Railroad Tycoon

Diskuse,vase nazory/pocity/skusenosti s hrou.
Mne sa namet velmi paci a chcem si ju poridit. Vadia mi ale na nej dost podstatne veci,
a to prave tie ktore patrili v railroad/transport tycoon subjektivne k tym najzabavnejsim.

1. V BG sa Neprepravuju skutocne suroviny ale abstraktne kocky (je to maly detail
ale k celkovym pocitom hry to moze urobit vela) - zabavne/zaujimave
bolo v elektronickej verzii to ze na prevoze roznych surovin sa dalo rozne zarobit (drevo, uhlie, ruda, atd)
2. V kazdom meste je len jedna kocka jednej farby ktora sa moze naraz prepravit (pritom vacsie mnozstvo roznych farieb (pokial by boli za roznu cenu este)) by dodavalo
hre podla mna velku variabilitu
3. Lokomotiv je v BG len osem a nevztahuju sa ku konkretnej trati a vlaku ale upgradom lokomotivy su automaticky upgradovane vsetky.
V elektronickej verzii bol velky vyber lokomotiv ktore mali rozne parametre a pomer cena/vykon => cena/vynos
4. Neviem ci som to dobre pochopil (pravidla som cital len raz v rychlosti a to v EN) ale vynos je zavisly od poctu bodov
a ked hrac dosiahne 100 bodov, ide odznova po stupnici co sa tyka vynosu. Toto je podla mna absolutne nelogicke a spackane riesenie (ako aj mnohe predtym)
A to su len niektore veci na ktore si teraz spominam.

Nerozumiem ako sa da takyto pekny univerzalny namet (ako vytvoril Sid) tak spackat v BoardGame. Co k tomu autora viedlo?
Alebo je chyba asi vo mne a autor BoardGame je v pohode:)
Vidim to tak ze je to najma o marketingu a vyuziti znacky Railroad Tycoon, dufam ze sa mylim :)

Ako to vidite vy ktori hru vlastnite? Ako velmi vas bavi? Co Vas na nej bavi?
18.7.2010 18:39:16

Joe

RRT
RRT, Steam a podobné hry by bavili aj mňa (keďže ich nehrávam/nemám, nemôžem povedať "bavia"). Bavil ma tiež Transport Tycoon a ekonomické hry na PC.

A baví ma aj Ticket to Ride a rovnako by som si zahral aj hry zo série 18xx. Toť vsjo :)

20.7.2010 15:26:27

Vlaada

bez předsudků...
Tohle přece není o tom, jestli je autor Slovák nebo ne? Tohle je o kultuře vyjadřování jedince. A musím říct, že singerův osobní výpad na Ringa (ten dlouhý, s překlepem v názvu - Rigno) je patrně nejubožejší projev, který jsem zatím na Zatrolených hrách četl, a to bez ohledu na předchozí vývoj diskuse.

Jsem jediný, kdo si myslí, že takové chování (tím nemyslím ten původní příspěvek, ale právě tu zmíněnou reakci) by zde nemělo být tolerováno?

20.7.2010 15:36:56

to Joe
Někdo po ztrátě kontaktů s rodným jazykem zapomíná a nový jazyk nevstřebá a někdo nezapomíná. To je individuální. Někdo oba jazyky míchá a někdo je dokáže oddělovat a to je taky individuální. Já bych nikomu míchání jazyků nevyčítal, protože nikdy nevíš v jakém se pohybuje prostředí.

20.7.2010 15:40:39

to Singer
Jo a je fakt, že celé tohle vlákno tady nemá co dělat, protože už na začátku jsi to měl dát ke hře RRT a ne do obecného o hraní společenských her! Příště když bude někdo zakládat vlákno a bude se to týkat konkrétní hry, tak prosím ke konkrétní hře.

RINGO A SPOL SE TUHLE DISKUZI SNAŽÍ PŘENÉST K RRT, TAK P5ISP9VEJTE PROSÍM TAM.

20.7.2010 15:47:17

2 Vlaada
Doted jsem tu diskuzi jen nevericne cetl, ale rikal jsem si, ze neco taky prispeju (coz jsem chtel uz po singerove prispevku)...
Myslim, ze to bylo opravdu az presprilis vyhrocene - zvlast vyrok "neviem co spolu mate v sukromi", coz si mohl pisatel (singer) odpustit.
Urcite bych se bez takovych prispevku na zatrolenkach obesel.
Vsichni zname Ringa a skoro kazdy se s nim dostal do sporu, ale myslim, ze to vzdy probihalo v mezich slusnosti a bez osobnich vypadu (i z jeho strany)...
Kazdopadne, jak pises ten prispevek singera je hodne mimo misu...

20.7.2010 15:55:59

Vlaada,Ringo,Joe,all
Ano? skakal som do niekoho osobne? urazil som niekoho osobne ako prvy? nie dockal som sa tu toho od teba, Joa a Ringa.. A z akeho dovodu? Urazil som niekoho? Podla mna by mali byt autori prispevkov trestani za osobne vypady. Za moj nazor na hru som divny slovak, mam ubohe prejavy a Ringove narazky uz ani nebudem komentovat.

Nikdy som sa neodvazil na tomto fore na nikoho povedat nic osobne ako prvy alebo niekoho urazit.

Tymto sa pytam Ringo, Joe, Vlaada, ktori presli do osobnych utokov: Co som Vam zle urobil? Aky ste mali dovod na mna osobne zautocit?
tento maximalne nepriatelsky postoj naozaj nechapem

20.7.2010 16:01:41

To je tím horkem ;)
Doporučuju těm co se chtějí vzájemně naštvávat, tak ať zůstanou v tomto vlákně a ti co se chtějí něco dozvědět o RRT, ať odejdou do vlákna RRT - hra.

20.7.2010 16:03:37

2 singer
Momentalne nemam nervy ani naladu cist znovu vlakno cele, pokud zde byly jste nejake osobni vypady na tebe, tak se omlouvam, obecne bych se bez nich obesel ze vsech stran (mou reakci neber osobne) ;-)
Jinak jak rikali ostatni, priste alespon pro zacatek zkus volit mene konfrontacni ton, a melo by to byt ok...

20.7.2010 16:07:36

Kedrigern
ale ja som to nehovoril tebe :) ani nikomu inemu ale len tym 3om ludom. Ako aj ked ja napriklad nesuhlasim s niekym komu sa nepaci napr. Le Havre a mne sa velmi paci, nikdy by som si nedovolil prejst k nejakym zhadzovacnym sposobom proti tej osobe

20.7.2010 16:11:01

Singer
do osobni roviny jsi to prevedl ty kecama o tom proc asi ja hru vychvaluji. Ja jsem te osobne nenapadnul, jen jsem napsal, ze to cim jsi zalozil tohle vlakno byl jeden z nejnesmyslnejsich postoju, ktere jsem tu objevil. Promin ze jsem ti trosku vycetl, ze se ti neco nepovedlo. To snad neni osobni, ne? Pak jsem napsal urcity jev chovani, ktery jsi predvedl - tedy ze se pohadas sam se sebou a hodis to do placu a hadejte se se mnou vsichni. To je proste holy fakt. Zkus me neosocovat z neceho, co jsem neudelal. Stale v tom nenachazim nic osobniho. To co nasledovalo potom, zminky o slovacich a podobne, to uz jsme jen tak srandovali jestli sis nevsiml. Joe je taky slovak a vsimni si ze se jej tyhle poznamky vubec nedotkly. Mozna proto, ze neni potrefeny a vi jak to bylo mysleno. Jak jiz psal Vlaada, tohle neni o tom jestli je nekdo Slovak, to je proste o tom, jak se kdo chova, jak pise a pod. To ze znam shodou okolnosti 4 slovaky, kteri maji takrka na chlup stejne virtualni chovani jsem napsal proste jen jako zajimavost, urcite jsem tim nechtel nejak oznacit celou narodnost.

20.7.2010 16:24:31

zakoncenie
Tak si to zhrnme, aby sme ukoncili tuto diskusiu, uz nemam naladu reagovat na urazky.
Napisal som kritiku, ako vidim tu hru ja a chcel som vediet ako ju vidia ostatni, a Ringo zacal velmi nechutnym a brutalnym sposobom kritizovat moju osobu, pridal sa Vladaa a Joe, absolutne neviem z akeho dovodu ma urazil Joe, asi len aby sa zapacil Ringovi a ostatnym.

Ja som na tomto fore nikdy nikoho osobne prvy nezacal urazat, napadat, ani som tu nikdy nic proti nikomu nemal.
To ze sa postavili takmer vsetci na stranu Ringa alebo schvaluju tie prvotne urazky Ringa na mna, je ich legitimne pravo. Nic proti nikomu nemam a mam vsetkych rad (okrem Ringa a Joe-a:)

Ringovi sa chcem ospravedlnit za ten osobny utok aj napriek tomu ze on s tym zacal a na mna tu bolo ako prvych osobnych utokov viac.
Chcem povedat ze nechapem tento postoj absolutne a ak mam nejaky kriticky nazor na nejaku hru, este to neznamena, ze som ubohy, divny a este neviem aky

20.7.2010 16:25:42

"zacal velmi nechutnym a brutalnym sposobom kritizovat moju osobu"
to uz je fakt schiza tohleto...

20.7.2010 16:27:15

Joe

singer
Asi je to fakt tým teplom. Nie som si vedomý, že by som ťa niečím urazil. Schválne, skús tu niečo nájsť:

"To, čo si chcel alebo nechcel, sa vždy ukazuje tým, čo si napísal...

Takže ak budeš písať zrozumiteľnejšie a predtým si to po sebe trikrát prečítaš, možno sa konečne dostaneme k rozumnej diskusii.

A prosím, PROSÍM!
Prestaň miešať vo svojom vlastnom prejave češtinu so slovenčinou."

20.7.2010 16:53:18

Vlaada

to singer
Z tvého zakončení se zdá, že stále nechápeš, proč se nikdo nepostavil na tvou stranu a proti "útokům na tebe".

Možná by sis měl vlákno pročíst znovu, s chladnou hlavou. Je rozdíl mezi tím, když někdo napadne tvé názory nebo formu, kterou je prezentuješ, a mezi osobními invektivami, kterými jsi na to reagoval ty. Jsem přesvědčen, že ty první ses dopustil nechutných osobních urážek, a to konkrétně Ringa (a Wallace - by mě zajímalo, jestli komolení jeho jména bylo součást urážky nebo jen neznalost). Ostatní do té doby reagovali jen na tvoje vyjádření (s výjimkou Ringa, který zbytečně predikoval tvou reakci na 18xx, ovšem to by se "nechutnou a brutalni kritikou osoby" nedalo nazvat ani zdaleka).

Mimochodem, myslím, že část těch urážek byla možná ve skutečnosti směřována mě, protože jsem to byl já kdo zmínil, že Wallace je jeden z nejlepších designerů, nikoliv Ringo. A to přesto, že osobně Wallacovy hry příliš nemusím - obliba jeho her mezi hráči (a marketing v tom hraje malou roli - bgg je stále spíše pro herní nadšence než pro masy) je prostě objektivní fakt, a tudíž mluvit o zpackané hře nedávalo smysl. Předpokládáme-li, že jeho záměrem bylo udělat hru, která se bude spoustě hráčům hodně líbit, pak nepochybně uspěl. Slovo "zpackat" se používá pro to, když se něco nepovede v souladu se záměrem. Rozhodně ne pro situaci, kdy někdo udělal něco jinak, než by se líbilo mě.

To je za mě k této diskusi vše. Snad jen ještě, že oceňuji, že ses Ringovi (byť s výhradami) omluvil.

20.7.2010 17:05:37

ach ludia zlati...
..chcem vase starosti ..a ministersky plat (!to by bolo hier;))

20.7.2010 17:10:50

.klopčík
no ono by tě z takových starostí mohlo brzo klepnout a pak by ti byl ministerský plat k ničemu ;-) :))

20.7.2010 17:24:22

trohat
tak tyhle starosti tady jsou jen prkotina, z toho ho klepnout nemuze:-)

20.7.2010 18:23:45

Jojoj... :)
Tady to ale žilo.. :) Nelenil jsem a vše si přečetl..
Proto tu pro Singera raději napíšu, že se nachází na webu, který je jeden z nejlepších v celé ČR. Zásluhu na tom mají lidi co sem chodí a věnují péči nováčkům jako jsi ty i já.. Nikdo tu nemá zájem tě osobně urážet! Ale bohužel musím souhlasit jak s Ringem tak i s Vlaadou. To co jsi napsal bylo naprosto zbytečé, hloupé a na vymazání. ( Myslím ty urážky!!!, aby bylo jasno! ).
Tak si dej studenou sprchu, osvěž se a v klidu začni znova.. Nikdo ti hlavu neutrhne.. :)

23.7.2010 00:29:23

Vybíráme z Bazaru

Spy Connection
Spy Connection
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas