Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Homemade rozšíření

Zdravím všechny, milujeme tuto hru, ale brzo jsme začali narážet na problém, že končíme dobráním dobíracího balíčku. Proto jsme si udělali vlastní rozšíření - cca 70 nových hracích karet, 3 nové osobnosti, a 13 nových událostí. Inspirovali jsme se ze zahraničních webů i vlastními nápady, kt. vycházejí ze znalostí Pratchettova díla. Také jsme zahrnuli variantu pro 5 hráčů. Kdyby někdo měl zájem o tiskové materiály, rádi zdarma poskytneme, pošlete PM. 
Ukázka: https://bit.ly/3eEDUgY

 

Update 22.9.2021: Zdravím všechny po delší době. Prosím, pokud máte zájem o rozšíření, pošlete přímou/soukromou zprávu, jelikož mi přijde upozornění, diskusi tady kontroluji velmi zřídka. Co se týče dotazu na Koksichta níže: je to myšleno na 2 ostatní hráče, tj. Synura na to jde dobře, pokud hrajete jen ve dvou, vyberte si jen jeden efekt. Jinak, jak jste s rozšířením spokojení, máte nějaké dotazy, nápady, návrhy? Ještě zmíním, že jsem do původního linku přidala soubor s bankovkami, může se stát, že dojdou peníze, resp. žetonky. 

Kdyby se někdo pídil po komponentech pro 5. hráče, tak my jsme svoje objednali z německého e-shopu, kde mají skoro stejné služebníky (viz https://www.spielematerial.de/en/captain.html, doporučuji bílé - víc vidět, nebo fialové) a spoustu variant budov (třeba https://www.spielematerial.de/en/spielmaterial/spielsteine/gebaeude/gebaude-spielfiguren/metropolis.html - dostatečně vysoké). Možná by ale někdo doporučil i český e-shop… 

Díky moc a mějte se, Mišák

18.7.2020 19:30:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Odkaz na rozšíření

Dobrý den, prosím o odkaz na rozšíření. Děkuji moc...moc... nejvíce :)

24.2.2021 11:30:19

Prosba

Dobrý den, mohl bych se taktéž přidat s prosbou o odkaz? Dekuji

13.3.2021 01:31:59

Prosba 2
Dobrý den, mohl bych taky poprosit o odkaz? Moc děkuji :)

13.3.2021 01:55:47

Prosba
Také se přidám k prosbě o odkaz. Děkuji :-).

13.3.2021 13:13:38

Také bych se přidala s prosbou o rozšíření, děkuji :)

6.4.2021 13:23:10


Rád bych poprosil o rozšíření :) Děkuji

7.4.2021 18:32:14

Ahoj, také by mne zajímalo rozšíření ;)

Díky!

--------------------------------------------------------------
Magic: the Gathering veterán, deskogeek a překladatel

7.5.2021 17:49:07

Můžu poprosit o odkaz na rozšíření? Díky…

13.5.2021 07:38:51

Dobrý den,

rád bych také odkaz na to rozšířšní… děkuji!

19.5.2021 13:27:28

Dobrý den, 

rád bych Vás také poprosil o link na rozšíření. 

Děkuji! :)

27.7.2021 04:39:36

Dobrý večer, 

Také bych chtěla poprosit o rozšíření. Moc moc děkuji. 

7.8.2021 23:52:55

Zdravím, mohla bych také poprosit o zaslání odkazu, kde bych si rozšíření mohla stáhnout? Díky moc

31.8.2021 19:37:56

Dobrý den, 

Také bych chtěl poprosit o link na rozšíření. Moc moc děkuji. 

1.9.2021 12:45:48

Dobrý den, 

Také bych chtěl poprosit o link na rozšíření. Moc moc děkuji. 

2.9.2021 08:22:55

Zdravím, 

také bych poprosil o link. Díky moc :) 

17.9.2021 09:12:42

Ahoj, také bych požádal o link, děkuji!

17.9.2021 10:07:48

Já také, děkuji.

17.9.2021 12:27:56

Ahoj,ja by som tiež poprosil o link,ďakujem ????

17.9.2021 13:01:11

Prosím o odkaz ke stažení; Děkuji

21.9.2021 15:03:48

Jaké je vlastně to rozšíření? Mění nějak hru? Je to lepší než základ? Nebo jen jiné karty? Díky

25.3.2022 09:32:51

@Havelock Cituji názor našeho společného známého, který řekl: “Jenom pamatuj na to, že lidé si objednají karty k základu, rozehrají se a pak začnou chtít karty k rozšíření.”. Rozuměj tyto od Mišák48.

Předpokládám, že z něj mluví zkušenost.

25.3.2022 17:27:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock Za mě je super a je z něj vidět, že ho dělali lidi se vztahem k Zeměploše (skryté vtípky atd.) a taky lidi, kteří hráli základní hru a viděli její mouchy (a snažili se je rozšířením zmírnit). 

Co se toho druhého týče - když naše herní skupina s hraním A-M začínala, bylo to fajn, celkem vyrovnaně vyhrávaly různé postavy, pohoda. Ale časem se lidi dost dobře naučili sledovat, jestli se ostatní nepřibližují splnění některé výherní podmínky a tak v třeba 90 % případů končila hra dolízáním balíčku (= vítězství Elánia, které bylo tím pádem dost zadarmo, když nebyl ve hře, měly by se počítat majetky, ale takové vítězství nikoho z nás neuspokojovalo, takže jsme to stejně nepočítali). Takže už tím, že se přidá dobrá třetina karet navíc, se tomuhle zamezí.

Dále - když už si někdo někde postavil barák, bylo dost těžké ho odtud vyšoupnout, dělalo to jen pár událostí a asi dvě, tři karty. Rozšíření má mnohem víc možností domy bourat (příp. i stavět), takže je to dynamičtější.

Taky odstupňovává vítězné podmínky Chrysoprase, což fakt chtělo - v základu má prostě mít 50 toláčů, což je ve dvou hráčích hrozně easy a ve čtyřech těžké. 

…a tak bych mohla pokračovat. Pro člověka, co hrál hodně základ, tak když si pak prohlíží ty karty z rozšíření, říká si - jo, to je přesně to, co nám nevyhovovalo na základní hře.

Přidává několik dalších postav, mraky nových událostí, ale zachovává princip, který byl, nemění nijak základní kameny hry.

My jsme si tedy ještě přidali nějaké drobné vlastní úpravy (změnili jsme ceny některých baráků) a pár kartiček úplně vyřadili (ze základu i z rozšíření), ale hrát to bez rozšíření v A-M zkušené skupině už nám vůbec nedává smysl.

Ještě jsem nezmínila jeden superlativ, a to ten, že je to graficky úplně parádní, naprosto na úrovni původní hry.

Takže doporučuju všema deseti :)

25.3.2022 18:57:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock  Ještě takhle, já nejsem zas kdovíjaký deskovkář, v mojí herní bublině točíme s kamarády tak cca 15 her, tj. každá jedna hra se na stůl dostane docela často. Kdybychom chodili do nějakého deskoherního klubu nebo měli nějakého vášnivého sběratele a točili těch her třeba 50, hráli Ankh-Morpork jednou za půl roku a vždycky si předtím museli zopakovat pravidla, tak pak by to rozšíření asi cenu nemělo.

A taky je třeba říct, že nás celkem bavila už ta základní hra - kdyby nás nebavila, tak si asi nemáme motivaci vyrábět ještě rozšíření. Rozšíření základ sice vylepšuje, ladí některé jeho nedostatky, ale furt je to ta stejná hra, takže koho základ nebavil, tak to asi ani rozšíření úplně nespasí.

25.3.2022 19:32:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@Synura Úplně jsem nepochopil jestli v tom homemade rozšíření jsou i další postavy hráčů, nebo to je to, které jsem dělal já (značka černé postavy v kruhu). To je totiž balancované na původní hru. Zásahem do počtu karet by se hra rozbila. Díky za dovyjasnění. :)

25.3.2022 20:50:13

@Havelock  To budou nové, ale moc by mě zajímaly i ty tvoje, kdepak k nim člověk přijde? :) 

Jsou tam pochopitelně nechané ty staré, některé beze změn (lordi vč. Vetinariho, Dračí král), jiné s úpravou (Elánius - toho tedy my hrajem podle původních pravidel, Chrysopras - ten má odstupňovaný potřebný majetek podle počtu hráčů) a několik nových (Čarodějky - potřebuješ hodně figurek na plánu, počítají se budovy+služebníci, Mágové - 2 cesty k vítězství, jedna vede přes hraní hodně náhodných událostí, druhá přes ovládnutí Neskutečných pozemků barákem + hromadou figurek, Obchodníci - hodně baráků na plánu). Ještě je teda k těm postavám dopsaná možnost pro 5 hráčů, ale to jsme my nikdy nehráli, tak to nevím, jak funguje.

25.3.2022 21:18:22

Vybíráme z Bazaru

Za pár stovek - Legendary (Marvel) - EN
Za pár stovek - Legendary (Marvel) - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas