Jakou laminovačku + nezaložit nové fórum

Hodlám si pořídit laminovačku a tak jsem se chtěl zeptat jestli má někdo zkušenosti jaká je šunt a jaká je dobrá. Samozřejmě tím teď nemyslím profi nad 10000,-.

Pak mám návrh pro Ondru jestli by se nemohlo založit další fórum, kde by se takové věci řešily - jako úprava herních komponent, obaly na karty, úprava krabic deskovek, dicetowery, atd.
20.5.2009 15:54:01

to Beholder
Já jsem malé karty do Galacticy laminoval na šířku do dvojnásobně velké kapsy a tak jsem pak seřezával jen jednu stranu. Nedával jsem tam dvě karty, protože u té druhé (co nebyla zastrčena k té spojené straně) se mi nepodařilo dodržet umístění. Tak jsem tu druhou půlku nechával prázdnou. bylo to sice plýtvání fólií, ale při tom malém rozměru ty fólie zas tolik nestojí. Vzhledem k tomu, že jsem seřezával jen jednu stranu, tak jsem to pak docela rychle flákal se zarážkou na přednastavený rozměr na řezačce, takže všechny karty mají dokonale stejný rozměr. Jediný problém byl zakulacení těch dvou rohů, ale to zas není tak kritické, jako celkový rozměr. Jinak na zakulacování rohů se dají koupit speciální děrovače, ale je to strašně drahé.

17.6.2009 11:13:41

rbx

kren
Reknes mi prosim vic o tom zakulacovani rohu a tech specialnich derovacich? Dik moc.

17.6.2009 11:33:38

to rbx
Já to zakulacuju nůžkama. A na ty děrovací zakulacovačky rohů jsem narazil někde na webu, když jsem pátral po tom jaká je nejlepší laminovačka. Bylo to v nějakých položkách příslušenství k fóliím nebo laminovačkám. jsou to taková udělátka, kde přesně strčíš roh fólie, zmáčkneš a udělá ti to zaoblený roh, stejně jak klasická kancelářská děrovačka udělá dírky. Jenže proti klasickým kanceláčským děrovačkám to bylo nekřesťansky drahé a tak jsem se tím nezabýval a už ani nevím na jakém webu to bylo - zkus pohledat.

17.6.2009 11:41:38

kren
Dvojnásobně velké? stačí 65x90mm ne? A dát to na šířku. Protože další rozměr 75mm to pak už vyjde na stejno jako 54mm a dát to normálně na výšku. Nebo jak jsi to myslel s tím dvojnásobně velké? :)...Sakra, ale je to trápení s těma kartama. Plánuju ten Arkham jak bude přeložený, ale s tou technikou - zatavování co dělám teď u Warrior Knights bych to asi nedal. Skoro 400 karet. To je nad moje síly. Jenže zase s tím laminováním...laminovačka za 400Kč třeba taková šlo by to s ní dělat? http://www.superdiskont.cz/inshop/akce-super-ceny/laminovacka-laminator-sigma-el-242-hc-[id-IC%2066200103].html a navíc když nejdou sehnat kapsy které by sedly na ty malé karty...řezačku nemám takže zase jednině ručně něják nožem řezat nebo stříhat tu jednu stranu + zakulacovat ty dva roky kdoví jak by to vypadalo :)

17.6.2009 11:43:41

rbx

kren
tak oficialne se to jmenuje kulaticka rohu a nakonec jsem ansel financne dostupny nastroj s menitelnym radiusem:
http://www.cyklos.cz/produkty/ucr-9.html
cena cca 2.400,- bez DPH, tedy jako rezacka.
Dobre ne? Jdu do toho :-)

17.6.2009 12:17:27

rbx

kren
jeste te poprosim o zhodnoceni vyrobku co se tyce pouzitelnosti uvedenych radiusu. Jsou tam 6,9,12 mm. Ale maji jeste jinou, mensi, ktera umi jen 6mm, tak jestli to nestaci.

17.6.2009 12:20:38

to rbx
Mno, dej si vyhledat zaoblovač rohů a dá se najít ruční za 250 ... je to jako děrovačka :-)

Ale pokud si tohle koupíš, tak si to od tebe budu pronajímat :-)

17.6.2009 12:32:08

to rbx
http://www.lamtrading.cz/files/zr_ae3L.jpg

tohle jsem měl na mysli ... mám obě velikosti (10 i 5 mm) a je to velice dobře použitelný ... za ty prachy ...

Ale na většinu věcí stačí 5 mm ...

17.6.2009 12:33:54

rbx

Merlin
Dam to na firmu, tam se to da v pohode vyuzit tez, obcas to fakt potrebuju. Laka me meneni tech radiusu, ale nevim, jestli tech 9 a 12 vyuziju. Navic je tam minimalni velikost karticky 50x90mm, pak nevim, jestli to pujde rukou udrzet.
Zkusim i ty tve odkazy. Me se libi i toto: http://www.cyklos.cz/produkty/mc-6.html

17.6.2009 12:36:06

rbx

Merlin
u te pakove je fajn, ze to zakulati az 5mm tlusty papir, takze by ty karty sly jak po masle.

17.6.2009 12:37:17

to Beholder
Dvojnásobně velké znamená že šířka fólie (+ nějaké ty 2mm na okraj) se rovná výšce karty. Takže teoreticky by se do té jedné kapsy daly zalaminovat karty 2. Ale já zalaminovávám jen jednu, která dobře udrží pozici zasunutá k tomu spojeneému okraji fóliové kapsy. Ta druhá vedle (na opačném konci fóliové kapsy - rozevřeném konci) mi nikdy neudrží přesně polohu a proto nezalaminovávám dvě karty vedle sebe, ale jen jednu a tam, kde by byla ta druhá karta je prázdná druhá půlka té fólie - je to dostatečně jasné???

17.6.2009 13:03:19

to Merlin
Prosímtě u těch levných zaoblovačů ten rozměr zaopblení 10mm a 5mm je průměr nebo poloměr?

17.6.2009 13:13:35

to rbx
Ten stroječek je zajímavej .... pravdou je, že u těch mejch ručních jsem měl dost co dělat, když jsem zaobloval tlustej papír 250 g/m v kapsách 125 mikronu :-) Ale nakonec jsem těch asi 500 rohů zaoblil a přežil jsem to i já i zaoblovač :-)

17.6.2009 13:13:38

to Křen
Určitě poloměr ... ale radši se doma ještě podívám ...

17.6.2009 13:14:08

rbx

Merlin
tak zatim se mi asi nejvic libi ten Diamond, ten je fakt super. Ale jen na hry ho kupovat nebudu, to bych musel najit vyuziti ve firme. Asi budu mit vsechny vizitky a dopisni papiry s kulatymi rohy.:-)

17.6.2009 13:17:39

rbx

Kren a Merlin
Jaky ten polomer vam prijde jako univerzalni? Mate v tom dost velkou zkusenost, tak reknete, jestli se vyplati mit moznost nekolika polomeru, nebo staci bohate tech 5-6 mm.
Diky.

17.6.2009 13:21:18

kren
jasně já to pochopil, jen jsem myslel že tím dvojnásobně velká folie myslíš dvojnásobek šířky 54mm a to by bylo zbytečně moc...ještě takhle, jaký rozměr kapes jsi používal? A ta laminovačka kterou to děláš je v jaké cenové kategorii?

17.6.2009 13:29:28

poloměr zaoblení
Abych řekl pravdu, tak 10 mm mi přijde už zbytečně moc ... 5 mm je na běžný karty ideální, na malý kartičky (Arkham, WoW, WoW Adventure) možná až moc velkej, ale menší jsem zatím neviděl ...

17.6.2009 13:31:02

rbx

Merlin
diky. Takze Diamond 1 a jeho polomery 3,5mm, 6mm a 10mm v zakladu je dobra volba. Jeste ta cena, no :-(

17.6.2009 13:38:51

to Beholder ad laminovačka a velikost kapes
http://www.laminovacky.cz/produkt/pl705
a kapsy jsem používal 60x90 pro normální karty a 65x95 pro ty menší karty.

17.6.2009 14:00:03

kren
dík a co si myslíš o této laminovačce? Zvládla by to taky? :) a a ještě jakou tloušťku kapes jsi používal?

17.6.2009 14:18:39

kren
zapomněl jsem odkaz....

http://www.superdiskont.cz/inshop/akce-super-ceny/laminovacka-laminator-sigma-el-242-hc-[id-IC%2066200103].html

17.6.2009 14:19:00

to Beholder
Tak to ti neporadím. Jenom ti můžu doporučit ty stránky na kterých byl odkaz na tu moji laminovačku - tam je sekce podle čeho laminovačky vybírat a čím se liší. Principielně podle uvedených dat ta tebou uvedená laminovačka zvládne. Problém je v ceně té laminovačky. U těch úplně nejlevnějších jsou použity levné materiály a laminovačka nemusí vydržet delší provoz - slouží třeba jen na občasné zalaminování jednoho dvou dokumentů. Četl jsem zrovna někde nějaké zkušenosti člověka co si pořídil takhle levnou laminovačku a ona se mu při trošku delším provozu celá natavila. Já jsem třeba laminoval ty karty k BSG zhruba hodinu v kuse a s tou nejlevnější laminovačkou bych měl trošku obavy nechat to tak dlouho puštěné. Ta moje laminovačka je taky z těch levnějších (relativně), ale asi bych nešel do laminovačky pod 1000,- kč. Je to jen můj osobní názor nepodložený nějakými zkušenostmi. Někdo může třeba mít laminovačku za pár šupů a je s ní spokojen a jede na ní už dlouho a třeba moje laminovačka může odejít už zítra. Takže je to fakt na tobě.

17.6.2009 14:50:15

to Beholder
Jo a karty laminuju do 80 fólií a referenční karty do 125 fólie

17.6.2009 14:52:03

kren
Ok, moc děkuju za cenné informace ;), zatím tomu nechám volný průběh a až bude přeložený AH tak se rozhodnu zda to risknu s tou levnější. Do těch dražších se mi nechce investovat, přece jen raději hraju a utrácím za hry než kutím komponenty a investuju do přístrojů :)

17.6.2009 14:59:37

Vybíráme z Bazaru

Architekti zapadniho kralovstvi
Architekti zapadniho kralovstvi
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas