Připravovaná Fotbalová hra - aneb dvě otázky a jedna výzva k pomoci (spojená s malou odměnou)

Pro letošní rok připravuju karetní fotbalovou hru k příležitosti mistrovství světa. (Snad to stihnu…). Ale stále si nejsem jistý několika otázkami. Budu rád když mi na ně pomůžete nalézt odpovědi. Taktéž vás prosím o pomoc, jež bude spojena s malou odměnou.

1) Jaký názor máte na sběratelský princip? V tomto případě by šlo o to, že v každém balení bude náhodně namíchán stejný počet silných a slabých karet. Hra bude velmi příjemně hratelná i pouze se základním balením. Koupí dalších balení však hráči rozšíří sbírku (výběr hráčů) a možnosti pro hru více hráčů (pro alternativní módy hry). Představoval jsem si, že hráči budou při koupi představovat „skauty – vyhledavače talentů“.

2) V prvním vydání bude cca 110 fotbalistů z Evropy. Jelikož si nemohu dovolit kupovat práva a licence od FIFA či UEFA chci to obejít tím, že grafika bude minimalistická (trochu do south parku) a názvy hráčů budou komicky zkomolené. První otázkou je, jestli je to takto právně košer (případně do jaké míry musím jména komolit)? Druhou otázkou je, jestli komicky zkomolená jména hráči zkousnou…?

3) Protože není v mých silách vymyslet 110 vtipných jmen, které zároveň odkazují k původním jménům fotbalistů, prosím Vás tímto o pomoc. Na odkazu níže je editovatelný dokument s výběrem fotbalistů původem z Evropy (nej hvězdy). Jsou zde uvedeny pozice a národnosti. Pokud mi chcete pomoci, zkuste prosím vymyslet nějaké vtipné názvy pro Vaše oblíbené fotbalisty.

Pokud chcete soutěžit a být uvedení v návodu jako autoři jmen na kartách a zároveň vyhrát tuto hru, vymyslete jmen alespoň patnáct! Pokud totiž použiji od jednoho autora patnáct jmen do hry (to znamená, že budou fakt dobrý) rád jej uvedu jako autora a obdaruji ho touto hrou. Ostatním, kteří vymyslí méně než patnáct jmen, nemohu slíbit uvedení v návodu (neb by to mohl být seznam) ale mohu jim slíbit kartu/y s oním vymyšleným fotbalistou. Taktéž Vás prosím, aby bylo vše ok, musíte souhlasit s tím, že váš název/y fotbalisty/ů mi dáváte jako autorské dílo volně k užití (v opačném případě prosím nic nevyplňujte). Aby bylo jasné, od koho název pochází, uveďte za každý název do závorky svůj nick ze zatrolených her.
Soutěž také vyhraje jeden obecně nejvtipnější název…

Zde je několik příkladů:
Edgar Davids -- Edgar z Dejvic
Nikolas Anelka – Nikolas Amálka
Florian Malouda – Florian Meruna
Tomáš Řepka -- Tomáš Olejka

V daném dokumentu prosím nic nemažte ani nic nepřepisujte, pouze doplňte jméno/a tam kde je prázdné místo. Pokud Vás napadnou nějací fotbalisti evropské extratřídy, kteří v seznamu chybí, napište je prosím nakonec (fakt jen ty nej). (Zdroje tohoto seznamu jsou národní soupisky a castrol index).

Zde je odkaz na dokument
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ai3nmjKwj6M1dGVoV0R1RUJJRHpVVE1ncjZDMkV4OFE&hl=en

Díky!
30.4.2010 12:46:48

Pár návrhů
Už jsem si dovolil :-)

Ad 1) Od doby Magica už náhodný obsah nemám rád. Když sběratelský koncept, tak mám radši pevně daná rozšíření.

Ad 2) Spíš bych se bál, cop na to sami fotbalisté :-) Jinak se mi to líbí... Komolení jmen pak tak akorát, aby se dalo uhodnout na koho to odkazuje :-)

30.4.2010 13:00:19

Zberateľský princíp...
...ma v zásade odrádza, pretože mojou blbou povahou je mať všetko, čo vyšlo k akejkoľvek hre v mojej zbierke :-)

Navyše ide o futbal, ten si vždy radšej zahrajem ako čo i len pozriem v TV.

Ale držím určite palce, tie skomoleniny mien budú určite pekne veselé. :-)

30.4.2010 13:04:10

rbx

jiraman
no, ja bych to videl tak, ze v zakladni sade je nekolik plnych celku, ale ti hlavni, jako treba Brazilie apod. by byli v dokupovacich baliccich. Schvalne ty nejlepsi celky by byly separatne, aby nutily ke koupi. Jen musis najit nejaky vhodny mix do toho zakladniho setu, aby to nebylo prilis okate a uspokojilo to i hrace, ktery o rozsireni nema zajem.

Tolik k obchodnimu hledisku, protoze tez nemam rad nahodne nalosovane balicky.

Co se tyce komolenych jmen, tak mi prijde, ze to je v pohode, protoze stejneho principu vyuzivaji i pocitacove hry bez licence a ty tam maji treba jen jedno dve pismenka jinak. Ty mas vlastne cele prijmeni uplne jine.

30.4.2010 13:21:53

parada
Tak tohle mě opravdu baví už teď :-D

30.4.2010 13:30:20

dilli

komolená jména
se vyskytli nedavno ve hre Basket Boss
Nemam pocit, ze bych nekde cetla o soudni pri kvuli nim...

30.4.2010 13:32:08

rbx
V základní krabici Kazachstán vs. Trinidad a Tobago :D

30.4.2010 13:39:18

rbx

sydo
musi to byt tymy, ktere se kvalifikovaly na letosni MS, of course :-) Coz si v pripade tvych prikladu netroufam rici :-) A ted me napada...co tam teda dela Repka Olejka, kdyz my na MS nejedeme? To bude asi ten nejdrazsi doplnkovy balicek ve zlate krabicce. Tym Ceske republiky :-)

30.4.2010 13:50:37

rbx

Jiraman
jeste dodatek: pokud tam budes tedy mit i ceske hrace, tak potom muzes udelat klidne i martanske druzstvo. V tom pripade navrhuji jedno supr martanske jmeno - Naxob Kedar.

30.4.2010 13:52:52

rbx
A jeho pobočník Šámot Aktávorys :D

30.4.2010 14:09:52

rbx
Marťanské družstvo stejně jako družstvo domácích zvířátek nebo gangsterů z předměstí zatím neplánuju. To už by muselo mít fakt velkej úspěch družstvo reprezentantů nej hráčů evropy :). Jinak Naxoba Kedráka Kedara (dokážu si ho úplně dokonale představit :)). Můžu přibalit do afriky (třeba jako reprezentanta Rovníkové guinei), která vznikne s o trochu větší pravděpodobností než marťani.

30.4.2010 14:11:05

rbx

jiraman
ok, tak potom tam prosim do smiseneho druzstva zaradit jak martanskeho statniho prislusnika Naxoba, tak i jeho izraelskeho prisluhovace Šámota.

Co rikas na ten napad s temi celky?

30.4.2010 14:15:35

rbx
Ty celky jsou dobrej nápad. Ale trosku mi to boří koncepci balení. V jednom balení totiž budou ještě peníze, sedm kostek, karty taktik a karty který zakrejvaj kostky. Musím tedy udělat něco jako základ a další jako rozšíření. Což je velká otázka co dát jako základ... a jestli lidem nebude vadit, že všichni co si koupej ten základ, budou vlastně hrát se stejnými kartami.

30.4.2010 14:25:06

:D:D
moc do toho futbalu nevidim,ale tlemim sa riadne.. apropo, to je ten na Jar co je..?;)

(na margo martanstva, imho ked uz sa to komoli, klido by mohol byt ten futbal smahnuty lahkym scifi/futuro ..taka tradicia + poderna;))

30.4.2010 14:28:54

Hra
Hru jsem s Jirkou testoval a prijde mi pekna a hrava. Co se tyce tymu, tak je otazka, jak to koncipovat, jelikoz do tymu si hraci vybiraji fotbalisty ze spolecne kupky, takze to odpovida rozhodne spis klubove nez narodni urovni.

30.4.2010 14:42:16

Aneken
U těch klubu se ale bojim kvůli právům, navíc to nadcházející Ms a načasování vydáni by spíš mohlo svědčit těm nároďákům obohaceným o nějaké legendy.

30.4.2010 14:45:56

tom

ad licence a kluby
no já teda narazil na hodně PC fotbalů, kde byly komolený jak jména, tak názvy týmů, takže hádám, že s tím asi žádnej problém nebyl. Navíc to nebylo komolený nijak inteligentně, ale stylem Rapke, Burus, Nidvid a tak..

30.4.2010 14:54:54

tom

edit
názvy týmů = názvy klubů.

30.4.2010 14:56:19

rbx

jiraman
mno a to nejde udelat na stejnem principu jako Summoner Wars? Tedy start baleni dve rasy a pak to je sice take po dvou rasach, ale ty uz bys mel jen karetni rozsireni. Pravda, musel bys dobre vybalancovat tymy a individuality v tymech.

30.4.2010 15:13:59

Jména hráčů
Asi budu jedinej, ale mě se takhle zkomolený jména nelíbí. Ale neberte to nějak ve zlém, je to jenom můj názor. Aby se tady neobjevila nějaká obří kritika. :)

30.4.2010 16:56:53

vasekre
Jediná jiná alternativa (tak to mám i v prototypu) jsou úplně jiná jména (např. Béla Nemelahraj, Lampion atd.). Ale přijdou mi ty zkomolený jména fotbalistů lepší. Navíc nevím jestli si nahlédl do sheetu, je tam hodně vtipných jmen.

30.4.2010 17:00:50

All
Také moc děkuji všem, kteří něco vymysleli nebo vymýšlí. Skutečně jsem nečekal takovou kreativní explozi. Díky moc, jsem rád že budu mít výběr a do hry se tak dostanou fakt jen ty perličky :)

30.4.2010 17:03:12

rbx
Asi to i jde udělat na principu S. wars. Tady ale na začátku hráči kupují své hráče do týmu, takže ty týmy nejsou předvolený, ale hráči si je tvoří (jakoby všichni hráči byli k mání na přestupovém trhu). Hráči teda vlastně hrají za nějaký vlastní klub, s tím, že výběr hráčů je dělán podle národností aby tam bylo i hodně hráčů, kteří budou na aktuálním MS. (Taky mi přijde zbytečný psát na kartičku i zkomolený název skutečného klubu, kde hráč působí.)

30.4.2010 17:09:47

Jira
Mno zkomoleny klub je asi blbost. Ja bych se drzel toho, ze zkomoleniny maji byt predevsim vtipny, uz je tam spousta takovych;) Treba u fotbalovych manazeru me to hodne vadilo, kdyz to nemelo licenci a trebe Nedved byl Nadvad. Kdyz to ma napad, tak je to fajn.

30.4.2010 17:27:45

Brazilci
Uplně mě tam chybí brazilci a argentici, to by se to komolilo! :-D
Doufám, že něco mého použiješ, dal jsem si s tím záležet :-D. A držím pěsti ať ti ta hra dopadne. Jak říkám už teď jsem se skvěle bavil.

30.4.2010 19:28:55

Joe

Pekne!
Pekne to vyzerá, len čo je pravda! Vidím, že sa už ľudia chytili úprav mien, bohužiaľ teraz nemám čas :(

Ale v priebehu týždňa nakuknem...

30.4.2010 23:29:33

Vybíráme z Bazaru

Batavia
Batavia
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas