Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

@Zeus U titulku Zápisy se pořád ukazuje (0), tam to počítadlo nějak nefunguje:)

17.12.2021 20:49:49

@Herald Tam je hrozne zaludne to spocitat. Protoze ty zaznamy jsou verejne a neverejne. Tedy ta 0 asi plati pro vsechny krome tebe. Ale ty bys tam mel mit cislo i tech neverejnych. Ale je to peklo to naprogramovat, takze jsem to pak nefixnul :-). Ale mas uplnou pravdu. Jen premyslim, jestli nejrychlejsim fixem neni to cislo zrusit :-)

17.12.2021 20:57:32

@Zeus Upřímně,vyhodit to číslo úplně byla první věc, co mě napadla.

17.12.2021 21:06:02

@Jonash Tak jsem si chvíli hrál z Reactem a něco jsem vyčaroval. Schválně mrkni. Je to teda spíš napáchané než naprogramované, ale funguje to a má to většinu různých stavů ošetřenou.

17.12.2021 22:57:22

@Zeus No super :) Takhle dobrý, kdyby se časem dalo zobrazit i další pořadí jako dříve, tak ještě lepší. Anebo mít v obou případech hned top 10 her, ne jen 5. Ale právě pro letošní bilancování dostačující. Ten It's a Wonderful World mám s přehledem, jsem tak nějak tušil. Jinak ty Zápisy uvádějí číslo tech veřejných, ne všech.

Ještě k zápisům z hraní: Šlo by prosím udělat, aby ty veřejně viditelné mohly být až od určitého počtu znaků? Často vidím, že tam někdo nevím proč zveřejní zápis, kde má jen napsané body… úplně o ničem. Mohlo by to být např. povolené až od 300 znaků výše. Díky.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

18.12.2021 09:08:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Tak jsem to doladil, aby tam byl i ten celý seznam her daného kalendářního roku. Funkčně už by to tak mělo být snad docela hotové (kód budu muset ještě hodně učesat, bral jsem to hodně zkratkami :-)

18.12.2021 21:56:22

@Zeus No paráda. Jsem rád, že se můj nápad zalíbil a podařilo se ti jej brzo implementovat. Jdu si to projít, co mám na dalších místech. :))

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

18.12.2021 22:08:34

@Jonash Tak proběhlo to takhle rychle, protože jsem to měl rozpracované. Vybral jsem si tuhle funkci právě na hraní si a učení se ReactJS (= “technologie pro tvoření dynamičtějších uživatelských rozhraní"). Takže jsem se jen hecnul, se tomu zas po delší době pověnovat.

20.12.2021 07:41:50

@Zeus Tak příjemné s užitečným. A co říkáš na návrh zpřístupnit veřejných zápisů z hraní až od určitého počtu znaků? Případů, kdy tak není nic smysluplného, a dotyčný má stejně potřebu to dát veřejně, je docela dost. Kdybych nechal já všech 400 zápisů za letošek, kam jsem psal jen body, veřejných, tak to pěkně plevelí hlavní stranu / dotyčnou sekci.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

20.12.2021 08:13:48

Nevim, jestli už o tom byla tu řeč, ale kdyby mohl být náhled osobní stránky s hrami s přední stranou krabic, jak to je BGG. Že by se mohla dát zvolit, jestli chci mít vypsané hry co mám nebo je mít jako vyobrazené obrázky. Také mít možnost prohlížení v různých klubech, které si vedou seznamy her.

2.1.2022 22:36:13

Není možnost u každé hry uvádět, kolik lidí ji má ve Wishlistu? 

Protože občas uvažuji, zdali koupit nějakou hru a přemýšlím, jestli bude problém jí případně poslat dal, kdyby mě nezaujala.

Kdybych zde viděl, že hru má ve Wishlistu 100 lidí, budu vědět, že se nemusím obávat, a že si případně dál majitele lehce najde, pokud jí budou mít ve Wishlistu 2 lidé, bude nejspíš problém se jí potom zbavit.

Zároveň to může být i ukazatel do statistik, jaký je o hry zájem. 

A v neposlední řadě možná i malý hint pro vydavatelství, že by u hru případně byl zájem?

11.1.2022 10:01:52

@Infidus Souhlasím, zrovna včera jsem přesně toto na stránkách hledal. ;-)

11.1.2022 13:38:00

statistika wishlistu + bazaru

 

Dle frekvence diskusních dotazů  typu "má ta hra nějakou hodnotu?" by taková statistika (např. včetně vydražené hodnoty v minulých aukcích) úplně klidně mohla být nějakým způsobem zpoplatněna. Něco jako - dostupné pouze pro …

11.1.2022 14:08:18

Jasně, klidně zpoplatněné, každopádně bych to velmi uvítal :) rád bych slyšel názor nějakého admina, zdali je to reálné

12.1.2022 15:03:52

@Infidus : Když se podíváš o pár příspěvků níž, tak zjistíš, že to samé tu navrhoval hermitek a Zeus na to odpovídal.

12.1.2022 15:29:23

Zdravím, v rámci hlídače na bazaru mám momentálně 1897 notifikací. Je nějaká možnost/dala by se tato funkce nějak přidat, jak je označit všechny jako přečtené? Tlačítko Označit vše jako přečtené označuje pouze prvních dvacet.

16.1.2022 11:32:10

@Chymster Jako nejrychlejší se mi jeví, že bych ti označil ručně všechny notifikace od hlídače za přečtené? Aby se v tom neskrývala třeba i notifikace na něco jiného. Mělo by to snad jít hromadně (pro mě teda jako admina :-)

16.1.2022 14:51:36

Byla by možnost přidat možnost, že bych si nastavil třeba hlídání nějaké hry, aby na mne vyskočila notifikace, že daná hra se objevila na bazaru? :)

16.1.2022 15:20:39

@JimboSlinger Od toho je snad wishlist ne?

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

16.1.2022 15:32:12

@JimboSlinger Naházíš si ty hry co chceš do Wishlistu (na to je Wishlist zamýšlený) a pak si v Bazaru zapneš Hlídače. A ten může hlídat hry z Wishlistu a/nebo doplňky ke hrám ve Sbírce (možno nastavit libovolná kombinace).

16.1.2022 15:36:49

@zeus aha děkuji a omlouvám se :) Že je zde funkce hlídače jsem nevěděl :) Děkuji za radu.

16.1.2022 16:08:42

Všiml jsem si, že pokud v diskusi začnu řádek znakem “>”, tak se v okně editace příspěvku blok krásně odsadí jako citace, ale ve výsledném příspěvku už se to neobjeví. Bylo by možné tohle formátování udržet i v samotné diskusi, případně zabránit reformátování znaku “>”, aby v textu zůstal aspoň ten?

Díky

25.1.2022 13:07:11

Cisla stranek v diskuzich i nahore!

Myslim, ze se to tu uz kdysi resilo, nicmene stale nebylo implementovano.

Bylo by mozne pridat cisla stranek pod jednotlivymi diskuzemi i nahoru (pod uvodni prispevek)?

Aktualne, kdyz si chci precist celou diskuzi chronologicky od pocatku, tak to znamena: scroll dolu, klik na cislo posledni stranky, scroll dolu a ctu smerem nahoru. Nasledne opet scroll dolu, klik na predposledni stranku, scroll dolu atd.

S cislem stranek nahore odpadne v kazdem cyklu jedno scrollovani :)

Dekuji..

31.1.2022 13:48:14

ad @aisladocz . Tak s tímhle návrhem, aby byla čísla stránek před i za zobrazenými příspěvky v diskuzi jsem jednoznačně pro. Myslím si (a doufám), že by to implementačně nemělo být až tak složité a pracné. 

31.1.2022 14:17:27

Skvělé by bylo, kdyby bylo možné exportovat seznamy her. Jednoduše stisknutím tlačítka a mít třeba tabulku do excelu. 

3.2.2022 00:37:45

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra
Pán prstenů: Karetní hra
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas