Hra pro neznalého?

Ahoj, uvažuju o koupi nějaké deskovky, ale vůbec nevím jaké, doma máme maximálně carcasonne ( to jsou všechny moje zkušenosti s deskovkama :D), koukal jsem na Twilight Struggle (to mi zas vadí, že je v ANG) a pak jsem koukal na Puerto Rico. Co byste mi doporučili vy? :)
16.7.2010 17:02:14

brrr
takhle kazit vodku a džus

22.7.2010 14:09:19

party hry
jsou dobré podle mě akorát tak na silvestra narozeniny a hurá akce, jinak jsou poměrně nepoužitelné
pro začátečníka je třeba něco zábavného, co nemá 40 stránková nebo hodně nesrozumitelná pravidla, něco s líbivým námětem a ne moc dlouhé

napadá mě AoEIII klidně i BattleLore,...

prostě věci, co chytnou, ale človk nemusí studovat vyšší dívčí aby je pochopil

22.7.2010 14:17:51

kren
Já vím že ne, to jsem jen trochu zveličil ;)

Ella - kazit vodku džusem, nebo džus vodkou a nebo vodku i džus aktivitami ?:)

ringo: konečně někdo pochopil jak jsem to myslel :) PR, agricola jsou bližší carcassone mnohem víc než GT

22.7.2010 14:30:19

:-)
jediný co se nekazí jsou aktivity, ty alkohol přímo vyžadují
jinak jsem zastáncem nemíchání (i rum piju samotný a kofolu vzlášť)

22.7.2010 14:32:46

Raziel
Já to chápu, však jsem taky ani GT nedoporučoval. Já jsem komentoval tvůj a Ringův postoj ke GT ;)

22.7.2010 14:59:11

Beholder
chapu, ze kdyz se nekdo poradne pripraskne na nejake party, prijde vhod kdejaka ptakovina, treba i flaska:-D

22.7.2010 15:41:22

Ringo
Teď nevím co jsi tím chtěl říct, ale je to možné. Asi s tím máš zkušenosti :), já jsem flašku nikdy nehrál a ani jsem se neocitl ve společnosti, ve které by se hrála.

22.7.2010 15:54:17

PJ

Party hry
Mám je rád. Některé dokonce hodně. Vyžadují úplně jiný typ aktivity a obyčejně nezaberou mnoho času. Rozhodně nemusím být (při-)opilý, abych si je užil. Dixit má navíc podle mě i určitou uměleckou hodnotu. Jinak velice pobaví Křeččí kolo/Bamboleo, výborné jsou Černé historky, což je jedna z mála her, kterou můžete hrát naprosto kdy(kde)koliv - třeba během procházky výletu.

22.7.2010 16:35:34

Beholder
s flaskou osobni zkusenosti nemam, ale vim ze to hrali priozrali spoluzaci na skolnim vylete a prislo jim to jako vyborna hra. A na tabore jsme hravali za doprovodu alkoholu ruzne ptakoviny, party hry a hodilo se to fakt jen jako ptakovina pro podobne prilezitosti. Pokud si chci fakt normalne zahrat, urcite bych po party hre nesahal.

22.7.2010 19:32:50

Ringo
Já jsem si normálně zahrál na oslavě narozenin Aktivity a bavil jsem se a jinak jsme byli všichni při vědomí, jestli máš pochybnosti o naší sešlosti ;)

22.7.2010 21:01:18

Ringo
Ale jinak moc nechápu, jak to zapadá do tohoto tématu. A co se týče party her, tak jsou určené právě na různé party a tak, to tady přece nikdo nevyvrací ne?

22.7.2010 21:02:46

Beholder
Tak názorů a nápadů už tady padlo více než dost, tak nad si Chleba něco vybral a dá vědět jak dopadlo hraní :)

23.7.2010 07:21:24

Beholder
no, to taky nevim proc jsi tu vytahoval Activity za doprovodu vodky s dzusem:-)

23.7.2010 09:13:15

Ringo
To byla narážka na to, že jsi si tak jistý, že je pro tebe GT nepřístupná hra aniž bys ji někdy zkusil. Tak jako já jsem si myslel, že aktivity nikdy hrát nebudu a že to je pro mě tabu, přitom jsem se u toho dobře bavil.

23.7.2010 09:57:13

Beholder
me proste nebavi realtime veci, nektere veci fakt nemam potrebu zkouset, neda se nic delat.

23.7.2010 12:28:04

Ringo
To já to GT zkoušel a byl to ztracený čas, tak v tomto dobře děláš ... ale třeba Space Alert mě bavil i když je taky postavený na čase...

23.7.2010 12:41:09

Vlaada

GT
Galaxy Trucker bych asi taky jako první hru nedoporučil. Hlavní jeho výhoda je v tom, že je jiný, než ostatní hry, a to zatím neoceníš :) Až budeš mít více her, a budeš chtít nějakou změnu, můžeš GT zkusit.

Jinak hlavní motivace k vytvoření GT byla sejmout hráče, kteří nad každým tahem zbytečně dumají, místo aby hráli intuitivně :) Proto třeba překvapivě dost baví ženský, kterým je často ten intuitivní přístup bližší, než analytický. Takže pokud zjistíš, že jsi spíš ten analytik, tak to taky nebude pro tebe...

A třetí nevýhoda GT (jediná, která mě trochu mrzí - ty první dvě jsou záměr) je, že nefunguje, když jsou hráči na příliš rozdílných úrovních zkušenosti se hrou. Prostě když to máte nahraný, a přiberete nového hráče, tak si moc neškrtne...

23.7.2010 14:14:46

ale škrtne
jenom když se mu to vysvětluje, musí se říct, na co si má dát bacha a nenápadně (občas i nápadně) radit a druhá, případně třetí hra je ok

23.7.2010 14:21:42

re
sorry, ted mam brigadu od rano do vecera, tak tu nejsem moc casto, souhlasim s tim, ze GT si jako prvni hru asi urcite nekoupim, koukal jsem treba na Dominion, ale ten je zas karetni (rodina by to asi nevzala :) ) takze pockam na penize z brigady (ktery pridou az nekdy pristi mesic :( ) a vezmu asi ten small world nebo ticket to ride, to vypada tala zajimave :) diky za tipy

25.7.2010 13:00:58

editace?
btw editace prispevku tu neni? chtel jsem si opravit chybu :( tala - taky :D nevim jak se mi to poradilo napsat :D

25.7.2010 13:02:36

Vybíráme z Bazaru

Fighters of the Pacific
Fighters of the Pacific
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas