Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Haunting of Dale kampaň

Nové info k blížící se nové kampani ke stažení:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/8/6/the-haunting-of-dale/

Haunting of Dale is the second downloadable campaign available for purchase through the Journeys in Middle-earth companion app, offering a completely new set of quests and challenges that require both the Core Set and the new Shadowed Paths expansion to play. With thirteen new adventures and a branching storyline full of mystery and intrigue in and around the Kingdom of Dale, the trials presented by this campaign are sure to thrill even the most experienced Fellowship.

In Haunting of Dale, players will learn of multiple rumors regarding the shade and other events surrounding the region of Dale. They will need to decide which rumors to pursue, knowing that they cannot pursue all of them in a single playthrough. Depending on which leads they follow, the players will explore not only Dale and its surrounding farms and wilderness, but also the neighboring Erebor, where the party can seek the shade while gaining the friendship of the Longbeard Dwarves. These multiple branching paths make every playthrough of the Haunting of Dale campaign unique, allowing players to return to Dale again and again for plenty of thrilling adventures.
7.8.2020 07:37:40

@Abe jak to vypadá s officiálním nahraním?

8.5.2023 11:25:15

Také mě právě dnes napadl ten dotaz. Stále čekám na zakoupení datadisku až po lokalizaci. Na druhou stranu je toto jediné, co nemám. 

8.5.2023 22:26:17

Zdravím, tento dotaz již padl, ale zatím nikdo neodpověděl. Nevíte někdo, kdy zhruba může být do aplikace přidána česká verze kampaně Haunting of Dale? Dotaz nejspíše míří především na @Michal-BF .

24.5.2023 12:02:15

A je to tady. I tohle digitální rozšíření je aktuálně v aplikaci počeštěné, dobrodružství s názvem Prokletá Dolina si tak nyní můžeme vyzkoušet v naší mateřštině. 

Děkujeme: @Michal-BF @Abe a pozdrav a ocenění klukovi! :) 

 

26.5.2023 10:14:57

Proč je Dale (Dol), jako Dolina? Něco mi uniká?

26.5.2023 10:26:05

@Froggery Z mého pohledu to řešili v širším kontextu, bo tohle dobrodružství nabízí pohled na království, kde je sice hlavním městem (a místem) Dol, ale patří k němu i přilehlé oblasti.  

26.5.2023 11:00:01

Abe

Vždycky je překlad o jisté míře kompromisu, kdy na jedné straně je snaha zachovat původní názvosloví, na druhé straně snaha ho počešťovat, pokud původní názvosloví tahá za uši. Prokletá Dolina nám prostě zněla lépe a hned navozovala asociaci místa než bezpohlavní Prokletý Dol (navíc Dolina je královské město, takže pokud by byl použitý název Dol, evokovalo by to spíš, že se děj bude odehrávat pod zemí nebo na území trpaslíků). Stejně tak jsme upravili jméno Ollie na Olivera, kde nám původní jméno pro krvežíznivého trola přišlo moc zženštilé. Nicméně, pokud by Dolina představovala pro širší hráčskou komunitu problém, lze ji při nejbližším updateu změnit na Dol, to je to nejmenší

 

Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

26.5.2023 11:04:01

za mě ok, Dolina zní v pohodě, nemusí se vždy jen tupě překládat slovo od slova

26.5.2023 12:04:30

Já osobně bych uvítal raději název Dol. Je to čistě kvůli tomu, že už mám tento pojem zažitý z knih i z filmů takovým způsobem, že mě nyní název Dolina vytrhává nejen z příběhu, ale i ze Středozemě. Každopádně překlad jinak velice cením a jsem za něho skutečně rád, takže autorovi děkuji.

1.6.2023 17:39:35

Název kampaně by pak mohl být třeba “Prokletí města Dol” nebo "Prokleté město Dol".

1.6.2023 18:38:26

Mně to je jedno jaký název, hlavně že to konečně je. Vadí mi, když je něco nekompletní - na zakoupení dlc jsem čekal stále na lokalizaci. Tak od včera mám zakoupeno. Já sice chápu, že když z toho BF nic nemá, tak je to až tak nenutí, takže to spíš špatně na straně ffg - oni z toho mají teď peníze, že jsem si to koupil. Neříkám, že na to zbohatnou :-) , ale podle mě by měli podporovat lokalizace rozšíření, když to pak jde na nimi.

2.6.2023 08:54:33

Já bych se také přimluvil za název Dol. Je to místopis Středozemě, neviděl bych v tom “tupé překládání”. A přidám další díky, za dokončení překladu.

2.6.2023 09:53:43

Abe

Ouki douki, všem děkuji za podněty a zkusím něco vymyslet. Něco ve stylu zakomponovat název Dol namísto Doliny, ale jen v naprosto nezbytných případech, celé to nějak obejít nějakým neutrálním popisem. Podobně jako u vrrka Coalfanga v DLC Honba za planoucí korunou, který je v originálu vrrčice, takže pokud bylo potřeba použít v odstavci jeho/její rod, použili jsme popis černozubá bestie. A v ten moment se nad tím nikdo nepozastavoval

 

Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.6.2023 10:06:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda se povedlo překladateli kampaně Prokletá Dolina vymyslet nějaký způsob jak zakomponovat název Dol. Zatím jsem kampaň nehrál, tak nevím zda se už něco měnilo.

10.7.2023 10:11:47

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa + rozšíření
7 Divů světa + rozšíření
Akt. cena: 830 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas