Připravovaná Fotbalová hra - aneb dvě otázky a jedna výzva k pomoci (spojená s malou odměnou)

Pro letošní rok připravuju karetní fotbalovou hru k příležitosti mistrovství světa. (Snad to stihnu…). Ale stále si nejsem jistý několika otázkami. Budu rád když mi na ně pomůžete nalézt odpovědi. Taktéž vás prosím o pomoc, jež bude spojena s malou odměnou.

1) Jaký názor máte na sběratelský princip? V tomto případě by šlo o to, že v každém balení bude náhodně namíchán stejný počet silných a slabých karet. Hra bude velmi příjemně hratelná i pouze se základním balením. Koupí dalších balení však hráči rozšíří sbírku (výběr hráčů) a možnosti pro hru více hráčů (pro alternativní módy hry). Představoval jsem si, že hráči budou při koupi představovat „skauty – vyhledavače talentů“.

2) V prvním vydání bude cca 110 fotbalistů z Evropy. Jelikož si nemohu dovolit kupovat práva a licence od FIFA či UEFA chci to obejít tím, že grafika bude minimalistická (trochu do south parku) a názvy hráčů budou komicky zkomolené. První otázkou je, jestli je to takto právně košer (případně do jaké míry musím jména komolit)? Druhou otázkou je, jestli komicky zkomolená jména hráči zkousnou…?

3) Protože není v mých silách vymyslet 110 vtipných jmen, které zároveň odkazují k původním jménům fotbalistů, prosím Vás tímto o pomoc. Na odkazu níže je editovatelný dokument s výběrem fotbalistů původem z Evropy (nej hvězdy). Jsou zde uvedeny pozice a národnosti. Pokud mi chcete pomoci, zkuste prosím vymyslet nějaké vtipné názvy pro Vaše oblíbené fotbalisty.

Pokud chcete soutěžit a být uvedení v návodu jako autoři jmen na kartách a zároveň vyhrát tuto hru, vymyslete jmen alespoň patnáct! Pokud totiž použiji od jednoho autora patnáct jmen do hry (to znamená, že budou fakt dobrý) rád jej uvedu jako autora a obdaruji ho touto hrou. Ostatním, kteří vymyslí méně než patnáct jmen, nemohu slíbit uvedení v návodu (neb by to mohl být seznam) ale mohu jim slíbit kartu/y s oním vymyšleným fotbalistou. Taktéž Vás prosím, aby bylo vše ok, musíte souhlasit s tím, že váš název/y fotbalisty/ů mi dáváte jako autorské dílo volně k užití (v opačném případě prosím nic nevyplňujte). Aby bylo jasné, od koho název pochází, uveďte za každý název do závorky svůj nick ze zatrolených her.
Soutěž také vyhraje jeden obecně nejvtipnější název…

Zde je několik příkladů:
Edgar Davids -- Edgar z Dejvic
Nikolas Anelka – Nikolas Amálka
Florian Malouda – Florian Meruna
Tomáš Řepka -- Tomáš Olejka

V daném dokumentu prosím nic nemažte ani nic nepřepisujte, pouze doplňte jméno/a tam kde je prázdné místo. Pokud Vás napadnou nějací fotbalisti evropské extratřídy, kteří v seznamu chybí, napište je prosím nakonec (fakt jen ty nej). (Zdroje tohoto seznamu jsou národní soupisky a castrol index).

Zde je odkaz na dokument
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ai3nmjKwj6M1dGVoV0R1RUJJRHpVVE1ncjZDMkV4OFE&hl=en

Díky!
30.4.2010 12:46:48

Andik
Brazilci a argentici stejně jako afričani tam nejsou schválně, neboť je plánuju až pokud bude mít hra úspěch - aby bylo na co se těšit...
Když jsem koukal, kolik si vymyslel jmen, tak 100% něco použiju. Díky moc.

1.5.2010 13:06:30

Joe
Je škoda, že teď nemůžeš. Tímhle tempem jakým tam jména přibývají bude bohatě stačit tenhle víkend. Navíc už je musím v něděli večer vybírat do finálního prototypu. Celkově to hodně pospíchá, protože jsem si vytkl za cíl stihnout MS. Na hře dělám už od ledna, ale teprve teď mne napadla zásadní úprava která převážila moje rozhodování směrem k jejímu vydání...

1.5.2010 13:10:38

"Soutěž také vyhraje jeden obecně nejvtipnější název…"
ak by som mohol hlasovať, dám hlas pre:
Xabi Alonso - Chabý Lojza (Shaddy)

ale aj takmer všetky mená od (jo.se) sú skvelé, dobre som sa zavčas rána zabavil :-)

2.5.2010 01:57:56

Jména
Já už rovnou vím, že to asi nebude hra pro mne. Fotbal sleduji, ale nejsem expert. Zkomolené jméno tedy nepoznám. Na a tak mne nebude nic motivovat, abych to dokupoval:-(

Osobně bych radši viděl "neutrální" jména fiktivních fotbalistů udělaná podle národnosti a ta zkomolená jména bych nechal na unikátní karty hvězd a komolil bych je jen u fotbalistů (a to klidně i z historie) u kterých tomu vtipu bude rozumět i široká veřejnost.

Ber to tak, že potřebuješ chytit nejen tradiční hráče kartiček (kartičkových her je dost), ale i fanoušky fotbalu a u těch se bude některým komolení líbit, ale bude tam i skupina těch, která se urazí:-)

2.5.2010 09:25:59

Marvin
Hra nebude jen o jménech ale doufám že v ní hráči najdou i jiné zábavné prvky...

Přijde mi, že už je to pak jedno, jestli je jméno neutrální či zkomolené, vždy vychází z jména typického pro nějakou národnost a pokud v něm hráč nepozná zkomolené jméno, bude jej považovat za neutrální :)

U Fotbalistů z historie je to otázka, je pár hvězd na které se nezapomíná, ale hodně jich je zapomenuto. Taky mám pocit že by mix starých a aktuálních hvězd spíše vyvolával další otazníky... (proč to tak je, co to má reprezentovat atd.).

Chápu, že část potenciálních zájemců se může urazit a zkomolená jména se jim líbit nebudou (nicméně neočekávám žádný masový prodej a nebudu dělat ani velký náklad). Na skutečná jména nemám licenci a úplně vymyšlená jména mi připadají ještě méně atraktivní...

2.5.2010 10:57:39

Sběratelský V nesběratelský
Už dlouho přemýšlím, jaký princip zvolit. Nakonec se zatím přikláním ke kompromuisnímu principu - základní sada bude náhodný mix (se stejným počtem hvězd) aby byla zachována rozmanitost karet mezi hráči.
Rozšiřující balíčky budou rozděleny dle národností a budou obsahovat fixní sestavu fotbalistů dané národnosti.

2.5.2010 11:06:29

Pecovarhy
Obecně nejvtipnější název bude pěkně těžké vybrat. Tím jsem si docela naběh :)

2.5.2010 11:08:07

Jira
Njn, necekals takovej zajem, co?;)

2.5.2010 11:46:09

Aneken
To jsem teda necekal :). Ani takovou rychlost. Je supr, že je z čeho vybírat. Jak se ti líbí komprosmisní řešení sběratelskýho principu?

2.5.2010 12:32:33

sběratelská
Jiramane, hru neznám, ale trochu mi nejdou dohromady dvě informace:
1. Hra není masová a nepředpokládáš velký náklad.
2. Hra má být sběratelská, tedy by měly probíhat dotisky.

Má-li to být spíše taková hra pro jednu příležitost a pro fotbalové fandy, tak bych tam rozhodně přidal jako bonusové týmy ČR a tým hvězd minulosti. Napiš do dokumentace, že jsou to bonusy a hotovo.

Naopak, pokud bys potřeboval z důvodu úspory matroše ušetřit, myslím že Honduras, Slovinsko a podobní "favoriti" nikomu moc chybět nebudou.

2.5.2010 12:51:46

Husak
Opravdu nepředpokládám pro začátek velký náklad. To znamená v první fázi cca 110 karet fotbalistů a cca 600 ks základních balení - to skutečně není velký náklad. Samozřejmě doufám v to, že hra bude oblíbená a bude o ní zájem a budu moci udělat dotisky (ale tuto šanci odhaduji cca na 20%). Nicméně je to dost velká šance na to abych celý koncept navrhl tak, aby počítal s touto možností.

Tým ČR tam bude zastoupen několika hráči hned v prním nákladu. Slovinsko a honduras tam určitě nebudou. Navíc méně zajímavé státy jako budou v celcích Např. skandinávie, balkán atd.

Hra bude sběratelksá jen do určité míry. K jejímu pohodovému zahrání nebudeš potřebovat kvanta karet. Bude to pouze takový malý +. Hráči si na začátku hry kupují hráče a čím víc karet budeš mít, tím větší máš výběr a tím zajímavější a různorodější může být tvůj tým a rozhodování při nákupu. Hráči tedy nebudou hrát s předvolenými týmy určitých národností, budou hrát za svoje nově poskládané týmy.

Pokud hra bude úspěšná, což právě prověří ten první náklad, hrozně rád budu dělat další hráče a dostane se třeba i na hvězdy z minulosti... ale to je budoucnost. Teď budu rád když se mi podaří dotáhnout ten první náklad a vyjde to ještě v době MS, kdy se o fotbalu bude nejvíce mluvit.

2.5.2010 13:10:57

pecovarhy
Díky. Jsem rád, jestli něco z toho někoho pobavilo :)

2.5.2010 14:01:54

Jiraman
Možná zvaž jestli tam nedáš něco jako house karty v AGOT LCG. něco se znakem a komoleným názvem klubu. každý by měl jednu a ty hráče by jako nakupoval do klubu a hrála by se nějaká jako LM:-)

2.5.2010 20:37:13

Jira
No ja bych spis volil stejne zakladni sety a pak stejna rozsireni, bo lidem by mohlo byt lito, ze v zakladu treba nemaji sve oblibene hrace a napriklad kamarad, co hru ma taky, je ma... Na vymenovani to IMHO moc nebude...

2.5.2010 23:23:33

rbx

Jiraman
Souhlas s anekenem.

2.5.2010 23:33:25

Jiraman
a co udělat např. 4 - 5 druhů základních setů, aby v nich byl rozdíl a ty by byly fixně daný, ale mohl by sis vybrat.
základ: Česko/Německo, Francie/Mongolsko, apod.

3.5.2010 00:53:28

Novinky
Moc děkuji za jména. Fakt jsem se při jejich čtení bavil a bylo těžké rozhodnout která z nich vybrat. Nakonec jsem to nějak rozčísnul. Na výsledek se můžete podívat na tomto odkazu:

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ai3nmjKwj6M1dC1pZXlvZ3hVV2ZTVS10ZzRmUVJtdnc&hl=en

Už teď mohu prozradit komu jsem natolik zavázán, že mu rád věnuji základní balení hry, jakmile vyjde:
Andik007, jo.se, Droll

Všem ostatním kteří najdou své jméno žlutě, věnuji kartu dle jejich přání :)

Taktéž tam ještě pár jmen přibylo (budu rád když byste měli chuť ještě něco vymyslet), ale především jich hodně ubylo - viz vysvětlení níže:

Rozhodl jsem se nědělat náhodný mix hráčů v balíčkách ale pevně dané sestavy. V první serii to tedy bude takto: základní balení bude obsahovat vždy dva týmy po 16 hráčích. V tomto případě jsem se rozhodl pro dva druhy základních balení Čr+ Německo a Slovensko+Anglie.
V samostatných balíčcích po 15 hráčích půjde přikoupit ještě výběr Holandska, Itálie a Francie (+ ty co jsou v základních sadách).

POkud byste měli chuť se vyjádřit k mému výběru finálního jména nebo k výběru hráče do hry nebo k něčemu jinému, můžete použít sloupec poznámky...

Díky Vám všem co jste se zapojili!

7.5.2010 16:35:13

Ještě jsem zapomněl
POkud je tam jméno s oranžovou barvou, znamená to že jsem jej počítal do oněch patnácti jmen či nároku na odměnu (prostě se mi dost líbilo :)). To jen abyste se v tom vyznali :)

7.5.2010 16:41:40

parada
nová jména máš ode mně doplněna :)

7.5.2010 17:19:53

rbx

jiraman
hezky! Mohl bys pak udelat podpurnou soutez, kde vyhlasis presne opacny princip. Kdo pozna k tem jmenum originaly, bude odmenen bonusovym balickem jineho tymu apod.

Jinak kvituju ten system baleni. Moc se mi libi to slozeni CZ x Germanie, kde bojujeme proti nasim zarytym fotbalovym nepratelum. Az udelas hokejovou variantu, tak bude doufam startovni baleni CZ x CCCP!

7.5.2010 17:26:11

parada
Jedna žlutá ! Sice nejdřív trochu zklamání, neudal jsem Průjmyho, Análku, Klozeta, Šmejdra ani Masturbera (no pravda uznávám, jo to poněkud pro dospělé), ale jednou jsem se přeci jen trefil :)

7.5.2010 19:50:20

Trochu zklamání...
že se můj majstrštik (z mého pohledu samozřejmě :-) Tomáš Urvaluši do výběru nedostal... Nějak se celkově vytratil...

7.5.2010 21:21:13

Tomáš El´Cid
K tomu se hrdě hlásím, nějak se mi tam vytratil nick :(
Jinak koukám, že mí Italové se docela líbili :)

7.5.2010 21:33:39

Zeus
Nějak jsem nedával pozor a teprve později jsem zjistil, že Urvaluši už nechce reprezentovat. Možná se tam dostane později (jestli někdy budu dělat nějaké rozšíření). Možná tě potěší, že v předvýběru byl skutečně vybrán, ale pak jsem se potřeboval dostat na 16 hráčů a když nereprezentuje, tak šel první ven....

7.5.2010 21:34:47

Doplnené
Niekoľko mien som doplnil, budú to kvalitné manšafty, len čo je pravda... :-)

7.5.2010 23:50:21

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 3000
Končí za: 14 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Mars Teraformace - jak nový a vč. Double layer
Mars Teraformace - jak nový a vč. Double layer
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas