Hodnocení her - vaše názory

Tak abysme tím nespampovali diskuze u her, chtěl bych tady rozjet diskuzi na téma hodnocení her
Takže pro začátek:
1.) Hodnocení je subjektivní - i když budu mít odehráno sto her, tak hodnocení nikdy nemůže být objektivní, hodnocení je vyjádření mého názoru, a to je vždycky subjektivní záležitost
2.) Názor nemusí být založený na velké zkušenosti (tj. můžu hodnotit po jedné hře) - názor si můžu udělat i když toho o problému vím relativně málo, samozřejmě ho můžu později změnit, stejně tak se dá změnit i hodnocení hry
Problém, že by někdo špatným hodnocením dobré hry tu hru odstřelil, řeší statistika, prostě se najde zas dvacet dalších lidí, kteří ho přehlasují.
3.) Při hodnocení se má využívat celá hodnotící stupnice - dřív sem to dělal tak, že skvělá hra dostala pět, průměrná hra čtyři a hra, která mě nezaujala, tři, proto, že hrám obecně fandím, tak proč jim dávat málo ... tak to sem přehodnotil a hrám ze svéhu have-listu a wish-listu sem ubral.
Dva a půl hvězdičky je průměr, čili tam si představuju hru průměrně zábavnou, která nenudí ale taky ničím nevyniká. Nad tři hvězdičky už je hra hodně zajímavá, a když se mi něco nelíbí, tak to prostě dostane hvězdiček málo ... čímž je zaručeno i to, že hry, které dostaly hodně, tak opravdu vyniknou.
9.6.2010 07:40:41

kren - oprava
Myslel jsem tak abych "nenapadal".

9.6.2010 20:31:33

husak
jsem tu... :D

A zase odcházím...:)

Nějak se mi do toho nechce zapojovat, vlastně ani nevím co bych k tomu řekl :). Trohatovo "shození" z TOP 10, mě sice trochu naštvalo, protože si CE ušel strasti plnou cestu než se tam dostal :), ale jinak je mi celkem tohle vlákno šumák ;)

9.6.2010 20:55:43

já konečně něco přidám
i když asi nic podstatnýho:-)
hvězdičky mám rád, proto že se můžu lehce vyjádřit ke hře kterou jsem hrál. hodnocení pro mě není podstatný, ale je to jeden z mnoha faktorů, pakliže si chci o hře něco zjisti, a to jak se u ní ostatní bavili, objektivita mě nezajímá a ani ji nehledám (protože je nedosasžitelná:-)). i když je pravda, že na hodnocení koukám čím dál tím míň, ale jak tu psal cSf.Loser ze začátku jsem ho sledoval (viz. výše).
kdybych chtěl napsat jak hodnotím, naprosto se shodnu s krenem (jeho dva body na začátku) s tím, že pro mě je nejdůležitější zábava (to že to není objektivní vím:-)). a pak mechanismy apod. málo hvězdiček dávám proto, že jsem hráč a v podstatě se pobavím u všeho:-)

P.S. k AT a Euro: zjistil jsem, že jsem EuroTrasher ;-)

9.6.2010 21:36:21

Beholder
tož to su klidný :D

9.6.2010 21:36:56

rbx

Hodnoceni
Abych přispěl svou malou troškou do mlýna... Osobně je mi hodnoceni na ZH sumafuk a nikdy jsem si podle nej hru neporidil. Mě musí hra zaujmout tematem a provedením a pak je mi jedno, kolik ma hvězdiček. Naopak kdybych byl autor, tak je to pro mě velmi cenná zpětná vazba. V tom případe by mě ale mrzelo hodnoceni ala trohat. Porad si stojím za svým názorem, ze odstřelit něco po prvním zahrani je pitomost. Takto bych musel hned odstřelit WK, kde jsem to hrál v poloseru v hospode s lidmi co jsem neznal a všichni to uměli. Díky tomu jsem až do konce nevěděl co mám dělat a vubec se mi to nelíbilo. Ale bylo to tou hrou??
A co třeba WOTR, kterého mi zacal do hlavy hustit Siaron v 1 v noci, když odbihal od jiné hry. Až do 5 do rana jsem byl zmaten jak lesní včela a nevěděl co dělat. Mám pak právo tu hru odstřelit? Opět... bylo to způsobeno hrou, nebo okolnostmi, ze se mi to nelíbilo?

A do třetice Cosmic. Hra, která mi vůbec napoprvé nesedla, nechapal jsem pravidla, hráli jsme to narychlo ve třech a já z toho byl zpruzeny. Po pul roce, když jsem četl zdejší nadšene komentáře, jsem se dostal ke hře znovu a byl jsem nadšen. Dostal jsem masochistu a skvěle jsem se bavil.

Takže z těchto důvodu, hodnotim jen hru, kterou znám. Nebo lepe, kterou jsem pochopil. Odstřelit hru po povrchnim seznámeni je vůči té hře nefer.

9.6.2010 21:53:39

Parxel 9.6.2010 20:06:19
naprosty souhlas

9.6.2010 21:56:01

oprava
málokrát málo hvězdiček :-)

9.6.2010 21:57:29

tak nějak mi celá tato debata přijde o ničem
jak byste to chtěli vyřešit? To by pomalu každý, kdo chce nějaké hře dát nějakou hvězdičku, musel snad poslat Diovi oznámení s ověřeným podpisem, které bude obsahovat zdůvodnění?
Pokud chcete dát námět Diovi, aby vytvořil možnost při udělení hvězdičky přidat i krátký komentář, pak prosím, ale od toho je příslušná diskuze a myslím, že už tam toto zaznělo. Jinak to tady celé ale fakt nemá smysl, navíc přesně jak píše husak, celá tahle debata už tu jednou byla a výsledkem bylo vytvoření "půlhvězd".

Pokud se chcete na něčem shodnout, navrhuji hromadně zvolat:
"Udělení hodnocení hry v podobě hvězdiček by mělo být vykonáno na základě svého subjektivnýhi dojmu, po zralé úvaze a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

A nyní navrhuji debatu ukončit. Kdo to má porád číst, že? :-)

9.6.2010 22:03:09

hodnocení her
Já musím říct, že hry sice nehodnotím a recenze nepíšu, protože nemám skoro vůbec čas viset na netu a hlavně nevím, jestli dokážu cokoliv srozumitelně zformulovat, ale jako uživatel je mám rád. Přece jen mi statistika základní porovnání neznámé hry s ostatními poskytne, taky hodnocení konkrétních uživatelů - už trochu vím, kdo má podobný vkus, ale nejvíc mi pomáhají osobní názory na geeku těch, kdo hodnotí negativně - tam je to 5 a méně. Když řekne hodnotitel, co mu na hře vadí, dá mi to velmi dobrou informaci, zda daná věc bude nebo možná bude vadit i mně. Naopak kladné recenze mi vlastně moc nepomůžou, většinou jich je hodně, podle toho se hry úžeji selektovat moc nedají. Tolik můj pohled na věc.

9.6.2010 22:05:23

rbx
tak podle hvezdicek taky nenakupuji, nakupuji obvykle dle nazoru lidi, o kterych predpokladam, ze jsou v leccems moje krevni skupina (samozrejme hledani tech lidi chtelo nejaky cas a zkusenosti) co se tyce libi/nelibi. Takze kdyz Sydo jeste na hrajeme.cz basnil o Arkhamu, Nexus ops, Dune ci Cosmic Encounteru, ja si v te dobe jeste pestoval prasatka v Agricole a nechapal jsem, o cem se to tam Sydo snazi hovorit (az na tu Dunu, kterou jsem mel samozrejme davno nactenou:-) V tomhle jsem zvlastni a mnohdy se necham rad i pres svou zatvrzelost presvedcit a rikam si ok, Sydo basni, tak nejaky ten jeho opevovany kousek zkusim. A Sydova doporuceni se mi az na jeden jediny pripad (Space Hulk) osvedcily a nepotrebuji koukat po hvezdickach si umisteni v zebricku, to jsem delal vdobe, kdy jsem nemel o hrach paru a prvne jsem si naklikl hrajeme.cz a koupil si 6 her z prvni desitky jako zaruku neceho, co me urcite musi bavit. No z te prvni desitky mi zbyl akorat Tikal, ktery tam hodne dlouho okupoval 10. misto a Euphrat&Tigris, ktery tam tehdy byl myslim nactvrtem miste:-) Tak to jen ta kna odlehceni zdejsiho tematu, takova prihoda ze zivota:-)

9.6.2010 22:05:45

rbx
ale klidně si WOTRa odstřel, my ostatní víme že je dobrý a nijak nás to nerozhodí
a kdybych se měl trefovat do každého kdo má na něco (diametrálně) jiný názor než já, tak se asi nebavím s nikým, protože moje názory jsou hodně specifické a s člověkem, se kterým se shodnu v jedné oblasti, tak se zas úplně rozejdeme v jiné oblasti

9.6.2010 22:06:49

kyrys
tak abych pravdu rekl, vyzvy k ukoncovani debat jsem nikdy nepochopil:-) Pokud chteji pritomni diskutovat, necht diskutuji. Snizovat jejich pokec na zbytecnost je taky znacne subjektivni, ja se napr. u tohoto vlakna docela i pobavil, pokecal s lidma ktere (vesmes virtualne) znam. az k tomu nebude uz co rici ,diskuse se ukonci tak nejak samovolne, bez nejakych vyzev dekujeme odejdete, ne?:-)

9.6.2010 22:08:38

Ringo
děkujeme, odejdi :-DD

9.6.2010 22:09:18

trohat
hele, ja chapu jak to myslis, ja jem treba plne pochopil yda, ktery odstrelil Caylus po prvni partii. Uvedl docela padne duvody. Jenze z tveho komentare k tem jednickam silne citim spise ty okolnosti nez vinu samotnych tech her. Nekdy treba sednes k tem hram v lepsi cas, treba nebudes unaveny ,otraveny, budes mit naladu sebavit a zjistis, ze ta hra je uplne jina. Ale konec koncu jak jsem napsal, je to tvoje odpovednost. Pokud to tak opravdu citis, jednickuj:-)

9.6.2010 22:11:09

...
nejak mi vynechavaji pismenka uz:-) jsem pochopil Syda....vsak to nejak rozlustite:-)

9.6.2010 22:11:48

Ringo
když vidím že na tomhle serveru převládá názor že hodnotit se má zodpovědně, s přihlédnutím k autorovi a potenciálnímu kupci, tak už jedničkovat nebudu (resp. budu jen v odůvodněných případech), jen sem prostě netušil, že se to tu bude brát tak vážně
ale aspoň sem si vyzkoušel, jak vypadá taková flame war, to se taky počítá, ne ? :-PP

9.6.2010 22:15:12

trohat
ale neber to zase tak vazne, jenom proste se nad tim zamysli, jestli je to vubec treba, jestli by to nechtelo ty hry treba jeste zkusit a nebo radeji celkove ignorovat ,protoze to neni o tom, ze by byly spatne, ale o tom, ze to absolutne neni tvuj salek caje nebo jsi nemel naladu.

Mimochodem jestli tohle povazujes za flamewar, tak to tu pekne zcajickovatelo a nezazil si me flamewary s krenem, ktere mely mnohdy snad az osobni dohry, ktere jsme si vyrikavali jeste dlouze pres postu, ale nakonec vse alespon z meho pohledu skoncilo teda dobre a doufam teda, ze vse dobre, co Krene?:-D

9.6.2010 22:19:57

trohat
Víš ho..o, co je flamewar! Tohle je flamewar, d...e!

Dělám si samozřejmě srandu! Jen mi tahle debata moc flamovací něpřišla :)

9.6.2010 22:23:36

Ringo
he, vidím, že to cítíš stejně :)

9.6.2010 22:24:06

to All
Vidíte jak to tady ožilo. Za to může Zatrocon.:)

9.6.2010 22:25:29

Ringo
jasný, beru, ale už daná hodnocení smazat nejdou -- a dát nečemu, co se mi nelíbilo (ať už byl důvod jakýkoliv) vysoké hodnocení fakt nemůžu

pro mě to flamewar byla, já sem mírumilovná povaha :))

9.6.2010 22:25:57

husak
Taky mi to trochu neco pripomina :-) Btw. uz jsem taky dlouho nic neprispival (krome dotazu na status prekladu ToAN :-))

9.6.2010 22:28:06

trohat
sakra, ja jsem stary flamewarista, tak jse msi rikal, ze bych ti predvedl jak to vypada, ale zase nemam duvod te urazet:-D

9.6.2010 22:29:06

Sydo
jj, flame vypada jinak, ale tady to tak nejak cim dal vice zdomacnelo ,ze uz tu clovek nema ani srdce si poradne zaflamit:-)

9.6.2010 22:29:47

rbx

Trohat
Zůstal bych pouze u slova zodpovedne. Tím jsi jedním slovem vystihl vše, co jsem chtěl říct.

9.6.2010 22:29:49

Vybíráme z Bazaru

Výbušné lektvary
Výbušné lektvary
Akt. cena: 24 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas