Prodlužování aukce o den

Zažívám v aukcích takový nešvar a to je navyšování ceny v posledním dni o minimální částku. 

Rozumím pointě, že by měli mít všichni čas na to zvednout své příhozy pro lidi co o to mají zájem, ale třeba včera se mi stalo, že někdo přihodil do aukce 2 vteřiny před půlnocí 23 korun. A stává se to celkem pravidelně. Je to taková taktika, která nemá za cíl vydražit hru na férovou cenu, ale utahat lidi v aukci na minimálními příhozy.

Dokonce jsem zjistil že ten stejný uživatel mi tohle udělal už podruhé. 12 vteřin před půlnocí přihodil 13 korun.

 

Velmi hezký systém má Aukro. Zadám hodnotu kterou jsem ochoten zaplatit a příhozy probíhají automaticky. 

Případně pokud je aukce prodloužená o 3 dny tak v posledních 2 hodinách umožnit přihazování/prodlužování pouze lidem kteří se již akce účastnili případně o nějakou rozumnou částku a ne prodlužovat aukci za 10 korun o den. Zkrátka zabránit tomu aby lidé kazili aukce tímto umělým prodlužováním. 

 

30.3.2022 11:13:10

Občas někdo najde ošuntělou krabici na půdě, netuší vůbec jakou to má hodnotu a chce se toho zbavit od koruny (třeba si to někdo vezme aspoň za to poštovné) ... a ejhle, ona to je nějaká vzácná out-of-print hra co se nakonec prodá za pár tisíc.

Systém je vcelku dobrý, i když nějaké drobné upravení parametrů aby se ty aukce neprodlužovaly tak extrémně (měsíc místo týdne …) by se mohlo hodit

6.4.2022 18:14:48

mh

@DaftPunk Jestli jsi devalvací myslel úroveň aukce a nikoliv ceny, pak se omlouvám, ale pochopil jsem to špatně.

Proč není dobrý nápad pevný konec aukce (dokonce bych řekl, že to je špatný nápad), se už i v tomto vlákně psalo několikrát. Protože prohledávat příspěvky není úplně jednoduché, zkusím to tady zopakovat:

Pevný konec aukce bude mít ten důsledek, že (téměř) nikdo nebude přihazovat po celou dobu aukce (proč by to taky dělal, že?) a všichni zájemci se soustředí na několik málo vteřin před vypršením termínu a budou se snažit, aby jejich nabídka byla časově tou poslední přijatou. Na takovou už nebude mít nikdo čas reagovat. Zvrhne se to v závody datových paketů po internetu, kdy vyhraje ten nejšťasnější.

Navíc bude nutné řešit situace, kdo byl skutečně dřív, a taky se může stát tohle: Konec aukce 24:00:00, v 23:59:55 je aktuální cena 1000 Kč. Dva lidi v tu chvíli odklepnou svoji nabídku. Systém zaznamená v 23:59:59.253 nabídku 1100 Kč a v 23:59:59.587 nabídku 1099 Kč. A teď co? V okamžiku, kdy oba odesílali, tak obě nabídky byly vyšší než aktuální cena, takže byly platné. Jenže ta vyšší došla dříve a ta nižší později, takže nebyla platná. Rozdíl v nabídce 1 Kč. Neříkám, že se to nedá pravidlově ošetřit, ale právě že se to ošetřovat musí. I v současné době samozřejmě může dojít k takové situaci, ale za prvé nebude tak častá, protože přihazující nemusí nějak extra zvlášť s nabídkou pospíchat, a za druhé to nebude až tak vadit, protože ta první nabídka termín automaticky posunula o jeden den. A co kdyby ta nabídka 1100 Kč byla systémem zaregistrována až v 00:00:00.021, tedy už po konci aukce? A jenom proto, že systém si ji zařadil do fronty ještě před půlnocí, ale stihl ji zpracovat až po ní. Jistě, jsou to hypotetické příklady, ale tím, že budou všichni motivovaní dát příhoz až těsně před ukončením aukce, bude pravděpodobnost vzniku takových situací vyšší.

A to nemluvím o tom, že motivací přihazujících bude počkat a těsně před koncem přihodit nějakou rozumně malou částku - proč by se předtím přetahoval o cenu, když to může vyhrát na jeden příhoz, který přijde těsně před koncem, a ten, kdo by třeba chtěl dát víc, už nebude mít příležitost. Nakonec ten systém bude pro prodávajícího nevýhodný, protože se hra prodá za méně, než by bylo možné.

Tím jsem chtěl jenom ukázat, že zdánlivě jednoduché řešení, které se vlastně ani nemusí programovat, protože stačí zrušit tu jeho část s prodloužením konce, je ve své podstatě řešením horším, přinášejícím technické problémy, které se budou muset také řešit, počet nespokojených účastníků vzroste (jak z řad prodejců, kteří nedostanou tolik, kolik by mohli, tak z řad zájemců) a celé to nakonec bude kontraproduktivní, protože půjde pouze o jakousi loterii (čí nabídka bude v systému zaznamenána v ten nejvhodnější čas) a ne dražbu.

6.4.2022 19:25:58

@DaftPunk 

moje reakce odpovida tomu ze zdejší system považuji za nejlepši mozny a lepší než všechny aukra ebay whatever automaticke systemy a tvuj návrh je dalši z 999 dalšich podobnych co už tu byli. 

pokud máš v hlavne nejakou svoji hranici no tak to zadej do prihozu a hotovo. Pokud chces vyčkávat že to ziskáš za pakatel tak vyčkávej. 

me to naopak velmi baví rešit aukce s prihozy o 10 Kč. Je to metahra a jako celá aukce , takový poker. A pokud by si chtel snad argumentovat ze to se dá možná u  jedne aukce ale né pravidelne tak věř ze z mojich cca 250 her jsem jich ¾ koupil prave tady na bazaru.

6.4.2022 20:43:10

@DaftPunk Píšeš “Myslím si, že vytvořit funkci automatické prolongace je určitě náročnější, než pevný konec zveřejněné aukce” - ale většina uživatelů (dovolím si tvrdit, že velká) nechce pevný konec aukcí. A navíc už to automatické prodlužování je naprogramované, takže tento argument nemá význam.

A prosím, opravdu bych chtěl vidět aspoň dvě aukce, kde se čas protáhl o měsíc (a myslím to vážně). Pošli odkaz.

A když to vezmu z druhé strany - mně už se dokonce párkrát stalo, že jsem nějakou aukci prohrál, i když se protáhla o den (zapomněl jsem ten druhý den reagovat - většinou s tím mám problém na dovolené). Neměl bych tedy požadovat prodlužování o víc jak 24 hodin? A ideálně s novou fíčurou, že si nastavím, že jsem na dovolené - a v tu chvíli se aukce prodlouží o tolik dní, kolik mi zbývá do konce dovolené + 1 den navíc, abych měl možnost po dovolené reagovat … ano, teď už to vážně nemyslím. Prostě zdejší bazar nějak funguje a pro většinu uživatelů i aukcí je to tak vyhovující. A to je dobře.

6.4.2022 22:06:36

Systém zdejší aukce je unikátní a dost možná i kvůli tomu má takovou základnu jakou má. Každý, kdo se této aukce účastní souhlasí s nastavenými pravidly, do kterých patří i ono prodlužování. Jasně, ne každému to bude vyhovovat a myslí si, že by to šlo vylepšit, ale skutečnost je taková, že stejné myšlenky mají třeba i lidé na tom Aukru či na jiných webech, ale prostě každý web si jede svůj systém aukce na který jsou jeho uživatelé zvyklí a kvůli kterému si třeba daný web oblíbili. 

Chápal bych, kdyby lidé vyžadovali změnu v případě nějaké systémové rozbitosti, kdyby se daný systém dal snadno zneužívat a i by se tak systematicky dělo. Ale v případě, že vše funguje tak jak má v rámci nastavených pravidel, tak je to jen věc vkusu a názoru. A jak je vidno, zde převládá názor, že současný způsob aukce je nejlepší možný, tudíž je podle mě tak trochu zbytečné se snažit za každou cenu měnit něco s čím je většina spokojená. V zásadě má každý na výběr a pokud chce, tak může směle dražit na tom aukru. 

7.4.2022 06:29:40 | Upraveno autorem (porovnej)

funguje to, nemenit

7.4.2022 07:27:48

Já se všem moc omlouvám, ale asi jsem se nedopatřením dostal z diskuze “Náměty a připomínky” do diskuze “Co bys na Zatrolenkách neměnil”. Takže píši mou poslední reakci k tomuto vláknu.

Již nebudu adresně reagovat, jelikož všechny následné repulzivní příspěvky spíš nasvědčují tomu, že by diskuzní vlákno „Náměty a připomínky“ mělo být uzamčeno anebo by se měla změnit pravidla této konkrétní diskuze (člověk napíše námět nebo připomínku a vyjádří se mu odpovědná osoba). Dále odmítám komukoliv cokoliv dokládat, která hra se zde draží měsíc nebo ne. Už jen z logiky věci to možné je. Na oplátku se zachovám jako sofos a nebudu chtít doložit průzkum o tom, že většina lidí na Zatrolenkách tento systém kvituje.

Myslím si, že na mém návrhu udělat z automatické prolongace, funkci dobrovolnou, o jejímž použití rozhodne sám prodejce, není nic nesmyslného, nerealizovatelného (nabídl jsem i prostředky k realizaci) ani podnět k obdobným xenofobním (místy až bezduchým) příspěvkům. Jakákoliv absence pokroku a vývoje je klíčem k budoucímu neúspěchu. Kostitřas taky funguje…

Jediný, komu upřímně poděkuji za podnětnou a smysluplnou diskuzi, je @mh , byť jsme se ve finále neshodli.

7.4.2022 09:19:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Ten typ aukce co se tu řeší je podobný jako v hokejovém manažeru HockeyArena.net. ale osobně pro tento návrh nejsem. Zdejší surovější forma aukce se mi líbí. Taky se mi stalo, že mi lidi přihazovali po 20 korunách a ve většině případů jsem je odradil větším příhozem. Bohužel, v některých případech jsou vytrvalí, ale na další přihození máš den, takže by neměl být problém.

7.4.2022 09:31:42

mh

@DaftPunk 

…………

„Myslím si, že na mém návrhu udělat z automatické prolongace, funkci dobrovolnou, o jejímž použití rozhodne sám prodejce, není nic nesmyslného“

…………

Vzhledem k tomu, že napevno stanovený konec aukce bez možnosti automatického prodloužení negativně dopadne především na prodejce samotného, pak proč mu tuto dobrovolnou možnost nedat, že. Pokud si někdo bude chtít dobrovolně zvolit tu pro sebe horší variantu, nechť si ji zvolí. Pak bych byl ale pro to, aby byla defaultně vypnutá (tj. defaultně by byla nastavena prolongace).

Naprogramovat to asi není zrovna nejtěžší: Vytvořit parametr v záznamu inzerátu (pole v databázové tabulce a jeho editovací políčko ve formuláři), upravit funkce pro načítání a ukládání hodnot inzerátu (plus všechny související funkce, kde by se změna mohla projevit) a nakonec test v kódu, který dělá prolongace, jestli je toto pole nastaveno. Otestovat na testovacím prostředí a modlit se, abychom neudělali někde nějakou blbou chybu a nepřestalo fungovat to, co už běží. Teoreticky by nemělo, jenže člověk míní…

Opravdu si nejsem jistý, být autorem webu, jestli by se mi do podobné úpravy chtělo jenom proto, aby si to pár jedinců vyzkoušelo a v tichosti se potom vrátilo k současnému řešení.

7.4.2022 10:09:49 | Upraveno autorem (porovnej)

@DaftPunk @mh Já jsem se nechtěl zapojovat, ale nedá mi to abych se nezeptal? Pokud by byl nastavený pevný konec aukce, jak byste řešili, příhozy v poslední vteřině aukce a to, že by vyhrál ten s nejlepším připojením a trefením se do poslední vteřiny, zatímco ostatní zájemci by ostrouhali byť zmáčkli tlačítko ve stejnou donu, jako ten co nakonec vyhrál? Osobně si myslím, že by se zvedla mnohem větší nevole proti takovému byť dobrovolnému nastavení než je nevole proti prodlužování aukce. To je mnohem nespravedlivější systém než prodlužování, kdy má člověk vždy možnost reagovat. Přítomnost v aukční síni s kladívkem nabízejícího je přeci jen něco jiného než závislost na rychlosti internetového připojení.

7.4.2022 10:57:25

Volitelné nastavení pro každého: A jak budeš zjišťovat, jaká platí pravidla pro tu kterou aukci, které se účastníš? 

Propojený problém se pak týká automatického určení konce aukce na půlnoc … proč to nedat třeba na poledne, nebo třeba na 4:30 ráno, když vstávám, to by bylo fajn, trošku si přivstat přece každému, kdo nějakou hru chce, stojí zato, ne?

 

 

7.4.2022 11:09:49

Opravdu nechapu proc bych si jako prodejce mel volit system, kdy “vychcánci” budou prihazovat az v posledni vterine a ten s nejlepsim pripojenim tak ziska hru  v s trzni hodnotou 9000 za 1000 ? (BTW nespletl si @DaftPunk  trzni hodnotu s charitativnimi aukcemi, ktere tu ted probihaji?).

Pokud jako prodejce nechci aby se aukce prodluzovala a nechci aby mi za hru platili vic (a ani mene) tak od toho je tady EXISTUJICI nastaveni “KUP TED”.

Takze neni potreba nic programovat. Mozna jen tu volbu “KUP TED” prejmenovat na “(ne)AUKCE bez PRODLUZOVANI”?

7.4.2022 11:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdejší systém se mi líbí, asi bych ho neměnil, i když mě někdy příhozy “na poslední chvíli” trochu irituji. Člověk už už vidí, že hru vyhraje a ráno se probudí s tím, že někdo 23:58 nahodil vyšší částku. Ale nic, kvůli čemu bych chtěl překopat celý systém. NICMÉNĚ. Když čtu debatu o pevném konci a problémech s příhozem v posledních sekundách, jaké by to dělalo problémy, mě napadla jedna věc. Trošku funny :-) Co jet klasicky (7 nebo 14 dní) a pak prodlužovat stávajícím systémem, ale třeba jen 5 dní a pak to ukončit s tím, že prihazujici (nebo jejich omezený počet) by tajně navrhli částku a kdo by měl nejvyšší (ta by se připojila k dosavadní částce), tak by hru vyhrál. Možná je to blbost, ale já bych si to klidně zkusil, mohlo by to být zajímavé a pokud někomu vadí hodně dlouhé aukce, tak tento systém “náhlé smrti” by to eliminoval. Samozřejmě nevím, jak složité by to bylo naprogramovat.

7.4.2022 11:18:46

Volitelnost parametrů aukce sice může znít dobře, ale to jen na první pohled. Ve výsledku by to byl chaos, zájemci by u každé aukce museli řešit jak je nastavená, jestli končí hned nebo se bude prodlužovat, jaké jsou parametry příhozů atp. Přitom spousta nováčků má problém s tím přečíst si pravidla už teď. :)

 

 

7.4.2022 11:21:21

Stojím na straně obhájců prodlužování. Jako jo, jednou se mi stalo, že jsem prodával a nemohl se dočkat konce, ale na duhou stranu, stálo to za to. Takže za mě dobrý.

Prodloužení o den (24 hodin) je dobré i v tom, že se nejedná o nějaká masový trh s kde čím, ale poměrně specifický obor. Takže je dobré mít možnost, vyčlenit si čas, podívat se na bazar jednou denně a uvážlivě přihodit.

Ano, jako kupujícímu mi trochu vadí, že někdo přihodí minimum a další příhoz udělá až další den, nepodívá se za hodinu znovu, když mu určitě přišel email, abychom si ujasnili nějakou přiměřenou hranici. Mě to připadá jako takové puberťácké trolení, někomu jako metahra. Pokud hru chci, tak mi holt nezbyde, než to akceptovat. Nebo nebýt škudla a rovnou přisypat víc.

Podobně bych si mohl stěžovat, že když někdo prodává hru a ono se na ní slušně přihazuje, že si někdo další vystaví tu samou a “leze” mi do aukce. To je život, optimum neexistuje. :)

7.4.2022 11:36:48

@DaftPunk zevrubně jsem prošel aukce ve tvých hodnoceních a našel jsem tam, že ti jednou někdo přihodil v půl dvanáctý večer… jednou…  žádné příhozy na poslední chvíli… asi si se účastnil i dalších aukcí, ale to vskutku není mnoho

 

navíc ty bájné hry, které v maloobchodě stály 1000 a pak se vydraží za 9000 jsou úplné výjimky, resp. za 9000 se tady nedraží ani Zeměplocha, takže tvoje tvrzení jsou absurdně přehnaná a vůbec mi přijde že spíš fantazíruješ než aby to odpovídalo realitě

7.4.2022 11:53:31

jinak musím souhlasit s Minerem, zjišťovat a pamatovat si u každý aukce zvlášť, jaký pravidla pro ní platí, zní jako naprostý peklo a mnohem větší problém než že ti sem tam nějakej troll přihodí před půlnocí

7.4.2022 11:59:45

Za mě také nechat tak jak je.
Na zdejším bazaru jsem koupil i prodal dost her (tipuji tak ¾ sbírky). A nikdy jsem s aukcemi tady neměl problém. Přečetl jsem si pravidla bazaru, souhlasil s nimi a dražím. Prodávám, kupuji.

Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, je to blbý pocit, když ráno zjistíte, že na hru, kterou už jste viděli v poličce, přihodil někdo těsně před půlnocí, ale stalo se. Mám možnost na to reagovat. Hru jsem neztratil jen kvůli tomu, že jsem zrovna nebyl vzhůru.
Občas jsem to naopak já, kdo sedne ve 23h ke komplu, protože na to nebyl celý den nebo týden čas a projedu si seznam nabízených. A ano, většinou projedu jen aukce, které končí ten den nebo den následující. Nepočítám aukce, kde mám hru ve wishlistu a přijde mi na ně upozornění. Ale i u těch si dám občas jen “sledovat” a kouknu na ně později. Třeba až poslední den aukce.

Neplánuji si zavádět nějaký program pro automatické přihazování. Nemám předem pevně danou cenu, za kterou hru chci koupit, takže ani nechci nastavovat žádný limit. Proto mi tento systém vyhovuje maximálně.
Možná jsem si na něj jen za těch pár let zvykl a nevidím to už objektivně, ale subjektivně (pro mě důležité) mi ten systém sedí.

Navíc s tématem toho, že někomu vadí prodlužování aukce, se tu setkáváme tak 2x do roka. A vždy to dopadne tak, že se pro změnu přihlásí cca 10 lidí. Další 3, které to ještě baví (nebo admini z titulu fce), jim odpoví, proč je to tady tak, jak je. Zbytek to nečte, neřeší nebo jako já (věří, že se to stejně nezmění) prostě jen nereaguje. Nezažil jsem, že by se pro změnu zvedla nějaká veliká vlna místních uživatelů. Což je, myslím si, stále důkazem toho, že ten systém funguje dobře a vyhovuje většině. 

7.4.2022 12:14:39

mh

@kren 

Já ti nic vysvětlovat nebudu, já nic měnit nechci. Já jsem se v tomto vlákně vyjádřil doteď jenom třikrát, poprvé 6.4.2022 15:51:47, a myslím, že je naprosto jasné, jaký mám na to názor. Možná by nebylo od věci, kdyby sis ty mé příspěvky přečetl. Podrobně jsem tam DaftPunkovi vysvětloval, proč je jím navrhovaný pevný konec aukce špatné řešení. On má ale pocit, že ne, že to je naopak naprosto skvělá věc a že proč to neudělat volitelné. A argumentuje, že to není zas tak těžké naprogramovat. A o tom byl ten můj předchozí příspěvek.

Prosím, když už na někoho reagujete a zařazujete si ho do nějakých názorových pozic, přečtěte si aspoň několik posledních jeho příspěvků a ne jen ten poslední (a aspoň ten až do konce). Pak se toho chytnou další a budou mě považovat za toho, kdo chce něco měnit. Takže naposledy: na bazaru nic měnit nechci a jeho systém s automatickým prodlužováním aukce se mi naopak líbí jako rozumně nastavený kompromis, který má výborně nastavený poměr výhody/nevýhody.

7.4.2022 12:33:13

mh

@Jindros 

…………….

„jinak musím souhlasit s Minerem, zjišťovat a pamatovat si u každý aukce zvlášť, jaký pravidla pro ní platí, zní jako naprostý peklo“

…………….

Tak abychom to zase nepřeháněli, žádné peklo to určitě není. Z hlediska programátora jsem to již popisoval a z hlediska účastníka by to mohlo být řešeno pouhou informací “Prodávající umožňuje / neumožňuje prodlužování aukce” podobně, jako je to u SafeTrade.

Ovšem to nic nemění na tom, že to celé je špatně a nepřinese to žádné pozitivum. A jsem přesvědčen, že i ten, kdo by to případně zkusil nastavit, tak po pár zkušenostech se vrátí ke klasickému prodlužování. Kdybych byl autorem webu, neměl co dělat a tohle byla jediná věc, která by na webu byla potřeba změnit, tak bych to z legrace možná zrealizoval a pak bych za půl roku zamával statistikou. Ale takhle vidím mnohem důležitější věci, které by bylo lepší řešit. Např. to, že editor diskuzních příspěvků umožňuje (a zobrazuje) citace, kurzívu, apod., ale do výsledného příspěvku se to nepromítne.

7.4.2022 12:43:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Jedna vec, ktera by pomohla vsem a vyresila celou diskuzi, by byla moznost zadani maximalniho prihozu a automaticke prihazovani.

7.4.2022 12:48:22

Jenom tak na okraj: ono to díky tomu, jak je tahle diskuze živá a nafouklá, působí jak je zde hodně odpůrců současného systému bazaru, ale ve skutečnosti jsou to cca 3 - 4 lidi, kteří stále dokola obhajují proč je jejich námět na změnu dobrý a proč by se měl realizovat a zbytek jsou jen odpovědi proč to není zase až tak dobrý nápad. 

Takže v zásadě není potřeba nic extra řešit podle mě, až se přihlásí významné množství nespokojených, které převáží počet těch spokojených (tady jenom dodám, že spokojení se většinou nemají potřebu vyjadřovat, nebo o takové diskuzi ani nevědí), tak pak se dá uvažovat o nějakých změnách. Potažmo, pokud někdo upozorní na nějakou díru v systému, na kterou existuje řešení, které nevytvoří díry jiné.

Jinak jasně, stále se lze zdokonalovat, ale nesmí to být na úkor něčeho co je oblíbené a dobře funkční. Více možností způsobů aukce nese s sebou zbytečné potenciální problémy a to jak z programátorského hlediska, tak i z toho uživatelského. Navíc v současnosti je zde alternativa v podobě Kup teď, která funguje dobře. Přidávat další je přinejmenším zbytečné a prostě pro uspokojení těch několika nespokojených to imho za tu námahu a potenciální problémy nestojí.

7.4.2022 13:04:31 | Upraveno autorem (porovnej)

K automatickému přihazování se stavím spíš negativně - já si myslím, že když chce někdo něco vydražit, tak se musí taky trochu snažit :-)

7.4.2022 13:23:14

mh

@Onas 

Já tedy nevím, ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak automatické přihazování všechno vyřeší a pomůže všem? A jak vlastně funguje? Co je na něm takové skvělé? Přiznám se, že nechodím nikam na aukce, takže nevím, jak přesně to funguje (jenom jsem se tady dočetl, že na Aukru nebo kde to mají, takže to asi nějak fungovat musí).

Ano, chápu, že si každý zájemce stanoví svůj finanční strop. A pak co? Nějaký automat si hraje na přihazování? Jednou za minutu? Jednou za hodinu? Jednou za vteřinu? A jaký to má ve výsledku efekt? Kromě spotřebovaného strojového času na běh automatu.

Pokud se nad tím zamyslím, tak výsledek takové “aukce” se dá spočítat prakticky okamžitě, neboť (jestli to chápu správně) tak je to takhle:

  • Všichni zájemci po nějakou dobu můžou vložit svoji maximální částku, kterou jsou ochotni dát.
  • V den D, hodinu H, minutu M a sekundu S (konec “aukce”) se vypočítá výsledek:
    • Vítězem aukce se stává ten, kdo uvedl nejvyšší maximální částku.
    • Konečná cena je druhá nejvyšší maximální částka + 1. Pokud byl pouze jediný zájemce, pak je to vyvolávací cena.

Je tohle ještě aukce? Podle mě nikoliv. Pokud maximální částky zájemců nebudou viditelné, je z toho “obálková metoda” - v ní však normálně vítězí nejvyšší nabídka a ne druhá nejvyšší (takže by správně měla hra být prodána za nejvyšší maximální částku). Pokud však bude maximální částka, kterou zájemci nabídli, veřejně viditelná a zájemci ji u sebe budou moci měnit, pak se z toho zase stává klasická aukce, jenom se nebudou zvedat “příhozy”, ale “maximální částky”, a konečná cena se nebude určovat podle nejvyšší “maximální částky”, ale podle té druhé nejvyšší, takže to bude navíc matoucí. Nakonec se stejně rozpoutá smršť zvyšování “maximálních částek” těsně před koncem termínu. Tím spíš, pokud by maximální částky byly veřejné, ale zájemci by je nemohli měnit. Pak by ale bylo nevýhodné udělat nabídku dříve než těsně před koncem, protože by mě mohl někdo přeskočit a já bych na to nemohl reagovat.

Prostě, ať se na to dívám, jak se dívám, nevidím v tom žádný pozitivní přínos.

Mohl by mi nějaký příznivec této metody popsat, jak by to přesně mělo fungovat a v čem by byl ten přínos? Třeba jako soukromou zprávu, ať se zbytečně neplevelí vlákno?

7.4.2022 14:36:25

@mh - automat ti přihazuje jen ve chvíli, kdy tě někdo přehodí a do chvíle, než dosáhne tebou zadaného maxima. Tj. když dáš max. 1000, tak automat přehodí každý příhoz do výše 1000,-.

Když tě někdo dá 500,-, automat přehodí na 510,- (podle minimálního příhozu), pokud už by nikdo nepřihazoval hru za 510,- získáš atp… do 1000,-. Ve chvíli kdy někdo dá 1000,- a víc automat už nepřihazuje.

7.4.2022 14:47:44

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas