Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

Joe

@Zeus aha, áno, sorry - to mám preposielanie cez IFTTT z RSS feedu :) Takže do RSS feedu to občas natiahne takýto kix.

@Troll_Ronie mea culpa, musíš si zriadiť RSS čítačku a použiť tento link, prípadne nastaviť IFTTT pravidlo na preposielanie z RSS na email: http://www.zatrolene-hry.cz/rss-diskuse.rss.php

-------------------
Prekladateľ Joe

28.4.2022 10:36:02

@Joe Jo, RSS jsou tady podelany. Resp souvisi to nejak s krizenim komentaru u clanku na homepage a diskuzi u her.

28.4.2022 12:30:55

@Joe  ah, ok, dikec, ja si rikal, ze v tom musi byt hacek :o)

28.4.2022 12:39:38

Dva týdny a žádná odpověď - zkusím se tedy zeptat ještě jednou. :)
@Zeus, neuvažuješ přeci jen o větším zapojení komunity do vývoje ZH? Ať už jen formou nějakého veřejného issue trackeru, který by vám mohl poskytnout mnohem lepší zpětnou vazbu o prioritách uživatelů. Nebo dokonce i o nějakém otevření zdrojových kódů prostřednitvím Githubu (nebo něčeho podobného) s tvým výhradním právem na schvalování pull requestů - což by zase tobě mohlo uvolnit ruce?

28.4.2022 17:04:28

f0x

Mecenáš trolíků

@Sady výborný nápad, to bych též uvítal. 

Např. i možnost hlasovat pro různé funkcionality v to-do backlogu a tak sledovat jejich “chtěnost”.

28.4.2022 17:29:26

@Sady Otevírat zdrojové kódy neplánuji a popravdě žádný ticketovací systém nevedeme (možná jen dodám, že jsme ho chvíli měli, když jsme to vyvíjeli ve dvou). Priority řešíme dohodou v rámci admin týmu 1x za 14 dní a zápisy si ukládáme do sdíleného storage.

Jinak zapojení komunity jsme zkoušeli, jen jde o to, že přístup ke zdrojákům (v PHP) chci dát max. velmi důvěryhodnému dalšímu vývojáři (což jsme si už jednou vyzkoušeli, jen je to prostě břímě s odměnou ve formě “pochybné slávy” :-).

Jinak kdyby někdo měl zájem, tak nechť napíše. Web je psaný v PHP, frontend v mixu JS/jQuery a pokusů s ReactJS (což je definitivně budoucnost, ale jak už nejsem profesně programátor, tak ty novinky studuju do hloubky prostě složitě a pomalu). 

28.4.2022 18:06:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Troll_Ronie Pokud tě nějaká diskuse zaujme, že ji chceš sledovat, tak si sledování můžeš zapnout přes Akce u zakládacího příspěvku. Stejně tak jde sledovat i nové diskuse u her.

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-sledovani-diskusi-a-upozorneni-na-nove-odpovedi-notifikaci-9723/

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-sledovani-diskusnich-for-a-upozorneni-na-novou-diskusi-notifikaci-9802/

28.4.2022 18:08:22

Chtel bych poprosit, aby admini prispevky pokud jsou mimo dane tena diskuze presouvali, ale nemazali.

28.4.2022 23:14:23

@Javaansee Bohužel toto není možné, obvykle takovým zásahem diskuse (ta nová) přestane dávat smysl a admini bohužel nemají čas vymýšlet, jak to zaonačit. Párkrát jsme zkoušeli i jen selektivně diskusi promazávat a i to stojí překvapivě hodně času.

Chápu, že to může zamrzet, když k takovému promazání dojde, nicméně k tomu dochází i natolik výjimečně, že nepovažuji za efektivní to řešit nějak komplexně a systémově.

29.4.2022 08:46:22

@Zeus Stále se domnívám, že sbírat zpětnou vazbu přímo od uživatelů je lepší než vycházet z doměnek adminů. Výhod ticketovacího systému vidím nespočet:
- o tom co je pro ně důležité, by rozhodovali sami uživatelé
- admini by na svých schůzkách nemuseli rozhodování o prioritách věnovat tolik času
- cyklicky se vracející podněty by byly evidovány jedenkrát, nevyvolávaly by dokola stejné vášně a v žebříčku by se prostě posunuly až by po nich toužil dostatek uživatelů
- sami uživatelé by ihned viděli, nakolik jejich podnět oslovuje ostatní
- naopak i jinak málo diskutovaná funkcionalita může překvapit šíří své podpory a důležitosti
atd.

Nicméně zcela respektuji vaše rozhodnutí a postoje. Každopádně díky za odpověď. :)

29.4.2022 11:22:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus Pokud příspěvek, na nějž mám notifikaci, už neexistuje, zobrazí se jen kompletně prázdná bílá obrazovka.

29.4.2022 11:27:50

Rozmohl se tu takový nešvar, nahrát příspěvek označený třeba jako článek/recenze, ale veškerý jeho obsah schovat do videa. Sledovanost kanálů je mi lhostejná, když chci video, jdu na YouTube, když si chci počíst o deskovkách, jdu na ZH. Mám sice videa odfiltrovaná, ale žel, stále jsou tu ty články co navnadí titulem a psanou informaci neobsahují.

3.5.2022 07:50:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Longshanx Tuhle záležitost máme jako adminský tým zatím na stole - recenze je totiž recenzí, i když formát je “video”. Je to komplexnější problém který souvisí s tím, že samotné označení příspěvku jako videa nic nevypovídá o typu předkládaného obsahu (rozhovor, unboxing, recenze, playthrough, vysvětlování pravidel). Výhledově zvažujeme odstranit “formátovou” kategorii “Videa” a nahradit ji “obsahovými” kategoriemi, ale zatím je to ve stavu diskuze.

Závěrem bych chtěl poprosit vyvarovat se vulgarit (byť psaných formou, která sama o sobě je spisovná). Neboli: šlo to napsat i jinak.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

3.5.2022 15:30:34

Nebo by to mohl řešit systém štítků, ale, co já vím. Každopádně děkuji za odpověď. A omlouvám se za vulgaritu, nechal jsem se svést aliterací.

3.5.2022 21:00:09

@Longshanx Opravdu tě chápu, já taky na videa spíš nekoukám a mám raději text, který dokážu rychleji proskenovat (je otázka, jestli je to ku prospěchu získání informací, ale co už).

Je to téma, o kterém se semo tamo bavíme jak vyřešit, protože podivně mícháme 2 věci. Typ obsahu (recenze / popis / unboxing / …) a formát obsahu (text / video / audio). Jen to je v pořadí někde trochu níže a spíš zatím přemýšlíme, co je vlastně správně. Aktuální stav ale správně/vhodně není určitě.

3.5.2022 21:43:34

Já zase vůbec neposlouchám podcasty - tam už mi to vůbec nic nepřináší, protože nějaké názory si můžu poslechnout v hospodě. Ale videa mají úžasnou informační hodnotu obzvlášť pokud jsou dobře udělaná, jako to umí třeba Braňo z Nithrania. Pokud potřebuju seznámit spoluhráče s hrou, kterou neznají, tak se podívají na Braňův videotutoriál a ušetří se hafo času vysvětlováním hry.

Já osobně jsem za to, aby byla videa jako zvláštní sekce se stejnou strukturou jako textové články. tedy VIDEO a pod ním odrážky 

  • unboxing
  • tutoriál
  • recenze
  • preview

Pak se nic nebude míchat dohromady a všem bude jasné kam a za čím jít. jsem za to, aby to nebylo naopak a nemíchaly se v recenzích textové a video příspěvky. Přeci jen video je něco jiného a obzvlášť u tutoriálů je to nesrovnatelné. Než něco textově vysvětlíš jak se hraje, tak ve videotutoriálu je to 10x rychleji pochopitelné. 

4.5.2022 08:19:38

… ještě mám připomínku související s předchozím příspěvkem. Pouvažujte o víceúrovňovém menu u her a na titulce. Přeci jen “Popisy her” a “Recenze her” je obzvlášť s novými formáty představování her trošku málo. Jak jsem už psal:

  • Unboxing
  • Tutorial
  • Preview
  • Recenze
  • Playthrough
  • Rozhovory
  • atd.

Minimálně jednu další úroveň menu by to určitě chtělo.

4.5.2022 09:03:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Přidám se ke “kibicům”. Osobně také preferuji text. Poslední dobou jsem ale začal i trochu poslouchat podcasty. Video vyžaduje plnou pozornost, na to nemám úplně kdy. Ovšem co jsem viděl videonávody z Nithrania, tak jsem vzal videa na milost - super shlédnout a může se hrát.

Ideální by podle mě bylo přidat tedy jednak označení typu příspěvku unbox, tutor, recenze… A potom ještě další příznak ohledně formátu (text, video, audio). Myslím si.

4.5.2022 22:34:40

Hlásím nějakou chybku, nevěděl jsem, kam jinam do diskuze to dát: Komentář s mým hodnocením hry se nezobrazuje, ani když se podívám na hodnocení hry všech uživatelů, ani když si procházím sbírku svých her. Text tam přitom stále vidět je, když chci změnit hodnocení a vyskočí ono okno. Jde konkrétně o hru “Sprawlopolis”.

Čím to?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

19.7.2022 09:54:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Cituji ze záhlaví fóra: „Pro konkrétní individuální problémy použij, prosím, kontaktní formulář. Máš tak daleko větší šanci, že ti někdo z adminů rychle pomůže.“ Raději to tam opravdu hoď, ale samozřejmě se na to podíváme.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

19.7.2022 10:01:32

Ajo, ještě že tu účet mám jen asi 10 let,tak se to dá omluvit. :D

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

19.7.2022 10:23:48

@Zeus Chtěl bych poděkovat za možnost mít v různých seznamech her i poznámku. Trochu mě ale překvapilo, když jsem zjistil, že jsou soukromé a ostatní je nevidí. Nezvažoval jsi udělat i veřejné? Díky.

7.11.2022 09:29:14

Trošku jsem přemýšlel nad nějakým vylepšením a snad se takový nápad ještě neobjevil. Kdyby ano, tak se omlouvám.
Napadlo mě u bazaru:
- Uvádět jazykovou verzi hry a mít možnost ji filtrovat. Už několikrát jsem rozklikl hru na bazaru a až někde dole v popisu jsem zjistil, že se jedná o GER verzi
- Filtrování her podle herního světa a herní kategorie (zkušení deskovkáři tohle asi moc nevyužijí, ale stále mnoho deskovkářských začátečníků, kteří by tohle mohli ocenit).
- Doplňky ke hrám - je možné aby měly svoji záložku? A případně aby šlo v notifikátoru nebo přímo u detailu hry vypnout/zapnout upozornění na nějaký doplňek. A dál tyto doplňky ještě rozdělit - na herní materiál (typu mřížka, podložka, držáky karet, postavičky, atd.), insert

U detailu hry:
- Asi nejsem sám, kdo si kartičky obaluje. Proto si myslím, že by bylo fajn mít u hry i tuto informaci o velikosti karet a množství potřebných obalů

21.11.2022 08:00:34

@KaStanCZE Obaly: S tím by bylo imho hodně práce a slouží k tomu pěkně web https://www.sleeveyourgames.com/, kde vše potřebné najdeš (i pokud má hra více edic) a já jsem s ním velmi spokojen, tak to alespoň mně přijde zbytečný.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

21.11.2022 08:21:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Ten web znám, a naopak s ním nemám nějak dobré zkušenosti. Hledal jsem počet obalů na WOW:BG a ty počty ani velikosti jim nesedí. Takže jsem stejně skončil u hledání pravidel a počítání karet. Proto bych tuhle informaci o obalech nechal na téhle komunitě aby ji vhodně a hlavně správně doplnila.

21.11.2022 09:57:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warzone Mutant Chronicles
Warzone Mutant Chronicles
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas