Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak s chutou do citania :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1756
13.11.2010 08:08:37

trosku si prihreju polivcicku
v mem amaterskem prekladu je to prelozeno ok, mozna by stalo za to je srovnat, jestli tam toho neni vic...

11.3.2012 18:10:33

dotaz
ahoj chtel bych se zeptat na:

mam rozsireni a zajimalo by me jake akce vé SPRAVE MEST(3.faze) se mohou udelat. Vim ze mam na vyber ze 3 hlavnich akci(kultura, stavba, tezba) ale pak nvm kolik placenych akci (na techu) mohu udelat ((tusim ze jednu)) a jeste kolik karet slavnych osobnosti pri casovani "sprava mesta" mohu pouzit a jeste kultur. karty...

takze si myslim ze mohu delat nasledujici:
a)hlavni akce mest
b)tech placeny surovinou
c)aktivace kult. karty
d)pouzit kartu osobnosti
vse ale jen jednu kartu i kdyz bych mohl pouzit vic?

takze proste jeden typ karty na jednu fazi kola? diky moc :)

14.3.2012 20:15:13 | Upraveno autorem (porovnej)

twix
Pokud se nepletu, tak na tohlle žádná omezení nejsou. Placenou akci techu můžeš udělat jen jednou za kolo, ale různých techů takhle můžeš použít kolik chceš. Karet slavných osobností i kulturních karet můžeš použít taky kolik chceš, ale podléhá to načasování, které je uvedeno na kartě.

14.3.2012 20:38:36

aha
takze v prvni fazi z peti behem jednoho kola muzu pouzit treba 5 karet kulturnich udalosti? ty jo... parada

14.3.2012 20:59:29

twix
Karty se hrajou podle timingu. Anytime - kdykoliv, At the start of turn - na začátku kola, City Management a nebo Movement - pohyb. Hrát jich můžeš kolik chceš, ale musejí odpovídat té fázi.

14.3.2012 21:26:57 | Upraveno autorem (porovnej)

a techy
muzu za jednu fazi hrat treba 3 kdyz na to mam suroviny?

15.3.2012 08:17:18

twix
Pokud jsou to tři různé techy, tak ano.

15.3.2012 10:44:47

Dodatečné opevnění města
V sekci rozšíření nikdo nereaguje, tak přeposílám sem a doufám, že někdo odpoví - právě jsme se kvůli tomu u stolu opět do krve zhádali :)

Mám malou otázečku, a to ohledně techu Parní stroj ve spojitosti s hradbami a možností posílení opevnění rozpuštěním figurky armády ve městě. Tedy modelová situace: Vedlejší město s hradbami má 10 bonus, rozpustím vlaječku, mám 12. řijede armáda s parním strojem. Otočím žeton města zpět na stranu bez hradeb (bonus 6), vykládám kartu jednotky první a co se žetonem dodatečného opevnění? Též zmizí, nebo zůstává i navzdory parnímu stroji? A vůbec, je moje "modelová situace" správná všeobecně? Díky za odpověd :)

20.5.2012 00:42:38

Chobot
Tak zaprvé jenom upřesnění. Předpokládám, že myslíš Combustion (spalovací motory), Steam power totiž upravuje pohyb. Takže tedy Spalování říká, že před obléháním města útočník zboří Walls (zdi/hradby = pasivní bariéra), ale rozpuštěním armády vzniká Fortification (opevnění - chápej to jako aktivní obranu - něco jako opevnění s posádkou, vojenské zákopy před městem atd). Ale o tom se Combustion nezmiňuje, a proto opevnění nelze ignorovat. Kdyby to bylo jinak, byla by do rozšíření přidaná erratovaná karta Combustion, na které by se to psalo. Modelová situace je podle mě správně, protože zdi padly ještě před bojem, tudíž první jednotku nevykládá útočník, ale klasicky obránce.

20.5.2012 01:44:25

Havelock
Díky :)

20.5.2012 10:56:41

All
Zdravim. ..=) Při vítězství, když beru surovinu od poraženýho, musim to losovat ? Protože je rozeznat bojová vescnice od mírumilovný. Dejme tomu že má poraženej všechny vesnice zelený a jednu červenou a náhodou sem zahlídl co to je za surku během hry. Já tvrdim že má smůlu a beru červenou nebo to losujete?

20.6.2012 00:21:10

Izaren
Nic se nelosuje. Na výběr jsou tři možnosti:
1. Vzít si surovinu, která je z obou stran stejná (a tudíž všem známá),
2. vzít si chatrč (hut),
3. vzít si vesnici (village).

V případě 2 a 3 surovina není předem známá. Pouze její rubová strana (tedy hut nebo village).

20.6.2012 00:36:56

Vistue zahrady
Dobry den, chtel bych se zeptat, je-li nejaky pevny casovy rad jednotlivych fazi. Konkretne zalozim-i ve fazi zacatek tahu mesto, muzu pak nasadit figurku osadnika, kterou jsem pouzil pri zakladani mesta, na Visute Zahrady?

15.9.2012 12:54:12

junior 63
...jo, jde to.

16.9.2012 12:14:10 | Upraveno autorem (porovnej)

junior 63
JJ mate pravdu som si nepozrel poriadne kartičku

30.9.2012 22:17:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Indibaldini
A jsi schopen své tvrzení nějak podepřít?

IMHO je to tak, jak říká Klopik - ve fázi "začátek tahu" použiješ průzkumníka na založení města a vezmeš ho z herního plánu do rezerv. Potom vyhodnotíš efekt Visutých zahrad a protože máš v rezervách figurku osadníka, použiješ ji a nasadíš na Visuté zahrady.
Snad v žádné fázi v téhle hře není pevně dané pořadí akcí - na začátku tahu můžeš změnit státní zřízení a pak založit město (výhodné třeba v případě změny na republiku), stejně jako to udělat opačně.

30.9.2012 22:33:14

Osobnosti...
Tak jsem přelouskal zdejší témátko odzadu dopředu podrobně. Musím říct,že se to čte stejně blbě, jako ofiko cz pravidla, naší nové, tedy této hry. Dotaz byl někým předemnou vznesen, ale odpověď nedorazila. Proto se musím zeptat ještě jednou. Více věcí je nám ještě nejasných,ale toto mě hryže. Co získám z osobnosti. Vše každé kolo.. Jen jeden peníz a každé kolo jinak vše. Jen kladívka. Doufám, že rozumíte. Připadá mi zisk mince každé kolo dost silné. Hrajeme to tak, že jenjeden peníz a vše ostatní každé kolo. Chci mít jen jistotu správnosti. Toť vše. Díky vám předem.

24.10.2012 18:54:17 | Upraveno autorem (porovnej)

petrin
Přijde mi logické, že z osobnosti získáš minci - posuneš si ukazatel a dokud máš osobnost na place, vlastníš tu jednu minci. Že by se přičítala každé kolo v pravidlech přeci nikde není. Je to stejné, jako natištěná mince na mapě. Také si ji znovu nepřičítáš každé kolo na počítadlo.

24.10.2012 19:43:21

zlatá mince
...pokud ti osobnost dává jednu minci, tak ti dává tu minci navíc na počítadle. Nedá ti za 5 kol 5 mincí. pořád jen ti zvyšuje jednu minci na počítadle.

24.10.2012 19:44:07

The Chosen a Klopik
Taky si myslím. Jen se to nedá vyčíst. A přesvědčovat soupeře bez nějakého hmatatelného, byť v tomto případě virtuálního důkazu, je fakt těžký. Tímto vám děkuji a případné dotazy protihráčů směřuji na vaše bedra. :o)

24.10.2012 19:49:43

petrin
Tuším, že v Munchkinovi je krásné univerzální pravidlo: "Pokud se hráči nemohou shodnout na pravidlech, vlastník hry má vždy poslední slovo" :)))

24.10.2012 19:51:26

petrin
Potvrzuji zdejší tvrzení. Osobnost funguje stejně jako budova. Banka ti taky nedává každé kolo penízek. Jen se prostě připočte na počítadle jako +1 po zbytek hry, nebo dokud není vyřazena ze hry. A pozor ještě! Ani kulturu nedostáváš automaticky. Podléhá to opět stejným pravidlům jako pro budovy. Musíš napřed město zasvětit kultuře, abys žetonky získal.

24.10.2012 20:21:33

Písmo
Ahoj, co vše může rušit písmo?? Vypište prosím. Jako jestli zruší schopnost osobnosti, či těžbu, nebo třeba schopnost demokracie, přidat si minci atd. moc Vám děkuji.

20.11.2012 09:00:18

to Wertiumor
Zruší jinému hráči akci správy města, a které akce může hráč ve fázi správy města udělat máš vypsané v kapitole 3 pravidel.

20.11.2012 09:32:35 | Upraveno autorem (porovnej)

pismo
Cus,

Je tady toho moc, tak se radsi zeptam, nez to dohledavatB-)

Jak tenhle tech hrajete? Nechava si hrac suroviny, ktere pred zrusenim akce pouzil? Ono by to bylo dost silne, ale zase na druhou stranu tech spionu moc neni.

26.11.2012 06:08:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice
Zákon ulice
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas