Railroad Tycoon

Diskuse,vase nazory/pocity/skusenosti s hrou.
Mne sa namet velmi paci a chcem si ju poridit. Vadia mi ale na nej dost podstatne veci,
a to prave tie ktore patrili v railroad/transport tycoon subjektivne k tym najzabavnejsim.

1. V BG sa Neprepravuju skutocne suroviny ale abstraktne kocky (je to maly detail
ale k celkovym pocitom hry to moze urobit vela) - zabavne/zaujimave
bolo v elektronickej verzii to ze na prevoze roznych surovin sa dalo rozne zarobit (drevo, uhlie, ruda, atd)
2. V kazdom meste je len jedna kocka jednej farby ktora sa moze naraz prepravit (pritom vacsie mnozstvo roznych farieb (pokial by boli za roznu cenu este)) by dodavalo
hre podla mna velku variabilitu
3. Lokomotiv je v BG len osem a nevztahuju sa ku konkretnej trati a vlaku ale upgradom lokomotivy su automaticky upgradovane vsetky.
V elektronickej verzii bol velky vyber lokomotiv ktore mali rozne parametre a pomer cena/vykon => cena/vynos
4. Neviem ci som to dobre pochopil (pravidla som cital len raz v rychlosti a to v EN) ale vynos je zavisly od poctu bodov
a ked hrac dosiahne 100 bodov, ide odznova po stupnici co sa tyka vynosu. Toto je podla mna absolutne nelogicke a spackane riesenie (ako aj mnohe predtym)
A to su len niektore veci na ktore si teraz spominam.

Nerozumiem ako sa da takyto pekny univerzalny namet (ako vytvoril Sid) tak spackat v BoardGame. Co k tomu autora viedlo?
Alebo je chyba asi vo mne a autor BoardGame je v pohode:)
Vidim to tak ze je to najma o marketingu a vyuziti znacky Railroad Tycoon, dufam ze sa mylim :)

Ako to vidite vy ktori hru vlastnite? Ako velmi vas bavi? Co Vas na nej bavi?
18.7.2010 18:39:16

:-)
to je fakt, co má člověk pořád dělat v práci

19.7.2010 14:22:00

Loselfos
To je asi věc názoru, ale z mého pohledu to byly velmi nepěkné diskuse.

19.7.2010 14:46:49

nepěkné diskuze
Který diskuze máte na mysli? Nějak si to nevybavuju (zvlášť ta zahrádkářsko-sběratelsko- karetní hra zní chutně :-)

19.7.2010 14:49:23

Parxel
Nepěkná byly z pohledu vulgarit a všeobecného přístupu lidí kteří tyhle diskuze rozpoutali, ale s odstupem to byla výborná studie lidské psychiky.


To Merlin: doufám,že to napíšu dobře,ale šlo o Garden Furrys a Cashflow.

19.7.2010 15:00:45

Parxel
z meho hlediska nejhorsi kvuli te zbytecnosti, navic konfrontacni. Nekde v jionych vlaknech se treba lide dohadaji jak kone, ale zbytecne mi to treba neprijde, i kdyz se treba zbytecne urazeji:-) Tady tohle je proste hodne mimo misu. Hned z placu, aniz by hru znal úproste napise "jak mohl nekdo zpackat tak skvelou predlohu". Na me to bylo proste trochu moc.

19.7.2010 17:49:38

Ringo
Ja s tím co píšeš v podstatě souhlasím. Já mám novější vydání téhle hry Railways of the World a baví nás to hodně. A výše zmíněné argumenty mi také přijdou mimo mísu.

19.7.2010 18:22:53

Vlaada

to singer
Nepsal jsem, že nejsi schopen udělat dobrou hru. Jen jsem přesvědčen, že když k tomu přistoupíš tak, jak naznačuje tvůj příspěvek, tak to nebude ani zdaleka tak dobré, jako tebou kritizovaný RT. To ale není důvod, proč jsem ti to doporučil. Spíš si myslím, že bys při pokusu takovou hru udělat hodně pochopil.

Pokud chceš pokračovat v konfrontačním duchu: ano, mám sklony posuzovat lidi, které neznám, i čistě na základě pár jejich výroků. Na internetu nic jiného ani nezbývá. Martin Wallace je jedním z nejlepších designerů (mrkni na bgg, v hot people je aktuálně první). Railroad Tycoon je na bgg dvacátý šestý, Age of Steam, ze kterého vychází (a který se počítačovému tycoonu vzdaluje ještě víc) je šestnáctý, jeho ještě zjednodušená verze Steam (obsahující původní verzi jako variantu) třináctý. Souhrn velkého množství subjektivních názorů lze považovat za objektivní fakt. Oproti tomu: Ty napíšeš pár očíslovaných nesmyslných vyjádření, ze kterých to vypadá, že deskovkám moc nerozumíš, a nakonec prohlásíš, že autor zpackal námět. Nadnesl jsi hypotézu, že chyba je v tobě a autor hry je v pohodě. Já jen naznačil, že s touto hypotézou souhlasím :)

Pokud nechceš pokračovat v konfrontačním duchu, předchozí odstavec ignoruj :)

19.7.2010 18:39:59

no
holt singer je typicky priklad diskutera, ktery aby rozbehl flame, pohada se nejdrive sam se sebou a to tak kontroverznimi vyroky, aby dalsi diskutujici v zasade nemohli rovnez souhlasit a totalne se pohadali s jeho prvnim ja, pricemz jeho druhe ja jim poleze na nervy s tim, ze radoby vstricne podekuje za nazory, aby je svym prvnim ja nasledne totalne rozcupoval:-D

20.7.2010 10:24:22

Rigno
Clovece to cos odeslal 19.7.2010 13:16:38 je zase ten nejblbejsi prispevek a ta nejstupidnejsi reakce a rozvinuti diskuse jaku sem nejen tady na ZH ale celkove v zivote videl(ne proto zes tuhle
frazi predtim napsal ty ale skutecne). Jen abys ukazal ze ty na to mas a tve nazory jsou velmi spravne a Martin Valace je svetovy Buh, jsi nevahal prejit do osobnich utoku, nech si nekdo jen
dovoli napsat ze spackal nejakou hru, je to Buh na teto zemi a nelze o nem pochybovat.

Asi te nasralo zes vahal koupit drahsi hru, nakonec jsi ji koupil a prisels na to ze to mozno neni uplne ono a to cos ocekaval ale tve druhe ja te neustale presvedcovalo, prosim te Ringo II,
bud zticha, dals za to furu penez a je to predce M.Valace. Pak prisel nejaky singer a Ringo I sa zobudil.

Zober si fakt ze som si pozrel hru, precital pravidla a nenasiel som tam to co v PC predlohe, napisal som co to je a vzniesol som otazku cim ta hra
vlastne bavi a cim je zaujimava a cakal som ze mi niekto napise odpoved, preco nevadi ze tam tie prvky nie su a preco ho vlastne ta hra bavi.. O tom je toto vlakno.
Preco cloveka ta hra bavi je to co som chcel vediet a informacia ktoru som chcel dostat. Namiesto toho som dostal plnu hrst urazok a osobnych invektiv.

Skutecne to cos udelal z tehle diskuse je to nejstupidnejsi co jsem videl. a Neviem dokedy sa tu mienis rozplyvat nad tym a zaroven si hladit ego ake je toto vlakno zbytocne.
To co je zbytocne su tvoje prispevky v nom.

To ze nedokazes pochopit ze sa da nejaka hra urobit aj inak a lepsie (no samo podle tveho nazoru to nikto nezvede lepe jako milacek Valace, neviem co spolu mate v sukromi)
ale to este neznamena ze tu budes kazdeho kto tu nieco napise proti tej hre (a najlepsie zelenaca) urazat a verejne ponizovat. Ale napisal si peknu analyzu mojej psychiky:)

Na zaver ti chcem povedat ze na tvoje stupidity v tomto vlakne uz nemienim reagovat, bola by to velka skoda casu, pochopil jsem ze tady jsem se setkal s nejvetsim borcem
v stredni Evrope, ktery je tvurcem tych nejlepsich elektronickych her, tych nejlepsich deskovek, urcite nejlip hra deskovky a co je nejpodstatnejsi, ma nejlepsi nazory na deskovky,
minimalne v stredoevropskem regionu.

20.7.2010 12:25:12

all, O com je toto vlakno
Pozrel som si hru (recenzie), precital pravidla a nenasiel som tam to co bolo v PC predlohe, napisal som co to je a vzniesol som otazku cim ta hra
vlastne bavi a cim je zaujimava a cakal som ze mi niekto napise odpoved, preco nevadi ze tam tie prvky nie su a preco ho vlastne ta hra bavi.. O tom je toto vlakno.
Preco cloveka ta hra bavi je to co som chcel vediet a informacia ktoru som chcel dostat.

20.7.2010 12:28:07

Vlaada
dobre, nerozumim deskovkam, jasne, uznavam to, nemam na to abych se k takovemu dilu co jenom priblizil v obchode, ok? A mozes uz prestat s konfrontaciou :)? Ved som to uznal ze nemam na to

20.7.2010 12:30:39

DD

to singer
No tedka tu tvrdis neco jineho nez jsi na zacatku napsal. Pises ze ses zeptal na nazory na hru, co na ni lidi bavi a tak .. ale to neni pravda ty jsi napsal cituji:
"Nerozumiem ako sa da takyto pekny univerzalny namet (ako vytvoril Sid) tak spackat v BoardGame. Co k tomu autora viedlo?"

To neni totez jako:
"Muzete mi rict co vas na teto hre bavi?".

20.7.2010 12:46:12

to singer
Vůbec nedokážu pochopit tvou otázku: "Čím je hra zábavná". No tím, že někoho baví. Tak si ji probůh zahrej a zjistíš jestli je pro tebe zábavná. Když nebude, tak zkus jinou, ale ptát se konkrétně čím je hra zábavná je podle mne úplně mimo. Mám doma až po strop deskových her, většinu z nich si rád zahraju, ale ani u jedné bych nebyl schopen říct čím je zábavná. No prostě jenom tím, že mne baví. Jiné hry mne nebaví a tak pro mne nejsou zábavné, ale čím to je, že jedna mne baví a jiná ne, tak to nedokážu říct. Nemám třeba rád a nebaví mne logické hry bez příběhu - nejsou pro mne zábavné. A proč? No protože mne logické hry nebaví.

20.7.2010 12:50:15

to singer

Omlouvám se za off topic, ale byl bys prosím tak hodný, a přidal do svého projevu aspoň polovinu čárek, co ti tam, chybí?

Je to značně nepřehledné a musím to několikrát přečíst, abych pochopila, co snad chces tou změtí slov říct. Děkuji.

20.7.2010 12:50:24

DD
A tohle :) je co?
"Ako to vidite vy ktori hru vlastnite? Ako velmi vas bavi? Co Vas na nej bavi?"

20.7.2010 13:17:46

kren
Clovek to mozna neumi vzdy presne vyjadrit ale dle meho nazoru to jde v mnohych pripadech dost dobre popsat

20.7.2010 13:21:01

singer
ten prvni odstavec o Ringovi, ktery vahal koupit drazsi hru a kdyz ji nakonec koupil, musi ji chvalit jen proto, ze za ni vyplazl hafo penez, je fakt ulet. Ty mas nejaky mindrak nebo co? Kdyz se podivas do meho seznamu her, tak uvidis, ze dat cca 2k za deskovku pro me opravdu problem neni a mam jich v seznamu nekolik a nad RRT jsem opravdu dlouze vahat nemusel. Zacit tu hrat nejakou socialni strunu o cenach her a kdo se jak rozhoduije pri koupi podle ceny hry je fakt uz dno, na ktere sis ted sahnul pri kvalite tve argumentace. Mohu te ujistit (Kren promine, protoze ja jako neprislusnik zadne cirkve za to dekuji opravdu bohu), ze jsem prozatim socialne zajisten maximalne dle svych predstav a muzu si zatim kupovat co hrdlo raci bez nejakych dlouhych vahani a obraceni koruny v kapse. Takze neblekotej nesmysly a zkus napsat neco normalniho o cem se bude dat diskutovat. Na jednu stranu totiz tvrdis, ze hra je zpackana a na druhou stranu chces od ostatnich slyset, co je na te hre bavi. Trochu schizofrenni pristup, ne? Me RRT proste bavi, na desce naplnuje to, co u deskovky chci mit, stejne tak to, co chci mit u vlakove deskovky a nevidim jediny duvod neco ucelove vychvalovat jen proto, ze jsem si to koupil za nemale penize. Prodal jsem snad desitku her, za ktere jsem vyplazl take nemale penize a to proto, ze me neuspokojily. Nevidim jediny duvod, proc bych totez neudelal u RRT v pripade, ze bych s nim nebyl spokojen. Kdyz uz chces tedy napadat osobne, zkus to alespon kapku logicky a ne podle sebe soudim tebe aneb "RRT je drahy jak krava, takze nez do nej investuji, zkusim o nem napsat, jaka je to sragora, abych se pak mohl ujistit na zaklade odpurnych reakci, jestli ta hra je dobra."

Kdyz uz jsi me vety tak pekne obratil proti me neschopen vymyslet jine, tak v tom mnou nejstupidneji napsanem prispevku mas mimochodem nejmene 3 veci, proc me osobne RRT bavi. Coz je odpoved na tvou otazku, na kterou si tu jen ve skutecnosti hrajes, protoze vis, proc to lidi bavi. Tobe se chce predevsim hadat o tom, co je v PC hre a neni v te deskovce, abys tim jako nejak dokazal, jak je to zpackane. No, pokud te to bavi....

20.7.2010 13:24:19

Sodovka
Tady na tomhle foru si zacinam zvykat, ze temer vsichni proti singerovi:).
Ako schvalne, ktora pasaz je neprehladna, uz ma tu niekto ide kritizovat aj za to ze nedavam ciarky pred "ze" a niekde?

20.7.2010 13:25:00

singer 20.7.2010 13:21:01
kdyz se chces neco dozvedet, jde to i kapku jinak nez tim, ze vpadnes na web a zalozis vlakno o tom, jak je hra zpackana, abys vytocil vsechny, kteri ji povazuji za povedenou. Jakou takovi asi budou mit chut ti pak popisovat, v cem je hra zajimava?

20.7.2010 13:26:37

Ringo
"Tobe se chce predevsim hadat o tom, co je v PC hre a neni v te deskovce, abys tim jako nejak dokazal, jak je to zpackane. No, pokud te to bavi"
Tak to jednoducho musim povedat ze nie je pravda a mrzi ma ze si to myslis

20.7.2010 13:26:45

Ringo
"Na jednu stranu totiz tvrdis, ze hra je zpackana a na druhou stranu chces od ostatnich slyset, co je na te hre bavi. Trochu schizofrenni pristup"
Skutocne?
No myslim ze prave preto ze si to myslim som chcel od druhych aby mi to vyvratili a povedali mi v com to je super (lebo som to nevedel). Schizofrenni pristup by to bol keby som ja tvrdil ze ma to bavi.

20.7.2010 13:30:03

Ringo
"
kdyz se chces neco dozvedet, jde to i kapku jinak nez tim, ze vpadnes na web a zalozis vlakno o tom, jak je hra zpackana, abys vytocil vsechny, kteri ji povazuji za povedenou. Jakou takovi asi budou mit chut ti pak popisovat, v cem je hra zajimava?
"
Ja myslim ze tva prvotni reakce byla velmi ostra, hruba a neprimerena a tys zacal osobni utoky ale skutocne to nechajme, nema to vyznam riesit, mas pravdu, ja ju nemam a moze byt, fajn

20.7.2010 13:32:09

Ringo
Myslim ze toto forum je o deskovkach nie o osobnych utokoch, invektivach, hadkach (osobnych) a dalsich nezmysloch, takze dalej reagujem maximalne tak na prispevky o hre

20.7.2010 13:33:50

singer
Cituji "Nerozumiem ako sa da takyto pekny univerzalny namet (ako vytvoril Sid) tak spackat v BoardGame. Co k tomu autora viedlo?"

tady si vylozene koledujes o to co se na tebe ady sneslo. Promin, ale tahle veta, co jsi napsal, si o vyvraceni cehokoliv opavdu nerika.

20.7.2010 13:36:05

PJ

Pánové, pánové...
...že na tohle máte čas/chuť/nervy. Singere, myslím, že proti Tobě osobně nikdo nic nemá, ale na druhou stranu vejtahy a chvastouny nemá rád nikdo a Tvůj příspěvek tak (možná nevědomky) vyzníval.

Nadto jsi lidem pohaněl jejich oblíbenou hru, tak se nediv té reakci (je to svým způsobem urážka: máš rád něco, o čem si myslím, že je to zpackané/hloupé, ergo máš špatný vkus/jsi hloupý).

To podstatné: než tyhle sáhodlouhlé a - promiň mi to slovo - přiblble teoretické diskuze, zkus si napřed hru zahrát a pak SÁM uvidíš v čem je zábavná. Můžeš číst pravidla, zkoumat mechanismy, můžeš o tom teoretizovat, můžeš se na to ostatních vyptávat (to je podle mě mimo, jak správně uvedl kren, je to velice subjektivní), ale něco zcela jiného je si to zahrát a zažít. To je jako se souloží ;-)

Víc to podle mě nemá smysl rozebírat...

20.7.2010 13:41:43

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 12 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky prosím New York
Jízdenky prosím New York
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas