Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1. crowdfundingová kampaň na platformě Kickstarter

Kampaň už běží zde: https://www.kickstarter.com/projects/euthia/euthia-torment-of-resurrection

12.1.2020 16:28:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Může mi prosím někdo odpovědět? Hru posílám dál a nechci ji rozbalovat. Je insert uvnitř, nebo ne? Díky.

edit: není tam… Takže znovu do Tlamy…

21.11.2021 19:03:28 | Upraveno autorem (porovnej)

No je možné, že jsem do pledge manažeru už nešel. Půjde to někde sehnat?

21.11.2021 19:41:26

Díky všem za podněty, feedbacky a i za pochvalu ke hře. :-)

Krabice je velká, souhlasím, byla to možná blbost se snažit vyjít vstříc největšímu počtu podporovatelů, ale takhle si 80% lidí, co mají koupenou hru mohou vše dát do jedné krabice a ten zbytek si může dokoupit doplňky a stále se mu vše vejde do jedné krabice i s Organizerem či Elementálními scénáři a figurkami. Rozhodnutí to bylo těžké, ale protože jsme to v kampani slíbili, tak i přes to, že nás to stálo cca 800 000 Kč víc, tak jsme to udělali. Někoho to štve, někoho to příjemně potěší. Vše je v pořádku. Máte unikátní kousek Euthie, který už nikdy takhle nevyjde protože s dopravou z Číny to už nebude asi nikdy reálné tak velkou hru vyrábět a bude se to případně do budoucí výroby muset udělat jinak… Kdo ví jak to bude :-D :-D

@Polda - Insert ve hře není a ke hře existuje jen Organizer, který není součástí Core/Miniature verze hry, ale pouze Legendary Tierů. :-)

Máme v plánu zítra, tedy 22.11. cca mezi 20 - 23h spustit eshop, kde půjde dokupovat doplňky ke hře a i samotné zbylé kusy her (pokud jsou k dispozici). Eshop budete moci najít v tomto odkazu store.euthia.com

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

21.11.2021 23:28:12

@SwamRazer já si ho ale zaplatil… Organizer, 19 parts: 32 USD.

21.11.2021 23:58:00

@SwamRazer Bude mozne si hru koupit normalne v obchodech, nebo byl KS jedina moznost, jak se k ni dostat a ted uz to pujde jen pres bazar? Tve vyjadreni nize o spusteni eshopu a prodeji her (POKUD NEJAKA ZBYLA) nezni moc nadejne…

Diky za info

22.11.2021 09:49:21

Každopádně Tlama Euthii v nabídce již nemá. YT kanál Nithrania  zveřejnil další video návod ve Slovenštině na Euthii, tentokrát na sólo mód: https://www.youtube.com/watch?v=wPLHCNBd4WQ

 

22.11.2021 11:15:00

@aisladocz v obchodech už to podle mě nebude. Máme jen pár kusů her, které budeme víceméně uvolňovat postupně na náš eshop store.euthia.com až budeme mít jistotu, že nebudou zbylé hry potřeba kvůli náhradním dílům a reklamacím protože se někdy stane, že je tam uvnitř krabice něco špatně (dvoje stejné karty či plata žetonů a musíme tak “zničit” novou hru a dát jí na náhradní díly :-D). Aktuálně tam půjdou 3 hry v České lokalizaci :D ale celkem jich máme kolem 20 na doprodej. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

22.11.2021 17:59:15

A není to chyba? Nemít něco, po čem je poptávka? Tu potom budou uspokojovat výhradně backeři, kteří vydělají právě na té poptávce, která mohla být uspokojena přímo prodejcem (vývojářem atd.) hry. Já tedy mám “backnuto” a již téměř ty dva roky se těším, tak jsem zvědav, jak dopadne moje první zkušenost s Kickstarterem.

22.11.2021 19:27:24

Tak to je super, mám rozlousknuto, že se obejdu bez Euthie. Kdyby šlo ještě tisíc kusů do obchodů, tak bych to řešil každý druhý den, zda pořídit či ne. Po Euthii pokukuju od doby, kdy se ještě jmenovala Legendy… a už tehdy vypadala velice slibně. Jo, fomo je hrozná potvora ????. 

22.11.2021 19:32:21

@SwamRazer Přiznám se, že tomu také nerozumím. Myslel jsem, že když je nějaká hra zafinancovaná na KS, tak do výroby se dá víc kusů, než kolik se prodalo na KS/v PM, aby z jejich prodeje autor hry ještě trhnul něco navíc.

Vím, že se hra dost prodražila (podle mě jste příliš tlačili na dokonalost, některé věci jste podle mého názoru mohli nechat plavat, abyste se nedostali do takového průšvihu, ale těžko soudit … na druhou stranu s cenou dopravy asi těžko šlo něco dělat). Tak mě zajímá, zda jste původně plánovali výrobu více kusů, ale s narůstající cenou jste od toho ustoupili? Nebo od začátku “jste si nevěřili” a objednávka v Číně byla vždy plánovaná na počet prodaných kusů + pár navíc do zásoby?

Každopádně dnes mi přišel mail od PPL, takže už se těším, až to dorazí :)

22.11.2021 19:34:54

Zdravím vospolok. Teraz po vojne je každý generál :-)  Skúste sa vrátiť v čase a uvažovať o tom keď to bolo tesne pred vydaním na KS. Vtedy máte úplne iné starosti. Ste bez peňazí, možno zadlžení a dúfate, že sa vám to podarí, čo nie je isté. A keď už kampaň ide uvažujete koľko toho vyrobiť, lenže ste bez rezervy a môžete dať do toho len čo vyberiete na KS a tým sa vlastne pripraviť o zisk. Samozrejme, bol by tu očakávaný zisk z ďalšieho predaja. Čo si vybrať? Zisk z Kickstarteru a zaplatiť čo treba…Alebo dať viac vyrobiť, ale vziať si na to úver, resp. nájsť investora a z toho zaplatiť čo treba…? A vstupuje do toho kopec ďalších vecí o kt. nevieme. A to ako sa všetko zmrvilo pandémiou ani nehovorím. Samozrejme aj s tým mali počítať :-)))

Ešte pred KS som im fandil a vedel som, že ich podporím. Nakoniec to skončilo na tom najvyššom pledge. (ani už neviem ako sa volá :-) Už sa neviem dočkať.

22.11.2021 19:49:57

A to je ale to, že v tom retailu teď mohli nasadit cenu a ještě se pěkně zahojit. Jinak připomněl jsi mi, že jsem v tom těšení se vlastně také déle než ty dva roky. Vlastně před tím ještě byly webové stránky, kam jsem psal email, že tu hru určitě chci, aby se vědělo, že to může být lokalizováno. A pak už jsem měl morální závazek hru podpořit na KS, až šla kampaň :-) … také ten nevyšší pledge :-) … mohlo toho jít víc do prodeje.

22.11.2021 19:58:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Derecho To fakt je už tak dlho? Mne sa to zdá kratšie. Kolega si ku mne doobjednal to isté, no 2x, takže mi prídu tri veľké krabice. Vlastne šesť :-) Kuriér ma bude velebiť. Vieme vlastne kedy nám to príde? Ja som to prestal sledovať.

22.11.2021 20:16:16

Tak do eshopu by jste se už měli dostat na store.euthia.com

Kusy navíc - Asi o tom dáme někdy řeč v temné straně hry v jouobu ohledně výroby navíc a finanční situace. Ve zkratce je to tak, že si představte, že jste -2 500 000 Kč v závazcích na projektu a vypadá to, že cca 2 000 000 Kč vám zůstanou až hry rozešlete a máte potenciál na doprodeji získat cca 1 500 000 Kč. Tedy když to shrnu po prodání cca 400 her navíc a splacení závazků nám mohlo zůstat v “hrubém zisku” cca 1 000 000 Kč. 
Pak přijde nová informace o cenách materiálu a zjistíte že musíte zaplatit ještě cca o 500 000 Kč navíc za stávající výrobu kvůli ochraně her aby se po cestě nepoškodily. Následuje informace o rychle rostoucích cenách dopravy, tak začnete kalkulovat, že teda asi nebudou 2 000 000 Kč, ale jen 1 000 000 Kč. Ale o měsíc později už je to 0. O další měsíc je to - 500 000 Kč. A pak žádáte backery o dotaci 15 USD protože jinak hry zůstanou v Číně…

Přátelé, my byli rádi, že vůbec dostaneme ty hry z Číny a to, že jsme vyrobili jen minimum her navíc bylo jediné řešení jak vůbec dodat ten Kickstarter protože už nebylo kde brát peníze. :-D
Tak to jen tak pro představu. Díky všem za podporu! :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

22.11.2021 21:27:40

Dodání Legendary Tier I a II bude probíhat v první polovině prosince, takže do Vánoc by se to mělo stihnout. Kontejnery by měly dorazit během týdne, pak to začneme postupně expedovat. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

22.11.2021 21:29:29

@SwamRazer Málem mi od refreshe před nahozením eshopu upadla ruka, ale stihl jsem koupit co jsem chtěl. Sice za víc než v kampani, ale jak tak koukám můžu být rád, že to vůbec mám a nemusím mít výčitky svědomí. To video ohledně financování bych docela uvítal. O tom, že je dělat KS kampaně finančně o nervy trochu souvisleji probublalo jednou akorát z monolithu (conan, nepovedená kampaň), kde majitel vytekl s tím, že každý KS je o tom, že když to nevyjde, tak to může zabalit. Spousta lidí si fakt neuvědomuje, že je to hodně riskantní, o to že se hry mají klasicky půl roku zpoždění je to poslední. Video na tohle téma bude dost ojedinělé.

22.11.2021 22:03:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Nedivím se, už je tam jen jedna CS edice hry. :-) 

Je to tak, KS není úplně procházka růžovou zahradou a to ani když už jsou vybrané peníze. Je to dlouhá cesta s kupou ponaučení, ale i radostí. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

22.11.2021 22:15:12

Ahoj, bol som sa pozriet na euthia. store. Ja som objednal zakladny core box bez figurok cez Tlamu a zaplatil som 124 €,  a ked som uvidel na eshope  Core Game Miniature verziu s miniaturami a aj s rozsirenim Griffina za 129 € , uprimne povedane bol som velmi sklamany.

22.11.2021 22:22:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Ji

Vypadá to, že mnoho zájemců o hru čekajících (možná naivně), že hra v češtině se dostane do běžného prodeje, zůstalo neuspokojeno. Otázka tedy zní: bude dotisk (třeba někdy v budoucnu)?

 

23.11.2021 05:19:33

@Ji je takovym verejnym tajemstvim, ze by v nasledujicim roce mela probehnout dalsi crowdfundingova kampan ;)

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

23.11.2021 05:49:21

@Oskar999 : Tak pokud nejde zrovna o CMON založený na KS exclusive obsahu, tak je další kampaň poměrně pravidlem u takto velkých her. To že některé společnosti nevydělají na první KS kampani prakticky nic a po doručení dělají další kampaň, kde mají teprve opravdu zisk, je také známo. Nicméně když vezmu cenu, za kterou jsem bleskurychle pořídil z eshopu tvůrců, tak si nemyslím, že v další kampani to bude levnější. Důvod proč jsem po tom skočil je také ten, že reprint české verze u takto velké a drahé hry není samozřejmost. A celkově se to tištění peněz/COVID/růst cen přepravy/materiálu/DPH EU musí propsat nejen v tom, že hry budou stát víc, ale bude v nich toho méně, podobně jako si snižují gramáže u jogurtů :D. Prostě jak bylo řečeno níže, s monstr krabicí už se nepotkáte, spíše s obsahem rozděleným do dvou krabic a obsah té druhé krabice nebude nutně “zdarma”

@Ji Je to jen můj názor, ale myslím si, že je potřeba se rozhlédnout, a to že třeba mythic games dělají kampaně, mají vlastní eshop, a do retailu se nehrnou, má svůj důvod. Jinak pak hry stojí tolik co v nejmenovaném eshopu zmíněném níže (a stačí se podívat za kolik nabízejí ostatní KS hry) a při téhle cenovce už kupující moc dobře ví co kupuje a proč za to dává tolik peněz a může si to najít a objednat od autorů ještě za zkousnutelné peníze a tak nějak nevidím úplně důvod do klasické distribuce to nutně zkoušet. Nahození vlastního eshopu na takovou hru je podle mně lepší tah. Neměl bych autorům za zlé, že se hrou, kde základní krabice stojí od 2800 Kč necpou do distribuce.

23.11.2021 06:54:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@mikeoldfield A z čeho jsi prosím zklamaný? Že výrobce doprodává neudané kusy své hry za výhodnější cenu, než speciálka, která na tom chce také něco vydělat? 

23.11.2021 07:35:41

@SwamRazer Chtěl jsem se zeptat, kdy odhadujete rozeslání všech her z prvních dvou kontejnerů? Nevím to jistě, ale doufám, že patřím do této várky.

23.11.2021 13:50:42

Ty dneska komplet odešli, další dva kontejnery přijdou koncem měsíce a budou se rozesílat na začátku prosince. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

23.11.2021 16:15:16

Ako zatiaľ sa mi zdá, že Euthia je celkom brutal úspech ???? Zachytil som asi miliardu ohlasov a jediné negatívum je len od ľudí čo to nepodporili a teraz si búchajú hlavu o stenu ????. Ja na moju kópiu trpezlivo vyčkávam rozmýšlajúc, ako tú obrovskú krabicu, ktorá mi príde (smozrejme all in) vysvetlím priateľke. Ľudia čo za hrou stoja sa môžu pobúchať po rameni so slovami “dobrá práca”. Neviem či sa to zdá iba mne, ale príde mi, že pre autorov bol na 1.mieste zákazník, na 2. mieste zákazník a na 3. mieste zákazník. 

23.11.2021 16:38:06

Vybíráme z Bazaru

V pasti
V pasti
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas