Jakou laminovačku + nezaložit nové fórum

Hodlám si pořídit laminovačku a tak jsem se chtěl zeptat jestli má někdo zkušenosti jaká je šunt a jaká je dobrá. Samozřejmě tím teď nemyslím profi nad 10000,-.

Pak mám návrh pro Ondru jestli by se nemohlo založit další fórum, kde by se takové věci řešily - jako úprava herních komponent, obaly na karty, úprava krabic deskovek, dicetowery, atd.
20.5.2009 15:54:01

Morthe
No, já to brala jako nadsázku.
ale abych řekla pravdu, být tvou slečnou tak Tě za to proplesknu :-P
v mém případě bych svojí drahou polovičku aspoň jeden večer nešimrala při tom, když paří - to je totiž úplně nejdrsnější trest

23.2.2010 10:38:35

PS
já sem totiž tak blbá, že bych ti je i ostříhala :-)

23.2.2010 10:39:15

Ella
Porád lepší, než kdyby ze mě vypadlo stará... ovšem tím "mladá" vlastně přítelkyni lichotím, neb z toho jasně plyne její mladistvý a tudíž dech beroucí vzhled. A to že bych jí svěřil nůžky a ostřihávání kartiček je vlastně projevení hluboké důvěry v její schopnosti - vztaženo k mýmu malinko pošahanýmu perfekcionismu (to ani Beholderovi nebudu radší říkat, že jsem se zas rejpal v kartách od Descenta). Tudíž jsem jí tím vlastně řekl, že je opravdu úžasná. Musíte trochu číst mezi řádky taky =D

23.2.2010 10:49:45

Morthe
tak to gratuluju k dokonalé slečně a pokud Tě ještě nutí hrát deskovky tak by měla dostat metál :-D

23.2.2010 10:54:21

to Morthe
Žádný flame :). Já jsem jen řek svůj názor. Já jsem totiž hrozně alergický na takové ty řeči mezi chlapy typu "moje mladá" nebo v pozdějším věku "moje stará". Prostě nemám to rád ani v nadsázce. Já jsem se vždycky o mojí partnerce a nyní o mojí ženě v jakékoli společnosti vyjadřoval úplně stejně jako by tam byla přítomna a to s maximální úctou a projevem lásky.
Toť jen můj názor a pokud to těm ženám nevadí (jakože si myslím, že by mělo), tak ať se o svých partnerkách každý vyjadřuje jak je mu libo :-). Jo a nejsem vážný, já jsem místy docela veselý člověk a i z mé ženy si dokážu dělat legraci, ale jiným způsobem.

Takže Morthe, uzavřu to tak, že to není kritika na tebe. Spíš jen vyjádření takového mého "zde možná nemístného" chápání úcty k ženě. Ta má malá poznámka, stejně jako tvé vyjádření nebylo myšleno až zas tak moc vážně.

NICMÉNĚ, NEMĚNÍ TO NIC NA MÉM NÁZORU, ŽE ZAOBLOVAČKA SE VYPLATÍ :D !!!

23.2.2010 10:59:38

Ella
Jop, v poslední době ji ukrutně chytl Runebound, v Descentu ji baví svinit za overlorda (a že jí to jde) atd. a ve hrách na rychlost (Ubongu, Jungle Jam, Ligretto) namá konkurenci, to prohrává tak jednu hru z dvaceti - vždycky nás přemlouvá, abysme jí v Jungle Jamu dali nějaký kartičky, že už zase o všechny přišla...

23.2.2010 11:01:11

Zakulacovačka
Upřímně - stříhat mě to ani nenapadlo, ale zkoušel jsem upnout karty do svěráku (mezi dvě desky, samozřejmě) a vzít rohy pilníkem - výsledek je výborný a všechny rohy jsou stejné.
Ale díky za ten odkaz - já našel jen zakulacovačky za tisíc a víc a to bych za to nedal (pro těch cca 200 karet/rok). Ovšem za tuhle cenu není co řešit - už mám objednáno :-)

23.2.2010 11:42:51

to Kolouch
Zakulacovačka jde většinou sehnat v každém trošku větším papírnictví.

23.2.2010 11:43:57

To sappho
Ano, ale větší papírnictví je přesně ten pojem, který v Žatci zapomněli někdy okolo roku 1950.....

23.2.2010 11:49:08

to Kolouch
Aha. Chápu ten problém. Pocházím z města, které má cca 12tis obyvatel.

23.2.2010 11:50:09

Morthe
ale né...co jsi s těma kartama zase provedl? :)

23.2.2010 16:26:19

ad obaly od FFG
přidávám se k příznivcům tohoto skvělého vynálezu :). Karty v obalech od FFG skvěle sedí, ze začátku sice kloužou, ale zlepšení je vidět již po první hře a hlavně se skvěle míchají technikou, kterou tu už někdo někde zmínil - sejme se polovina balíku a díky klouzavosti a struktuře hran karet, které mají "aerodynamický" tvar se jednoduše ta polovina balíku zasune so té druhé poloviny. Imho neexistuje lepší zamíchání karet.

23.2.2010 16:32:33

míchání
Zalaminované karty lze míchat naprosto stejnou technikou.

23.2.2010 16:38:50

Beholder
No nakonec jsem se rozhodl tě ušetřit =D a udělal změny jenom u rozšíření WoD a AoD, základ už jsem nechal být... akorát jsem tam opravil velikost fontu, kdy se mi tam z nějakýho důvodu pomixovala velikost 6 a 7... což na kartách stejně vidět není, ale pro svůj dobrej pocit jsem to musel opravit.
Ale jak jsem dělal karty pro AoD, tak jsem vytvořil novou techniku zpracování skenů (vlastně už u Runeboundu) a ty karty teď vypadají tak o třídu líp než ty ze základu. Docela mě láká varianta, že bych ty karty na ty nový skeny předělal všechny, ale kde na to vzít čas fakt netuším...

...eee a sorry za offtopic

24.2.2010 12:08:15

rbx

Morthe
tvuj perfekcionalismus velmi ocenuju! Delat veci polovicate me taky nebavi. Hrozne rad ve vysledku drzim v ruce kartu bud srovnatelnou, nebo i lepsi, nez original :-)

24.2.2010 12:32:15

Morthe
mno na jednu stranu jsem rád, že se tyto skvělé změny netýkají základu, ale na druhou stranu bych chtěl mít ještě hezčí karty :). No jsem zvědav jak někdy budu tisknout karty k rozšíření, jak to bude vypadat.

Ale co je třeba velmi ocenit je aplikace těch inovací, kdy přicházíš na lepší a kvalitnější postupy. Fakt profesionální přístup k práci, ale co opravdu nechápu je to co tě motivuje :), vždyť to děláš zadarmo :)

24.2.2010 12:39:09

rbx, Beholder
Taky porát řikám, že když to jde vylepšit, tak to vylepším a nedržím se zuby nehty toho, co mám před sebou =D

A co mě motivuje se s tím dělat? Hele já nevím, prostě mě to baví. Úplně na začátku jsem přeložil Descent pro přítulku k Vánocům, abysme spolu mohli hrát a už mi to nějak zůstalo. Třeba mě mrzí, že jsem nikdy nedodělal deluxe pravidla k Wings of War, kde je plno letadýlek a věcí navíc a vypadá to sežrání, ale já si na to někdy čas najdu. A největší hardcore kupodivu nebyl Arkham Horror, ale Chaos Marauders - Waaagh orcká ájina, karty graficky naprosto nevhodné pro překlad, ale výsledek pak stál za to. Je to překlad, kterýho si asi cením zatím nejvíc... a o víkendu jsem v něm kruci našel překlep uááá!

24.2.2010 12:53:39

Re:Jakou laminovačku
Ahoj, my si domů pořídili takový ten zlatý střed. Ani hyper levnou, ani předraženou. Máme ji už něco přes rok a šlape stále na výbornou. Rozhodně nezahálí :-D
To je ona: [url="http://www.manutan.cz/laminator-do-formatu-a4-a-a3_M891692.html"]
Možná Ti přijde už trochem dražší. Ale my s ní máme fakt dobré zkušenosti, takže podle mě se investice vydařila. ;-)

10.1.2012 16:25:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Peak PP 260
Používáme s maximální spokojeností.
Cena je v půli toho co jsi psal.

10.1.2012 16:32:53

Laminovaci folie A4 matne ?
Prosim muze mit nekdo poradit , kde v BRNE koupit:
Laminovaci folie A4, 80-100 um, MATNE ?!
Vsude maji jen leskle, strasne se od toho odrazi svetlo :-(

11.1.2012 10:36:30

Laminace za studena
Máte někdo nějakou zkušenost s touto http://www.kancelarskepotreby.net/studeny-laminator-leitz-cs-9-(31605) nebo podobnou laminovačkou ? Přijde mi to jako ideální řešení i místo obalů na karty a jelikož se poslední dobou pouštím hodně do výroby her a všeho možného k nim, tak tohle mi bez problémů zalaminuje i vyrobené žetony ke hrám. A když se podívám na cenu náhradní 30m folie, tak cena mi přijde parádní.

14.6.2013 08:34:16

Ahoj,

chtěl bych si pořídit laminátor, chci si zalaminovat nějaké pomocné karty z BGG a hlavně nějaké listy pro roll and write hry (doufám, že na to pak jde psát tou mazatelnou fixou). Běhat s tím do knihovny mi přijde zbytečné, zas tolik to nestojí a může se to hodit i na jiné věci...
Vybral jsem tenhle

https://www.alza.cz/peach-premium-laminator-pl750-d4463471.htm

a chci se zeptat na laminovací fólie. Tisknu to papír 160g/m2, jakou bych měl použít tloušťku fólie? Nechci, aby se to po zalaminování nějak kroutilo, ale jak kus plechu to taky nemusí být :o)

K tomu laminátoru na Alze rovnou nabízí fólie
https://www.alza.cz/peach-pp525-02-leskle-d434028.htm

jsou sice trochu dražší, ale zas je tam všichni chválí. Je to tloušťka 125 mikronů.

19.1.2024 22:32:53

@Martinus71 ja som bral pred pár rokmi laminovačku z lidla, funguje v pohode. Tam asi ani nie je čo pokaziť :D plus aj folie. Občas ju tam vídavam. Folie majú až do A4ky. laminuje 80-125 mikronov. Osobne používam len tie 80ky, na obyčajný papier celkom stačí, ked tam dáš tú tvoju 160ku, tak netreba také hrubé folie, myslím. Pevné to bude dosť samo o sebe, ked bude taký základ papiera

19.1.2024 22:52:50

Ahoj plánuji laminovat desky vyšetřovatelů v cthulhu a lovců v bloodborne myslíte že nedojde ke zničení nemám zkušenost, ale taky nechci nechat ten tenký papír bez ochrany.

4.3.2024 20:47:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Všetko čo raz zalamonuješ už nejde vybrať spať do pôvodneho stavu.

4.3.2024 20:50:35

Vybíráme z Bazaru

Pád nebes + rozsireni
Pád nebes + rozsireni
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas