Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1. crowdfundingová kampaň na platformě Kickstarter

Kampaň už běží zde: https://www.kickstarter.com/projects/euthia/euthia-torment-of-resurrection

12.1.2020 16:28:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Dnes prišiel mail z PPL, že balík je na ceste, bral som miniature pledge.

23.11.2021 16:57:03

@SwamRazer Hodinu po napsání mého příspěvku mi přišel mail od PPL, že převzali Euthii k přepravě. :-) Stáhl jsem si tu pravidla a začal je číst.

23.11.2021 17:18:57

@SwamRazer Jinak koukám na video s hrou a první věc co mně napadlo, že na plánu je toho sice přehledně, ale poměrně hodně. Co v další kampani tu hru udělat víc 3D? Třeba bych u políček se třemi hexy, kterým uprostřed vévodí budova tam zkusil tu budovu uprostřed nějak udělat, třeba ala kartonové věže v Kingdom Rush: Elemental Uprising.Příp dát do průhledného standee prvky jako portály, portál by byl z průhledného plastu, aby bylo vidět skrz na případné hodnoty na sousedním poli a barvou by měl okraj. Věci kde se zadává quest by mohl být takto otazník. Dalo by s s tím třeba cvičit i herně, kdy by se v rámci scénáře spawnuly portály jiné barvy např. při odkrytí 15. dílku, umístil by se příběhový úkol, tím, že by to bylo 3d/jiné barvy by se to odlišilo, nemuselo by to být natištěno na plánu.

23.11.2021 18:02:19

@Fazul Bola to prvotná emócia, že za tie isté peniaze nemám miniatúry, ale vyspal som sa na to a som spokojný s tým čo mám a áno aj Tlama musi dačo zarobit0 :-)

23.11.2021 18:23:49

Tak pokud někdo budete chtít, tak pod velkým tlakem jsme přidali pár her Legendary I a II v české lokalizaci BEZ GRYFA na store.euthia.com 
Ale už teď zas některé zmizely... :-D

Díky za feedback @czechImenhotep . Pobavím se o tom v týmu. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

23.11.2021 22:42:20

@DeskoFanatik Díky moc. No máme to tak, že prostě chceme aby lidi byli z našich her nadšený a užívali si je. Pokud to tak bude, tak věřím, že pak i něco vyděláme. :-D

To jsem rád @Nomad :D i ostatní, že už vám to konečně dorazí. Užívejte :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

23.11.2021 22:44:39

@DeskoFanatik Tak na to je ještě docela brzo - moc lidí ještě hry neobdrželo, takže úplně nevím, kde bereš těch miliard reakcí:-) Jinak vydavatel na tom v zásadě zbankrotoval, snad budou tedy reprinty úspešné.

24.11.2021 00:41:36

@UmmA no dobre miliarda to asi nebude :) Tých zahraničných reakcií je už ale pomerne dosť a to nie len z rozbalovania, ale aj hrania a negatívum som tam zatiaľ nenašiel. Samozrejme hráč od hráča to bude rôzne a niečo negatívne sa možno objaví. 

24.11.2021 06:18:28 | Upraveno autorem (porovnej)

@SwamRazer Pokud byste zvažovali něco kartonového na plán doporučuji podrobně zkouknout updaty ke KS kampani Tang Garden, kde si vymysleli altánky, můstky apod. a následně si na tom málem vylámali zuby, protože to prostě nedrželo a dodání to protáhlo o pár měsíců, u něčeho dělali nakonec kombinaci karton/plast. Hry jako Krossmaster arena vypadají pěkně. Jde jen o to udělat to tak, aby to příliš neclonilo výhled. Dal by se udělat třeba kartonový nízký plůtek okolo hexu jako třeba hromady dřeva, dřevorubecká osada, kamení důl apod., ale hádám,že nikdo nechce hodinu to při odkrývání hexů rozmistovat, jak to pak skladovat a čím víc toho bude na plánu, tím víc se to může nechtěně hýbat a ve finále to může být tzv. “fiddly”. 

Acrylic standees - to jsem zachytil u několika kampaní a skončilo to ne od autorů s tím že je to nákladné, na druhou stranu tím chtěli nahrazovat figurky ne třeba plastový/kartonový portál. Koukám na net a cena s oboustranným tiskem dolar jeden, při větších množstvích 50% dolů. Třeba by se dal vzít základní obdélníkový průhledný tvar a symbol čehokoliv - elitní monstrum/úkol apod dát jen nahoru, pak by mohly být vidět i symboly natištěné na poli pod tím ze všech stran. Tím, že je to průhledné by se třeba vůbec nemusel upravovat na zakázku tvar.

Je to možná celé blbost, ale jinde dělají plastové žetony, těch jsou tu mraky, playmat nepřichází v úvahu

Jinak pokud bych si měl vybrat do další kampaně mezi bombastickou figurkou nějakého nového záporáka/elitních monster apod. tak si vyberu raději něco co mi leží na plánu každou hru než na co se mi bude prášit v krabici, třeba nějak pořešit ten výchozí kostel. I kdyby to měl být akrylový stojánek, raději než nějakou nákladnou plastovou věc, co se musí nabarvit.

24.11.2021 08:23:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@DeskoFanatik No, já je nevidím. Na geeku je cca 15 ratingů od lidí, co tu hru mohli reálně dostat. A že by si davy rvaly vlasy, že to nemají... Neříkám, že to nepřijde, ale je potřeba také vzít v úvahu, že pro většinou lidí nebyla Euthia náhodný nákup - spíš tedy vědí, co od hry očekávat, a spíš se jim trefí do vkusu. O “brutálním” úspěchu spíš rozhodne, jak moc je Euthia specifická a jestli se rozšíří dalece mimo původní KS publikum, nebo bude fungovat hlavně na bázi rozšíření pro stávající majitele.

24.11.2021 09:24:24

@UmmA tak tie pozitívne reakcie registrujem z FB skupín ktoré sú práve zamerané na Euthiu. Ale chápem, že sa moja reakcia zdá prehnaná, som už raz taký :D Sam som mal možnosť to zahrať len raz na TTS, či ktorá platforma to bola. Prečítal som ale pravidlá už 3x, videl veľké množstvo videí a stále som nadšený. Tie moje prehnané slová boli smerované najmä na autorov, ktorí vieme, že sem chodia. Takže okrem toho, že som ich podporil kúpou samotnej hry, chcem aby vedeli, že som z ich roboty nadšený a verím, že aj samotné slová chvály im dajú chuť pokračovať v tom čo robia. Ale chápem, že slová ako miliarda, brutálne, vyznejú ako jednorožec na dúhe :D :D 

24.11.2021 09:42:51

Nechci zakládat kvůli dotazu nové vlákno - jen se rychle zeptám - figurek elemntálů je tam vidím 6-7 ks - ve hře stačí to nebo se může vyskytnout situace, kdy figurky dojdou? Prozatím se dá přikoupit samostatně, proto se ptám…

24.11.2021 12:02:42

@SwamRazer

Hra dorazila. Moc krásný. Díky.

 

24.11.2021 22:48:16

Tak už aj mne dnes dorazila, vyzerá brutálne. Veľmi pekne ďakujem … časom by som rád po zahraní navrhol aj na hru funkčný insert z topoľovej preglejky ;)

25.11.2021 15:41:44

Já zatím nic :-( ani žádné avízo.

_______________________________
Namalované figurky do deskových her: https://www.instagram.com/sumbera.dan/

25.11.2021 20:26:54

Přechod ze staré do nové Euthie trochu dost dře, zatím. 

 Zvyk je železná košile. :o) snad se to poddá. 

Pravidla byla u staré také takové …. jiné. Přívětivější.

Nicméně …. uvidíme samozřejmě po více hrách a zapojení všeho ….. u nás dobrý.

 

25.11.2021 23:14:02

@petrin Zatím nemám doma, ale z gameplaye co jsem viděl to není hra toho typu, že by člověk dvakrát přečetl pravidla, zahrál dva tahy a hotovo. Listovat v pravidlech bude potřeba - ikonografie zadání úkolů, můžu vzít předmět když na něj nemám místo a okamžitě jej spotřebuji atd., těch otázek asi bude napadat člověka ze začátku spousta a ani v dalších hrách se jim nevyhne. Obdobně bych počítal s tím, že první hry budu dělat chyby v pravidlech, zapomínat přičítat efekty elementálů v boji, první hry zaberou čas navíc apod. Ve hře je kvazilion žetonů, není to žádný čistě intuitivní design řízený kartami nebo kostkou se symboly.

26.11.2021 07:46:33

@czechImenhotep to bude asi dost individuální. Mně se zdají pravidla naopak docela v pohodě a nemyslím si, že bude potřeba více her, aby přešly do krve. Ona jedna hra je dost dlouhá na to, aby se hráč s pravidly dostatečně seznámil. Spíš myslím, že může chvíli trvat, než se hráč naučí, jak “správně” hrát za konkrétní postavu, ale to už se pravidel netýká.

26.11.2021 11:07:22

@Juanitos Neměl jsem na mysli pravidla jako taková, ale jak některé věci přesně fungují. Třeba úkol podle ikony vyleč se o 5 bodů a po nahlédnutí do pravidel hráč na videu konstatoval, že to ano, ale že to člověk nesplní tím, že se vyléčí v obchodě zaplacením mince ale jen schopnostmi postavy. Pak tam měl schopnost zteč o 3 pole z s bonusem a nebyl si jist jestli ty body pohybu musí platit. Pak vyměň nabídku v obchodě, tak první je zadarmo a až další teprve za peníze. Pak tam byl nějaký úkol v hradě vládce, kdy se musel podívat do pravidel, co znamená. Pokud v každé hře zkusíš jinou postavu a vylosuješ si jiné úkoly, tak občas se na něco asi budeš muset kouknout a úplně vše nevychytáš po jedné hře. Tak to na mně působilo. Jinak na to jak je ta hra monstr a jaký je tam systém boje, těžby, vývoje postavy, těžení atd. mi to nepřišlo zase zaplevelené nějakou přemírou zbytečných modifikátorů a pravidel. Spíš nesmím si zapomenout nahodit magický štít, tenhle běžný štít mohu naopak zahrát až po hodu kostkou, ale při svém útoku nesmím zapomenout, že i mně použití štítu sníží šanci na zásah, tohle si mohu přehodit tímto žetonem, ale musím při výpočtu jestli to má smysl započítat i +2 žeton za elementála země, schopnost musím zatapovat narozdíl od zbraně, není to složité, není toho přehnaně moc, ale trochu cviku to chce a je to hodně vzdálenoho od takového toho systému mrsknu custom kostkou nebo zahraji silnou kartu a dovedu si představit, že praxí se např. souboj dost zrychlí.

26.11.2021 11:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep no dobře, z toho, jak to píšeš, to zmateně vypadá:)) chce to u první hry nikam nespěchat, vše kontrolovat a sledovat. Na poprvé toho bude ke sledování asi dost, ale to se brzy zautomatizuje.

26.11.2021 12:08:49

f0x

Mecenáš trolíků

Dnes mi přišel z PPL mail, že převzali zásilku k přepravě.

Šel jsem do Legendary pledge Tier II, takže to vypadá, že i ti kdo mají objednanou legendární krabici ji budou mít před Štědrým dnem doma :-) 

30.11.2021 17:45:53

Koukám, že už do Česka dorazil Tier II..:D

@SwamRazer Jen se chci ujistit, vyzvednutí v TLAMA games bude možné přibližně kdy? Nějaké upozornění e-mailem dostaneme?..;)

Díky!

30.11.2021 21:56:27

Ahoj, od zítřejšího dne bude možné vyzvedávat v Tlamě, ale emaily půjdou až zítra dopoledne. Dřív to nestíháme. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

1.12.2021 18:15:24

Už sa neviem dočkať… Vaša hra je môj jediný darček na Vianoce :)

Nič viac som si totižto neželal.

1.12.2021 21:28:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Včera mi to dorazilo ale bohužel mi tam chybí jedno plastové víčko v tom organizéru. Budou někde ty plastový krabičky k dispozici? Mě se totiž dost líběj tak že bych pořídil i do jiných her. 

2.12.2021 12:01:29

Vybíráme z Bazaru

7th citadel all in
7th citadel all in
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas