Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

K těm petardám bych jen poznamenal, že celý překlad je postavený na slovníčku od CD Projektu. Jakékoliv termíny jsou 100% konzistentní s PC hrou a CD Projekt celý překlad sám kontroloval.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

29.11.2022 13:07:06

Vím, proto jsem psal že aspoň je to konzistentní s hrou. Nebyla to stížnost na váš překlad. Witchera jsem hrál v angličtině takže jsem doteď nevěděl že použili slovo petarda místo bomba. 
Jinak překlad velice chválím a nemůžu se dočkat až hru dostanu :)

29.11.2022 14:25:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě dobrý. Češtin je moje kobyla, takže mi tak vadit nebude pokud nebude překlad sedět přesně. Hlavně aby flaver text měl dobrej feel, aby fonty seděly a pravidla/odměny na příběhových kartách držely termíny… těším se :)

30.11.2022 16:53:22

No, hlavně aby si kluci pohlídali, aby v pravidlech měli českou grafiku a ne anglickou, jako se jim to v poslední době dost často stává…

30.11.2022 17:25:06

@Ladik81  vsetky pravidla mas k dispozicii, tak na co tieto hypotezy?

30.11.2022 18:55:50

Neprocházel jsem všechno, ale tento problémek je třeba na straně 24 hlavních pravidel na obou obrázcích desky Kylara.

30.11.2022 20:25:48

@Aillas chalani, keď tam silou mocou chce nájsť nejakú chybu, tak aspoň nájdite niečo poriadne, nie rozmazaný text a miniatúrny text na obrázku, ktorý je zaostrený na niečo úplne iné. Fakt takýmito ****** nehajte hate za každú cenu, je to fakt trápne, a len to otravuje diskusiu.

30.11.2022 20:38:21

@ludomyl Já nemám pocit, že bych něco hejtil. Jen jsem uvedl příklad, že to, co zmiňuje Ladik81, se v pravidlech vyskytuje. Teď se třeba dívám na pravidla Stezky nestvůr a v přehledu herního materiálu je část komponent českých a část anglických. Ano, asi je to blbost, ale proč? Buď předělám všechny obrázky a nebo žádné a ne že předělám půlku a druhou nechám anglicky. Ale pokud je zakázáno se k tomu vyjadřovat a na tuto nekonzistenci upozornit, tak pardon.

30.11.2022 20:49:26

@Aillas  tvoje ospravedlnenie prijimam. Nabuduce sa ale uvedom skor, predideme zbytocnym problemom.

30.11.2022 21:01:11

@Ladik81 anglické obrázky v českých pravidlech jsou občas ponechané záměrně. Možná aktuálně narážíte třeba na Arkham Horror LCG. Ty montáže bohužel nebyly připravené pro lokalizaci (flatnuté s pozadím, chybějící vazby mezi dílčími lokalizovanými soubory a montáží, atd.) a buď na nich jazyk není tak důležitý, protože jde spíš o schéma, nebo je text tak malý, že je téměř nečitelný a je to stejně jedno. V pravidlech k tomu většinou někde v úvodu přidáváme větičku, že některé obrázky jsou pouze ilustrační, všechny komponent jsou v českém jazyce.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

1.12.2022 13:18:53

@Ladik81 Každopádně díky za upozornění, poslal jsem diskusi grafikovi a zrovna v tomto případě byl prý problém někde trochu jinde a do tisku se to možná ještě zvládne nahradit.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

1.12.2022 14:10:20

@Michal-BF Narážím jak na Arkham lcg, tak na pravidla zaklínače, kde pouze v české verzi zůstalo několik obrázků anglicky. Argument o tom že obrázky nebyly připravené k lokalizace v tomto případě nefunguje, protože všechny ostatní mutace stejné obrázky mají ve svých jazycích. Já tam vidím jasnou neochotu grafika toto řešit nebo jeho nedůslednost.

@ludomyl myslíš, že jsem jen tak plácnul do větru nějakou hypotézu? Já se samozřejmě na česká pravidla zaklínače díval, a protože tam zůstala hromada obrázků anglických komponent (deska zaklínače, herní plán), tak jsem napsal, co jsem napsal. 

1.12.2022 14:14:33

@ludomyl ty sa počúvaš resp. čítaš? Niekto vyjadrí určite prianie, ohľadom eng obrázkoch, ty mu na to dáš argument, že pravidlá sú k dispozícii a nech nevytvára hypotézy. Iný dotyčný, ty hneď dá z dostupných pravidiel priklad presne toho, o čom vravel prvý diskutujúci. A ty mu odporúčaš sa uvedomiť a píšeš niečo o hate? To ty by si sa mal asi uvedomiť. Záver? Vydavateľ sa pokúsi to opraviť a tým sa posunú pravidlá k lepšiemu. Teraz si polož otázku, či ladikova pripomienka mala zmysel a či mala zmysel tvoja reakcia. Myslím, že každý vie odpoveď.

1.12.2022 16:55:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Německá verze pravidla Arkham Horroru LCG jdou stáhnout z webu Asmodee.de a mají lokalizované asi všechny vložené objekty. Česká jen některé. 
Třeba mají Němci nějaké lepší podklady.
https://asmodee-resources.azureedge.net/media/germanyprod/Produkte/Arkham%20Horror:%20Das%20Kartenspiel%20(Neuauflage)/AH_LCG_Grundspiel_Neuauflage_Spielregel_DE.pdf

 

1.12.2022 17:09:38

@JAHMAN prvému som povedal, že nemusí vyjadrovať prianie, ale že si to môže rovno skontrolovať, že pravidlá sú už dostupné. Lenže on si ich nepozrel a rovno písal to svoje dobrosrdečné “prianie”. 

Čo sa týka druhého, tak si sa aj pozrel na akú sprostosť odkazoval? Pochybujem…

P.S. Viac tu k tebe spamovať nebudem. Ak niečo chceš, píš do správy, tam som napísal, čo som chcel aj Ladikovi a on mne, aby sa to tu nespamovalo ďalej.

1.12.2022 17:35:39

@ludomyl Tak to pozor, o jaké “sprostosti” to mluvíš? Viděl jsi ta česká pravidla? Všiml sis, že téměř ve všech pravidlech k rozšířením zaklínače se vyskytují anglické karty, v některých případech i chybné anglické karty? To není žádná “sprostosť”, to je lajdácky odvedená práce grafika, který se na to vykašlal a lajdácky odvedená práce někoho, kdo to kontroloval. 

Pokud by šlo o jeden obrázek kdesi hluboko v pravidlech, tak o tom nemluvím, tady jde o chybný obrázek na každé druhé stránce.

A pokud můj, jak ty říkáš, “hejt”, pomůže tomu, že to Michal Ekrt nechá opravit, tak je to jedině dobře.

 

1.12.2022 18:03:39

@Ladik81 upokoj sa, lebo hnev ti zahmlieva zrak a nevidíš jedno cez druhé a pletieš si poradie príspevkov a mojich reakcií.

na začiatku bolo napísané toto:

“Neprocházel jsem všechno, ale tento problémek je třeba na straně 24 hlavních pravidel na obou obrázcích desky Kylara.”

 

videl si, čo za obrázok je na tej 24tej strane, ktorý sa tu vyťahuje ako hroznú chybu? To je totálna sprostosť, na ten som reagoval. 

 

Keď potom ste vytiahli ďalšie nejaké obrázky, k nim som sa nevyjadroval.

Keď nevieš sledovať poradie diskusií, tak radšej na ne nereaguj, ušetríš nervy sebe aj druhým.

1.12.2022 18:15:39

@Ladik81 a aby som ti odpovedal, áno, čítal som tie pravidlá, čítal som ich skôr ako ste tu začali šalieť, nič som si nevšimol, až kým ste to nevytiahli a kým som si pdfko nezväčšil na 150-200%, potom som bol schopný nájsť tie vaše obrovské chyby. A našiel som ich v dvoch pravidlách, v základe na strane 24 a potom pri prehľade komponentov v jednom z rozšírení. Aj to som si to musel poriadne zväčšiť, aby som videl, či to tam je naozaj zle. Inde nevravím, že nie sú, ale aj keď som to cielene prehliadal, tak som si ich nevšimol. Toľko k tejto diskusii o strašne lajdackých chybách, ktoré tu ničia celú hru.

Ľudia ako vy tu len robia toxicitu. Chudáci Mindok, čo tí si museli vytrpieť, chudák rex hry, čo minule kvôli nejakej drobnosti sa tu kajali, ako keby niekoho zabili, len aby sa na nich niekto z komunity nenahneval, že náhodou urobili chybu, aj keď vždy odvádzajú skvelú prácu. Ľudia sú rozmaznaní, arogasntní a nenávistní za každú hľúposť. Je mi Vás akurát ľúto. 

Končím, nevyjadrujem sa k Vám viac. 

1.12.2022 18:21:28 | Upraveno autorem (porovnej)

@ludomyl Už jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale nedá mi to. Ty se chytáš jednoho příkladu, který jsem uvedl. Já jsem ale neměl v úmyslu je vypisovat všechny a ani jsem se nesnažil vybrat ten nejhorší. Pouze jsem chtěl poukázat na to, že tak takové věci jsou. Samozřejmě, jak píše Ladik81, je tam toho víc. Podle mě je lepší na to upozornit teď, když se s tím dá něco dělat, než se v tom vrtat, až to bude vytištěné. K čemu se jinak ta pravidla předem zveřejňují? Nikdo se hru asi nebude učit teď, když mu přijde za půl roku. Je to ale poslední možnost vychytat mušky a posunout výsledek směrem k lepšímu. Tady se řešila grafika, na Kickstarteru někdo zmiňoval zase něco dalšího. Tak proč to neopravit, když je ještě možnost …

P.S. Toto se samozřejmě netýká pouze české verze. Na KS psali i jiní, že jsou v jejich jazykových verzích nějaké mouchy a chtěli na ně upozornit, dokud se ještě dají opravit. Já v tom žádný hate nevidím, ale každý to má asi jinak.

1.12.2022 18:22:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@ludomyl Pokud jsi našel v základních pravidlech jen dva chybné obrázky, tak jsi nehledal správně. Také je třeba si uvědomit, že pravidla na webu jsou v nízkém rozlišení, takže není vidět všechno, ale vytištěná pravidla budou v plné kvalitě, a byla by škoda, kdyby tam zůstaly anglické obrázky. 

Nikdy jsem neříkal, že jde o “obrovskou” chybu, to sis vymyslel. 

Jistě sis i všiml, že Michal za upozornění poděkoval a pokusí se obrázky před tiskem pravidel ještě opravit. Takže pokud tu cítíš nějakou toxicitu, tak z mé strany to není. Pokud máš pocit, že se hněvám, tak se opět mýlíš. Pokud jsi při čtení mých příspěvků do diskuze nervózní, tak bude asi lepší, když je nebudeš číst. Já sám jsem na tom s nervama docela v pohodě, takže asi budu dál psát do diskuzí a dál se budu bavit reakcemi ostatních diskutujících. 

Ještě pro @Michal-BF

V základních pravidel je takových obrázků minimálně 5 (herní plán a deska hráče), v pravidlech ke většině rozšíření je to téměř vždy u karet v seznamu komponent (největší chyba jsou špatně nalinkované anglické karty u karet průzkumu a událostí v rozšíření Divoký hon)

 

1.12.2022 18:37:44

Držel bych se podstaty věci. Pokud tam někdo něco najdete tak to sem postněte. Je to hra na krám, autoři v průběhu kampaně zmiňovali možnost kampaně další. Myslím si, že se nikdo nebude zlobit, když se to povede co nejlépe odladit.

1.12.2022 19:53:59

Asi tak. Podstata je tá, že tie pravidlá, vďaka upozorneniam môžu byť len lepšie a nie horsie. Človek, aby sa bál upozorniť na nejakú chybu (či už je veľká, či mala, či už je podstatná, či nie), lebo príde ludomyl a začne vás obviňovať z hatu, odporučat vám sa uvedomiť a písať o toxicite  :). 

2.12.2022 07:14:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak dle informací od grafika dali Go on Board ke KS kampani nějakou starší verzi pravidel, protože v tiskových datech (minimálně základu) jsou všechny obrázky české.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.12.2022 08:17:27

Ahoj,

@Michal-BF pravidla zakladu, str.13, info box Vysvetleni pohybu:

"…. krok 2 ve fazi II …." /// nemelo by byt “ …. krok 2 ve fazi I … ”?

 

K.

2.12.2022 10:32:34 | Upraveno autorem (porovnej)

@Klattu 
předám. Lokalizační tým bude tuto diskusi přes víkend sledovat, kdyby se objevilo něco zásadního. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.12.2022 11:05:23

Vybíráme z Bazaru

Exit: Faraonova hrobka
Exit: Faraonova hrobka
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas