Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Homemade rozšíření

Zdravím všechny, milujeme tuto hru, ale brzo jsme začali narážet na problém, že končíme dobráním dobíracího balíčku. Proto jsme si udělali vlastní rozšíření - cca 70 nových hracích karet, 3 nové osobnosti, a 13 nových událostí. Inspirovali jsme se ze zahraničních webů i vlastními nápady, kt. vycházejí ze znalostí Pratchettova díla. Také jsme zahrnuli variantu pro 5 hráčů. Kdyby někdo měl zájem o tiskové materiály, rádi zdarma poskytneme, pošlete PM. 
Ukázka: https://bit.ly/3eEDUgY

 

Update 22.9.2021: Zdravím všechny po delší době. Prosím, pokud máte zájem o rozšíření, pošlete přímou/soukromou zprávu, jelikož mi přijde upozornění, diskusi tady kontroluji velmi zřídka. Co se týče dotazu na Koksichta níže: je to myšleno na 2 ostatní hráče, tj. Synura na to jde dobře, pokud hrajete jen ve dvou, vyberte si jen jeden efekt. Jinak, jak jste s rozšířením spokojení, máte nějaké dotazy, nápady, návrhy? Ještě zmíním, že jsem do původního linku přidala soubor s bankovkami, může se stát, že dojdou peníze, resp. žetonky. 

Kdyby se někdo pídil po komponentech pro 5. hráče, tak my jsme svoje objednali z německého e-shopu, kde mají skoro stejné služebníky (viz https://www.spielematerial.de/en/captain.html, doporučuji bílé - víc vidět, nebo fialové) a spoustu variant budov (třeba https://www.spielematerial.de/en/spielmaterial/spielsteine/gebaeude/gebaude-spielfiguren/metropolis.html - dostatečně vysoké). Možná by ale někdo doporučil i český e-shop… 

Díky moc a mějte se, Mišák

18.7.2020 19:30:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Jinak i to přidání postav mi přijde dobré - protože v té původní hře byl člověk hrozně často lord, takže to byla i hlavní věc, co se furt snažil na tom plánu sledovat, i ten Vetinari začal být posléze dost nápadný, takhle ty další postavy zas rozšiřují spektrum toho, na co musí dávat člověk bacha - čarodějky se hlídají fest blbě, postava hrající za mága mi přijde, že zas potřebuje hodně blufovat, aby ostatní neměli zábrany hrát náhodné události, a obchodníci zas přidávají ten prvek, že člověk nemůže úplně bezhlavě stavět baráky jen proto, že zrovna nemá co s prachama, ale už by měl přemýšlet nad tím, který se mu postavit opravdu hodí a který ne (což je i umožněno tím, že tam ty baráky víc padají, než v základu, mám pocit).

25.3.2022 21:35:01

@Synura Díky moc za super “recenzi”, která defacto vystihla celé naše snažení :-)). Jsem ráda, že se vám s rozšířením dobře hraje a že plní svůj účel. Souhlasím, že rozšíření je lepší pro zkušené hráče, kteří začali narážet na limity základní hry (ostatně, to mě přimělo k tomu rozšíření udělat). Postavy od Havelocka s naším rozšířením nevím nevím, jak budou fungovat (mám také přes Tangrama), jelikož jsou dělány na původní rozsah hry. Varianta pro 5 hráčů je hratelná, ale už je to trochu chaos, s rozšířením bych řekla, že je optimální hrát ve 4 hráčích. Uhrát to ve 3 na lorda už téměř vyžaduje šachové myšlení nebo společenskou únavu u protihráčů :-). 

Zkoušel to někdo hrát ve 2? To jsme vlastně nikdy nezkoušeli, tak bych případně uvítala zpětnou vazbu, jak to dál doladit.

31.3.2022 22:33:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock Hrací karty a náhody rozšiřují základ, tj. zamíchají se do základního balíčku (hrací karty jsou tak rozšířeny o cca 70% a náhody snad o 100%). Deck postav by se měl celý nahradit novými kartami, resp. zcela nové postavy je možné postupně zařazovat. Dalším úpravám se samozřejmě meze nekladou :-). 

Postavy jsou dost inspirované tím, co bylo za nápady na BGG (tj. i Nanty Narking), zkoušeli jsme i další varianty, ale už to bylo moc překombinované, takže nakonec jsme zůstali u 3 zcela nových postav a pár úprav u stávajících, které lze ovšem ještě rozumně hlídat. Další podmínky u Lordů jsme nezařazovali, neb nám přišlo, že už se to prostě nedá sledovat.

31.3.2022 22:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@Mišák48  My to tak v 80 % hrajeme ve dvou. Kromě některých karet (ten Koksicht, Cech obětí) to funguje fajn. Je to furt snazší vyhrát za Chrysoprase, i s tou úpravou, a naopak je vážně výzva vyhrát za Elánia - proto jsme si u něj i zrušili tu dodatečnou podmínku s potížemi, stačí, když se dolíže ten balík. Vetinari je ve dvou taky celkem dost těžký, ale to byl vždycky. 

3.4.2022 09:19:46

@Synura Hmmm, zkuste prosím případně ozkoušet u toho Chrysoprase jaká vítězná částka by byla případně větší výzva, aby se nám druhý hráč nenudil a měl šanci vyhrát a Chrysopras se musel trochu snažit. Je pravda, že ve dvou hráčích nemusí přijít tolik příležitostí na zbourání budovy, atd. Moc díky. M.

19.5.2022 16:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj všichni, plánuji lehký update rozšíření, hlavně z hlediska hratelnosti/designu karet, kde jsme neměli barevný obrázek a případně vytvoření nějakého přehledu/doporučení. 

Byla bych velmi vděčná za jakoukoliv odezvu, jestli něco nefunguje, nebo jestli je například potřeba vyhodit nějaké karty při hře ve 2, protože to je jinak moc dlouhé, nebo je potřeba upravit pravidla pro určité postavy, atd. 

Jakákoliv doporučení jsou vítána. 

Díky moc, 

Míša/Mišák

 

 

 

15.11.2022 13:11:12

Zdravím, mohu také poprosit o odkaz ke stažení? Předem mnohokráte děkuji. 

2.12.2022 18:28:37

Jestli je to ještě možné mohu poprosit o odkaz k rozšíření? 

26.10.2023 17:43:35

Ahoj, mohl bych také poprosit o tiskové materiály k rozšíření?

9.2.2024 01:51:58

Ahoj, mohl bych také poprosit o tiskové materiály k rozšíření?

11.3.2024 01:14:03

Zdravim,

tiez by som poprosil o materialy na rozsirenie, dakujem

28.3.2024 23:03:50

Ahoj, také prosím materiály k vytisknutí. Psal jsem i SZ. Moc díky! 

11.4.2024 21:59:18

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas