Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal-BF
Nechci rýpat ale na straně 13 je jedno pravidlo co by možná mohlo někoho zmást.
Není to asi vyloženě chyba ale přidáním jednoho slovíčka by překlad byl hned čistší a perfektní. 
“V každém tahu lze akci lokace provést pouze jednou, a to i v případě, že se během stejného tahu přesunete z lokace ven a zase zpět.”

První část věty zní jako kdyby Akce lokace celkově šla udělat jednou za kolo. Ne že "akce dané/každé lokace” jde dělat jednou za kolo. Druhá část věty s tím přesunem ven a zpět sice naznačuje, jak má být pravidlo interpretováno, ale dokážu si představit, že by to někoho dokázalo zmást. 
Pro kontrolu jsem koukal i do anglických pravidel kde měli před slovem location slovíčko each.

Snad tím víc pomůžu než otravuju. Hodně štěstí.

2.12.2022 17:15:18

Pravidla pro rozsireni Zbloudily oř → zmeny v priprave, prvni veta → chybi tam slovo “hrac”.

2.12.2022 18:07:49

@JAHMAN @Aillas @Ladik81   chlapi vy nevíte, že @ludomyl nemá rád kritiku BF ať je pravdivá nebo ne. Pro něj je to prostě hate a basta. Ale celkem mě překvapil, jak je v této diskuzi naštvaný až agresivní. 

2.12.2022 18:41:30

Presne neviem co je zle na tom upozornit na chyby ci uz male alebo velke .. ci ked dam 300 euro mam sa uspokojit ze nejak to dopadne ?  Dufam ze si daju zalezat a preklad bude tip top 

2.12.2022 20:07:00

@Bastacka ale jasné, že viem bratu. Veď to trvá už doslova roky :). A on tu bude rozprávať o toxite, ktorú sám produkuje. To mi príde najviac zábavné. Bude zrejme akcionárom BF.

2.12.2022 21:18:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bastacka @JAHMAN Nechcete už toho zbytečného a offtopic osočování (ač jinak vcelku slušnou formou) ludomyla nechat? Diskuse se hezky stočila do velmi konstruktivní roviny a uvědomte si, že jste to vy, kdo jí opět otáčí někam jinam. Neplánuji ty příspěvky mazat, ale opravdu bych rád věnoval tuto diskusi čistě a pouze konstruktivnímu ladění pravidel. Díky.

2.12.2022 21:27:13

@Michal-BF objeví se tady ke stažení pak i finální PDF českých pravidel, když na GoB není spoleh? :-D
Bylo by to moc fajn, díky. :-)

3.12.2022 15:20:46

@VasaXter 100%

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

4.12.2022 11:32:31

Tak česky nejdříve v květnu, spíše čekám červen.

11.1.2023 12:09:36

@černý vlk no, já s jejich odklady už spíše na Vánoce :-(

11.1.2023 13:43:21

V posledním updatu počítají s odesláním z Číny na začátku května. V hlavě mám nastavený datum dodání podzim a jen doufám, že mě překvapí.

11.1.2023 14:06:53

Odesílání z Číny nejdřív na začátku května, ten podzim máš nastavený správně :-)

14.2.2023 21:06:07

Dokud nebudu mít k dispozici tracking, tak nevěřím, že už to je na cestě.
Do května je sice ještě daleko a může se ještě spousta věcí změnit, ale nepředpokládám, že by se někde, něco podařilo uspíšit, spíš naopak. Můj tip je tedy odeslání až někdy začátkem července.
Tím se zase dostávám do té své spirály, kdy jsem v jednu chvíli neuvěřitelně nadšený a nedočkavý. Vzápětí mám ale chuť celý svůj pledge bez emocí zrušit … Možná to dopadne tak, že hra zůstane ve folii nebo se na Vánoce podívám na figurky a hru založím zpět do skříně.

15.2.2023 08:18:29

Zůstal bych v klidu, podle těch aktualizovaný nákresů je výroba druhé dávky, kam spadá i čj verze, plánována na únor 2023 s tím, že v březnu 2023 vyjede. Problém je v tom, že aktualizace o které píši je z prosince 2022. Po téhle aktualizaci následuje další update z ledna 2023, podle kterého má 60% dělníků ve fabrice covid. Takže ta fabrika bude logicky ve skluzu. A najednou se nám “úplnou náhodou” z těch diagramů ztratilo, kdy bude zahájena výroba komponent pro 2. dávku ( i čj) a skočil tam odjezd v květnu 2023.

Z toho všeho mi vychází, že ještě ani nebyla zahájena výroba komponent pro další jazyčné verze a ten květen je jen zbožné přání. Sice nevědí kdy to bude vyrobeno, ale vědí, že by to chtěli odeslat v květnu. Jak sami píši v jednom z update, situaci v Číně urychlit nedokáží.

15.2.2023 11:32:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jestli podle posledního update je plán expedice ostatních jazykových verzí v květnu, tak bych řekl, že ten červen-červenec, než se nám to dostane reálně do rukou bych viděl jako celkem realistické datum.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

15.2.2023 14:02:58

Mame tady dalsi update. S tim, ze dalsi jazykove verze budou odeslany (mozna) v cervnu.

 

20.3.2023 19:20:31

@Michal-BF v jakém stavu je finální čeština? Produkční verze zkontrolována? Už se můžeme těšit na finální verzi CZ pravidel? :-)

Díky

23.4.2023 12:12:47

Už vesele hraju se všema rozšířeníma (já vim, provokace:)). Všechno vypadá výborně, takže snad to doručení koncem srpna bude platit.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.4.2023 08:05:47

místo hraní, by to chtělo kvalitní kontrolu překladu (já vím, provokace :))

24.4.2023 08:09:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Přesně. Aby byl aspoň tak kvalitní, jako v případě PánO Prstenů!

24.4.2023 12:42:33

@Michal-BF já se ptal hlavně kvůli (slíbeným) finálním CZ pravidlům v pdf, ať můžeme studovat s předstihem :)

26.4.2023 18:21:45

@VasaXter jako první je měli oficiálně zveřejnit Go on Board, nicméně dívám se teď na stránku kampaně a tam nic není, pokud nejsem slepej. Zeptám se na to.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

27.4.2023 07:59:53

@Michal-BF takhle: oni nějaký český zveřejnili v nějakém starším update, ty jsi říkal že to co zveřejnili ještě nejsou finální od vás (takže asi nějaká verze v rámci korektur) a že až budou po korekturách, tak je sem hodíš ve finální verzi. Takže k tomu jsem směřoval. :)

Jako já pochybuji, že budou dělat ještě nějaké druhé kolo pravidel v pdf.

27.4.2023 15:15:37

Pravidla jsem poslal adminovi, ať to tu nečeká na schválení, ale rovnou to přidá. Máme poslední aktualizaci z 5.12., takže novější, než ty, co už tu jsou (což jsou ty z kampaně).

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

28.4.2023 15:25:13

Netušíte proč tu nejsou ty nově nahraná  pravidla ?

12.5.2023 17:34:07

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 18 €
Končí za: 6 dnů

Offcanvas