Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

Možnost jednoduchého exportu seznamu her bych také přivítal. Ať nemusím tuto chybějící funkci obcházet používáním Web Scraperu.

3.2.2022 13:36:31

Už několikrát jsem se na Zatrolenkách u otevřené záložky hry intuitivně rozhlížela po dvou funkcích, na které jsem zvyklá z Databáze knih a přijdou mi fajn, tak to dávám do placu jako nápad.

a) odkaz na Bazar - ne ten všeobecný, ale už vylistování jestli přímo tu danou hru aktuálně někdo nabízí. Jasně že si to člověk může zadat do vyhledávače v otevřeném všeobecném Bazaru, ale toto by byla milá a motivující zkratka.

b) záložka/oddíl Podobné hry - kam by mohli přidávat uživatelé tipy dle svých zkušeností a názorů. Aktuálně když člověk hledá hru podobnou něčemu, musí si založit vlákno v diskuzi a samozřejmě se spousty tipů dočká. Ale ty vlákna se odsouvají do historie a upadají v zapomnění. Takto by se zájemce mohl inspirovat přímo u hry a zůstalo by to tam na očích a bylo snadno k nalezení.

5.2.2022 00:44:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici Díky za námět.

Ten bazar vázne hlavně na tom, že se snažíme limitovat počet záložek v profilu hry (mám na mysli: O hře, Recenze, Ke schválení…), kam by bazarové nabídky logicky zapadly. Na počítačích to tak vypadat nemusí, ale třeba na mobilech jich je prostě moc a není to dobré už ve stávajícím počtu, natož kdybychom něco přidali. Přehlednost a srozumitelnost webu je pro nás jednou z klíčových kvalit.

Chystáme ale reorganizaci těchto záložek a potom se místo snad najde. Já sám bych něco takového také rád viděl a prosazuji to.

Komunitní nástroje taky diskutujeme. Kromě tebou navrhovaných by někteří z nás rádi viděli třeba komunitní doporučení počtu hráčů, ale jednak to ani mezi sebou nemáme úplně vyjasněné, co ano a co ne, a jednak si nejsme jistí, jestli bude komunitní odezva dostatečná, aby to mělo smysl.

 

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

5.2.2022 12:59:05

Seznam her - Hodně bych uvítal vidět v profilu hry v jakém seznamu ji mám. Na první pohled jde poznat pouze jestli je hra v seznamu “Hru mám” nebo “Hru chci” (je u nich vidět fajfka), ale zda je i v jiných seznamech už vidět nejde. Na to se pokaždé musí rozkliknout “Přidat na seznam” kde až jde poznat zda vůbec a na kterém seznamu hra je. Pokud si přidám hru na jiný seznam, bylo by dobré pod tyto tlačítka umístit i název toho seznamu. Díky

5.2.2022 13:25:38

@Creatides najeď si na šipečku vedle “Přidat na seznam”. Rozbalí se ti okno se všemi tvými seznamy a tam kde máš hru budeš mít fajfku.

Edit: beru zpět, už mi došlo jak jsi to myslel - dlouhé vedení (leč příspěvek nelze smazat)

5.2.2022 13:42:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Wolfsen A keby sa ten odkaz Bazar napr. pridal ako tlačítko pod “Hru mám”, “Hru chci”? Po kliknutí by otvorilo stránku Bazáru s touto vyfiltrovanou hrou. Ďalšia záložka s vylistovanými všetkými ponukami z Bazáru je samozrejme lepšie riešenie, ale to čo píšem, by mohlo byť ako dočasné rýchle riešenie.

5.2.2022 14:31:44

Wolfsen - zkusil bych se někde inspirovat,trebaaaa… na bgg. Ale jestli říkáš, že tohle je hlavní překážka, tak jsem v klidu. 

5.2.2022 15:35:09

@Zeus Mohl bych porposit přidat zavření pop up okna s hodnoceními hry při kliknutí mimo okno? U ostatních pop up oken to funguje, jen u tohoto ne a jelikož se dá zavřít jen úplně nahoře nebo úplně dole, je to nepříjemné chování. Díky za zvážení.

12.2.2022 21:12:43

@Havelock Fakt to někde jde zavírat kliknutím mimo okno? Protože tohle dřív šlo a vypínali jsme to, protože si pak lidi občas nechtít zavřeli okno s formulářem, ve kterém měli už něco vyplněného (třeba delší příspěvek do diskuse a to pak chápu, že zamrzelo). A tohle bylo nejrychlejší řešení :-).

Nicméně chápu, jak to myslíš, někdy to dokáže otrávit. Určitě to někde v seznamu k řešení máme, jen to holt není prio. :-(

12.2.2022 22:58:59

Sledování diskuzí - Najdu někde přehled/administraci diskuzí které sleduju? Pokud ne, bylo by to hodně fajn mít jednoduchý přehled o tom které diskuze aktuálně sleduju a i možnost rovnou zrušit sledování u vybraných diskuzí. Díky

5.3.2022 16:21:00

@Creatides - Zatím ne, ale do budoucna to bude, víme o tom a počítáme s tím. 

5.3.2022 22:02:36

Líbilo by se mi, kdyby při odeslání zprávy přes kontaktní formulář, šla kopie odeslané zprávy i na e-mailovou adresu odesílatele, ať má záznam a přehled, co vůbec psal. Třeba volitelně přes zaškrtávátko. Díky.

6.3.2022 07:14:57

@Holy Tohle je určitě rozumný požadavek a pokusíme se to nějak vyřešit.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

6.3.2022 23:21:57

Dobrý deň,
som žiaľ Slovák, preto mohol by som poprosiť o opravu zo slova “slovenština” na slovo “ slovenčina” ? Slovenština sa používa v Slovinsku (iná krajina, podobná vlajka, slová, … ). Na Slovensku je to Slovenčina. 
Pekne prosím :D

10.3.2022 13:52:34

@DeimosSK Ehm? Ve Slovinsku je slovinština… slovenština je na Slovensku…

10.3.2022 13:57:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@DeimosSK : Budeš se divit, ale česky je vaše řeč opravdu slovenština. Ve Slovinsku mají slovinštinu. To bys stejně tak mohl chtít, aby se v České republice nepsalo o angličtině, ale o english, protože tak ji nazývají v Anglii.

10.3.2022 13:58:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@Creatides  a @daevin nečudujem sa, ale ked už je raz možnosť si zvoliť slovenčinu, … rád by som si zvolil slovenčinu (a nie Slovinčinu - žil som pár rokov s Slovinsku poznať rozdiely)

10.3.2022 14:16:14

Joe

@DeimosSK ono, web je český, takže to asi bude naďalej “slovenština”. Keby existovala slovenská mutácia webu, bola by to “slovenčina”.

-------------------
Prekladateľ Joe

10.3.2022 15:43:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@DeimosSK Neříkám, že vyhovíme, ale zajímalo by mě, kde konkrétně to chceš změnit - ve tvém dotazu vůbec nezaznělo, jaké části webu se to týká. :) A já si třeba vůbec nevybavuju, že bych někde na Zatrolenkách klikal na výběr jazyka.

EDIT: A bacha, když už, tak Slovinci svému jazyku říkají “slovenščina” (https://sl.wikipedia.org/wiki/Sloven%C5%A1%C4%8Dina). Což je od “slovenštiny” zhruba stejně daleko jako “slovenčina” ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

10.3.2022 15:55:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Hlavne, že si rozumieme :-)

10.3.2022 16:48:05

Hoj, asi už se to tady řešilo ale celkem mě to z uživatelského hlediska rozčiluje. Proč když uživatel zadá špatně heslo musí být přesměrován na home page? Proč ta hláška nemůže vyskočit na stejné stránce jako se zadává login? :-)

11.3.2022 17:34:37

Přátelé, před pár dny se zde řešila situace na bazaru, která někam dospěla. Já s řešením nesouhlasil, ale nemohu s tím nic udělat, je to rozhodnutí adminů. Nechci zahořknout a mstít se komunitě hráčů a něco blokovat, jako asi někdo udělal. Na druhou stranu, bylo mi sděleno, že pro naprostou vytíženost všech adminů nelze rozlišovat mezi stálými a novými členy. Ale v tom případě nechápu, proč chci přidat hru dne 9.2.2022 a ke které mám i přeložená pravidla a dodnes je nemám kam umístit, protože stále není v databázi. 

Nechci prudit. Ale pravdou je, že pravidla, která jsem předložil na BBG, schválili asi 3 hodiny. A tak se mi někam vytratila původní myšlenka serveru pro hráče. Pomáhat si, diskutovat o hrách, posílat fotky, překládat komponenty a pravidla pro nás, kteří chceme hrát. 

Dnes se mi zdá, že se toto vytratilo. Že ze “Zatrolenek” je server na prodej her a vše ostatní jde stranou. Samozřejmě, je to jenom můj názor, ale kvůli tomu nekončím s překlady a fotkami. Ale mrzí mě to.

PS Od 9.3. čekám na další schválení hry. ke které jsem udělal překlad!!

13.3.2022 23:57:53

@zdenda Omlouvám se tímto za tým adminů, v poslední době jsme byli celkem vytížení, mimo jiné přípravou Trolího palce. Obsah všeho druhu ale na hlavní straně pravidelně přibývá - pokud máš pocit, že na ZH se kromě bazaru nic neděje, mrzí mě to.

Sám jsem se dostal ke schvalování recenzí zase po delší době (mimo jiné i kvůli své práci), prostě to ne vždy vychází podle představ. Píšeš, že ti bylo argumentováno vytížeností adminů - do fronty nových her ke schválení nevidím (je to mimo moji “jurisdikci”), ale tipuju, že vytíženost adminů katalogu her (kteří mají také práci, děti atd.) bude přesně tím důvodem, proč tvůj návrh ještě nebyl schválen. Určitě to není tak, že bychom chtěli uživatelům odpírat přístup k souborům, nebo neměli zájem aktualizovat databázi her.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

14.3.2022 00:51:28

@Zdenda Já teda nejsem admin, ale nezdá se ti, že to s tou kritikou trochu přeháníš. Vzhledem k situaci - řešení morální i fyzické pomoci Ukrajině tady na Zatrolenkách, zároveň řešení a připrava průběhu a vyhlášení Trolího palce, zároveň, že adminů není zas tak moc a mají svou práci a rodiny, tak bys mohl být v téhle situaci trošku trpělivější a nepožadovat okamžitou hodinovou reakci na tvou tvorbu. Admini to dělají ve volném čase.

14.3.2022 06:56:08

Dá se někde zjistit, kteří uživatelé mají konkrétní hru ve wishlistu? Nikde jsem na to nenarazil (přiznávám, že vlákna jsem neprohledával), mohla by to být další záložka v profilu hry nebo nějaký odkaz stejně jako “seznam vlastníků”.

V rámci přehlednosti bych viděl seznam vlastníků raději jako profilovou záložku, bylo by to takové uhlazenější. Tím by vlastně vznikly dvě nové záložky - seznam vlastníků a seznam uživatelů s hrou ve wishlistu.

Ohledně těch vlastníků s wishlistem mě to napadá proto, že bych třeba hru mohl přímo nabídnout někomu, kdo o ni má zájem, než ji dávat do bazaru s nejistým výsledkem. Tím by ale vlastně ZH přišel o výdělek… Mohlo by v bazaru být tlačítko “Nabídnout hru” s výběrem uživatelů, kterým ji chci nabídnout, a kdo by ji koupil, považovalo by se to za “kup teď”. 

Mám hlad, vymýšlím voloviny:)

7.4.2022 12:02:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions: The Once and Future Kang
Marvel Champions: The Once and Future Kang
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas