Novinky (nejenom) v designu

Toto téma bych rád věnoval primárně oznamování novinek a diskusi nad nimi. Přeci jen diskuse Návrhy by asi měla být spíše o návrzích než o realizovaných úpravách...
3.9.2011 10:52:17

ad Podpora EUR v Bazaru
Ďakujeme mocný Zeus ;).

28.9.2012 20:53:52

Tak zpět k původnímu vláknu novinek
Po kratší okurkové sezóně (ve skutečnosti programování nějakých administrátorských udělátek) máme zase nějakou novinku...

V Bazaru mohou nově prodávající u inzerátů ve formě aukcí rušit příhozy přímo (již tedy nemusí kupující s prodávajícím psát mě, abych příhoz zrušil, i když už jsou domluvení).

U dané funkce zatím chybí zaslání info zprávy o zrušení příhozu kupci + snadná možnost pro kupce rychle z inzerátu odeslat žádost o zrušení příhozu prodejci. To první bude trochu složitější, to druhé spáchám snad ještě dnes.

Enjoy

PS: Dodávám, že funkce je dostupná pouze v novém designu ZH (který ale používá více jak 98% návštěvníků).

26.5.2013 09:38:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Žádost o zrušení příhozu
Tak u příhozů v aukcích vidí jejich autoři odkaz "Požádat o zrušení příhozu", který lehce předvyplní zprávu, která je pak zaslána prodejci. Ten pak již má dostupnou funkci pro zrušení příhozu (samozřejmě nic to nemění na tom, že příhoz i nadále zůstává ZÁVAZNÝ, toto je spíše pro výjimečné situace).

26.5.2013 13:30:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Taková vychytávka
Zatím na vyzkoušení a uvidíme, jak se ujme. Kdyby jo, budu rozšiřovat o další možnosti...

Při psaní diskusních příspěvků můžete do jejich textu (tedy nikoli předmětu) vepsat kód [g:{číslo}], kde to {číslo} značí identifikátor hry. Když to přidáte přeloží to ZH na odkaz na detail hry s uvedeným identifikátorem.

Například Arkham Horror (kam jsem místo řetězce dal číslo 1).

Identifikátor hry můžete vcelku snadno zjistit na detailu hry z její webové adresy (url), kde je identifikátor uveden po názvu hry (tedy pro Arkham Horror "www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/" je to ta jednička).

Když se bude líbit, postupně rozšířím o odkazy na recenze, články, zápisy z hraní etc. A současně bych podporu rozšířil i jinam než v diskusních příspěvcích.

2.6.2013 09:47:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Oprava a vylepšení v seznamu hraní u her
Konečně jsem opravil chybu, díky které nešel zobrazit graf doby hraní dle počtu hráčů. A rovnou jsem to i vylepšil tak, že je možné po přidání grafu pro určitý počet hráčů opět tuto "křivku" opět odebrat. V předchozím řešení šlo pouze přidávat (a odebrat šla jen znovunačtením stránky a zobrazením grafu v základní podobě).

9.6.2013 12:34:45

Hračička s grafy...
Chtěl jsem se něco naučit s kreslením grafů, tak jsem si řekl, že se to budu učit na něčem, co by mohlo být i trochu praktické.

Takže jsem vytvořil analytický nástrůjek k analyzování toho, jak se kde hraje. Pokud by se líbilo, mohl bych případně rozšířit o další grafíky.

Vyzkoušet lze zde: http://www.zatrolene-hry.cz/herni-statistiky/

Jedná se o analýzu dat záznamů hraní za posledních 30 dní (nebyl by problém to rozšířit asi o možnost zvolit delší období).

Pokud chcete znát detail v určitém kraji nebo okresu, stačí jen kliknout na jeho výseč.

16.6.2013 10:47:44

bazar
co znamena plaminek u aukci, nejak na to nemohu prijit :)

20.6.2013 09:44:50

plaminek
Poměrně jednoduchým pozorováním lze zjistit, že plamínek znamená "žhavou" aukci - tam kde je alespoň 5 příhozů.

20.6.2013 11:11:19

hustoles
tak to by me fakt nenapadlo :-D

20.6.2013 16:37:56

Na čem aktuálně pracuji...
Začal jsem programovat možnost přidání fotky hry (zboží) do inzerátu v bazaru. To mě přinutilo opět překopat kus vnitřností Bazaru, který jsem v rámci přechodu na nový design nechal ještě postaru (a byl to dnes již jeden z nejstarších kousků ZH, na který jsem již skoro rok nesáhl).

I když nejstarší kousek ZH oslaví v srpnu 3 roky (počítáno ne od okamžiku vzniku toho kousku, ale okamžiku poslední úpravy :-). Pokud ho tedy do té doby nepřepíšu...

22.6.2013 17:08:49

Přikládání fotek k inzerátům v Bazaru
Právě jsem nainstaloval úpravu, která umožňuje prodejcům při zakládání inzerátu v Bazaru přiložit i 3 fotografie zboží. Byla to koneckonců také dost často zmiňovaná funkce ve "výzkumu", která vám v Bazaru dosud chyběla.

Uvidíme, jak se to ujme. Přemýšlím případně i o tom využít tyto obrázky (pokud budou kvalitní), přidat je následně do fotogalerie hry.

24.6.2013 22:26:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové hry v katalogu..
Konečně si můžete na úvodní stránku ZH nechat zobrazovat i nově přidané hry do katalogu (případně si zobrazit pouze ty). Viz záložka Hry a nastavení záložky Vlastní na úvodní stránce.

30.6.2013 11:59:14

Upozornění na komentáře pro autory článků/souborů/ ...
Právě jsem spustil upozornění, které při přidání komentáře pod článek/soubor/zápis z hraní pošle jeho autorovi upozornění soukromou zprávou (a pokud má uživatel zapnuté upozornění na nové soukromé zprávy do emailu, tak i tam).

Upozornění nefunguje (zatím) pro obrázky ve fotogaleriích.

14.7.2013 14:30:17

Nová úprava v Bazaru
Tak na základě dotazníku na téma úprav Bazaru jsem právě přidal do přidávání nového inzerátu položku "Stav hry". Zatím je vidět pouze v detailu inzerátu, ale počítám, že časem to přidám i na výpis nejspíš i s možností filtrování.

Opět vše i zde: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/upravy-zatrolenych-her-1627/

23.7.2013 13:37:08

Ufffff... Nová záložka v detailech her hotova
Tak po "půlmaratonu" úprav a programování jsem právě na server nahrál docela rozsáhlé úpravu hlavně v detailech her. Přibyla záložka "Otázky", která funguje podobně jako diskuse jen s tím, že je určena ani ne tak k pokecu, ale k položení otázky. A ostatní by neměli diskutovat, ale pouze odpovědět na otázky (obdoba StackOverflow).

Je to zatím první trochu hrubší verze, ale už umí:
1) palcování odpovědí (pro odhalení nejlepší odpovědi na otázku)
2) upozorňování autora otázky o tom, že se objevila nová odpověď (pomocí soukromé zprávy)
3) autor otázky může vybrat jednu z odpovědí jako nejlepší
4) jako test nového přístupu pak může autor otázky moderovat odpovědi (může nevhodné příspěvky mazat).
5) nejnovější otázky jsou uvedeny obdobně jako diskuse v pravém sloupci.
6) samozřejmostí je možnost editace otázky i odpovědí jejich autory

Uvidíme, jak se uchytí myšlenka toho, že kdo zakládá otázku následně může dění u dané otázky moderovat. Pokud se to osvědčí, udělal bych to stejně v diskusích.

Co pak plánuji ještě v otázkách upravovat:
A) Zvažuji, zda udělat možnost psaní komentářů k jednotlivým odpovědím (aby ostatní mohli odpovědi upřesňovat, případně upozorňovat na nesrovnalosti).
B) Udělat nějaký titul jako "guru" pro každou hru a tento titul by vlastnil uživatel, který odpověděl na nejvíce otázek u dané hry a jeho odpovědi byly tazateli nejčastěji vybrány jako nejlepší.
C) Guru by si mohl někde zapnout, jestli chce dostávat upozornění na nové otázky u her, kde je guru.

8.8.2013 23:26:03

bravo!
dobrá práce, Ondro. Uvídíme, jak se to osvědčí

9.8.2013 09:18:38

palec nahoru :)
Jen tak dál :)
líbí se mi nápad na guru hry. Jen si nejsem úplně jistý jak bude fungovat nejlepší odpověď na otázku. Někdy se několik příspěvků od různých autorů doplňuje.
Nešlo by to udělat spíš nějak podle palců u odpovědí? Nemohla by mít hra více guru (např. těch kteří by za svoje odpovědi získali x palců)?
Jdu to vyzkoušet :) mám jednu nezodpovězenou zapadlou otázku.

Avatar je u příspěvku schválně vpravo, když všude jinde je vlevo ?
Neukazuje to počet vláken v otázkách.

9.8.2013 09:31:53 | Upraveno autorem (porovnej)

správný směr
Skvělý posun. Dávám palec nahoru. Určit je to dobrá cesta tomu, minálně u "velkých" her udělat přehledně pravidlové dotazy.

Možná by tento nový způsob zadávání otázek chtělo vypíchnout i na titulce vysvětlujícím článkem (stačí třeba jen překopčit příspěve v diskuzi) ať to jednotlivé uživatel navede jak s tím zacházet a nezustane to zapadlé tady.

9.8.2013 20:38:15

Nova zalozka - otazky
K cemu vsemu je urcena zalozka otazky?

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/rallyman-dirt-2545/otazky/#content

Chapal jsem to tak, ze otazky jsou pro pokladani dotazu predevsim na pravidla - jedna odpoved a hotovka. Zde padl taky dotaz, ale je to vhodne dat to zrovna do otazek? Ciste teoreticky se muzu zeptat i na dojem nebo kdo hru vlastni apod. a ve vysledku jsme zase u diskuse. :-)
Cekal jsem, az se podobny dotaz vynori a netrvalo do moc dlouho. Prijde mi, ze to spis povede k chaosu, protoze dotycni nebudou vedet, jestli to maji hledat v diskusi nebo otazkach. :-)

20.8.2013 16:41:21

Otazky vs. Diskuse
Určitě se to budu snažit ještě více vyjasnit, ale rozdíl by měl být zjednoduše v tom, že:

1) Otázky by měly být určeny pro jednoznačně a objektivně zodpověditelné otázky. Tedy nejčastěji na pravidla, ale dokáži si ještě představit otázku typu "vyšla tato hra v češtině"?

2) Diskuse pak na obecný pokec s otázkami na názory na hru a obecně otázky, ve kterých je odpověď subjektivní. Tedy např. "které rozšíření hry je nejlepší", "který hrdina ve hry je nejlepší", apod.

Dává to takto smysl? Přemýšlím, že nějaké takové vysvětlení bych dal do daných sekcí.

20.8.2013 22:19:14

Zeus
S tou "objektivni zodpoveditelnosti" bych byl opatrny. Jsou zde taci, kteri ti budou tvrdit (a schopni ti to dokazat), ze objektivne zodpoveditelne neni nic :-D
Osobne beru "Otazky" na pravidlove otazky, jakysi FAQ, "Diskusi" na vsechno ostatni.

20.8.2013 22:24:01

Objektivita...
... mno popravdě na tohle filozofování a slovíčkaření osobně nejsem a tyhle chytráky většinou beru jako trumbery, kteří se snaží mermomocí povyšovat nad ostatní. Protože jinak se můžeme bavit o tom, jestli vůbec existujeme a není to jen náš pocit a pak je otázka jestli má vůbec smysl vést diskuse :-)

Takže prosím pracujme s tím jako s "praktickou objektivitou" a možností příjít na správnou a jednoznačnou odpověď.

Tj. skutečně pravidla (která by měla být jednoznačná - ať přímo dle knihy pravidel, nebo následných dovysvětlení či FAQ) apod.

20.8.2013 22:41:02

co přednastavit
nějaké druhy otázek
př.: pravidla,
hratelný ve dvou?.....

20.8.2013 23:35:29

otázky x diskuse
Já to chápu tak, že do Otázek patří otázky, o kterých nelze nebo není třeba diskutovat. Takže by měla ve většině případů stačit odpověď jednoho člověka.
Zrovna třeba tu hratelnost ve dvou bych zařadila do diskuse.

21.8.2013 08:28:30

bazar index v profilu
možná by nebylo od věci, kdyby se nechal BI dohledat v profilu každého ID. Takhle je vidět jen v bazaru když něco prodává či kupuje.

21.8.2013 12:54:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Runewars Second edition
Runewars Second edition
Akt. cena: 1175 Kč
Končí za: 9 hodin

Offcanvas