Railroad Tycoon

Diskuse,vase nazory/pocity/skusenosti s hrou.
Mne sa namet velmi paci a chcem si ju poridit. Vadia mi ale na nej dost podstatne veci,
a to prave tie ktore patrili v railroad/transport tycoon subjektivne k tym najzabavnejsim.

1. V BG sa Neprepravuju skutocne suroviny ale abstraktne kocky (je to maly detail
ale k celkovym pocitom hry to moze urobit vela) - zabavne/zaujimave
bolo v elektronickej verzii to ze na prevoze roznych surovin sa dalo rozne zarobit (drevo, uhlie, ruda, atd)
2. V kazdom meste je len jedna kocka jednej farby ktora sa moze naraz prepravit (pritom vacsie mnozstvo roznych farieb (pokial by boli za roznu cenu este)) by dodavalo
hre podla mna velku variabilitu
3. Lokomotiv je v BG len osem a nevztahuju sa ku konkretnej trati a vlaku ale upgradom lokomotivy su automaticky upgradovane vsetky.
V elektronickej verzii bol velky vyber lokomotiv ktore mali rozne parametre a pomer cena/vykon => cena/vynos
4. Neviem ci som to dobre pochopil (pravidla som cital len raz v rychlosti a to v EN) ale vynos je zavisly od poctu bodov
a ked hrac dosiahne 100 bodov, ide odznova po stupnici co sa tyka vynosu. Toto je podla mna absolutne nelogicke a spackane riesenie (ako aj mnohe predtym)
A to su len niektore veci na ktore si teraz spominam.

Nerozumiem ako sa da takyto pekny univerzalny namet (ako vytvoril Sid) tak spackat v BoardGame. Co k tomu autora viedlo?
Alebo je chyba asi vo mne a autor BoardGame je v pohode:)
Vidim to tak ze je to najma o marketingu a vyuziti znacky Railroad Tycoon, dufam ze sa mylim :)

Ako to vidite vy ktori hru vlastnite? Ako velmi vas bavi? Co Vas na nej bavi?
18.7.2010 18:39:16

ad zábavnost
Mě na té hře baví stavba kolejí a pokládání pěkných mašinek na trať. Taky mne baví transportovat barevné kostičky a šustot dolarů. :D
Nebaví mne na hře, že se o ní tak hádáte :).

20.7.2010 13:41:53

Ringo
Este k tym financnym zalezitostiam na hru.

Myslim ze mi aj kazdy moj odporca moze uznat, ze si v tomto pripade dost prekrutil moje slova. Ja som nepovedal ze nemas na deskovku ale tak asi je jedno ci si multi ale alebo setris ale predsa finacnou investici muzes olitovat tak ci tak,ne? A za druhe, bola to len takova povznesena analyza tve psychiky ako reakce na tvoju analyzu mojej psychiky, bolo to myslene humorne, nie aby si z toho zase rozvinul, ze som povedal, ze nemas na deskovky.

A myslim si, ze toto je velmi dobry priklad ako si len z nejakeho svojho vnutorneho principu proti mne a prekrucas moje slova aby si co najviac zhodil zelenaca (co si dovolil nieco povedat na Railroad Tycoon) pred vsetkymi

20.7.2010 13:47:11

to Kren
Tak napr. presne toto som chcel vediet, este by si to mohol viac rozvinut a bolo by to dokonale. Dik

20.7.2010 13:49:25

PJ
A tak mas uplnu pravdu ale tak musis uznat ze Ringove pociatocne utoky boli dost neprimerane aj ked aj ja som nemusel napsat ze autor asi zpackal hru.

20.7.2010 13:51:58

to Singer
Víš, můžeš klidně napsat, že podle TVÉHO názoru autor zpackal hru. Ale až poté co si ji zahraješ, vyzkoušíš, zažiješ a objektivně srovnáš s jinými hrami. Do té doby jen po přečtení pravidel je to trošku od věci ... a není se co divit, že to sem tam někoho popudilo.

20.7.2010 13:56:36

a pozor
po jedné hře si nemáš šanci vytvořit na danou hru názor - to je jako by sis přečetl jenom 20 stran + obsah z 300 stránkové knihy
tak si ji někde zahraj a pak můžeš poreferovat

PS:mašinková hra určitě nikoho nebude bavit kvůli tomu, že se v ní krásně vraždí... (na blbou otázku blbá odpověď) - standartně na takové otázky odpovídám "za komínem"

20.7.2010 14:03:58

ad Ella
:D :D :D

20.7.2010 14:08:50

Ella,kren
To ja vim ale proste som chcel rozvirit diskusiu o hre a preco si ostatni, ktorych bavi myslia ze je super a v com to ja nevidim, ze je super, nechcel som rozvirit nejake hadky o tom, ze ako si mozem mysliet ze je ta hra spackana

20.7.2010 14:10:59

Joe

singer
To, čo si chcel alebo nechcel, sa vždy ukazuje tým, čo si napísal...

Takže ak budeš písať zrozumiteľnejšie a predtým si to po sebe trikrát prečítaš, možno sa konečne dostaneme k rozumnej diskusii.

A prosím, PROSÍM!
Prestaň miešať vo svojom vlastnom prejave češtinu so slovenčinou.

20.7.2010 14:21:06

singer
a co třeba:
"ahojte, jsem tady poměrně nový a uvažoval jsem o této hře. Po přečtení pravidel mě překvapilo, že hra není moc podobná PC předloze, kterou mám moc rád (je to holt kultovka).
Mohli byste mi o ní něco říct?
Co se Vám na ní tak líbí a proč byste mi ji doporučili?
Jsou v ní nějaké prvky z PC předlohy a co naopak chybí?

Děkuji za odpovědi. "

20.7.2010 14:21:53

Singer
jako prijit s tim, ze je hra apriori spatne a ten kdo ji chvali ji chvali jen proto, ze je draha a uz si ji "bohuzel" koupil - na to jsi cekal mily singere jakoupak odpoved? Vis, ja se tu s tim moc nemazlim, nepisi v rukavickach, proste to nekdy napisu otevrene jek si to myslim bez prikras. Jestli v tom vidis nejake sve osobni zostuzeni nebo shozeni, vez, ze zde padne prislovi "kdo seje vitr sklizi bouri" jako ulite. Divim se ze se vubec divis. A navic to taky nemusis hazet jen na me, protoze jsem byl posledni, kdo se vyjadril v jistem smyslu v podstate obdobne jako ti, kteri reakce na tve vlakno zacali. Oproti predrecnikum jsem jen vice a okateji sekl do ziveho a je jasne ze ani to spousta diskutujicich zde nema rado, takze mi to zacina kapku pripadat, jako ze udelas vinika toho vseho nakonec ze me.

20.7.2010 14:22:49

to Joe
Pokud žiješ v česko - slovenském prostředí, tak se míchání těchhle dvou jazyků nevyhneš. Já jsem Moravák, moje žena Slovenka, žijící tady 16let, tady mluví česky (semo tamo s chybama) a na slovensku už mluví slovenskočesky. A to když jsme se před 16 lety brali, tak to byla Slovenka jak poleno a prvních 5 let tady nevypustila z úst slovo česky.

20.7.2010 14:25:48

kren
to je pravda, babička je Slovenka a po těch moooc letech nezvládá ze slovenštiny ani cmar :-)

20.7.2010 14:28:02

Joe

kren
To je všetko v poriadku, ale pre mňa to je trošku o schopnosti sa vyjadrovať, keď som schopný rozprávať buď česky alebo slovensky.

Dilli tiež niekedy reaguje po česky a niekedy po slovensky, ale NIKDY to nemieša dohromady.

20.7.2010 14:28:39

O hře
Na uvod, jsem naruživým PC i konzolovým hráčem, elektronické hry stále vyplňují více mého volného času než deskovky, které mám ovšem ne méně oblíbené a mám moc rád, když se na desce objeví nějaký ekvivalent toho, co mám rád na PC, ať už jde o strategii nebo RPG hru. Jsem velikým fandou jak stařičkého Railroad Tycoona, tak zejména Transport Tycoona a také Railroad Tycoona 3, na jehož základě byl stořen Railroad Tycoon board game.

Co me na hře baví. Vtělení se do magnáta, který si může face to face rozdat na desce svou oblíbenou strategii, ovládat železniční společnost, stavět tratě, rozhodovat se která města spojím a z kterých převezu zboží a jaké náhlé dobové úkoly se rozhodnu za náležitou odměnu splnit a to vše v snaze to dělat lépe než soupeř. Hra je navíc v nádherném provedení, nádherná mapa jak východní části USA, tak v rošíření England and Wales. Baví mě pokládat ty tratě, baví mě strategicky plánovat, baví mě soupeřit se spoluhráči, baví mě převážet jak zboží, tak občas umně převést spoluhráče a takříkajíc jim vypálit rybník a live sledovat jak je to naštve, baví mě se rozčilovat nad tím jak vypálili rybník spoluhráči mě.

Co bych hře vytknul? Těžko řící. Cokoliv bych chtěl zakomponovat navíc by hru tak nějak zkomplikovalo a mohlo by mít vliv na hratelnost. Možná by se mi více líbíla nějaká možnost prodávat či nakupovat akcie soupeřících společností a profitovat z jejich zisku či jim třeba finančně pomáhat, ale to už by si žádalo jinou koncepci hry, možnosti kooperace proti monopolnímu chováni jiných hráčů atd.

20.7.2010 14:33:19

Ella
"ahojte, jsem tady poměrně nový a uvažoval jsem o této hře. Po přečtení pravidel mě překvapilo, že hra není moc podobná PC předloze, kterou mám moc rád (je to holt kultovka).
Mohli byste mi o ní něco říct?
Co se Vám na ní tak líbí a proč byste mi ji doporučili?
Jsou v ní nějaké prvky z PC předlohy a co naopak chybí?

Děkuji za odpovědi. "

To mas fakt pravdu :)

20.7.2010 14:33:51

Ringo
chtěla bych se zeptat (za sebe - uvažuju o této hře, ale spíš mě láká Runewars nebo Dungeon Twister):
-kolik je ve hře náhody?
-je ve dvou dost dobrá nebo je lepší koupit Railways of the World

díky

20.7.2010 14:43:02

Ella
Náhoda - můj názor je ten, že náhoda ve hře v podstatě není, ale někteří říkají, že posloupnost otáčení karet, které postupně zadávají nové úkoly ke splnění jistým prvkem náhody je. aké rozmístění zboží na začátku hry je náhodné a doplňování zboží do měst rovněž, ale tomuhle já náhoda ani neříkám, protože proste to co se kde vyváží a dováži má být prostě dynamické a rozhoduje o tom trh, což je pro podnikatele svým způsobem taky jen náhoda, které musí jít ovšem naproti. V této hře prostě nikomu nis jen tak náhodně do klína nespadne. řekl bych tedy objektivně, že ve hře je náhody tak ze 3%:-)

Samozřejmě se nyní vyplatí koupit Railways of the World, jedná se defakto o totožnou hru rozšířenou o další verze (mám pocit že mapa střední Ameriky a pod.). Kdo nemá původní RRT, tak určitě brát Railways of the World. Toť můj názor.

20.7.2010 14:49:27

DD

To Ella
Myslim ze nove a dalsi dotazy na tuhle hru je mnohem lepsi prenest do fora k teto hre, aby si to tam nasli pripadne i ostatni. Tezko to budou hledat v tomto threadu.

20.7.2010 14:49:54

nic proti singerovi :)
Ani nemám sílu celé to vlákno číst :). Mám pocit, že skutečně to samo už jsem tu četl dvakrát, takže vím kam to povede a jak to skončí. Parxel už to řekl hned zkraje.
Je to zajímavé, jak se tady občas někdo ze Slovenska vynoří a diskuze se parádně rozjede "out of games" :).
Nevím jestli je to tím, jak to singer začal, ten začátek mi až zase tak ostrý nepřipadal. Možná je to třeba i tím, jak si kdo hned zpočátku některá slovy vyloží a zareaguje třeba na něco jiného než na podstatu ... a už se vezeme.
Sorry za v podstatě off topic :)

good bye singer

20.7.2010 14:50:06

D D
máš recht, odpověď jsem přepastnul i tam, kam to patří, tady ji může Zeus maznout, ať tu není duplicita a mě zbytečně nenaskakuje počet napsaných příspěvků v diskusích:-)

20.7.2010 14:53:24

Tangram
nevím jestli je to vyloženě slovenský jev, ale znám obecně z diskusních fór teď již 4 diskutující slováky, kteří nastoupí s tím, že se "pohádají" sami se sebou několika kontroverzními výroky s různými protichůdnostmi, pak souhlasí rádoby smířlivě v něčem s oponentůrou, aby ji v následném příspěvku srazili opět hadkou samotným se sebou proticůdnými vyjádřenímí, jízlivými poznámkami typu děkuji za názor, máš určitě ve všem pravdu:-) Docela by mě zajímalo, co je tohle za jev. Když to dělal jeden člověk, připisoval jsem to charakteru osobnosti, ale když už to znám u čtyřech lidí, začíná mi to být divné:-)

20.7.2010 14:57:40

třeba
je to jeden s rozixenou osobností

20.7.2010 14:58:38

Joe

Tož
niektorí slováci sú divní :p

20.7.2010 15:14:58

Joe
nemám nic proti slovákům :)) ... ať tohle vlákno zase neposuneme ještě dál než už to teď je :D.

Jinak ještě zpět k původnímu tématu:
Ptát se někoho, co ho na hře baví, nemá myslím smysl. Znám lidi, které baví stejné hry jako mě, ale baví je přitom úplně jiné věci. Takže jediná správná otázka by měla znít: Kde se hra hraje, abych se mohl kouknout, případně zkusit, jestli mě to bude bavit? ... a pokud zjistím, že mě to baví, pak to koupím.

Osobně já Railroad Tycoon board game miluju a "prostě" mě baví. Nedokážu říct proč nebo jak. Bavily mě i PC Tycoony kdysi dávno, a prostě PC a BG verze to je něco jako nebe a dudy.
Zkusit a ošahat, jediná šance jak se něčeho dopátrat, toť moje rada :)

howgh

20.7.2010 15:20:37

Vybíráme z Bazaru

Earth reborn
Earth reborn
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas