Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

ELLA:
na to se, mám dojem ptal už Jan Hus a husité, posléze všichni reformátoři 15. a 16. století... jak to s nimi dopadlo?!?

25.3.2010 13:23:48

víra
Tož já se ještě jako ateista přidám do diskuze. Aspoň nás na tom hrachu bude klečet víc. Pro mě je hodně rozdíl mezi vírou a různými organizacemi, kteří se na ní snaží dle mého více či méne "parazitovat". Víru toleruji v plném rozsahu, ať si každý věří v co chce, ale ony organizace nikoliv. Jejich činny a názory velmi často poškozuj původní myšlenku věřit v něco. Otvírá se mi kudla v kapse, když některá s těchto istitucí začně soudit co je pro Boha vhodné a co nikoliv. Co je divné a proti přírodě atd. Toď můj pohled na věc.

25.3.2010 13:25:40

Vlaada

to kren
Pokud je to, co říkám mýlka, tak je to bohužel mýlka ne moje, ale mýlka ortodoxních křesťanů. Výrok, že kdo nepřijme Boha, bude zatracen (jen v této implikaci, ne nutně obráceně), vychází právě z ortodoxního výkladu Bible, a rozhodně nejde o nějaký okrajový názorový směr. Nemůžeš tedy tvrdit, že je to chybný pohled nekřesťana na křesťanství, nanejvýš můžeš poznamenat, že existuje více křesťanských názorových směrů, a ne všechny berou Bibli tak doslova. Jsem rád, že jsi patrně zastáncem jednoho z nich. Nebo podle tebe matka, která opustí děti, aby následovala Ježíše (viz citát), jedná v souladu s křesťanskou vírou, jak ji chápeš ty?

A mimochodem, neodsuzuji křesťanství a křesťany, jen říkám, že touto svou filozofií mi rozhodně není blízké a na takto postavená dogmata nemohu přistoupit. V tom není nic militantního.

25.3.2010 13:28:45

Ringo: ad korán
Pardon, ale ani bible ani korán nejsou nenávistné militantní spisky. Problém je v jejich výkladu - když se toho chopí "správná" osoba, může vyhlásit džihád, resp. křížovou výpravu, i na základě Karafiátových broučků... Nenávist a zlo není v knihách, ale v lidech.

25.3.2010 13:29:21

filda001
už mlčím ... nechci být dlší kosmonaut

25.3.2010 13:29:23

Ella: drsný, ale trefný
:-)

25.3.2010 13:32:12

filda
a už jsi zaznamenal, že by na základě Karafiátových broučků někdo vyhlásil džihád, resp křížovou výpravu?

25.3.2010 13:43:07

all
abychom neskončili jako členové divadla SKLEP v diskuzním a kritickém pořadu Hřmení - o bibli :-)

25.3.2010 13:45:22

filda001
problem, ktery lidi kapanek prerostl a na ty knihy poukazuji. vis, ony jsou knihy, ktere s imohu precist a odlozit, ale jsou knihy, ktere jsou vzyvany jako nejaky zakon, neco dle ceho je treba se ridit. Pokud koran vesele pise o sekani hlav bezvercum, tak je to pro nenavistna kniha, nevim jak jinak bych si tyhle slova mel jinak vykladat.

25.3.2010 13:47:28

filda001
No Starý zákon mi občas jako návod na genocidu připadá :)

25.3.2010 13:47:38

to Vlaada
Já když s někým diskutuju, tak vycházím ze své víry. Otevřeně říkám, že jsem katolík a pokud je mi známo, tak tato církev nic takového neříká. Klidně si můžeme dát mimo tuhle diskuzi posezení nad katechismem katolické církve:). Pokud tedy mluvíš o přijetí Boha ještě tady na zemi. Já se taky neztotožňuju úplně na 101% se vším co má církev říká a i uvnitř ní je široká názorová základna od ortodoxních věřících až po liberály se kterými třeba ani já nesouhlasím. Ale takový je život a je důležité držet směr i když sem tam člověk sejde z cesty.

25.3.2010 13:50:25

Sappho
jj, ja to taky tak vidim, verit si muzu v co chci, klidne se mohu i s podobne ladenymi lidmi schazet, ale jak se to zastresi instituci, tak rychle pryc, protoze ta instituce chce za 1. vydelat, je to proste od pocatku business a jeste bude vytvaret nejaka pravidla, ktera kolikrat ani v te bibli nejsou. Mimochodem jeden nejmenovany politik to rekl v patek v jednom neformalnim rozhovoru naprosto presne, akorat se pod nim ted za to s chudakem v tomto smeru nepravem houpe kreslo:-)

25.3.2010 13:52:13

Broučci vs. Berušky
tajemná: to je otázka času času a vkusu. Na základě Broučků by se dala vyhlásit genocida vůči beruškám. (jsou zlé na broučky) Je to příklad hóódně přitažený za vlasy, ale za ty samé dlouhé vlasy tahají fundamentalisté...

25.3.2010 13:54:31

kren
Mě by ale třeba zajímalo, jak se stavíš k těm částem Bible, které tu Vlaada vypíchl. Zatím před nimi kličkuješ.

25.3.2010 13:56:47

sydo
co je psáno v bibli je myšleno tak, že.... a teď si tam dosaď co církev to názor, co jednotlivec to názor...

25.3.2010 14:00:15

to Ringo
Každopádně těmi organizacemi nemyslím pouze katolickou církve, ale všechny církev a ne jenom je.

25.3.2010 14:00:46

Za mne konec téhle debaty
Jestli někdo chce, ať klidně diskutuje dál. Já už v této debatě končím, protože si myslím, že by to z mého pohledu už nic nového nepřineslo a myslím si, že to až do takové hloubky sem vůbec nepatří. končím ne proto, že bych nechtěl diskutovat a nebo neměl argumenty, ale je to tady především o deskovkách. S tím kdo by v tom chtěl pokračovat v soukromé korespondenci se klidně dál budu bavit, pokud bude klást na stůl rozumné argumenty a své postoje tak, jak třeba Vlaada a nebude házet do
placu pejorativně demagogické žvásty třeba o zazobanosti církve.
O tom jsem schopen mimochodem na slušné úrovni debatovat, protože o tom taky něco vím zevnitř a ne jen z senzacechtivých titulků novin a televizního zpravodajství.
Mimochodem četl jsem onehdá definici demagogie:
"Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, primitivní a překroucené argumenty".

25.3.2010 14:01:23

konec
Já osobně už v téhle diskuzi radši končím. Svůj názor jsem sdělila a nebudu tu nadále polemizovat o něčem co mě až tak nezajímá. Jdu radši vybírat další objekt svého zájmu, protože jaro ve mě probouzí touhu nakupovat :)

25.3.2010 14:03:49

to sappho
Tuším co máš na mysli, ale je to vzájemné. někdy dáme řeč :).

25.3.2010 14:05:40

to Sappho
"Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj."
A ty jdeš kupovat deskovky?! Styď se! :-D

25.3.2010 14:06:28

příspěvěk
Na tom příspěvku jsme se nedomlouvali :) přísahám :)

25.3.2010 14:06:40

to Kadaver
Zatím jenom vybírat :) Potřebovala bych poradit nějaké zajímavé AT, hratelné i ve dvou, které by nemělo obludnou dobu hraní a přípravy. Nechci náhodou moc?

25.3.2010 14:07:58

to Sappho
Chceš, fakt to jaro v Tobě probouzí bujné představy a fantazie :-)
Nech se překvapit Horus Heresy, třeba to bude rychlé (i když o tom pochybuju). A jinak jedině Nexus Ops, ale já mu moc neholduju a netuším, jak to bude se dvěma hráči. Sydo Tě ale určitě rád zaučí :-)

25.3.2010 14:11:15

doba
Tak zas to nemusí být zahrané do půl hodinky. Tou obludnou dobou jsem myslela 3 a více hodin :). Jinak Horus Heresy mě zatím moc neláká. Ale prostě poslední dobou nemůžu nějak najít nový objekt zájmu.

25.3.2010 14:15:02

to Sappho
Jo a ještě jak ho tady vidím vedle, tak Thunderšutrák. Sice nic moc AT (spíše nic než moc), ale rychlá pěkná hra.
Pak bych málem opomněl Lord of the Rings Confrontation Deluxe a Tales of the Arabian Nights.
A nebo si pořiď Tomb nebo Tomb:Cryptmaster a já si ho pak s váma moc rád zahraju :-)

25.3.2010 14:15:55

Vybíráme z Bazaru

Prodám Mutant chronicles
Prodám Mutant chronicles
Akt. cena: 4999 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas