi to mnohonásobně vyvažují.

7.6.2010 07:13:01

Křen
Nákup TS byla takové nedělní hurá akce. Jsme si řekly, nač čekat :) Včera jsme zkoušely chvilku kouknout do pravidel,ale u druhé stránky jsme usínaly :)

7.6.2010 07:44:11

ZC
Tak jako fakt dobrý! Díky všem za super zahrání, jen toho času bylo zatroleně málo...

7.6.2010 07:46:35

Skoda ze jsem se nemohl zucastnit
uprimne zavidim:-)

7.6.2010 07:54:04

..........
Taky jen tiše zavidím ,celý vykend jsem bohužel pracoval ,tak doufám mě to vyjde příští rok.

7.6.2010 08:02:25

to Ringo
... tvoje vizitka ležela až do konce Zatroconu k vyzvednutí na recepci ... :)

7.6.2010 08:14:49

to Ringo

čímž ti chce Křen naznačit, že mu dlužíš pět korun:-)

7.6.2010 08:18:39

...
naprostá spokojenost, narozdíl od jiných nemám jedinou stížnost jak na ubytování, tak na jídlo, přijel jsem tam kvůli jiným věcem :-D Jednoznačně velké díky Sasovi za organizaci (a Larmecovi za jeho zaměstnavatele, kteří ho nepropustili z okovů a tak jsem mohl jet místo něj :-D)
Myslím, že se mi zase dlouho nepovede zahrát si dvě hry Twilight Imperia po sobě, což pro mě byla nejlepší část ZC. Sice jsem díky tomu už moc dalších her nestihl a vzhledem k tomu, že jsem byl dva dny zavřený v herně u TI, tak někteří účastníci měli pocit, že jsem přijel až v neděli, ale pro takovýhle herní zážitek je třeba přinášet oběti :)

7.6.2010 08:20:38

...
jediný co mě mrzí je, že můj přítul byl vyklepnutý Sydem v titanu jinak bych už ho měla doma (problém byl jenom s vybráním peněz) - zakhle se mi uklidní cca za půl roku
asi prostě budem hrát eurovky do smrti :-)
PS: děkuju za trpělivost u vysvětlování všech her a bylo opravdu super si s Váma všema zahrát - příště zas

7.6.2010 08:24:43

kren
njn, snad priste:-)

7.6.2010 08:33:35

sodovka
:-D kdyz mi da cislo uctu, tak mu je poslu:-)

7.6.2010 08:35:28

Zatrocon
Mě se tahle akce líbila ještě z jednoho důvodu. Sešli se na ní veskrze zkušení hráči a to je pak jiný kafe. To má hraní úplně jiný rozměr. A z hlediska atmosféry, když to porovnám třeba s deskohraním, tak to bylo prostě někde úplně jinde. To je naprosto nesrovatelný. Ani to nedovedu pořádně popsat, ale Zatrocon byl z tohohle pohledu ve všech směrech lepší. Hráli se úplně jiné hry, než je na těhle akcích bežné. Atmosféra skvělá. Když se sháněli hráči na hry, tak nebyl vůbec žádný nedostatek. Spíš naopak u Arkhamu jsem musel plno lidí odmítnout, potože nás bylo moc. Já jsem z toho měl prostě dojem kompaktní skupiny hráčů a tohle jsem na deskohraní nezažil. Tam mi to vždycky připadalo jako několik oddělených skupin.

Add Battlestar Galactica:
Mě se to začalo líbit až v druhé části. Zezačátku mě připadalo, že se hledají zbytečné problémy v pravidelch, ale pak se to v druhé půlce rozjelo a bylo to super. Takhle nějak si před-stavuji koooperativní hru.

Add Twilight Imperium:
S Thalesem jsme se pak shodli, že druhou hru by jsme hráli úplně jinak. Já jsem se třeba dopustil spousty chyb, které mi způsobily to, že jsem neměl dostatečně rozvinuté technologie. Nevyužíval jsem politiku, obchod a akční karty jsem využíval tak z 10%. Ve hře jsem sice skončil poslední, ale zážitky mám skvělé a tak se mi to líbí. Pro mě je hra dobrá, když člověk i po prohře má pocit, že si zahrál.

Add Roborally:
Hráli jsme v 8-mi na malé mapě a byla to nehorázně škodolibá zábava.

Add jídlo:
Jídlo bylo fakt strašný, ale čert to vem. Důležité bylo hraní. A ještě si rýpnu. Dobrý bylo překvaní v alobalu. Myslím, že překvapení to bylo hlavně pro ty, kdo si k tomu objednali brambory nebo hranolky apod. Oni se v tom alobalu totiž skrývaly brambory.:-)

7.6.2010 08:52:51

ZC aneb Deutschland, Deutschland über alles...
Všechno důležité už bylo řečeno :-). Ale díků není nikdy dost, takže ještě jednou:

Díky sasovi (za profesionální a bezproblémovou organizaci), křenovi za hezké vizitky i všem ostatním za pohodové hraní (i chování :-). Jídlo mi chutnalo (třebaže porce mohly být větší) a vyspal jsem se taky dobře (žádní švábi, blechy či noční rambajs).

V pátek večer "ochutnal" Twilight imperium v 7 hráčích (eyron, permoník, sszgsa, trohat, kubis, hike a já) na opravdu velké galaxii. Bohužel, pokud bychom chtěli hrát až do normálního konce, tak bychom mohli jít rovnou na snídani. Takže jsme počet bodů nutných pro vítězství snížili na polovic, a přesto hra trvala včetně přípravy skoro 6 hodin. Ale nelituji, neboť alespoň částečný spánek na druhý den byl potřeba.

Sobota byla ve znamení Tide of iron (třebaže jsem chvilku pozoroval jako tichý přísedící partičku Nexus ops). Generálů se sešlo dost (sasa, kubis, klopik, panzer (včetně svého adjutatnta-synátora), já a také několik zvědavých hráčů).

Byl jsem rád, že jsem mohl ozkoušet jeden svůj nový velký scenář (na 2 velké mapy) pro 4 hráče. Bohužel Němcům na obou mapách padaly kostky naprosto úžasně a neuvěřitelně dobře, takže štěstí se jednostranně naklonilo v jejich prospěch - což mi nedalo žádný objektivní výsledek ohledně hratelnosti a vyváženosti scénáře :-(

Odpoledne pokračoval klopik proti panzerovi už "normálním" scénářem (na 12 map) - scénář Road to ruin. Ke konci malinko adrenalinovější, neboť kostky opět padaly panzerovi všelijak, jen ne dobře, takže nakonec prohrál.

Večer už jsem chtěl dát něco jiného než TOI, ale kluci mě ukecali,
že by si ještě něco kratšího dali. Takže cca v 11 večer jsme připravili jeden pouštní scénář (malou modifikaci scénáře Kidney ridge). První kolo za Němce (za které jsem hrál) bylo obtížný, takže trvalo skoro hodinu, což se mnohým nelíbilo :-), ale nedalo se nic dělat, protože když se to podělá už na začátku, tak to můžete rovnou zabalit. Hodinu po půlnoci (tj. po prvním kole) už jsem šel spát a předal otěže Němců klopikovi, zatímco kubis (který už taky musel jít) předal velení Britů panzerovi.

Když jsem v neděli po snídani zjišťoval výsledek, překvapilo mě, že ji kluci zabalil v polovině (cca 4. kole) asi v půl pátý, přičemž Němec měl docela navrch.

V neděli jsem měl v plánu zahrát s někým karetní AGOT, ale oba potenciální oponenti měli čas až po obědě, což už by nestálo za to (takže někdy jindy :-)). Kupodivu jsem ale mohl vysvětlit jednomu mladému páru na jednom základním scénáři TOI alespoň základní pravidla. Na to, že hráli poprvé, chápali velmi dobře, a možná, že časem taky spadnou do TOI komunity.

Myslím, že se tato akce velmi vydařila, a že příště se rozhodně bude na co těšit. Možná ji zkusit (termínově) skloubit s nějakým prodlouženým víkendem, čímž se získá další (herní) den.

7.6.2010 09:23:33

vše
podstatné již bylo řečeno, díky všem, obzvláště Sašovi, jen se pro příště přimlouvám o jiný hotel, přijde mi, že jsme jim byli spíše na obtíž. A co udělat další Zatrocon v zimě na 4 dny?

A vzkaz pro SSZGSA - příště neházet flintu do žita, Řím byl osvobozen východem a ještě by to bylo zajímavé, máš černý puntík :D

7.6.2010 09:37:24

to Sodovka ad vizitky
... ty seš teda škaredá. Teď budu za hamouna. Už na zatroconu mi bylo blbé chtít za ty vizitky nějaké koruny, ale když já fakt ty obaly kupoval. Chtěl jsem to původně jen zalaminovat vycvaknout tam dírky a dát zavírací špendlík - to bych nechtěl nic, protože laminovací kapsa přijde na pár halířů a krabička špendlíků taky, ale zdálo se mi to takové amatérské, tak jsem raději koupil ori ginál konferenční visačky, ať to nějak vypadá. Tak tomu, komu to připadalo divné, dát na to nějakou korunu se omlouvám. To jen na vysvětlenou a nemyslím to nějak zle. Kdo nechtěl, tak nemusel nic dávat, na příspěvek tam byla v herně krabice. Jinak výnos samozřejmě pokryl i asi těch 20-30 bezejmených vizitek co jsem dělal pro jistotu navíc a pokryl i tu Ringovu vizitku :).

7.6.2010 09:50:14

ad Sydo
Podobný pocit jako Sydo jsem měl z personálu hotelu taky, takže sasovi obrovské plus a personálu mínus. I když zas na druhou stranu, když jsme po opuštění pokojů v 11 dopoledne potřebovali odložit někam věci, tak nám umožnili dát si to do uzamykatelného salonku hned vedle herny, takže jistá vstřícnost tam byla, ale myslím, že fakt jen díky Sasovi, který vše vyjednával.

7.6.2010 09:54:53

s díky
se připojuji všem těm, kteří měli co do činění s organizací...

a Sydo, tobě díky za to, že jsi mě seznámil s TITANEM. Je to fantastická hra - má úžasný potenciál!

PS: Ello, ráda jsem tě poznala, neboj pošťáka to přejde a Titan si určitě brzy pořídíte :-)



7.6.2010 09:58:36

slečny
Opravdu jediný problém byla kvalita jídla a obsluhy u něho. Sice nejely jsme se najíst, ale aspoň pořádné kafe ráno by bodlo. Ale ze strany Sasi bylo uděláno nadstandartní maximum :)

7.6.2010 09:59:41

ta"jemná"
Rádo se stalo, ale Vlaada mi vysvětlil po 5 minutách hraní, že je Titan jen o náhodě, takže to asi nemá cenu hrát, po desítkách let jsme se o té hře konečně dozvědeli pravdu ;)

7.6.2010 10:09:36

to Sydo
No vidíš, kdyby ses to dověděl dřív, tak sis mohl ušetřit fůru zbytečných hodin a mohl ses věnovat něčemu užitečnějšímu :D.

7.6.2010 10:17:09

ta"jemná"
taky jsem tě ráda poznala - a s tím Titanem budu muset hodně takticky zapracovat, ale snad mi to vyjde a příjde i pošťák (s Titanem) :-)

7.6.2010 10:17:55

Sydo,
já jsem to slyšela :-)...ale za sebe mohu říct, že se mi celou sobotu o TITANU zdálo, barevné hexy mi svítily v nočním hotelovém tichu do noci jako světlušky. Představovala jsem si putování legií pouštním žárem, bažinatým terénem, stepí vpřed a nepříjemné noření se unavených poutníků v bažinách. V neděli jsem ho doma hned rozložila a už se hrálo. (Určitě něco hrajeme blbě, ale je to uplná fantazie...TITAN je motýl, TITAN je včela, TITAN je růže hozená do kostela, TITAN je první a poslední můj hřích, nepoznat TITAN...až tak nééé, ale jsem z něj fakt celkem dost rozhozená :-) Ty kostky!

7.6.2010 10:18:27

Vybíráme z Bazaru

Ankh: Bohové Egypta
Ankh: Bohové Egypta
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas