Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Boje s monstry

Boje s monstry měli být vrchol této hry a přitom speciálně tah monstra je vyloženě nuda a asi nejhorší mechanika hry. 

 

Tah hráče je super, poskládat kombo, k tomu lektvary a schopnosti super. 

Ale tah monstra ? 

Za 2 životy, za 3 životy, za 2 životy. 

Takhle nějak dopadne 90% soubojů s monstrem. Žádná variabilita mezi monstry, tím se ve výsledku liší je jen počet životů.  Vyloženě zklamání. Na to , že to má být vrchol téhle hry tak je vyloženě průser. 

Obrovské zklamání. Hra je fakt dobrá, baví mě, až na souboje. Nuda šeď a zase nuda. Tohle fakt prošlo nějakým testováním ? A hlavně ty souboje jsou neskutečně jednoduché. lvel 3 monstrum sem si představoval nějak jinek než že na levelu 3 zaklínače skončím souboj za 3 kola a skoro mě to ani nezraní. 

 

Jak to řešíte vy ? Máte nějaké homebrew nebo jak řešíte neatraktivitu až nudu soubojů ? 

 

Vzumm

9.10.2023 15:20:16

Souhlasím, že i díky oblibě téhle značky by se herní koncept třeba skrze house rules mohl ubírat hodně zajímavými směry. V současné chvíli mi kompetitivní tvůrčí záměr, s ohledem na velmi vysokou míru náhody, nepřijde jako příliš dobrý designerský nápad. 

Jako jo, docela příjemně se to hraje, ale mnohem spíše v tom módu na pohodu. Kdy se z karet vyslechnou různé příběhy a hráč v nich může reagovat čistě tematicky (zvolí určitou polohu a charakterový rys svého zaklínače). 

Kdy se opakovaně vybíjí ta nejsilnější monstra (jejichž nasazení není nahodilé, ale cíleně vybrané) na mapě při přátelské sázce, kdo konkrétní střet nakonec zvládne rychleji. 

Kdy se pokusíme nějak přijít na to, jak kostky v krčmě oživit způsobem, aby z toho mohla být záživná minihra, u níže nebude vadit případná časová náročnost. V kompetitivním snažení jsme je ovšem posléze zcela ignorovali…   

P.S. A i nadále se mi jeví, že je Zaklínač určen spíše menšímu (čti malému) než většímu počtu zúčastněných hráčů.  

14.10.2023 16:04:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dawn of Zeds + Rumors and Rails + New Player Blues
Dawn of Zeds + Rumors and Rails + New Player Blues
Akt. cena: 70 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas