Hodnocení her - vaše názory

Tak abysme tím nespampovali diskuze u her, chtěl bych tady rozjet diskuzi na téma hodnocení her
Takže pro začátek:
1.) Hodnocení je subjektivní - i když budu mít odehráno sto her, tak hodnocení nikdy nemůže být objektivní, hodnocení je vyjádření mého názoru, a to je vždycky subjektivní záležitost
2.) Názor nemusí být založený na velké zkušenosti (tj. můžu hodnotit po jedné hře) - názor si můžu udělat i když toho o problému vím relativně málo, samozřejmě ho můžu později změnit, stejně tak se dá změnit i hodnocení hry
Problém, že by někdo špatným hodnocením dobré hry tu hru odstřelil, řeší statistika, prostě se najde zas dvacet dalších lidí, kteří ho přehlasují.
3.) Při hodnocení se má využívat celá hodnotící stupnice - dřív sem to dělal tak, že skvělá hra dostala pět, průměrná hra čtyři a hra, která mě nezaujala, tři, proto, že hrám obecně fandím, tak proč jim dávat málo ... tak to sem přehodnotil a hrám ze svéhu have-listu a wish-listu sem ubral.
Dva a půl hvězdičky je průměr, čili tam si představuju hru průměrně zábavnou, která nenudí ale taky ničím nevyniká. Nad tři hvězdičky už je hra hodně zajímavá, a když se mi něco nelíbí, tak to prostě dostane hvězdiček málo ... čímž je zaručeno i to, že hry, které dostaly hodně, tak opravdu vyniknou.
9.6.2010 07:40:41

kren 9.6.2010 09:59:56
ani nevis, jak jsem rad, ze se alspon nekdy trefim do tveho postoje:-)

9.6.2010 10:06:58

ad Jiraman
K tomu není co dodat - souhlas se vším!

9.6.2010 10:08:49

ještě k hodnocení
no je škoda, že tu není možnost ke hvězdičkám přídat kratší komentář. Na recenzi není vždy čas (a umění :) ), a zase psát to do diskuse nemá význam pro někoho, kdo hledá více názorů pohromadě. Na BGG si často nechám vylistovat jen komentáře ke hře , to je pro mě neocenitelné.

9.6.2010 10:11:31

ten kratší komentář
k hrám, by byl opravdu super. Krátce sdělit co a proč se mi líbí/nelíbí. Proč tu hru mám/nemám rád. Mnohdy se mi stalo při výběru hry, že právě to proč někdo tu hru neměl rád, jsem ve hře hledala a naopak.

9.6.2010 10:14:05

Jiraman
souhlas. Taky jsi trefil ten exhibicionismus (a nebudu nijak zastirat, ze jsem mu i ja nekdy propadl a schvalne jsem chtel rozvirit diskusi danim nizkeho hodnoceni - nicmene vzdy s komentarem v diskusi proc to:-) Kazdopadne jsi mi promluvil do duse s jednou veci a jdu udelat revizi hodnoceni, je to i pro ostatni a nektere ty me 5hvezdickovky by mohly pro nekoho byt zavadejici, protoze znam lidi, kteri by te me pethvezdickovce vycitali nektere veci, ktere ja shobvivave opominu v opojnem nadseni ze hry:-) Co me akorat nebavi je to prekopavani hodnoceni, protoze to musim udelat tady a jeste i na BGG a tam zase podle jineho klice, protoze tam je stupnice 10:-)

9.6.2010 10:14:40

ad komentare k hodnoceni
ono by to asi zase byla pracicka pro Dia a spol., ale slo by to vyresit treba kategoriemi, kde by hrac ohodnotil hvezdickami Hratelnost, zpracovani, herni princip...proste treba 5 - 6 nejakych kategorii, ktere lze u hry hodnotit a prumer by vyplivnul konecne ohvezdickovani pro hru jako celek.

9.6.2010 10:17:07

Ringo
Jen to ne, to už by byla byrokaracie a ne hobby :)

9.6.2010 10:28:59

to sydo
:D :D :D jo a já bych ještě navrhl formulář v písemné formě, který by se poštou musel zaslat Diovi a ten by ho zaevidoval vyhodnotil a pak s příslušným razítkem poslal zpět. samozřejmě, že ten formulář by musel být nejméně ve třech kopiích, kvůli evidenci a archivaci.

9.6.2010 10:33:34

PJ

Jiraman, Ringo
Jiraman:
Přesně jsi shrnul důvody, proč je hvězdičkování na nic a je třeba jej brát jen orientačně. Škoda, že Tě potopili, Fantastát si to nezaslouží.

Ringo:
Kategorie - hratelnost, zpracování, atd.? To už mně připadá jako učiněná zvrhlost :-( Navíc si myslím, že pokud je hra špatně hratelná, tak to nezachrání ani pěkná grafika a naopak. Takže výsledný průměr by byl úplně nesmyslný údaj.

9.6.2010 10:35:13

PJ

kren
Ještě jsi zapomněl na úřední kolek >:-D

9.6.2010 10:36:02

Jiraman
ale na tohle jsou diskuze a komentáře
rozdělil bych to na dva případy : ke hře mám co říct, mám na ní co pochválit a co zkritizovat, co na ní funguje a nefunguje - napíšu příspěvek do diskuze, do komentářů, případně i recenzi, můžu o něm dále diskutovat atp.
chci jen rychle vyjádřit dojem - vrazím hvězdičky a jdu od toho

a proč dávat hvězdičky za každou cenu - no proto aby moje hodnocení mělo nějakou vypovídací hodnotu ... protože když se dozvím že nějaká hra se líbí Janu Novákovi, tak mi to o ní moc neřekne ... ale když se dozvím že se ta hra líbí Janu Novákovi, kterému se líbí přesně to co se líbí mě, a naopak se mu nelíbí to co se líbí mě, tak je to docela velký důvod se o ni začít zajímat

9.6.2010 10:36:53

Ringo
jednou je omyl, ale třikrát je záměr !!!
přečti si prosím můj nick než na mě budeš znovu reagovat

9.6.2010 10:39:23

PJ

Richmond, ta"jemná"
Jasně, to je ono. Pro tohle bych se přimlouval. A pěkné by bylo, aby tyhle minikomentáře k hodnocení byly vidět v profilu hráče....

9.6.2010 10:42:42

obecně
a jestli chceme, aby se hry staly mainstreamovou zábavou a ne jen koníčkem pro elitu -- tj. aby na nás naši příbuzní a známí nekoukali jako na debily když jim řekneme co nás baví, tak se prostě musíme smířit i s variabilitou názorů uvnitř herní komunity

9.6.2010 10:44:24

Mno
vaše starosti bych teda mít nechtěl... na hvězdičky nekoukám, přečtu si pravidla a ve většině případů jsem spokojenej :-) A hon na čarodějnice, protože někdo dal nějaký hře jednu hvězdičku? A co, má na to právo a asi pro to měl důvod. A inflace hvězdiček je všude, nejen v hodnocení her. I třeba na BGG má většina her 7* a víc ... že by to všechno byly takový perly? Podle mě koukat na hvězdičky nemá moc smysl, to už je fakt lepší pročíst pravidla a případně komentáře a diskuze a kdeco okolo... ale když si mám vybrat, tak ten čas radši strávím hraním hry než zkoumáním toho, jestli ji mám pořídit nebo ne ... :-) Jinak obecně se spíš spoléhám radši na vlastní než na cizí úsudek ...

9.6.2010 10:45:40

:-)
na jednu stranu koníčkem jen pro elitu a na druhou stranu koukali jak na debily :-D

do teď jsem se brala, že jsem geek, ale koukám, že jsem debilní elita

9.6.2010 10:46:50

trohat
sorry, ja si vzdycky zafixuji nejake jmeno a po poradnem precteni zjistim, ze jsem si jej zafixoval blbe, stava se mi to i u knih:-)

9.6.2010 10:47:40

PJ

Ella
Neřeš, po té partii Vasca jsem si připadal taky tak :-)))

9.6.2010 10:48:08

to Merlin
No tak ty hvězdičky zrušme a bude posekáno. Polovina tady tvrdí, že hvězdičky nemají žádnou vypovídací hodnota a polovina tvrdí, že na ně stejně nekoukají. Já na ně koukám ale jak tak koukám, tak jsem naprostá výjimka, takže klidně navrhněme Diovi jejich zrušení a nebudeme se trápit.

9.6.2010 10:49:35

hvězdičky
Taky na ně koukám. Podle mě, přece jenom nějakou vypovídací hodnotu mají. Každý má sice svůj názor, ale při větším počtu hodnocení se ty názory přece jen častěji shodují.

9.6.2010 10:52:56

Merlin
...když to zkoumání toho jestli si ji mám koupit nebo ne je třeba zrovna pro mě doslova omamný :-)

Sebrat dostatek info o hře a potom to přemítání...

ale svým způsobem máš pravdu, dá se to nahradit tím zahraju a uvidím.

9.6.2010 10:54:05

kren
to zruseni hvezdicek by melo neco do sebe:-) Ja na ne v podstate nekoukam, a kdyz jo, tak jen proto, abych se dozvedel, kolik tomu dal nekdo, koho znam. Nikdy to neovlivni to, jestli si hru poridim ci nikoliv

9.6.2010 10:54:51

ad zrušení
Tím pádem samozřejmě zrušíme žebříček her. Nebylo by jednodušší zrušit diskuze?

9.6.2010 10:57:34

zruseni
taky muzeme zrusit krena :) Joke :)

9.6.2010 11:00:20

Jiraman
Zatim nejlepsi nazor v cele diskuzi;) Videl bych to taky tak.

9.6.2010 11:00:49

Vybíráme z Bazaru

Scythe cz
Scythe cz
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas