Připravovaná Fotbalová hra - aneb dvě otázky a jedna výzva k pomoci (spojená s malou odměnou)

Pro letošní rok připravuju karetní fotbalovou hru k příležitosti mistrovství světa. (Snad to stihnu…). Ale stále si nejsem jistý několika otázkami. Budu rád když mi na ně pomůžete nalézt odpovědi. Taktéž vás prosím o pomoc, jež bude spojena s malou odměnou.

1) Jaký názor máte na sběratelský princip? V tomto případě by šlo o to, že v každém balení bude náhodně namíchán stejný počet silných a slabých karet. Hra bude velmi příjemně hratelná i pouze se základním balením. Koupí dalších balení však hráči rozšíří sbírku (výběr hráčů) a možnosti pro hru více hráčů (pro alternativní módy hry). Představoval jsem si, že hráči budou při koupi představovat „skauty – vyhledavače talentů“.

2) V prvním vydání bude cca 110 fotbalistů z Evropy. Jelikož si nemohu dovolit kupovat práva a licence od FIFA či UEFA chci to obejít tím, že grafika bude minimalistická (trochu do south parku) a názvy hráčů budou komicky zkomolené. První otázkou je, jestli je to takto právně košer (případně do jaké míry musím jména komolit)? Druhou otázkou je, jestli komicky zkomolená jména hráči zkousnou…?

3) Protože není v mých silách vymyslet 110 vtipných jmen, které zároveň odkazují k původním jménům fotbalistů, prosím Vás tímto o pomoc. Na odkazu níže je editovatelný dokument s výběrem fotbalistů původem z Evropy (nej hvězdy). Jsou zde uvedeny pozice a národnosti. Pokud mi chcete pomoci, zkuste prosím vymyslet nějaké vtipné názvy pro Vaše oblíbené fotbalisty.

Pokud chcete soutěžit a být uvedení v návodu jako autoři jmen na kartách a zároveň vyhrát tuto hru, vymyslete jmen alespoň patnáct! Pokud totiž použiji od jednoho autora patnáct jmen do hry (to znamená, že budou fakt dobrý) rád jej uvedu jako autora a obdaruji ho touto hrou. Ostatním, kteří vymyslí méně než patnáct jmen, nemohu slíbit uvedení v návodu (neb by to mohl být seznam) ale mohu jim slíbit kartu/y s oním vymyšleným fotbalistou. Taktéž Vás prosím, aby bylo vše ok, musíte souhlasit s tím, že váš název/y fotbalisty/ů mi dáváte jako autorské dílo volně k užití (v opačném případě prosím nic nevyplňujte). Aby bylo jasné, od koho název pochází, uveďte za každý název do závorky svůj nick ze zatrolených her.
Soutěž také vyhraje jeden obecně nejvtipnější název…

Zde je několik příkladů:
Edgar Davids -- Edgar z Dejvic
Nikolas Anelka – Nikolas Amálka
Florian Malouda – Florian Meruna
Tomáš Řepka -- Tomáš Olejka

V daném dokumentu prosím nic nemažte ani nic nepřepisujte, pouze doplňte jméno/a tam kde je prázdné místo. Pokud Vás napadnou nějací fotbalisti evropské extratřídy, kteří v seznamu chybí, napište je prosím nakonec (fakt jen ty nej). (Zdroje tohoto seznamu jsou národní soupisky a castrol index).

Zde je odkaz na dokument
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ai3nmjKwj6M1dGVoV0R1RUJJRHpVVE1ncjZDMkV4OFE&hl=en

Díky!
30.4.2010 12:46:48

rbx

ella
ja taky, cca 200gr. Predpokladam, ze pul kila to mit nebude, odhaduje to tak na 200-300 gr.

29.6.2010 16:15:28

DD

Release
No nejprve si budeme muset pockat az to vubec vyjde. Pak bude na miste resit jak to dostat nejlevneji na slovensko :o).

29.6.2010 16:21:14

kardo
Ak sa nemýlim, tak táto hra bude "zaihryskovaná", aspoň podľa vyjadrení na spolocenskehry.sk

29.6.2010 19:56:56

pecovarhy
aha tak potom je to v poriadku :)

29.6.2010 20:55:56

rbx

DD
pokud me me oci neklamou, tak to bude co nevidet, zalezi na tom, jak rychle to Jiraman se zenou naskladaji do krabicek :-))

29.6.2010 21:40:53

horror z prostředí tiskárny
Mam toho dost, rezignovaně sedim nic nekompletuju, nemam co. Tiskárna zvorala nějaké tisky a musí se to tisknout znova (vypadly jí nějaké texty), sice jejich chyba ale já jsem v čudu. Hra vyjde až po mistrovství a to už mi nikdo nenahradí... Omlouvám se všem kteří se těšili, taky jsem se těšil, hra bude k mání až na konci příštího týdne. Asi ji nevydám ku příležitosti Ms světa, ale ku příležitosti startu Gambrinus ligy :-?

30.6.2010 09:43:06

to Jiraman
Jo, jo. Moje žena má starosti vždycky výroční zprávy jejich neziskovky, plakáty, brožury a veškeré grafické věci. A jestliže je třeba aby se stihnul nějaký termín, tak je naprosto vždy třeba předpokládanou dobu výstupu vynásobit 2x až 3x.

30.6.2010 09:49:55

Jira
Tak to me mrzi, to je skoda:( Ale tak fotbal snad bude tahnout dycky;)

30.6.2010 09:58:10

to Jiraman
Jinak mne to samozřejmě taky mrzí, už kvůli naší domluvě a prezentaci téhle hry na mých akcích :(.

30.6.2010 10:03:44

tak tak
chlapi prudí s fotbalem pořád - MS je jeném trošku větší humbuk než obvykle

30.6.2010 10:11:36

po mistroství
Já taky myslím, že to vůbec nevadí. Efekt by to stejně mělo před MS, dokud byly všechny týmy ve hře. Teď sice MS probíhá, ale Angličani stejně nezazářili, Slováci už jsou taky doma... Myslím že naopak pokud bude po MS bude to takové pěkné ohlédnutí za ubzučenou akcí :)

30.6.2010 10:38:46

:-)
a jako zvláštní bonus při koupi všech rozšíření bys mohl dávat bubuzery (teda vuvuzely)

30.6.2010 10:41:38

myslím, že vydání po mistrovství
lze využít i marketingově! Změňte historii! Získejte pohár pro Slovensko! nebo Jste stejní jako Maradona! Vyhrajete i Vy s Argentinou titul!:)
nebo Zkuste francouze naučit hrát fotbal!
Užijte si mistrovstí bez bzukotu!

1.7.2010 07:43:59

ja teda futbal veľmi nemusím,
ale táto hra ma zaujala aj tak. MS sú mi volné. :)

1.7.2010 07:45:33

tak tak
taky se mi to líbí - přítel je na fotbal i na poker - jenom nevím jestli ještě v Pardubicích funguje obchod co má Jiraman na stránkách

1.7.2010 08:47:16

ocasek
No s Argentinou bohuzel ne, jihoamericka druzstva mezi rozsirenima nejsou:(

1.7.2010 09:03:05

aneken
no já tím hlavně chtěl naznačit, že to letos vyhraje Argentina:) ale zpět ke hře, rád ji vyzkouším, bo fotbal je moje srdeční záležitost...

1.7.2010 09:17:23

Ocasek
Zkuste francouze naučit hrát fotbal :) :) :) Kdyby ti to nevadilo, tak to asi použiju, možná celej koncept. Chci udělat trailer na youtube a stream a téma by mohla bejt alternativní historie.

1.7.2010 09:33:00

to Jiraman
Vidíš, vidíš, osud je nevyzpytatelné. Kdyby ti tiskárna nezdrbala tisk, tak bys přišel o takový perfektní reklamní koncept :D.

1.7.2010 09:54:43

Jiraman
Vůbec nejsem proti...hlavně ať tiskaři už nezlobí, Ať to nevydáváš až na Euro..tam se totiž frantíci už vůbec nemusejí dostat:)

1.7.2010 10:48:43

DD

To Jiraman
Neni to spis alternativni budoucnost ? :o).

1.7.2010 14:03:39

Jiraman
Sice pozdě ale nedalo mi to si pár jmen nevymyslet :) alespon nějaká zábava při dnešku :)

1.7.2010 14:09:21

Raziel
To ja doufam, ze se to ujme a budeme jeste vymyslet Brazilce a Argentince:) A treba Ghanu, jestli zitra postoupi:D

1.7.2010 14:14:26

Vybíráme z Bazaru

Scythe modulární herní plán CZ
Scythe modulární herní plán CZ
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas