Novinky (nejenom) v designu

Toto téma bych rád věnoval primárně oznamování novinek a diskusi nad nimi. Přeci jen diskuse Návrhy by asi měla být spíše o návrzích než o realizovaných úpravách...
3.9.2011 10:52:17

palce
zeus, naozaj by som uvažoval o aspoň pozitívnom palcovaní príspevkov. Naozaj to chýba a tým pádom aj chýba prehľad o užitočnosti jednotlivých príspevkov.

27.8.2013 07:03:44

palce
zeus, naozaj by som uvažoval o aspoň pozitívnom palcovaní príspevkov. Naozaj to chýba a tým pádom aj chýba prehľad o užitočnosti jednotlivých príspevkov.

27.8.2013 07:03:44

Co ostatní?
Dává vám smysl palcování příspěvků v diskusích? Posledních 14 dní jsem přepisoval diskuse a otázky tak, aby sdílely jedno technické řešení a neměl by to být zásadnější problém...

3.9.2013 09:54:27

palce
Ano prosím, palce by byly fajn.

Jinak poznámka, v diskuzích klubu byly palce minulý týden k vidění, ale nedalo se na ně klikat, teď už tam zase nejsou. Předpokládám, že to byl záměr, jen se chci pochlubit, že jsem si všiml.

3.9.2013 10:02:19 | Upraveno autorem (porovnej)

palce
vzhledem k tomu, že většina bude stejně palcovat podle toho jak se jim příspěvek líbí spíš než jak je užitečný, považuju palcování diskuzí za zbytečnost.

3.9.2013 10:07:10

prebio
medzi užitočným príspevkom a príspevkom ktorý sa užívateľom páči, zase nieje až taký priepastný rozdiel. Na BGG mi to celkom zjednodušuje filtrovanie a na DŽ detto.

3.9.2013 16:12:09 | Upraveno autorem (porovnej)

palce
Mně tedy palcování vůbec nechybí a jsem ráda, že tu není, ale když už, tak doufám, že negativní palce se nevrátí...

3.9.2013 16:20:24

palce
Pokud negativni, tak pouze pokud bude zobrazeno pozitivni i negativni hodnoceni, nikoli soucet. Ale popravde mi to nechybi...

3.9.2013 17:10:16

palce
palcovanie áno, v otázkach na pravidlá ako zamýšľal Zeus. (už neviem, v ktorej diskusii bola o tom reč, možno aj v tejto) Tak by sa dali rozlíšiť odpovede a ich správnosť/vhodnosť resp. či vôbec poslúžili. V obecných diskusiách nie. Načo? Kto nesúhlasí nech napíše prečo (nielen palec hore a dolu) a aj preto nie, lebo potom diskusia pokračuje v tom, prečo ten a ten dal palec hore a ten zasa dolu. Nie o vecnosti, ale o imidži to potom celé je. Môžu sa palcovať obrázky, recenzie, preklady (kladne) a nech má dotyčný z toho nejaké body, ako som to tu už podsúval kedysi dávno.

3.9.2013 19:16:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Překopání webu...
Dnes jsem spustil kompletní překopání vnitřností webu, díky čemuž je možné se přihlašovat pomocí emailu a ne pomocí přezdívky.

Důvod je jednoduchý. Lidé spíše zapomenou přezdívku s jakou se registrovali než svůj email.

Protože jde o dost velké překopání, kdyby se někde něco rozbilo, pište mi prosím soukromé zprávy. Nicméně jsem toho hodně zkontroloval (jen mám jiná práva než ostatní, takže se mi některé problémy nemusí projevit).

9.3.2014 14:21:26

soukroma zprava pro Dia
Chtel jsem poslat zpravu, ale hazi mi to error.

9.3.2014 14:45:43

Ufff..
rndm: Díky za upozornění, již je to opravené.

Objevil jsem celkem 2 chybky:
1) Nešlo chvíli posílat soukromé zprávy (již vyřešeno).
2) Zlobilo přidávání zápisů z hraní, kdy se rozbilo přidání hráče, který zápis zakládal (již vyřešeno).

9.3.2014 15:01:35

Přihlašování
Všiml jsem si až teď: To má být jako nějaká výhra, že když se někde přihlašuji, musím místo 5 písmen klapat 20?? Cesty pokroku jsou někdy nevyzpytatelné... :-)

12.3.2014 08:01:16

To je otázka :-)
Protože IMHO drtivá většina lidí používá dnes pamatování přihlašovacích údajů, tak to bude bolet "jen" při prvním zadání.

A výrazné zjednodušení je to pro lidi, kteří se přihlašují semo tamo a zapomenou mezitím, jako přezdívku na ZH zadali. Což se děje vcelku často (emaily přes kontaktní formulář).

A pro tento případ mám připravenou další úpravu (již výrazně méně nebezpečnou :-), kdy při zapomenutí hesla nebude třeba znát svou přezdívku a stačit bude zadat opět "pouze" email z registrace a na něj se pak pošle odkaz na zadání nového hesla (čili v dnešní době standardní postup).

12.3.2014 08:07:38

Úpravy v Kalendáři akcí
Dnes jsem nahrál úpravy, které by měly trochu zlepšit zadávání akcí. S tím pak souvisí, že nově se akce ihned po zadání zobrazí v kalendáři a nečeká na schvalování.

13.3.2014 20:55:19

zeus
Mne to taky silne stve. Prihlasuji se z ruznych pristroju a mail je mnohem slozitejsi nez prezdivka. Jestli je nekdo nesvepravny a nepamatuje si prezdivku, jaka je pravdepodobnost, ze zvladne mail? Tohle tresta stare zabehle uzivatele. Sice je to drobnost, to uznavam, ale krok spatnym smerem.

16.3.2014 10:13:57

login
Mne to zatim taky stve, ale tenhle krok vitam. Minimalne to lata jednu potencionalni bezpecnostni duru.

16.3.2014 10:37:37

zeus
raději bych taky nechal nick nebo možnost vybrat si způsob přihlašování

16.3.2014 17:16:56

karel...
Nezlob se na mě, ale spojovat nesvéprávnost se zapomínáním přezdívky mi nepřijde jako argument, ale jako určitá míra hulvátství. Protože lidi zapomínají a zapomínají tím častěji věci, čím méně často je používají (pokud se to tobě neděje, asi patříš k pár geniálním jedincům s nějakou ultimátní pamětí). A prostě přezdívku na ZH lidi budou z povahy věci používat méně často než svou emailovou adresu. Z toho lze usoudit, že přezdívku použitou na nějakém webu zapomenu snáze než svůj email. Mimo jiné i proto, že nevím jak ty, ale mě se na mnoha webech nedaří zaregistrovat si svou preferovanou přezdívku (a často třeba ani svou druhou přezdívku). A pak aby se v tom čert vyznal, kterou přezdívku na jakém webu mám...

A jak jsem psal, s novými prohlížeči, které si dokáží přihlašovací údaje zapamatovat (a pro lidi, kteří jsou opatrnější a neukládají si tyto údaje do prohlížeče, si pamatují minimálně formulářová data a tedy přihlašovací jméno/email) je potřeba tyto údaje zadat v každém prohlížeči právě jednou.

A ano, pokud je někdo bezpečností posedlý, tak teprve u něj bych přistoupil na argument, že se mu přihlašovaní zkomplikovalo, protože v prohlížeči má zakázáno cokoli pamatovat. Ale na druhou stranu, takový člověk na ZH asi registrovaný nebude, aby náhodou nepřišel o nějaký svůj osobní údaj.

16.3.2014 17:18:07

Proč se přihlašovat přezdívkou?
Jaký je pro to racionální argument?

Pro vidím:
1) Mnohdy je kratší než emailová adresa. A tento argument v moderních prohlížečích pamatujících si formulářová data nebo rovnou přihlašovací údaje IMHO má velmi nízkou váhu (pouze to první zadání je složitější)

Proti pak vidím:
1) Snazší zapamatovatelnost emailové adresy (a tedy snazší řešení případů jako zapomenuté heslo / přezdívka).

Když tyto pro a proti porovnám, jednoznačně mi vychází lépe přihlašování pomocí emailové adresy.

A omlouvám se, ale udržovat přihlašování dvěma způsoby udržovat nebudu, protože je to složitější a kdybych takto přistupoval k více funkcím, tak dlouhodobě neudržitelné (kvůli komplikaci zdrojových kódů).

16.3.2014 17:23:29

zeus
Nezlob se,ale až tady většina bude chtít přihlašování mailem,tak není co řešit,zatím to tak nevypadá,takže bys mohl alespoň zvážit nějaké hlasování o způsob přihlašování.Nechceš nechat komunitu rozhodnout co jí víc vyhovuje?

16.3.2014 19:50:22

Novinka v Bazaru
Pro lepší přehlednost některých nestandardních situací vyplývajících z možnosti rušit příhozy v aukcích se nově zobrazují v přehledu příhozů i příhozy zrušené (pro odlišení jsou zašedlé a přeškrtnuté).

Více tradičně zde: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/upravy-zatrolenych-her-1627/

17.3.2014 18:38:39

kody...
Promiň, ale ozvalo se pár jednotek lidí (cca 5) a ač jejich názor respektuji a mrzí mne, že to vnímají jako opruz, tak když vycházím z předpokladu, že každá změna bude mít své odpůrce, tak nevidím stále žádný racionální důvod (až na ten jeden mnou uvedený) proč to vracet.

A omlouvám se, ale už se k této změně nebudu vracet, protože jsem povídání kolem ní věnoval času tolik, že za to mohly vzniknout další 2 úpravy a nedostalo se mi jediného argumentu, jen všeobecné povídání. Ze kterého si beru, že ne každý se změnou souhlasí (na což má právo). I s ohledem na fakt, že počet přihlášených za ZH se nijak nezmenšil, tak to nemělo žádný negativní dopad a je to hodně jen o vnímání změny.

Takže všem, kterým se změna nelíbí, mohu jen říci, že mne to mrzí, ale vracet to neplánuji. Nebráním se ale racionálním argumentům (které stále přes moji žádost nezazněly, a objevil se "jen" další požadavek na vrácení změny).

17.3.2014 18:46:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový systém pro vyřešení zapomenutého hesla
Právě jsem spustil druhou část úprav kolem přihlašování. Pokud zapomenete heslo, nemusíte již zadávat svou přezdívku a s ní spojený email. Stačí zadat pouze svůj email (z registrace na ZH) a na emailovou adresu dorazí email s instrukcemi, jak si obnovit heslo. Pokud by to udělal někdo za vás (ve snaze škodit a změnit vám heslo), tak se nic neděje a daný email stačí jen ignorovat (původní heslo totiž bude fungovat i nadále).

17.3.2014 19:09:12

Argumenty
Předem uznávám, že jde o zvyk a není to příliš zásadní. Také si nemyslím, že můj předchozí příspěvek byl nějak hulvátský, ale jestli to jsi ty nebo někdo tobě blízký, kdo zapomíná nick, tak se ti omlouvám.

Argumenty jsou následující:
Dlouholetí nebo častí uživatelé nemají problém si zapamatovat svou přezdívku. Abych nemluvil nějak obecně, pak tedy korektně - já ne a domnívám se, že to platí pro více takových.
Psát celý mail je výrazně otravnější, protože je to delší. V mém případě o 13 úhozů vč. znaku zavináče.
Při připojování z mobilu je při mých tlustých prstech obvykle velký problém to zvládnout bez chyb.
Připojuji se často z různých přístrojů (třeba i služebních nebo veřejných) a nechci, aby si moje přihlašovací údaje pamatovaly, takže musím zhusta znovu vyťukávat.
Ti, kteří si svůj nick nepamatují, by si ve staré alternativě museli zvyknout. V nové si také musejí zvyknout a jestli si nepamatují nick, je jistě i nenulová pravděpodobnost, že si budou plést i mail. Takže pro ně je to prašť jako uhoď. Ovšem pro všechny ostatní to znamená změnu zvyku. Takže alternativy jsou - zvyká si 1 promile zapomětlivců vers. zvyká si nově všech 100 % uživatelů. Podle mě nepoměr. Navíc bych (ano, trochu namyšleně) čekal, že se bude spíš elitně vycházet vstříc starým pardálům než úplným zelenáčům, kteří si ani nepamatují nick. Kromě toho, když něco funguje, nevidím důvod to opravovat.

Ale závěrem uznávám, že je to tvůj web a můžeš si dělat, co chceš, a opakuji, že ano, souhlasím, každý si časem zvykne.

23.3.2014 07:12:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gaia Project
Gaia Project
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas