Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

Sappho
taky bych doporučil Nexus Ops. A ve dvou je to úplně v pohodě. Nelze od něj čekat zázraky, ale je to AT, je to svižné, krátké, jednoduché a přitom ne stupid ani boring...co víc si přát :)

25.3.2010 14:16:32

Kadaver
Lotrů už mám dost. Thunderšutrák zatím váhám. V současné objednávce nakonec není. Na Tales si zuby brousím, ale to budu muset počkat na překlad, protože tak dobře na tom moje angličtina není.

25.3.2010 14:18:29

sappho
dej si Starcraft:-)

25.3.2010 14:18:58

výběr hry
Zatím mé myšlenky lehce pokukují buď po Twilight Struggle nebo Dungeon Twister 2. Ale dám tomu čas.

25.3.2010 14:22:06

to Ringo
Nemyslím si, že zrovna Starcraft by odpovídal požadavku: "které by nemělo obludnou dobu hraní a přípravy". A navíc ve dvou není nic moc podle mě, ve čtyřech je mnohem více konfliktů a musíš bojovat na více frontách.

25.3.2010 14:22:40

PJ

sappho
Co Claustrophobia? Mě docela zaujala. Myslím, že Tvé požadavky splňuje. Mně teda dost vadídle mého názoru přemrštěná cena.

25.3.2010 14:25:05

Kadaver
tak zase obludny mi prijde jako silne slovo, obludny je Twilight Imperium treba. Starcraft je podle me v rozumnych mezich, ale samozrejme je to hra s obri rakvoidni krabici, obrovskou spousotu zetonku a docela hutnymi pravidly.

25.3.2010 14:26:14

Nirvana
tak já už cca 2 měsíce nebažím po žádné hře a doufám, že to ještě nějakej čas vydrží :-)

25.3.2010 14:26:19

sappho
DT2 jsou fantasy šachy, to moc AT neodpovídá :)

25.3.2010 14:26:27

Sappho
TS je velmi dobry, to ti schvaluju;)

25.3.2010 14:28:34

PJ
Claustrophobia trpi prilis vypravnym zpracovanim, solidni figurky, kousky dungeonu z velmi dobreho materialu... To bohuzel asi neco stalo...

25.3.2010 14:29:46

to Beholder
To vím. Sice ne typické at,ale euro taky ne. Šachy jsem kdysi jako malá hrávala hodně a DT2 se mi líbí i ta solo varianta. Ale mometnálně si dělám jen malou radost rozšířením Battlelore.

25.3.2010 14:30:51

sappho
tak to jo, my jsem zatím ve fázi učení - jednou za čas si dáme jeden scénář postupně, ještě nám chybí asi jeden odehrát než se dostanem k plnohodnotné hře se vším všudy a mě osobně se to celkem líbí, ale opravdu to jsou šachy - stačí jedna vážná chyba a končíš :), navíc je třeba docela dobrá orientace v prostoru, respektice umět si představit, jak budou chodby vypadat když s nimi začneš otáčet :)

25.3.2010 14:34:28

Úvaha o nákupe hier
Sledovanie úvahy o nákupe hier mi pripomenulo neriešiteľné otázky viery, zaujímavé, vďaka... :-)

K téme: Už pred polrokom som si povedal, že mám dostatočnú zbierku hier a budem sledovať iba ich prípadné rozšírenia a doplnky. A potom prišli preklad Twilight Struggle, Cyclades a World without End a vášeň sa rozhorela opäť naplno...

Kedy to skončí? Ach jaj, to je peklo... :-)

25.3.2010 14:59:44

sappho
a co takhle zkusit trochu něco jiného, třeba bez hracího plánu...třeba Arcane Legions...pro dva, nijak drastická na peníze a čas, figurky jak v Battlelore, originální přeskupování jednotek, taktika, strategie...fantasy :))

25.3.2010 15:19:00

to Hammer
Chtěla bych zase zkusit něco bez armád typu Battlelore. Ten si teď teprve budu užívat, protože dneska domalu poslední figurku, kterou je Commander a můžu začít koooonečně válčit naplno.

25.3.2010 15:25:57

to Sappho
Obě hry, které máš vyhlédnuté mám :-). Takže když mi slíbíš, že s nima nic neuděláš, na stůl dáš samet, vezmeš si k hraní rukavice a na ústa roušku, tak nějaký ten den dva pouvažuju jestli bych ti ty hry třeba nepůjčil ;). Ne, vážně DT jsem hrál, sice mockrát ne, ale myslím, že fakt stojí zato. TS jsem nehrál a hodně se na něho těším. Když, tak si to někdy můžeme taky zahrát. Já jako Sovětský svaz, proti vám dvěma Spojeným státům ;).

25.3.2010 16:14:50

to Kren
A nemohl bych se přidat k Sovětskému svazu, třeba jako Ukrajina nebo něco podobného? Taky bych se na TS někdy rád alespoň podíval.

25.3.2010 17:12:54

Jo jasně ...
... problém je, že jsem to fakt ještě nehrál, ale snad bychom to společnými silami nějak dali dohromady :). Ty seš rozhodně zkušenější válečník než já a každá pomoc dobrá.

25.3.2010 17:18:25

Chase

Mecenáš trolíků

Koupě první hry
Zdravím všechny. Když už se tu bavíte o kupování her tak přidám svůj první příspěvek... Hrával jsem kdysi před lety Talisman co měl kamarád, ale pak převzal vládu počítač. Díky tomu, že mám PC v práci víc než dost jsem Talisman s kamarádem oprášil a jsa fandou 2. světový přemýšlel jsem jetli není nějaká dobrá hra s touhle tématikou, která by nedělal problémy začátečníkovi. Našel jsem tyhle stránky a od včerejška jsem hrdým majitelem ještě Memoir 44 a teď o víkendu mě čekaj s kamarádem první bitvy na chatě. Musím říct, že ten pocit, když poprvý člověk vezme do ruky novou hru co je nově jeho pro mě navíc s mírným překvapením jak velká a těžká to je krabice a začne si představovat co všechno je uvnitř...fakt nádhera. Nejradši bych jí tam ráno vrátil a večer si pro ní šel znovu. Takže Vaše závislost na nakupování nových her není nic zvláštního a je to velmi nakažlivé. Když už sem píšu tak bych vám všem poděkoval a pochválil jak skvělý je, že jste do her takhle krásně zažraní. Je radost číst si příspěvky, recenze, prohlížet fotky a prodírat se Trollí arénou. Přiznám se, že se moc těším až se nabažim starého známého Talismanu a nové Memoir a budu se mezi tím vším zas měsíc prohrabovat a rozhodovat se která hra bude ta další. Závěrem slibuju, že na chatě se do praskání dřeva v kamnech už nikdy smutné hučení větráku od notebooku neozve a bude nahrazeno jen a pouze rachotem kostek. Tak přísahám:-)

2.4.2010 11:31:40

Chase
Výborně! Kostek není nikdy dost, vítej ve světě závisláků :)

2.4.2010 11:35:03

Chase
Tak tak, vítej do klubu :)
Pěkně napsáno a hezká přísaha :)
Akorát pochybuju o tom měsíčním prohrabování, dva tři clicky a je vybráno! :)))

2.4.2010 12:33:05

Achich ouvej
Opět k tématu... Víkend úspěšně prohrán (prohrán jako prohrán nikoliv prohrán) Prostě skóre 4:1 pro mě a to jen kvůli děsný smůle na kostky v poslední partii (to, že jsem si zapomněl tanky za lesem neni moje chyba:-) A byť jsem řikal jak si počkám, no vypadá to, že The Hammer měl pravdu. Po výplatě mi přiletí Twilight struggle. Zatrolený hry...:-)

6.4.2010 11:37:08

To Chase
Tk už jsi mezi námi! :D Vítám tě.. a přeji jen to aby jsi to udržel na uzdě.. nebo dopadneš jako my.. ti co nemají na děti ani na jídlo ale i tak jsou spokojeni. Máme deskovky! :D

6.4.2010 12:04:48

hurá
další závislák

6.4.2010 12:29:23

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas