Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

@KaStanCZE A jakou budeš mít jistotu, že to sem komunita doplní správně, když to není správně na sleeveyourgames? Vzhledem k malé vyplněnosti bych se stejně spíš díval na sleeveyourgames než sem.

Jazyková verze a doplňky by byly fajn.

Filtr na herní svět a kategorii asi tak podstatný není a využitelnost by asi nebyla nijak velká. To mi spíš přijde lepší mít proklik na bazar u každé hry, jak už tady bylo zmiňováno.

21.11.2022 11:34:14

mh

@KaStanCZE Ad “filtrování podle herního světa”: Možná jsem tě jenom nepochopil, ale na odkazu “Katalog her” lze podle herního světa a herní kategorie filtrovat bez problémů.

21.11.2022 12:15:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@mh Vidíš, já jsem Katalog her otevřel až teď, takže jsem ani nevěděl, že tam nějaké takové filtrování je. Vždy jsem šel najisto přes hledání.
V podstatě to tedy nahrazuje to co by možná bylo fajn u bazaru. Tzn. vyhledat si hru v tomto katalogu → dát si hru na wishlist → jít do bazaru a tam si dát hledat hry z wishlistu. Otázka co je víc user-friendly. Jestli vyklikávat každou hru v/z katalogu nebo mít možnost takového filtru v bazaru. Třeba pod rozšířenými možnostmi.

21.11.2022 13:23:47

Je v plánu více zužitkovat notifikace? Nebylo by špatné dostat notifikaci že ke hře z osobního seznamu her přibila fotka/soubor. Když už to jde s bazarem i diskuzí, proč by to nešlo i se soubory a obrázky?

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

4.12.2022 01:17:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Námět: typ Soubory ke stažení možnost nastavení typu souboru a následné filtrování: např. pravidla, scénáře, komponenty atd.

Příkladem může být Zombicide: Černý mor, kde už je 61 souborů

13.12.2022 09:44:13

@tokura Díky za tip, přidal jsem do seznamu námětů k vylepšení.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

13.12.2022 10:59:01

Co takhle pridat do diskuzi dalsi zalozku s nazvem podcasty? Uz je toho vsude tolik, ze to nestiham hledat. Takhle by si kazdy do diskuse vlozil vlakno se svym podcastem a bylo by vse hezky na jednom miste

23.12.2022 13:39:47

Myslím, že by bylo fajn mít ty podcasty i jako další záložku v nastavení /mimo hraní, obrázků, novinek atd/. 

A stejně tak mít možnost nějak filtrovat videa pro všelijaké inserty…chápu, že to někdo chce, chápu, že to je tak trochu moda, chápu, že to je byznys, ale je toho už tady…cu fíl, na mě. 

Přiznám se, ani na jedno nejsem cílová skupina, uvítal bych možnost si obojí odfiltrovat, abych viděl jiné pro mne zajímavější věci, které mezi tou záplavou různých -castů mohou minout.

Stejně tak si říkám, jaké je vlastně dělení. Pro příklad, proč třeba Crowfundingová středa je pouze v sekci Crowdfunding jako příspěvek a ne i jako video, zatímco na některé nejmenované "casty" tu jsou tu za den i tři videa s tlacháním na úvodní stránce…

23.12.2022 14:28:28

chat, namiesto sprav - mozno sa to tu uz riesilo, ak ano tak to ignorujte, dakujem.

27.12.2022 14:00:08

rozlisovat anglicke a ceske vydania hier. Pri wishliste, ale aj pri ponukach v bazaroch. mat tam nejaku vlajocku/ikonku - mozno sa to tu uz riesilo, ak ano tak to ignorujte, dakujem.

27.12.2022 14:02:32

Absencia QR platby v EUR je frustrujuca.

27.12.2022 14:07:41

Lepsie triedenie hier v bazare na zaklade toho ci sa jedna o samotnu hru, alebo o rozsirenie, alebo o (neoficialny) doplnok. Je to povinne pole pri inzercii, a zobrazuje sa aj pri otvoreni ponuky, ale neda sa podla toho filtrovat a nevidno to ani pri prechadzani hlavnej stranky bazaru, kde su vsetky vystavene inzeraty. Opat sa treba spoliehat na popis. Notifikacie taktiez prichadzaju iba s textovym oznacenim, ze niekto vystavil doplnok pre Nemesis, ktory mam vo wishliste, ale co ak ma doplnky nezaujimaju? Viem si odfiltrovat, aby mi taketo notifikacie neprisli? Zaujima ma iba zakladna verzia hry. Dalsia vec - doplnok (neoficialny - rozne 3D modely apod.) versus rozsirenie k hre, alebo oficialny doplnok ako napr. playmat. Self made veci by mali byt nejako separovane, lebo je toho v bazari strasne moc a ked o take veci nema clovek zaujem, nevie si to odfiltrovat.

2.1.2023 14:19:31

Navazuji na tema diskuzi, jez se otevrelo v “Kde vyhodne nakoupit deskovky”.

Co treba zavest pro prispevky karmu? V diskuzi ci v nastaveni by si pak uzivetel mohl vybrat, zda chce prispevky se negativni karmou videt (nebo by mohly byt "srolovane").

24.1.2023 17:12:40

@kkaarr V první řadě oceňuji, že jsi téma přenesl do vhodného vlákna.

Nicméně potom musím říct, že jsou věci, které jsou k diskuzi a jsou věci, přes které nejede vlak. Negativní karma diskuzních příspěvků patří do té druhé kategorie.

Negativní (masou uživatelů určená) karma na ZH nikdy nebude. Chceme, aby vyjádření nesouhlasu bylo vždy podloženo argumenty. To negativní karma nesplňuje.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

24.1.2023 19:37:22

Tak ono záleží, jak si to pojmenujes. Jestli je příspěvek k věci a nebo off-topic. Myslím, že na tomto se většina myslím shodne a pořád tam může být prostor pro zásah moderátora. 

Případně to omezit na pozitivní karmu jako způsob jak zvyraznit užitečné příspěvky.. 

Ještě dodatek, řekl bych, že problém současných diskuzi není absence argumentů, ale diskuze mimo téma. Ostatně tím se vždy argumentuje při jejím promazavani. 

24.1.2023 20:23:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Je prosím možné k rozšíření uvedeného u nějaké hry přidat i náhledový obrázek?
Pak bych měl připomínku k vyhledávání. Vyhledávám např. Unmatched. Našeptávač mi sice nabídne celý seznam, ale když následně zmáčknu enter, tak jsem odkázán na první hru. Nebylo by lepší, když by vyjela stránka s výsledky. Kde by byl obal hry a název.

30.1.2023 09:26:56

Prosím, zvažte úpravu layoutu u mobilní verze. Momentálně se postraní sekce (tip z bazaru, kde se diskutuje) řadí až za všechny novinky. Na konec webu. Což takový blok “Kde se diskutuje” dost zastiňuje. Musí se dlouho scrollovat (není tlačítko typu "skoč úplně dolu"). Kdyby šlo upravit řazení postraního panelu a zařadit ho mezi aktuální den a ty starší dny, tak by byla více na očích a možná i by se více diskutovalo?

1.2.2023 11:09:37

Lze prosím v katologu her vylepšit filtrování? Protože když zadám, že chci hru např. pro dva hráče, tak bez ohledu na kombinaci, kterou vyberu mi to najde i např. Citadelu, která je pro 2-7 apod.

zkoušel jsem varianty nepodstatné-2, 2-2 i 2-nepodstatné

3.2.2023 10:08:30

@LimCZ Dá se ta hra hrát ve dvou? Podle vydavatele dá. Takže výsledek hledání je správný.

Konkrétně po dva hráče je ale v Katalogu zatržítko „hledat hry právě pro 2 hráče“.

Rozkolu mezi tím, jak to funguje a jak by (někteří) uživatelé chtěli jsme si vědomi, ale oba způsoby nám dávají smysl. Nechceme proto nahrazovat jeden druhým a jiné uspokojivé řešení jsme zatím nevymysleli. Výše zmíněné zatržítko je zatím to nejlepší, ale dává nám smysl pouze pro dva hráče.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

3.2.2023 10:48:00

Zároveň bych se tady možná zeptal, jaká je vaše motivace hledat hru pro konkrétní rozmezí počtu hráčů.

Tedy hru, kterou lze hrát např. ve 3–5, ale ne ve 2 (a méně) ani v 6 (a více).

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

3.2.2023 10:49:32

@Wolfsen děkuji za odpověď, zatržítko pro dva hráče jsem přehlédl.

4.2.2023 09:39:55

Zdravím,

obecně raději nakupuju hry z druhé ruky - vzhledem k fluktuaci her doma bych se jinak nedoplatil - a napadlo mě, zda by nebylo možné vytvořit rubriku, kde by se zobrazil seznam her, o které je zájem (tzn. někdo jí dal “hru chci”), podobně jako tomu bývalo např. na serveru titulky.com, a jaký ten zájem je. Má představa - kliknu na “hru chci” a ta se objeví na seznamu her v dané rubrice (pokud tam už nebyla), případně k ní na seznamu naskočí další číslo (tzn. např. hru chce 5 uživatelů). Když bych pak kliknul na počet uživatelů, tak by vyběhnul seznam lidí, kteří mají zájem a případně, kdy ho tam dali (podobně jako seznam vlastníků). Zároveň by se objevilo jméno hry v hotness vpravo. Tím bych jako potenciální prodávající věděl, že můžu hru dát na bazar nebo přímo nabídnout a nezapadne (už jsem takhle něco prodával a jeden měsíc, 2x vystaveno, nic a další se o to poprali 4 lidi za astronomickou cenu (?)). Zároveň by to člověka, kterému na hru padá doma prach mohlo inspirovat k prodeji. Nebo třeba uvažuji o koupi nové kopie a takhle budu vědět, že když se mi nebude líbit, je někdo, kdo bude mít zájem o hranou kopii (což je problém například u wargames). Taky by odpadly dotazy v diskuzi u hry, na koupi hry (jejichž jsem, přiznávám, také autorem, protože zabírají).

7.2.2023 14:07:57

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - rev. vyd.
Pán prstenů: Karetní hra - rev. vyd.
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas