Válečné hry na Veselé (okolí Valašského Meziříčí)

Tahle diskuze je založena z důvodu organizovaného hraní v objektu č.p. 52, Veselá, část obce Zašová, okres Vsetín.
GPS: 49°27'23.524"N, 18°0'54.889"E

V rámci akcí je možno si zahrát některé hry z produkce GMT či FFG a také kdo si co přiveze.
13.5.2011 07:53:21

Víkend na Westerosu (teda Veselé)
Tak zkusíme nějaký tematický víkend - nejlépe prodloužený s Battles of Westeros?
Navrhovaný termín je 8.-10.7. nebo další víkend 15.-17.7. Který vám vyhovuje více?

Primárně se jedná o slibované "soustředění" se hrou Battles of Westeros.
Padl návrh o hraní Republic of Rome a Timur (hostitel) si chce zkusit zahrát Here I Stand od GMT, ale to záleží na tom jestli by hru někdo přivezl, třeba Křen :-)
Jinak se osobně nebráním dalším "výplňovým hrám".

Počet návštěvbníků by neměl přesáhnout 15 osob, abychom si užili trochu komfortu v rámci ubytovacích prostor a nebyli se v kuchyni, protože jídlo si bude řešit každý samostatně. Lokalita se nachází na samotě v lesích, dostupné autem, ale od dalších obchodů vzdálená asi 7 km. Takže nutno předzásobit. Hospoda je kousek přes les :-)
S sebou určitě přezůvky a spacák, popř. karimatku. Postelí je omezené množství, ale obvykle se vlezem :-)

Kdo chce přijet vlakem (Hammerovci) je možnost se domluvit a udělat hromadný odvoz z Valašského Meziříčí nebo ze zastávky Hrachovec (na trati Valmez - Rožnov).

13.5.2011 08:09:21

víkendovka
Já osobně bych hlasoval pro víkend 15-17.7. Protože od 1-6.7. jedu s děckama na soustředění, a že bych se doma jen ukázal a zase zmizel, to si nějak nedokážu představit :) nebo si spíš dokážu představit reakci manželky :)

Praktický dotaz - je to vhodné i pro děcka? Přičemž speedyho už v tomhle za dítě nepovažuju, ale jestli můžu uvažovat i o Bariusovi a špuntovi (nerad trávím čas bez nich)?

Upozornění - se mnou na šílenosti od GMT nelze počítat, moje wargamerství končí Westerosem a i ten hraju jen tak oddechově! Takže na žetonková "zvěrstva" by od nás byl použitelný pouze speedy.

Jinak tu teď 2 dny nebudu, takže se do diskuze zapojím opět až později....

13.5.2011 08:50:34

Smůla
9.-16.7. jsem na manželských setkáních v Hranicích na Moravě. Ledaže bych tam dojel 16.7. po obědě. Here I stand bych přivezl a v té době by měl být už snad komplet lokalizovaný.

13.5.2011 09:17:18

víkendovka...
Z termínů mi zatím vyhovují oba.

Pochopil jsem z datumů správně, že by to začalo už v pátek ráno/dopoledne?

Vzhledem k horší dostupnosti cílového místa jsem chtěl požádat o vyzvednutí ve ValMezu příp. se přidat k někomu, kdo pojede se samohybem tím směrem , je-li to možné.

Co se týče jídla, bude tam nějaký šikovný kuchař, nebo budeme fungovat jen na čaji a polívkách z pytlíku :-). Já sním ledacos, ale oceňuji alespoň 1 teplé jídlo denně.

Jinak bychom tam taky třeba mohli proklepnout scénáře a frakce Noční hlídky, Divokých a Jiných (viz vlastní vlákno v BoW). Tou dobou už by měly mít reálnou podobu.

13.5.2011 10:10:54

Lumir
Prvni termin jsem zabitej urcite, druhej bych snad zene vysvetlil;)

13.5.2011 10:38:37

Termín
tak koukám že ten druhý termín čili 15.-17.7. bude mnohem lepší. Myslel jsem si, že v tom týdnu jak jsou statní svátky to má už každý nabitý.

Jídlo. Je to takový větší rodinný dům s plně vybavenou kuchyní. Osobně vydržím na instantních sragorách nebo trenčanským párkem s fazolů, pochybuju že bych přemluvil svou drahou polovičku, aby šla na víkend vařit bandě pařmenů :-)
Samozřejmě nájezd do města na pizzu není problém, dokonce nám ji jednou i přivezli až k chalupě, což jsem bral jako odvážný výkon závozníka :-D

Křene pokud bych přijel v sobotu večer třeba bylo by to super, Tomáš by byl určo rád.

Akce by opravdu mohla začít už v pátek, právě kvůli těm co pojedou zdaleka. Sám se tam chystám ve čtvrtek večer po práci.
Hodně bude záležet na počasí, protože místa na hraní u stolu je malo (1 opravdu velký stul a jeden klasický). Jinak na půdě na plovoučce.

Hammere myslí že mlaďochy vzít můžeš pokud si myslíš, že se zabaví sami, je to uprostřed lesů mezi ovcema a nově lamou, nějací ti psi, prostě krásné valašské prostředí.
Taky je možné vytáhnout Kinect nebo taneční podložky.
GMT šílenosti šly zatím mimo mě, ale občas si zahraju i nějakou složitější hru. Můžem klidně střihnout nějaký Stronghold, her bude dost.

13.5.2011 12:06:12

Mám to za bukem, takže i kdybych měl jezdit na noc domů, tak bych se rád připojil. Ale s časem jsem na tom tak bídně, že nemohu dát jasný slib už teď. Teda pokud berete do party i zaryté eurohráče, kteří z wargames znají jen názvy. :D

13.5.2011 13:22:13

Husák
myslím že to zas takový problém není, jen aby ses tam nenudil. Lenka se mě dneska ptala že tam asi euro nikdo hrát nebude tak by asi zůstala doma, ale kdybys přijel tak by měla aspoň s kým hrát :-)

13.5.2011 19:12:15

Zašová
Jestli to jen trochu půjde tak se zúčastním, i kdybych měl dojíždět.

13.5.2011 23:17:31

Návštěva
Chlapci, sice nevím kde budu trávit onen víkend, ale pokud budu u přítelkyně a našla by se nejaka ta volna hodinka tak bych Vás všecky přišel navštívit, kouknout se a třeba něco "kratšího" zahrát. Pokud ji do te doby uženu od Arkhamovek a spol. na Wargames o čemž pochybuju tak aj s ní.
Šlo by to?
Budete totiž cca 1,2km vzdušnou čarou a cca 2km normálně od místa jejího bydliště kam jezdím na víkendy :-D Muhaha :)

14.5.2011 01:10:41

Limit účastníků
byl nahozen jen kvůli hernímu prostoru a toho abychom do sebe pořád nenaráželi, jinak dům je uzpůsoben na to aby tam mohlo přespat až 30 lidi ve spacácích a na karimatkách. Pořádaly se tam kdysik larpy na které jezdilo i více lidí a pokud by někdo chtěl je tam možnost i venku postavit stan a bivakovat na zahradě :-) Mají kolem sebe 9 hektarů soukromých pozemků, takže místa je dost.
Pokud by přijelo ženské osazenstvo, tak bych měl vyřešený možný problém i doma a holky si klidně zahrajou něco společně. Jak říkám problém je jen s místem na hraní, protože nemáme zrovna prostorově nenáročné hry, i když na ten obří stůl se vlezou aji dva Westerosy vedle sebe :-)

14.5.2011 09:54:30

.
holt stoly sebou

14.5.2011 19:30:27

pocitaji se
treba Titan a Bushido do wargames?

14.5.2011 19:32:33

tak jsem zpět...
a znovu se zapojuju do diskuze :)
tak mlaďoši by se určitě zabavili, jsou to hráči :) takže by si zahráli cokoliv, i s žetonkiádou mají díky Pellenoru větší zkušenosti než já a špunt má odehráno možná víc partií BoW než já :) a navíc zbožňuje ovečky, určitě by dali i nějakou tu Eurovku s "holkama" no a ve volných chvílích by si s radostí i zalarpovali :)))

14.5.2011 22:40:15

ndru
Titan je minimálně dvojkovka. Uvažovali jsme nejdříve nad takovýma hrama, protože na ně obvykle není prostor. Vždycky se nás sejde více takže na dvojkové hry s větší časovou náročností nevyjde čas.
Bushido také vlastním, hra se mi líbí i když je mnohdy odsuzovaná hráčskou komunitou, pro moc složité pravidla a náhodný setup.

15.5.2011 09:15:08

to Lumirius
takze, chapu spravne, ze by se to za kopcem dalo hrat?

15.5.2011 09:20:27

ndru
určitě. Jak říkám chce to jen dostatek místa a hráčů, ale o dostatek hráčů se přestávám obávat. Posílal jsem Tomovi (Timurovi) odkaz na tuhle diskuzi, tak se jistě brzo vyjádří, jak by se to mohlo všechno skloubit.

Pod pojmem válečné hry chápeme komfliktní hry, ne jen šílenosti s pidižetonkama a 200 stránkovýma pravidlama :-)

15.5.2011 10:29:16 | Upraveno autorem (porovnej)

som

další začátečník
Ahoj, pokud bych se mohl vetřít, rád bych se na Vás v sobotu dojel podívat (tzn. bez přespání). Jsem taky začátečník a rád bych se něco přiučil ...
A třeba bychom se p. Husákem mohli nudit spolu :D

15.5.2011 11:06:40

som
Tak snad s panem prezidentem Husákem!

15.5.2011 11:59:01

hracu dost, ale
manzelka u moznosti hrat Titana docela zpozornela (e;
bude v provozu i hlidani deti?

15.5.2011 12:15:34 | Upraveno autorem (porovnej)

som

chilly
No já věřím, že když dovezu něco z domácí produkce (slivovicu), tak by snad mohlo dojít i na tykání ... :D

15.5.2011 15:04:13

chilly, som
se SOUDRUHEM prezidentem Husákem!

15.5.2011 15:25:46

ndru
jak říkám jediné organizované hraní je domluvené Battles of Westeros, zbytek je na lidech co se domluví, že chcou hrát.
Hlídaní dětí asi nebude, děti má z bandy maximálně Tom (pan domácí) a to nevím jestli budou v tu dobu v baráku :-)

15.5.2011 20:31:56

hry
Kdyby se povedlo to Here I Stand, tak se hlásím! Ostatně já jsem takový všeobecný dobrovolník.

15.5.2011 21:18:54

Lumirius: mám tomu rozumět, že mě k žádné wargamesce nepustíte? :D V tom případě si přivezu Člobrďo a budu hrát za všechny 4 hráče současně. :D :D :D

15.5.2011 21:36:07

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 185 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas