Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Mobil
Také potvrzuju, že u Ceylonu se první fotka otevře velká, druhá fotka jen pidináhled. Odzkoušeno v androidím Chrome.

9.7.2020 06:55:04

Massive Darkness
U této hry mi to dělá u docela dost obrázků v sekci malované figurky.

9.7.2020 09:08:21

Ceylon
Ahoj, zkouším ty obrázky u Ceylonu a zkoušeno tedy na Macu. A v Safari i Chrome mi to funguje spravne. Urcite by mi pomohlo pri zkoumani vic informaci.

1) jste prihlaseni nebo ne? Predpokladam zatim tise, ze ano (ale funguje mi to tak i tak)
2) Dela vam i na i PC nebo jen na mobilu? Mobil jeste vyzkousim
3) Jak presne mezi fotkami prepinate? Ja zatim vzdy zkusil jen tlacitko v ovladacim panylku pod fotknou na prechod na dalsi fotku.

Pomuze mi co nejpresnejsi popis postupu. Diky moc

9.7.2020 09:42:28

Zeus
Uplně amatersky to popíšu. Fotky které jsou "naležato" se na mobilu nezobrazí, pouze náhled.
Aby se zobrazily musí se otočit mobil.
Mám to u všech her v chrome i firefoxu.

9.7.2020 09:50:44

S7 vs S10

Aby to bylo veselejší, tak ještě záleží na telefonu.

Jsem prihlaseny na obou.


S7 mi to zobrazí, sice musím scrollovat, ale vidím.

S10 na stojaka nezobrazi, a teď jsem zkoušel že na lezato aspoň něco vidím..

9.7.2020 11:07:57

Google pixel 4xl
Mne to často robí tiež..

9.7.2020 11:14:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Nokia 7 Plus + Android 10
Po jedné poznámce, kde se zmínilo, že to nefunguje u fotek "naležato", jsem zkusil projet jinou hru, a to Maracaibo.

Zajímavé je, že skeny karet se mi zobrazí "správně velce" - např. fotka Karty Automy.

Pak má být fotka Deska hráče a ta je už miniaturní. Týká se to i Desky Automy, Žetonů úkolů, Spoileru u destiček příběhu a Žetonů bodů, mincí a synergií. Všechny ostatní fotky se zobrazují velce.

9.7.2020 16:34:33

.
Čistě ze zvědavosti, pokud jsou zdejší pravidla mít co nejkvalitnější fotky s různým obsahem, podle kterého pravidla se do galerie dostaly tři nic moc fotky s prakticky stejnou informační hodnotou, když by bohatě stačila jedna? (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/terra-mystica-obchodnici-9298/obrazky/)
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/9298/56214.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/9298/56215.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/9298/56216.jpg

22.10.2020 13:39:39

@Herald
Jo to máš úplnou pravdu a ještě blbě nafocený s odleskem. To bych fakt raději zajímavé fotky hráčů u piva jak za starých časů, když to ještě neměl v ruce Špatňák ;).

22.10.2020 21:52:08

Špatňák
A zrovna jeho fotky. Taky ho někdy nechápu.
Kdyby to byly fotky nějakého nováčka na ZH, tak jak on píše, podpora pro nováčky. Tak ok.
Ale jeho fotky, to snížil svè požadavky na kvalitu?

23.10.2020 00:12:53 | Upraveno autorem (porovnej)

TM: Obchodníci
Hru fotil kamarád, který na ZH účet nemá a nechce mít. Proto jsem je použil, protože nic jiného nemám(e). Souhlasím, že kvalita je mizerná. Budu moc rád, pokud se toho ujmete a nahradíte. S radostí vyměním.
Alternativně lze počkat, zda mi Ježíšek Obchodníky přinese.

Je pravdou, že čas od času je třeba kvalitě ustoupit. Nemyslím tím v mém případě. Obecně. Bohužel/bohudík život není černobílý. Rozjásané tváře u piva ale skutečně schvalovat nebudu. Na to máme Facebook. Zde jsme v katalogu deskových her a proto deskové hry musejí být centem pozornosti (a pro oprávněné výjimky z pravidla existuje kategorie off-topic ; )

24.10.2020 00:34:07

Zde jsme v katalogu deskových her ...
A proto namísto jednoho obrázku s hráčskou atmosférou jsou přidány tři skoro stejné (jen různé frakce) a ještě blbě nafocené snímky.

24.10.2020 01:32:29

Špatňák
Má otázka směřovala na to, proč jsou tam tři stejně špatné fotky se stejnou informační hodnotou.

24.10.2020 11:44:18

Podobné obrázky
Asi jsem polevil v pozornosti, nepřemýšlel... Už nevím. Každopádně díky za upozornění. Napraveno, promazáno.

To, že došlo k mé osobní chybě, za kterou se hluboce omlouvám, a u hry byly 3 duplicitní obrázky, nijak nemění fakt, že hráčská atmosféra patří na FB/Instagram/atp. Nikoliv sem. Nemíchejme jablka a hrušky prosím.

26.10.2020 23:47:44

Foto vs. Scan
Kamarádi vrtá mě v hlavě jedna věc a nejspíše se tu někdy v daleké historii řešila.....jedná se o rozhodnutí FOTO vs. SCAN.

Všiml jsem si, že u řady her jsou vložené "Obrázky" na úrovni profi scanů klidně k vytištění.

Jak se na toto dívá nějaký autorský zákon, nebo morálka zdejší komunity? Já zatím dělal fotky. Myslel jsem, že smyslem je ukázat hru a ne udělat tisknutelné soubory a všeobecně to zde taky tak vnímám, ale zrovna dneska jsem narazil na "nejspíš scany" karet u hry ASHES, tak mě to zmátlo a rozhodl jsem se prostě otevřít toto téma třeba i s odstupem času.
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/ashes-rise-of-the-phoenixborn-4913/obrazky/

Tak bych chtěl poprosit o Váš názor, jak tuto otázku vnímáte?

11.1.2021 09:32:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar
Já bych tyhle scany tedy neoznačil za profi ani v tiskové kvalitě. Každopádně, dle mého názoru, by takto neměla být dostupná komplet hra a to ani v této kvalitě. Ale pokud se takto nascanují karty na ukázku, nemám s tím problém. Neznám tu hru, takže nevím jestli tam je komplet a nebo je to vzorek.

Tolik můj laický názor. :)

11.1.2021 09:41:39

Korenar
Ak to porušuje dáke pravidlá alebo autorské zákony ma to riešiť ten, kto to schvaľuje. Osobné nie som z tých, kto by sa v takýchto veciach vŕtal a podľa mňa zbytočne ich otváral. Môžme byt radi, že tam niečo aspoň je, keď už ide o komunitu. A keď už ide o to, myslím, či je to lepší scan, alebo lepsia fotka je to to isté nie? Aj z lepšej fotky sa tá karta dá vyrobiť. Dôležité je, aby nebola výroba a komerčné používanie či sa mylim? To môžu byť takéto šváby aj hocijakej recenzií na nete. To ti potom môžu vadiť aj fotky samotných kariet a zetonov. A tie nevadia?

11.1.2021 09:53:25 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já směřuji k tomu, že nafotit hru není jen tak...zabere to klidně 1-2 hodiny a rád bych je věnoval pro úspěšné vložení a ne zjištění, že scany nechceme.

Zadruhé by pro mě bylo snazší udělat scany, ale nevěděl jsem, zda mohu a opět narážím na to, že to nechci dělat zbytečně.

Zatřetí je pro mě nevyjasněná věc, která mě delší dobu vrtá v hlavě, zda a v jakém rozsahu to lze...rád bych to věděl dopředu a ne u každého obrázku čekat, zda projde nebo bude zamítnutý.

11.1.2021 10:22:40

@Korenar
Scanování rozhodně nevadí, naopak u karet je to i doporučený způsob. Ohledně zbytku počkejme na Špatňáka, on je naše obrázková autorita. :)

11.1.2021 10:37:12

Sken
Sken je, přiznávám, lehce šedá zóna. Je pravdou, že za určitých podmínek by šel duplikát hry vytvořit. Nicméně:

- Znám lidi, co si dělají hry na koleně, nikdo z nich však netahá podklady ze ZH. Jsou jiné, snadno dostupné zdroje, v podstatně vyšší kvalitě. Tím nevylučuji, že by to za pomoci ZH nešlo. Jen o ničem takovém nemám tušení.
- Duplikovat by šly jen čistě karetní hry. Mimo ně jsou karty doplněk.
- Uživatelé typicky nenahrávají všechny karty a neuvádí, v jakém jsou počtu.
- Ten, komu by to mohlo nejvíc vadit, tj. vydavatelé, si nikdy nestěžoval. Proto říkám šedá zóna. Zkrátka nepřepínejme to a budeme v klidu. A na to dohlížím. Nebojte. ;)

A teď k té pozitivní stránce. Skeny jsou prakticky vždy lepší. Tam, kde to má smysl. Typicky karty, malé herní plány atp. Ale zase třeba kartonové figurky bych z podstavců netahal. Tam je lepší fotka.

13.1.2021 15:53:42

PJ

Dotaz
Při uploadu obrázku jsem se dočetl:

Prosím nahrajte obrázek ve formátu JPG (ostatní formáty nejsou podporovány)...

A nahoře se objevilo:
Warning: mime_content_type(): Empty filename or path in /srv/_container/_1000078/web/content/www/controlers/n.upload-photo.php on line 37

Obrázek byl samozřejmě typu jpg.

=============================================

UPDATE: Na druhý pokus se zadařilo...

24.1.2021 13:46:13 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Prosím tě kdyby se problém opakoval, mohl bys to nahlásit přes kontaktní formulář? Protože to je otázka programování a tím pádem musí řešit Zeus.

22.2.2021 21:54:22

PJ

Špatňák
Ondrovi jsem to před měsícem posílal.

Mám ale jiný námět, asi taky spíš na Ondru. Nejsem příznivcem kategorizace obrázků a nové galerie a vysloveně mě irituje, že musím neustále zaškrtávat, že chci vidět všechny obrázky, tedy i z kategorie "off-topic". Není někde možnost nebo bylo by možno přidat možnost v nastavení, že prostě chci u všech her vidět všechny kategorie obrázků? Prosím? :-)

24.2.2021 11:49:04 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Souhlas. Za mě by měl mít uživatel možnost zvolit, zda chce mít nastaveno jako defafultně viditelné, nebo defaultně skryté. Už jsme kdysi řešili, ale nedořešili. Díky za připomenutí, znovu otevřu.

Kategorizace obrázků ale zůstane. Nebo abych byl upřímný; osobně udělám první poslední, aby zůstala. Když jsme se s Diem dohodli, že něco takového budeme mít, strávil jsem v průběhu tří let stovky (možná i přes tisíc) hodin tím, ze jsem procházel obrázek po obrázku a přidával mu kategorii. A na rovinu; tohle si jen tak do záchodu spláchnout nenechám. :D :D :D

21.3.2021 22:51:35

PJ

Nahrávání obrázků
Při vkládání obrázků je třeba vložit 2 údaje:

1) Napsat titulek obrázku
2) Zvolit kategorii obrázku

O obou polí je však uvedeno "Titulek obrázku"; popis spodního pole by tedy měl být "Kategorie obrázku".

25.3.2021 13:22:14

Vybíráme z Bazaru

Zámky šíleného krále Ludvíka + rozsireni
Zámky šíleného krále Ludvíka + rozsireni
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas