Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jsem to úplně nestudoval, ale tam je možnost získávat vítězný body více cestama, ne? Takže by nemusel být takovej problém přidat něco navíc…

31.5.2021 14:51:55

@Azalin  Vítězné body=trofeje - ty lze získat poražením monstra (bude většina), poražením Zaklínače(za hru tak 1x) a vylepšením atributu na maximum (za hru tak 1x). Tedy je to hlavně o bití monster. 

31.5.2021 16:03:25

Nejsem si jist jestli se to tu už neřešilo (pokud ano, tak se omlouvám):

Bude do češtiny lokalizováno opravdu komplet vše ? I exclusive packy ? V PM u každé položky mohu zvolit jazyk, ale u těchto nikoliv:

EXCLUSIVE MONSTER PACK FOR GAMEPLAY ALL-IN / ALL-IN

THE WITCHER: OLD WORLD STRETCH GOALS 

Tak jestli ten jazyk automaticky odvodí z toho zbytku co mám, nebo to bude jen anglicky ? (to bych si pak raději zvolil anglickou verzi).

7.9.2021 11:00:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Viděl jsem před časem video s rozhovorem s blackfire, kde tvrdili, že je to pro ně nová zkušenost, že se zavázali přeložit to komplet, a to ani netuší, co všechno se tam odemkne a jestli tu hru dají úplně komplet na krám. Vzhledem k tomu, že podstatná část SG patří do expanzí, které podle selského rozumu budou k mání v obchodě, nedovedu si představit, že by nešel do reatailu monster trail nebo adventure pack, tak bych sázel na to, že to bude opravdu komplet. Dotaz je na místě, jelikož podobné nepřesnosti se v PM vyskytují často. Pokud máte např. early bird, tak mně to neukazovalo Eredina “zadarmo”, ale prostě ho dostanete, je to podle čísla backera, ale v PM se to nutně zobrazit nemusí.

7.9.2021 11:41:57

Dotaz, když jsem nyní zpětně backnul Zaklínače Big-Box ALL-IN na kickstarteru , dostanu také veškerý obsah ? Nebo bylo něco pouze pro první dny kampaně ? Jak to funguje, z KS sem objednával prvně a vůbec netuším, v košíku bylo vyobrazeno Vše i různé figurky pro KS Exclusive. Mohu s tím počítat ? :) Je nějaký rozdíl v tom, že jsem to backnul zpětně až nyní ? Přišel jsem o něco zajímavého ? 

30.9.2021 12:04:34

@Soutwind 

Mounted Eredin byl zdarma první den kampaně, pokud ho chceš, musíš si ho přihodit jako add on, vše ostatní bys měl mít, jakobys backnul během kampaně.

30.9.2021 12:26:14

@martannen 

To jsem právě neudělal, protože jsem vzal verzi :

https://gamefound.com/projects/go-on-board/the-witcher-old-world/products/details/15946#/

A tam je vypsaný, vlastně všechno co je níže v add-on, bych měl teda v sestavě mít. Tak nevím jestli jsem ho měl brát zvlášť. Teď už to mam zaplacené, tak nechci kvůli jedné postavě platit znova 33 euro dopravu :D Nebo to tam jde nějak přidat , pokud ho to neobsahuje.

Vlastně ani nevím jestli u toho budu mít to Ciri a Mountain expansion ? Kde je napsáno Kickstarter exclusive ?

Díky.

30.9.2021 15:38:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Soutwind 

Děláš Late pledge, a je tam vše, co vidíš, takže by tam měla být i Ciri a ostatní KS exlusivní věci. Kromě toho Eredina (který tam není zobrazen), který byl pouze pro prvních X backerů.

Měl by se dát přidat jako add on za tuším 8 euro. Do uzavření pledge manageru s tím jde hýbat, ale nevím, jestli to platí i pro late pledge. Takovej znalec nejsem.

30.9.2021 16:04:47

Nejnovější info o průběhu lokalizace  (čas +/- 10:00): https://youtu.be/faFgK6mbtAI

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

18.12.2021 14:39:39

Podle tohodle obrázku už v listopadu skončil překlad základní krabice a teď zřejmě finišuje překlad expanzí. Prosím Blackfire aby si vše znovu překontroloval, jestli sedí pojmy základu a expanzí, jestli tam nejsou logické chyby, překlepy... Protože to co se děje kolem Pána Prstenu je opravdu těžkej fail…

https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/the-witcher/posts/3460902?ref=ksr_email_backer_project_update_registered_users

22.3.2022 11:27:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Myslím, že by bylo lepší spíš tlačit přímo na KS, aby všechny jazykové verze byly někde ke zkouknutí jako jsou právě v posledním udpatu ty anglické.

22.3.2022 13:01:24

Dobrý den, 

od poslední informace (kterou jsem zaznamenal) utekl už nějaký ten měsíc, tak 

bych se chtěl zeptat Michala Ekrta (na osobní tip) jak to v tuto chvíli vidí “cca” s termínem dodání Zaklínače na prodejní pulty ? :-) Děkuju

30.8.2022 09:11:52

@Dagonet 

Kickstarter verze, které by měli dorazit dle mého o něco dříve než na pulty, mají datum dodání - předběžné - konec 2022, dle posledních informací, už hru mají ve výrobě.

30.8.2022 10:00:41

Ze zkušeností z KS bych čekal že backerům to přijde až na začátku 2023 a chvilku potom to bude hned v obchodech….

30.8.2022 13:18:36

Podle posledních informací se bude tisknout jako první polština, korejština a angličtina, pak až další jazyky. Takže na nějaké doručení v +/- stejném termínu můžeme zapomenout. Češtinu jsme ještě ani nedostali zpátky z jejich kontroly s připomínkami.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

29.9.2022 12:42:12

Poslední update https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/the-witcher/posts/3585242 a potvrzení toho, že na CZ si počkáme. Box ale za mě vypadá skvěle i co se organizace týče

29.9.2022 13:10:36

Neví někdo prosím, jak to vypadá aktuálně s překladem, resp. možná někdo z ADC Blackfire (Michale?) nemáte prosím pravidla již schválena a k dispozici? Díky

20.10.2022 12:24:57

Netuší prosím někdo, kdy by to mělo dorazit v CZ z KS?

 

 

15.11.2022 11:04:18

@Jilut Podle updatů by měla EN a PL verze chodit někdy začátkem února a ostaní jazykové (včetně Cz) až později. O jak moc, těžko říct. Dle mého 1 až 3 měsíce.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

15.11.2022 11:23:24

@Jilut  Je to v předposledním update, https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/the-witcher/posts/3585242

  1. vlna EN+PL, ta by měla jít z číny v prosinci, 2. vlna - zbylé jazykové verze, v lednu. Snad to tedy stihnou poslat před CHNY a reálně počítej začátek doručování od druhé půlky března.

 

15.11.2022 11:27:11

To Fleder: díky moc za info

15.11.2022 11:33:46

Tak co říkáte na překlad pravidel? 

28.11.2022 14:28:23

po zběžným projití za mě překlad ( i rozšíření) dobrý z hlediska dodržení názvů a terminologie loru zaklínače 

29.11.2022 10:49:47

Pravidla jsem zatím nečetl celé. Musím ale říct že z toho co jsem zatím viděl jsem spokojen. 
Flavour text vypadá velice dobře. 
Jediné co se mi moc nelíbí je překlad slova bomb na slovo petarda. Ale prý je to tak i ve hře takže to je aspoň konzistentní. 

29.11.2022 11:06:07

já to taky zběžně četl a můžu říct, že za mě v pohodě… ale chybka v pravidlech by tolik nevadila… horší by byl herní materiál. Jinak ve hře byly opravdu petardy.

29.11.2022 12:04:52

Vybíráme z Bazaru

First Rat EN
First Rat EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas