Ztracený ostrov Arnak

xxxxxxxxxo hodnoceno 447x (Seznam vlastníků)

Ztracený ostrov Arnak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michaela „Mín“ Štachová
Michal „Elwen“ Štach
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy


Hra na mě čeká pod stromkem. O to víc jsem zvědavější na dojmy. Tak jak se líbí?
12.12.2020 08:58:25

Solo
Takze ja po teto hre pokukoval a a nakonec neodolal. Shlednul nejake gameplay videa. Vcera ji konecne rozbalil z podkere. Tezka krabice, zpracovani super, mozna jen absence insertu, pytlicky prilozene v krabici hodne tenke a uz dva znicene :(. Takze asi udelam nejaky insert at je hra i rychleji nachystana. Jinak zatim odehrana jedna solovka. A musim rict ze me to neskutecne bavilo. Autosouper si to zene kupredu v badani a k tomu obcas neprijemne blokuje. Fakt skvele vymysleni. Predmety, artefakty parada. Proste dycha to indiana jonesem. Mozna ten herni plan je fakt az moc velky spodni cast fakt zbytecna, ale tak nekomu to muze vyhovovat. Kdyztak necha clovek v krabici a pouzije misticky. Uz se tesim na dalsi hru. Snad i se zenou.
Diky moc, Petr

29.12.2020 22:11:32

Body
Dneska rekord ve dvou hráčích jsme měli 98 a 97 bodů.

30.12.2020 15:24:22

sólo

Po zhlédnutí na BBG a youtubu jsem se rozhodl si pořídit hru převážně na sólo hraní. A nelituji.
Z prvopočátku jsem hrál jen se zelenýma kartami , ale mé výrazné skóre mne přimělo po dvou hrách postupně měnit zelené karty za červené ,až jsem vyměnil všechny a teprve pak se začalo skóre obracet v můj neprospěch a hra začala být výzvou. Musím říct ,že hra má sólo mód velmi jednoduchý a celkem dobře vymyšlený. Stalo se mi nesčetněkrát ,že akci kterou jsem chtěl v následujícím kole udělat ,mi provedl Al hráč ,jako by to věděl. Náhoda? ...ale parádní tah a pro mne kolikrát změna taktiky ,jako by hrál proti lidskému hráči. Kolikrát mi vykoupil kartu ,kterou jsem fakt chtěl ,nebo mi obsadil lokaci na které byly zdroje ,co jsem moc potřeboval .Prostě hru si užívám a můžu jen doporučit. Hru jsem hrál zatím jen 10 x a jen sólo ,z toho 7 výher. Hrál jsem jen na jednodušší straně .Mé nejvyšší skóre bylo 76 a poslední 2 hry ( s 5 červenými kartami) jsem prohrál rozdílem cca 7 bodů. Takže pro mne pořád výzva a to mám ještě druhou stranu - chrám Hadího boha. Hra je do hodiny, max. hodiny a 20 minut odehraná a je opravdu nádherná. Komponenty jsou krásné ,nádherně udělané .Co jediné mi trochu vadí ,že se špatně odebírají karty z hlavního plánu .
Celkově můžu jen vřele doporučit .
Těším se na další hry.

1.1.2021 17:28:37

body
My dáváme ve dvou hráčích 60 - 70 bodů, nějak nechápu, kde berete dalších 20 bodů navíc :)

3.1.2021 13:40:22

Tuctová hra

Hráno 2x. Když pominu "příběh" okolo, tak se jedná o celkem nudnou počítací hru. Není v tom nic zajímavého, takových her jsou desítky. Naštěstí není moc dlouhá. Vlastně možná naneštěstí, protože jen to vybalování komponent zabere dost času. Pravidla jsou celkem jednoduchá, po jednom dvou zahráních přejdou do krve snadno. Radost z objevování "nových" karet trvá právě tak ty dvě tři hry. Pak ji založíte do skříně a bude se tam na ni roky prášit .... Není to nic, "ještě jednu misi a jdu spát ... " ;)

3.1.2021 18:21:47

Hugozhor
Určitě ta hra nebude pro každého, ale rozhodně by jsi ve svém příspěvku neměl mluvit za všechny. My si hru pořídili 22.12. a už máme odehraných 12 partií a stále nás to baví a to máme podobných her plnou skříň. Je to klasické počítací euro, které je ALE myslím si, že je kvěle vybalancovaný, má hezkou grafiku, je jednoduché pro začátečníky a přináší uspokojivý pocit, když se podaří nějaké kombo. Jo a je na hodinu, což je fajn. Ano negativum je delší setup. To že po dvou hrách nemá ta hra čím překvapit je deviza většiny euro her. Cílem je prostě uhrát co nejvíc VB, nic víc. Tohle není žádná příběhovka.

3.1.2021 19:29:07

...
Souhlas s Bartolomejem... casem se ohraje, ale treba bude rozsireni, treba 6 karet do vzdalenych mist je fakt malo :/ ale jinak v pohode euro, diky grafice a snadnym ikonam (to cge umi) odpustim par much :)







"I want to play a game." Jigsaw

3.1.2021 21:41:22

Bolek
Pokud vím autoři mluvili o tom, že materiál na rozšíření mají, byla tam myslím nějaká mechanika, která byla nakonec ze základu vyndaná, aby hra byla přístupnější a měla by být právě až v rozšíření.

3.1.2021 21:59:50

...
Jojo, neco se suska :)





"I want to play a game." Jigsaw

4.1.2021 06:05:57

Dojmy
několikrát jsem se účastnil testování a musím říct že výsledek mě přesto překvapil.
Někdo řekně že je to další tuctové euro, může se tak zdát, ale takhle zábavnou euro hru jsem už dlouho nehrál. Jsou zde různorodé setupy, nenašel jsem zatím přesílené karty, možná jen situačně.
Výsledky ve dvou hráčích v rozmětí 60-80 bodů ty stovky vám teda docela závidím.
Určitě to není zběsilý deckbuilding mimo poslední 5 kolo, kde pokud zbývají prostředky, tak nakupuješ kvůli bodům na kartách.
Různé strategie jsu poměrně vyrovnané, ale je to určitě stylem naší hry. Manželka třeba hodně objevuje a má dost bodů za sošky a zabité příšery. Já více jedu na bádání (což je jediná "jasná věc" v tehle hře) a kontroluji funkčnst balíku. Defakto kočím max s jední Strachem.
Zatím jsme hráli jen stranu s Ptačí legendou.
Her máme za sebou 8 a co tomu mohu vytknout, tak je dlouhý setup těch parádních komponent.

4.1.2021 08:21:24

Nuda
Já se tam tu nudu pokoušel najít a kdyby se to nepodařilo mně, tak určitě mé kritické přítelkyni, ale pro nás je hra prostě velmi zábavná. Jasně, je to v podstatě jen o sbírání surovin, ale to, jakým způsobem je získáte, jak se k tomu dopracujete a hlavně správné načasování kdy jakou akci zahrát, ptž možností je vždy více.. tohle nás prostě baví. Je to svižné, po pár hrách už hráč ví, co potřebuje a jak toho dosáhnout, ale pořád je tam náhoda v podobě neobjevených lokací a jejich strážců.
My jsme hrou nadšení a stala se momentálně nejoblíbenější hrou přítelkyně, která je opravdu hodně vybíravá.
Btw. Samozřejmě chápu, že někomu hra nesedne a respektuju to, jen jsem se musel taky podělit o dojmy, když už jsem diskuzi založil :)

4.1.2021 10:07:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Nadšení
Nám se hra líbí hodně. Máme zasebou 3 hry (2x ve dvou, 1x ve čtyřech hráčích) a super. Ano, je to víceméně celé o managementu surovin, ale je to zábavné. Přístupná pravidla, krásná grafika. I ten setup je za mě úplně v pohodě.
Na konci se obvykle pohybujeme někde mezi 60 a 85 body.

Pokud bych chtěl být hnidopich, tak bych čekal, že strážci budou představovat nějakou hrozbu. Nebo aspoň nepříjemnost. Takhle jsou spíš bonus (5 bodů za přijatelnou cenu).

Pokud bych od hry chtěl objevování nových karet, asi bych si pořídil spíš něco jako 7. Kontinent....


4.1.2021 13:30:33

A safra :)
Jak vidím tu diskuzi a hodnocení, tak mám nutkání hru pořídit. Jako kdyby nastačilo, že k Vánocům jsem pořídil dvě deskovky a další ještě dostal... :D

Takže znovuhratelnost, ač nepřekvapí, je slušná, jo? A hra ve dvou/sólo taktéž? V jiným počtu to pravděpodobně u nás doma hrát nebudeme.

Bývá hra vyrovnaná až do konce? Nebo už v půlce víte, kdo vyhraje?


- - -
Deskové, karetní, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

5.1.2021 09:51:24

Jonash

My hrajeme primárně ve dvou a super. Sice není tolik času na plánování vlastního tahu a že toho přemýšlení není málo, hlavně v posledním kole. Čím míň hráčů, tím náročnější hra je a projeví se to na bodech, kterých ve výsledku nemusí být tolik. Ve dvou nejste schopní objevovit větší množství nových lokací, kde jsou potřebné suroviny a tak jejich získání může být zdlouhavejsi, ale to vůbec nevadí. Hra je vyrovnaná v případě, že hráči ví co dělají a proč. Takovému hráči se pak za jeho strategii hra dokáže štědře odměnit a nechá protihráče v pozadí. Nesmí se polevit:)

5.1.2021 10:58:59

Díky
A sólo/znovuhratelnost je na tom podle tebe jak?

Nás s manželkou by se dobrodružné téma opuštěnýho ostrova a jeho objevování líbilo, bohužel Robinson Crusoe je dlouhodobě nedostupný a 7th Continent stále není v CZ. Tohle mě zaujalo až skrze nedávný článek, kde jsem zjistil, jak úspěšný projekt na KS to byl a že jde o české autory.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

5.1.2021 13:22:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Jonash
KS? To si asi pleteš s něčím jiným (Euthia)? Jinak od tohohle nečekej příběhovou hru jako je 7th Continent.

5.1.2021 13:30:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Áha, jsem pomíchal dvě hry do sebe, ani nevím proč. Tím že čeští autoři a už to bylo skvěle hodnocený na BGG. Moje chyba.

Jinak viděl jsem návod, jak hrát, na Nithrania a je mi jasný, že jde o jiný typ hry. Worker placement+resource management. Nicméně mi to připadá propracovaný docela a hraní na body máme doma rádi, ač to manželka ne vždy dobře nese. Určitě to mám teď na vrcholu wishlistu.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

6.1.2021 11:06:21

Jonash
Neřekl bych, že je možné v půlce hry predikovat vítěze. Body sbíráš do posledního kola. Na stupnici Bádání se k podstatným bodům dostaneš z pravidla až v posledním kole. Znovuhratelnost, jak se to vezme. Začátek hry je plus mínus podobný. Máš pokaždé téměř stejný karty. Většinou začínáš nějakou akcí v základním táboře. Koukáš jaké karty vybavení si nakoupit do dalšího kola. Pak jak se hra začíná rozjíždět, objevují se další možnosti. Jak získat suroviny, jestli investovat do karet artefaktů, nebo objevovat nové lokality? Taky je potřeba sledovat soupeře, aby ti nevyfoukl něco, co potřebuješ ty. Ideální rodinná hra.

6.1.2021 11:51:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly na karty?
Nevím, kde jsem to četl, ale někde jsem viděl, že karty zde jsou tenčí a je je asi lépe obalit, je to i váš názor? Nebo není třeba? Jde tuším o 110 karet 63,5x88, že?

Chystám se přeci jen nejhranější hry obalit a chci u TLAMY objednat. Hra mi sice přijde až během února, ale případně ať už to mám doma. Díky.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

10.1.2021 10:08:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Jonash
Určitě obalit. Když to trochu přeženu, je to takový silnější papír. Že se šetří zrovna na komponentě, která ti během hraní nejvíc projde rukou, to prostě nepochopím. V kontextu toho, jak zbytek hry produkčně vypadá ok. Vlastně marně přemýšlím, jestli jsem někde jinde držel tenčí karty.

10.1.2021 11:57:35

....
Jo, je to sunt, urcite obalit, nebo budou hned odreny...







"I want to play a game." Jigsaw

10.1.2021 12:02:08

Dík, objednám i na ně

- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

10.1.2021 12:04:12

Pořídit? :-)
Pořád s tou hrou váhám a potřebuju aby mi tu někdo potvrdil, že ji vlastně nechci :-D Hodně se tu řešila kvalita komponent, ale zajímá mě hlavně názor na mechaniku hry.

Máte někdo srovnání např. s Robinsonem? Tohle téma Arnaku se mi právě moc líbí, ale říkám si, jestli to není spíš jen o tom počítání. A trochu se bojím té znovuhratelnosti. Robinson nás doma moc baví, ale s tímhle si nejsem jistý. Díky

8.3.2021 12:02:50

Re: LukoGreen
Tak to je těžký. Mě hry od Trzewiczeka připadají těžkopádný, netematický a s blbě napsanými pravidly. A Arnak mi připadá jako pravý opak: vymazlená, vyladěná hra, kde člověk vidí i to téma navzdory tomu, že se mu při počítání kouří z hlavy.
Ty to můžeš mít přesně naopak. To prostě kup a kdyžtak to střelíš na bazaru.

8.3.2021 12:57:30

LukoGreen
Arnak o počítání je... hodně. Na druhou stranu to téma v sobě má silně. Ale silně jen v porovnání s euro hrami. Třeba s Robinsonem se to určitě porovnávat nedá. To je prostě kooperativní záležitost s hutnou atmosférou. Tady jsou pěkné věci jako zisk relikvií, objevování nových lokací... ale nakonec je to stejně především o tom, jak ze všech získaných surovin vymačkat co nejvíc akcí.
Na druhou stranu bych se nebál to zkusit, i pokud euro hry většinou nehrajete. Třeba moje manželka hru má ráda právě kvůli tématu, přestože euro hry nemusí.
---
Time Slug Studio

8.3.2021 13:38:05

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas