Prodlužování aukce o den

Zažívám v aukcích takový nešvar a to je navyšování ceny v posledním dni o minimální částku. 

Rozumím pointě, že by měli mít všichni čas na to zvednout své příhozy pro lidi co o to mají zájem, ale třeba včera se mi stalo, že někdo přihodil do aukce 2 vteřiny před půlnocí 23 korun. A stává se to celkem pravidelně. Je to taková taktika, která nemá za cíl vydražit hru na férovou cenu, ale utahat lidi v aukci na minimálními příhozy.

Dokonce jsem zjistil že ten stejný uživatel mi tohle udělal už podruhé. 12 vteřin před půlnocí přihodil 13 korun.

 

Velmi hezký systém má Aukro. Zadám hodnotu kterou jsem ochoten zaplatit a příhozy probíhají automaticky. 

Případně pokud je aukce prodloužená o 3 dny tak v posledních 2 hodinách umožnit přihazování/prodlužování pouze lidem kteří se již akce účastnili případně o nějakou rozumnou částku a ne prodlužovat aukci za 10 korun o den. Zkrátka zabránit tomu aby lidé kazili aukce tímto umělým prodlužováním. 

 

30.3.2022 11:13:10

@stady ty jo fakt…. díky za vysvětlení to mi předtím vůbec nedošlo :) 

31.3.2022 21:20:46

@stady já jsem myslel, že hlavní problém není čas, ale den. V tvém příkladu má každý svoji dobu, kdy přihazuje a využívá ji denně. Takže oba dva uděláte jeden příhoz za den. Myslel jsem, že problém je to, že přihazuješ ve svůj čas ob den a tím zdvojnásobuješ přidané dny. Podle tvého příkladu by to bylo: ty přihodíš v 1, on ten den nereaguje, druhý den v 1 jsi pořád nejvyšší příhoz, takže nepotřebuješ reagovat, on přihodí v 16 hodin. Tím vlastně vynucuje situaci, že každý den přihazuje jeden člověk.

31.3.2022 22:56:21

@Bandy75 - Jasně, to nezpochybňuji. Já mluvím o tom, když někdo záměrně bude ten příhoz odkládat a bude tak fungovat pravidelně nebo si napíše skript, jak tu padlo. IMHO je to dost filozofická debata, normální člověk nemá vůbec motivaci tohle dělat, je to opruz pro všechny. Ale pokud by se někdo našel a fungoval takhle systematicky, řešili bychom to s ním. A nebavíme se o tom, že někdo má práci takovou, že se dostanek k netu večer atp… 

A nejde o platnost příhozu, jde o chování daného člověka. Kdybych měl najít paralelu, tak je to něco jako když bys měl sbírku pro lidi v nouzi, kam by lidé nosili potraviny a ty by byly volně k dispozici potřebným, každý ať si vezme dle potřeby a myslí při tom i na ostatní, dvacet let by to fungovalo a pak ti tam začal chodit týpek s nákupním košíkem a každý den si ho plný odvezl. Dává větší smysl měnit celý koncept, který spoustě lidí vyhovuje a nebo má větší smysl vyhodit jedince, který systém zneužívá? 

Ostatně ten jedinej člověk o kterým vím, že takhle systematicky fungoval už není uživatelem ZH, protože nepřekvapivě toto nebylo jediné ohybání či zneužívání pravidel, takže jsme se s ním rozloučili. U nikoho jiného jsme to, aspoň co je mně známo, řešit nemuseli. 

 

Mimochodem mám pocit, že se trošku točíme v kruhu. :)

 

1.4.2022 00:47:46

@Miner Ano, točíme se v kruhu, jelikož vždy padne argument na nekalé jednání, nebo neférový přístup, nebo podezřele nízký příhoz, který jsem snad dostatečně vysvětlil níže. 

Já osobně nevidím problém v žádném příhozu, ať je částka jakákoliv, v jakýkoli čas, denně, několikrát za den, nebo ob den, dva, nebo jen jeden na konci aukce. Prostě kdo dá nejvyšší nabídku, ten vyhráva aukci. Aukce dle mého trvá tak dlouho, jak dlouho jsou přihazující ochotni přihazovat, a nikdo by jim neměl vyčítat natož diktovat, kolik mají přihodit a kdy.

Pokud přihazuji své peníze, tak rozhoduji o tom, kdy přihodím a kolik bez ohledu na ostatní přihazující. A je to legitimní způsob, jelikož se každým příhozem zavazuji částku zaplatit. Pohnutky ostatních přihazujících jsou stejné. Pokud tvrdí opak, tak si lžou do kapsy.

Rád si přečtu názory ostatních, ale já jsem již napsal vše co jsem chtěl, dokonce několikrát ;-)

PS: jakýkoli script, nebo BOT jsou prasárna, zvlášť když jsou zakázané.

1.4.2022 02:40:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Slušné. Koukám na toto vlákno o přinejmenším 30 odpovědí později a pointa diskuze se neposunula ani o kousek, kvalitní mlácení slámy, to se vskutku musí uznat.

Nesnaž se opravit to, co dlouhodobě funguje. Proti pětikorunářům přihazuji po stovkách a ještě se mi nestalo, že by to vydržel víc než pár příhozů po původním konci aukce.

1.4.2022 07:05:19

@Bandy75 Efekt by to samozřejmě mělo, protože když přihodí ráno, já můžu okamžitě reagovat a aukce se tím zkrátí o 24 hodin, pokud přihodí opět stejný den a já taky, tak znovu. Momentální aukce už se protáhla o 10 dní, jelikož přihazuje vždy těsně před půlnocí

1.4.2022 08:57:07

Souhlasim se vsemi, ale hlavne s @Bandy75 

 Davate ruznou hodnotu ruznemu casu? Tak to by ale melo byt napsane v pravidlech.

 Zadny system neni dokonaly. Tento ma sve “mouchy“ v tom co popisujete, ale vyhrat aukci vam to umoznuje. Ale furt je to jeden z nejlepsich systemu…

Ja taky nekolikrat prihazoval v poslednich hodinach/ minutach a ostatni mi to udelali taky. Ale rozhodne jsem z toho nebyl nijak nastvanej, protoze se zadne pravidlo neporusilo. Naopak bral jsem to jako dalsi hru. Vzdyt neco drazit je taky zabava, ne?

Navic podle meho pozorovani (i podle @Miner statistiky) to “normalni” prihazujici vysroubuji jeste pred koncem aukce. 

Mejte se :)

1.4.2022 10:36:47

Jeste jedno + tohoto systemu z rad ad absurdum.

Blizi se konec aukce a ja z nejakeho duvodu nemuzu 15. 1. prihazovat, tak 14. 1. prihodim ve 23:59 o 1 kc a bud to vyhraju, nebo se budu moct 16. 1. opet zapojit :)

K diskuzi je podle me nerovnost minimalnich prihozu v €/kc, ci napriklad dvojnasobek minimalniho prihozu v posledni hodine aukce…

1.4.2022 10:48:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@Toneckrmelec - Navyšování minimální částky příhozu v době “prodloužení” aukce jsme zvažovali a je to jedna z věcí, které máme na seznamu potenciálních změn. Jak jsem psal, bazar sledujeme a je možné, že do toho nějakou úpravou sáhneme, když seznáme, že je třeba zásahu. Akorát nechceme, aby se tím ten systém komplikoval, proto zvažujeme celkem pečlivě do čeho se pouštět, což tento návrh IMHO splňuje. Nemluvě o tom, že na ZH je spousta dalších věcí k udělání a bazar teď funguje velmi dobře, takže nepovažujeme za nutné toto řešit prioritně. Ale ano, tohle, ale i další věci jsme promýšleli a diskutovali.


Mně by se třeba líbilo, kdyby každý uživatel mohl proloužit aukci příhozem jen x-krát (třeba třikrát), jenže to už je problematické, za a) je to komplikované na vysvětlení, pro člověka co bazar nezná a nečte diskuse jako je tato, za b) příhozy těsně před půlnocí, de facto znamenají, že druhý to svým příhozem de facto taky prodlouží, ikdyž nechce atp… prostě je to složitější, samozřejmě by se to dalo řešit tím, že jakmile jde aukce do prodloužení, máš pevně daný počet příhozů, ale to je zase proti duchu aukce a de facto proti zájmu prodávajícího. Takže tohle asi neklapne, ale přišlo by mně to spravedlivé, kdybychom to vymysleli nějak elegantně. 

BTW: Pro jistotu, to je jen moje úvaha, co by se mi líbilo, není to chystaná změna, takže pokud by vám to přišlo jako úplná kravina, můžete zůstat v klidu. :)

1.4.2022 13:56:37

Za tou potřebou měnit pravidla bazaru stojí v 99% případů skutečně spíš jen roztrpčenost a určité zklamání, že někdo přihodí na aukci těsně před koncem ve chvíli, kdy už člověk trochu podvědomě počítá s vydražením a začíná se těšit :-) . Taky se mi párkrát stalo, že na aukci, kam jsem přihodil a několik dní nepřihodil nikdo další, najednou bylo přihozeno pár (desítek) minut před koncem - chápu ten pocit naštvanosti. A je to běžný jev. Na rozdíl od Toneckrmelce v tom sice neumím vidět další hru, ale spíš jen podivnou škodolibost, kdy v tomto trochu postrádám určitou slušnost vůči ostatním (kdo se skutečně přižene v dnešní době k internetu za minutu dvanáct?), ale zároveň to opravdu nestojí za jakékoliv změny v pravidlech a nastavení bazaru.. Osobně vidím řešení přihazovat v řádu stokorun (nebo skutečně nějakým procentem z ceny, jak uvádíte), což ty škodolibce buď odradí, a nebo mají o hru opravdu zájem a v tom případě je i jejich příhoz validní.

1.4.2022 14:16:52

@Miner: Mně by se třeba líbilo, kdyby každý uživatel mohl prodloužit aukci příhozem jen x-krát (třeba třikrát), …

To je za mne totální ptákovina. Jednak bys mi omezil možnost přihodit u frekventované aukce a jednak by to skončilo popřením toho, proč se aukce prodlužuje - frekventovaní zájemci by o dušu přihazovali před půlnocí a nejrychlejší s nejlepším připojením by to vyhrál. Jen to nechte jak to je - většině to vyhovuje a není třeba to zbytečně komplikovat.

1.4.2022 14:20:23

@kren - Já věděl, že tě ten můj dovětek nemůže zastavit. :))

1.4.2022 14:57:41

@miner Mozno trochu off-topic, ale nedalo by sa zmenit to posielanie upozorneni na konciacu aukciu z posledneho dna na predposledny ? Dam si nieco sledovat, v posledny den mi pride upozornenie ze o polnoci aukcia konci a kedze cez den som v praci, pozriem si to az vecer a normalne mam potom vycitky svedomia ze takto na poslednu chvilu aukciu predlzujem. 

1.4.2022 15:25:56

Zacina se mi zdat, ze by se mistni bazar, neco co jeste tak nejak horko tezko  funguje, mohl posunout rekneme “po zatrolenkovsku” do uplnyho nesmyslu ;)

1.4.2022 15:55:53

@Onas - Jasný, ty to všechno umíš líp, víme. Klíčenku nemám, tak posílám obrázek. :)
 

6131537f93_13913201_o2.jpg

1.4.2022 17:43:55

@masinka - Tohle jsme zvažovali, nakonec jsem zvolili ten poslední den. To co zmiňuješ je samozřejmě pravda, je to volba mezi tím, aby ta notifikace dávala smysl, což čím blíž je konci, tím větší relevanci má s tím, že to může protáhnout aukci o den. Určitě to je věc, která by se dala změnit. Já se až budu mít chvilku podívám na statistiky aukcí zase a uvidíme, zatím vycházím z toho, že těch prodlužování o delší čas je fakt menší množství.

1.4.2022 17:49:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Musis si tady na takovy veci zvyknout. Nic jinyho s tim stejne neudelas. Ja mam taky radsi, kdyz se o hru porveme rovnou hned. Tohle prihazovani posledni den aukce v posledni minute a za par kacek je spis takovy ucelovy vysirani co ma za cil te nakrknout nic vic.

3.4.2022 18:10:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kanic  Nemůžeš po nikom chtít, aby po tobě přihodil stovku, když jsi to před ním udělal ty ;-) 

Tvůj příhoz byl třeba o 2 koruny nižší než jeho strop :-D

3.4.2022 21:30:41 | Upraveno autorem (porovnej)

… vás to ještě nepustilo?

3.4.2022 21:51:06

@kren Prodlužování o den… ;-)

 

Každopádně, zajímavá byla zmínka o počtu aukcí, které se prodlužují. Prý jich je relativně málo. Z vlastních aukcí jich v původním termínu skončilo minimum, ale možná je to dáno tím, jaké hry prodávám. Rekord mám snad někam ke třem týdnům, obvykle je okolo týdne.

4.4.2022 07:02:57

@zruda  Já jsem to pochopila tak, že ne že by se neprodlužovaly - o nějaký ten den se prodlužují běžně, ale to “nežádoucí” chování, že by uživatelé přehazovali po malých částkách jednou za den, a tak to schválně protahovali, je ojedinělé. 

Jinak mi přijde normální, že se ty aukce budou protahovat, protože pokud člověk cíleně nehledá nějakou hru, ale spíš se dívá, co zajímavého se na bazaru prodává, tak při tom počtu inzerátů si stejně nejspíš prohlédne jen ty, co končí daný den (a tak když přihodí, logicky se ta aukce o další den protáhne).

4.4.2022 07:06:22

Špatné "prodloužení" jsem zažil asi 5x z 60 inzerátů (jako prodávající i kupující a nemám to rád z žádné strany), ale vždy to bylo nepříjemné a aukci jsem vzdal (jako kupující). Nejde o to, že se to o 3 dny posune, ale že se ráno probudím, zjistím, že mě někdo přehodil. Přihodím a čekám skoro 40 hodin. Pak mě opět přehodí hodinu před koncem a celé se to opakuje. Každý 20 korunový příhoz pak trvá 2 dny.

@Synura Neprohlížím vše, ale hry, které končí za 1den. Hry které končí za x hodin, právě kvůli prodlužování zásadně ignoruji, pokud jsem už v aukci nebyl zapojen.

Vím, že se již řešilo, ale stále si myslím, že by aspoň částečně pomohlo zavedení max. příhozu a bazar by automaticky přihazoval sám do této sumy minimální možnou částku.

4.4.2022 09:52:19

@OUTbrain  Takže bys chtěl, aby za tebe automaticky po malých částkách přihazoval BOT schválený a naprogramovný majitelem bazaru ? 

Tak to je řešení za všechny korunové příhozy vteřinu před půlnocí :-DDDD 

4.4.2022 14:25:21

@OUTbrain  Jo, řeší se to donekonečna furt, a zatím se vždycky dospělo k tomu, že to zůstane, jak je (i já jsem toho zastáncem). Já sice přihazuju i na aukce končící ten den, ale ne minutu před půlnocí, a taky nepřihazuju desetikorunu - pokud usoudím, že hru chci, tak mě zas nějak nepálí tam hodit třeba stovku a uvidím, co se stane. Nejsem ochotná se tahat po korunách, tak tam fouknu tolik, abych měla ještě ze hry radost, když ji za tu částku koupím. A neříkám si pak (po případném vítězství) “No tak ale možná by stačilo dát o pade míň a taky by mě třeba nikdo nepřehodil.” Prostě jsem prodejci nabídla tolik, kolik mi přišlo fér.

4.4.2022 14:35:52

@Bandy75 Nevím proč se mu směješ a zjevně jsi sám vůbec nepochopil o co tady jde. To je zcela validní varianta a určitě by byla řešením tohoto problému a za mne přidala i komfort k aukcím. 

5.4.2022 14:33:23

Vybíráme z Bazaru

Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas