Válečné hry na Veselé (okolí Valašského Meziříčí)

Tahle diskuze je založena z důvodu organizovaného hraní v objektu č.p. 52, Veselá, část obce Zašová, okres Vsetín.
GPS: 49°27'23.524"N, 18°0'54.889"E

V rámci akcí je možno si zahrát některé hry z produkce GMT či FFG a také kdo si co přiveze.
13.5.2011 07:53:21

to Lumirius
Pro Successors jsem všemi deseti. Taky mi leží ve skříni a ještě jsem ho nehrál !!!
Tentokrát bych přijel brzy ráno :). Nicméně Successors je asi jednodušší jak HIS.

18.7.2011 12:52:41

krásná akce jak vidím
On ten Successors se také může protáhnout na 12+...škoda že je jen pro 4 (max 5)...
doufám, že mi někdy HiS předvedete i v Ostravě...

Successors Vás klidně naučím.

18.7.2011 12:56:48

to Ocasek
No já počítám s tebou, že se slezeme na HIS někde na Ostravsku, však to plánujeme od té doby co jsem začal HIS se Sasou a Ozzym lokalizovat.

Pokud bude Timur souhlasit, tak bychom se mohli někdy u něho slézt na partii Successors ve složení Křen, Lumirius, Timur a Ocasek. Co vy na to?

18.7.2011 13:03:54

HIS
Ještě k tomu HISu, uvažuju, že bych si ho i pořídil, ale to byste mi museli slíbit, že to se mnou budete hrát!

18.7.2011 13:25:39 | Upraveno autorem (porovnej)

to chilly
No já tedy budu a co já vím tak tady na Ostravsku je parta lidí, kteří to hrát chtějí a čekají jen na překlad.

18.7.2011 13:28:12

Je pravda
že u Timura je asi nejlepší prostředí na takové dlouhotrvající deskovky jaké snad může být. Věřím, že se zase slezem a něco zahrajem.
Jinak z podobných historických her tam má ještě Fridricha a vlastně i ten Struggle of Empires od Wallace.

Křene ta lokalizace co děláte je fakt suprovní, protože bez ní bych si tu hru užil asi jen z 30%. Těch textů je tam opravdu hodně.

18.7.2011 13:51:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsem pro Succesors i HIS :)
Myslim ze Vesela je moc dobre prostredi na dlouhe hry. Nevim jake prostory mate jinde a myslim ze z Ostravy to tu neni velka dalka.

Jinak bych byl mozna pro navrhnuti dalsiho terminu HISu (tak nekdy v zari).

19.7.2011 14:38:18

Hraní
Pěkné to bylo. Agot, Zeus, HIS i Napoleon. Opravdu jsem si to hraní užil. Už se těším na další partii HISu (jestli budu pozván, samozřejmě), tentokrát už Janov hrdinným francouzským vojskům neproklouzne mezi prsty!
Mon joy! Saint Denis!

19.7.2011 21:30:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Successors
Dal bych i ten Successors, ještě jsem ho nehrál a tak bych to chtěl zkusit, když už ho mám doma. Jinak HIS vítám.

... a tentokrát bych přijel ráno, abych nemusel odjíždět o půl čtvrté ráno :D.

19.7.2011 21:47:57 | Upraveno autorem (porovnej)

HIS
A kdyby snad Křenovi zabránila v příjezdu zlomyslně zahraná karta špatné počasí (pakostnici by snad nezahrál ani nejhorší nepřítel - Protestant) tak vězte, že jsem si právě objednal svou úplně vlastní krabici Here I Stand!

19.7.2011 22:35:23

Zápis z hraní HISu
Na křenovu pobídku jsem si dovolil sepsat nějaký zápis z našeho hraní, jestli v něm bude něco špatně, tak mi napište a já to opravím.

20.7.2011 16:04:55

Here I Stand
Je to doma, teda zatím v autě. Už se těším až budu večer vybalovat!

21.7.2011 10:06:57

Co jsme hráli špatně I.
Diplomacie:
Pokud se mocnosti dohodnou na míru (white peace) mohou hned uzavřít alianci (tímto se omlouvám Francouzi a papeži). Alianci nesmí uzavřít země mez kterými zavládl mír na základě žádosti o příměří (suing for peace)

Reformace:
Pokud protestant reformuje na základě překladu bible (neplatí u nového zákona) má +1 bonus k výsledným hodům.
Jak jsem pochopil protestant může reformovat i mimo "target language zone" tedy například po překladu anglické bible v Itálii, ale nevyhrává remízy a ztrácí (případný) bonus k hodům.

Pohyb:
Obávám se, že formace se nesmí přesunout na pole, kde nepřátelská armáda obléhá opět nepřátelskou (ve vztahu k přesouvající se formaci) armádu

21.7.2011 19:36:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Na co pozor I.
Diplomacie:
V rámci diplomatické fáze nelze vyhlásit válku zemi, která s vámi v tomto kole uzavřela mír (ať už dohodou, nebo si ho vyprosila). Toto omezení ale NEPLATÍ v akční fázi. To znamená, že takovéto zemi můžete vyhlásit válku pomocí karty.
Co více pomocí karty můžete v akční fázi vyhlásit válku i svému SPOJENCI! Tomu říkám kudla do zad.

Spring deployment (možná vše níže uvedené víte, mě to sice překvapilo, ale tahle fáze hry se mě vůbec netýkala):
Hýbe se vždy jen jednou formací.
Formace nesmí projít mořským územím na jehož pobřeží kotví lodě jiných mocností a to i kdyby se jednalo o spojenecké velmoci. Jedinou výjimkou je pokud byly tyto lodě zapůjčeny vemoci, které formaci přesouvá. toto omezení může být překonáno kartou "Spring preparations".

Field Battle:
Obránce má kostku navíc za to že je obránce.
Pokud jsou eliminovány všechny jednotky, ponechá si ten, který uštědřil více zásahů jednu jednotku. Pokud jsou eliminovány všechny jednotky a oba hráči si navzájem uštědřili stejný počet zásahů, ponechá si jednu jednotku obránce.

Assault:
Aby mohla provést obléhající armáda zteč, musí být dobývané pole v LOC (line of communication) aktivního hráče.

21.7.2011 19:47:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Chilly
Assault:
To s tou Ztečí je teda docela drsné, protože uhlídat si zásobovací trasu v hluboko okupovaném území bude asi obtížné.

Spring Deployment: takže pokud by měl francouz v přístavu v kanále La Manch loďstvo, nemůžu vysadsit Londýnskou armádu v Calais?

22.7.2011 06:24:07

Lumirius
Z těch fotek na webu to není úplně přesvědčivé, ale vypadá to, že do Calais se dostaneš z Londýna i přes North sea.

Takže aby si nemohl udělat Spring deployment do Calais musely by být blokovány obě tyto mořské oblasti.

Edit: Tak jsem našel nějakou detailnější fotku a vypadá to, že z Londýna můžeš jenom do North sea, takže je vlastně důležitá jenom tahle zóna. Ale je třeba se dobře podívat na herní plán.

22.7.2011 08:41:22 | Upraveno autorem (porovnej)

to chilly
Nechceš tyhle příspěvky uvádět raději ve vlákně k Here I Stand, ať z toho mají užitek i lidi co hledají nějaká pravidla k Here I Stand ??? Třeba pod názvem: "Co jsme hráli v první hře špatně a na co si dát pozor". Těžko někdo bude hledat vychytávky z pravidel ve vlákně Hledáme spoluhráče: Válečné hry na Veselé.

22.7.2011 09:00:13

kren
No původně jsem se chtěl věnovat jen tomu, co jsme hráli špatně, abychom to příště hráli správně. Takže jsem s tím nechtěl zaplevelovat fórum k HIS.

Ale asi máš pravdu, zkopnu to tam.

22.7.2011 09:35:26

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: Hellscape (EN) vo fólii
Massive Darkness 2: Hellscape (EN) vo fólii
Akt. cena: 1499 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas