Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

Podívejte se sem - to teda sedí :D
http://www.boardgamegeek.com/image/682688/aldie

21.4.2010 10:18:13

Kterou hru???
Zdravím a prosím o radu všechny zkušené kolegyně a kolegy. Moji deskoherní kamarádi jsou zavilí eurogameři. Pořád jen něco stavěj, sbíraj, počítaj zisky a málem se omlouvaj, když někomu postavěj silnici tam kam se to tomu druhýmu nehodí. Popravdě mě to pořád dokola jen v různých obměnách moc nebaví. (Posledně jsem se v Carcassonne nudil tak, že jsem je začal přesvědčovat, že to dřevěný zvířátko není prase ale hroch, začal jsem s ním pobíhat po mapě a za vydávání hroších zvuků hasil domělé požáry na herním plánu, což se nesetkalo s dvakrát kladným ohlasem.)
Chtěl bych tak atmosféru osvěžit trochou akce.
Zatím mám tři favority,: Pirate's Cove, Small world a Three Musketeers, každá má pro mě plusy a mínusy. Takže, kdybyste měli eurogamerům ukázat, že boj vedený jinak než ekonomickou kalkulačkou může být i zábavný, kterou libovolnou hru byste zvolili. Případně se kterou se vám to už povedlo? Za odpovědi předem děkuju.

10.5.2010 11:58:38

to chase
Nehasí požiare náhodou nosorožec? Možno preto neboli tie reakcie kladné. :)

10.5.2010 12:05:49

Chase
bohužel ti neporadim,
za to tě lituju ;-)

10.5.2010 12:09:22

Chase
Z tebou jmenovaných bych doporučil Small World - má v sobě nejméně náhody z těch třech her a konfliktu je tam dost. Ať si nejdřív zvyknou na konflikt a pak můžeš přidat hry s kostkami :) Terapie pro eurogamery musí být postupná a nenápadná :)

10.5.2010 12:09:34

CHÁPU
to pobíhání a souhlasím sr Sydem - jestli si dobře pamatuju, tak small world je předělávka hry Vinci a to je eurovka, ne???

10.5.2010 12:11:51

Re:
Kardo: No jo, máš samozřejmě pravdu. Aspoň vidíš co dělá hroch šílený nudou. Asi věděl, že kdyby se chtěl utopit v rybníku trvalo by mu to moc dlouho, tak zkusil jiný živel:-)
Boldrick: Za soustrast děkuju. Naštěstí to není tak hrozné. S jedním kamarádem spolu často válčíme ve hrách pro dva, ale chci právě zkusit něco ve více lidech.

10.5.2010 12:17:03

Sydo
Od tebe tenhle tip sedí. Asi před hodinou jsi mě navrtal svojí recenzí na Tři Mušketýri a od tý doby je to těžší a těžší:-)

10.5.2010 12:20:45

Chase
No, já mám z těch her Mušketýry nejraději, ale nevím, jestli jsou pro tvou skupinu nejvhodnější, když je tam ta kostka. Ale jinak je mám moc rád, je to napínavé s prostorem pro blafování a navíc ta hra tvoří super příběhy :)

10.5.2010 12:26:21

rbx

chase
od Pirate's Cove dej ruce pryc. To je rodinna hra, tedy dospeli + deti, nebo jenom deti.
Smallworld: Ja mam Smallworld moc rad a mel mezi hraci velky uspech.
Tri mesketyry jsem jeste s nehraci nezkousel, ale me osobne se taky hodne libi.

10.5.2010 13:26:36

small world
Tuto hru, hlavně pak její grafiku, tady nejvíc chválí sydo :)

10.5.2010 13:49:13

sappho
Tak jest, dildo-hobiti jsou moje srdeční záležitost.

10.5.2010 14:00:10

Chase
já bych navrhl ještě dvě hry, které znám a mohly by bejt pro kovaný EU hráče schůdný, jelikož tam nejsou kostky, ale je fakt, ž ejsou dost konfliktní:-) 1.- Starcraft 2.- Roborally

10.5.2010 20:39:36

to Boldrick
Starcraft? Pro eurohráče? Pochybuju. To bych spíše doporučil Chaos in the Old World, ale i ten je dost americký.

10.5.2010 21:49:58

Chase

Rozhodnuto
Děkuju všem za názory. Pirates cove vyškrtnuto. Přečetl jsem si podrobně pravidla Small World i Three Musketeers a byť by hádám bylo hraní Small World změna rozumnější, jak říkal Sydo, tak u mě zvítězí srdce a budou to Tři mušketýři, neb mají pro mě osobně větší náboj. (Small world stejně někdy pořídím, tak to jen bude později). Přiznám se, že za to může Athos Olivera Reeda, můj největší hrdina dětských let a nenávist k Milady Faye Dunaway. Jako hudební doporovod pro mušketýry bude soundtrack z filmu z roku 1973, Kardinálovi budu hrát Kujme pikle z Šíleně smutné princezny a to by v tom byl čertm, aby se to těm mejm stavitelům nelíbilo. Tak a teď jen aby přišla výplata...:-)

11.5.2010 09:37:41

Pirate's Cove
Pirate's Cove je vyborna hra pro priznivce Pokeru a dobreho vina. Mame jednoho nejmenovaneho kamarada, ktery ji vyhrava se zeleznou pravidelnosti, cimz jednoznacne prokazuje hloubku taktiky a dumyslu dane hry, jelikoz zbytek skupiny rozhodne nepatri mezi podprumerne inteligentni podnapile mloky... mno podnapile u Pirate's Cove obcas ano. Je to dobra hra na relaxaci a kazde dite, ktere by setkalo s nasim nejmenovanym kamaradem, by hodne zahy zacalo plakat a reklo, ze radeji Carcassonne, ze ten pan je zly a vzdy vyhrava. Nepodcenujte Pirate's Cove.
Musketyri jsou vyborni, ale je to kooperativni hra, pokud nebudete hrat jeden na jednoho. Kooperace nesedi kazdemu.

11.5.2010 16:35:02

Vybíráme z Bazaru

Donuty
Donuty
Akt. cena: 215 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas