Nexus Ops - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Autoři: Charlie Catino
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy - pravidla hry

Dotaz 1)
Chtěl bych se ujisti, zda hrajeme dobře bitvy:

Př.: Hráč 1: Drak, 2x Lava reaper, Krystalín
Hráč 2: Drak, 2x Lava reaper, Krystalín, Fungoid

Hráč 1 vyvolá souboj s Hráčem 2. Hází každý jednou kostkou za Draky, oba uspějí, Hráč 1 obětuje Krystalína, Hráč 2 obětuje Fungoida. Poté hází každý dvěma kostkama za Lava reapery, u Hráče 1 uspěje jen jeden u Hráče 2 oba dva. Hráč 1 obětuje oba dva Lava reapery a Hráč 2 obětuje Krystalína. Souboj končí remízou - Hráči 1 zůstal Drak, Hráči 2 zůstal Drak a dva Lava reapeři. Pochopil jsem bitvy správně?

Dotaz 2)
Můžu zahrát více battle energize karet v jedné bitvě a aplikovat tak třeba jejich účinek na stejnou jednotku?

Př.: Za pavouka hodím v bitvě 1 a pak použiju 2x kartu +2 na hod a zvýším tím jeho hod z jedničky na pětku a tím pádem uspěje. Je tohle dovoleno?
29.3.2009 00:28:23

Beholder
podle mě můžeš zahrát 2x battle stimulant na jednu jednotku. A ten postup, který jsi popsal, je správně.

29.3.2009 00:43:51

sydo
ok, já si to taky myslím, protože tam není napsáno, že hráč může použít jen jednu energize kartu za bitvu a často se řídím tím pokud to není proti logice, že co není zakázáno je dovoleno :)

29.3.2009 01:00:44

nepřesnost
teď jsem si všiml, že to je Lava leaper -skokan a ne reaper - sekáč :)

29.3.2009 01:54:58

Critical objective
Tak mám za sebou první partii ve třech a musím říct, že to je opravdu snadno pochopitelná a zábavná hra, jen několik dotazů:
1) Můžu zahrát Secret objective kartu hned po jejm líznutí (ještě je moje kolo), myslím tím karty typu "kontroluješ víc xy políček než ostatní"?
2) můžu zahrát Energize Battle karty i mimo svoje kolo, i když se neučastním bitvy? Např Critical Objective
3) Taky mě zarazlo, že v pravidlech není omezení na hraní Energize karet, můžu např zahrát dvakrát Outflank na dvě stejné jednotky (před bojem urči dvě jednotky, tyto jednotky pak mají +2 k hodu)
4) Červené vítězné body získávám za každou vyhranou bitvu, nejen jednou za kolo, že?

2.7.2009 21:22:00

1) Secret Mission - jo, pokud tam číslo není na červeném pozadí - tu můžeš vyložit pouze při vyhrané bitvě
2) jo, viz strana 10 vlevo nahoře - ... even players not involved in the battle
3) myslím, že jo - aspoň my to tak hrajem, nikde jsem nenašla, že ne
4) za kažou bitvu dostaneš jeden červený VB na modré kartě + vítězné body z maximálně jedné karty Secret Mission, kde jsou v červeném kolečku

2.7.2009 21:46:35

Energize karty
my to teda hrajeme tak, ze na jednotku nemohu duplicitne pouzit dve stejne karty, tzn. napriklad ze bychom dvemi kartami outflang pridali dvema jednotkam + 2 + 2, tedy dohromady +4.

2.7.2009 22:54:36

Sodovka
Vitezstvi v bitve - pokud splnis tajnou misi, beres si za vitezstvi body jen z ni, kartu vyhrana bitva uz neberes.

2.7.2009 22:58:05

Ringo má pravdu - za vyhranou bitvu maximálně jedny červené vítězné body (buď na té modré nebo na Secret Mission) + libovolný počet bílých vítězných bodů na Secret Mission

3.7.2009 07:44:11

Missions
Tak jsme to s misemi hráli správně.
Jinak jsem našel tento neoficiální FAQ, který dává za pravdu Ringovi a říká, že nelze hrát více stejných energize karet na jednu jednotku (frenzy, outflank) a také poměrně podrobně vysvětluje kartu Critical objective.
http://www.offkilterproductions.com/games/NexusOps/Nexus%20Ops%20unofficial%20faq%20v2007-04-22.pdf

3.7.2009 08:44:21

outflank, battle stimulant
tyto karty si klidně můžu zahrát i 3 na stejnou jednotku/y. Není to zakázané v pravidlech ani v tomto FAQ

3.7.2009 13:04:20

stimulant, outflank
Také hrajeme tyto karty víckrát na jednu jednotku, pravidla to nezakazují, prostě ji "nadopujete" víc. A pokud FAQ není oficiální, nemá žádnou hodnotu.

3.7.2009 13:08:20

hmmm
me to prijde proti duchu hry pouzivat stimulant ktery ma ucinek +2 na jednu jednotku 2x. Na karte se pise, ze zvysi jednotce o +2, nikde neni receno, ze dve takove karty zvysi o +4. Nadopovat vice znamena taky predavkovat:-)

3.7.2009 13:30:46

Ringo
A taky nikde není napsáno, že dvě takové karty nemohou zvýšit +4 :). Takže to záleží na tom jak se hráči domluví, ale já nevidím problém když mám dva stimulanty, tak je oba použít klidně i na stejnou jednotku.

3.7.2009 13:36:17

Beholder
na karte je psano, ze pridava k hodu jednoce + 2. Podle me by to melo byt plus dva a ne vice, at tech karet tam naskladas kolik chces. Prijde mi nelogicke udelat treba timto z cloveka v podstate draka.

3.7.2009 13:41:06

to same treba s frenzy
jaky vytahnu na start of turn frenzy a kazda jednotka ma misto jednoho utoky 2. Kdyz vytahnu dve frenzy, tak ma kazda jednotka utoky 4? Podle me ne a ze stejne logiky vychazi obcvhat. Obchvat udelas v jedne bitve jeden, nebo ze by udelaly dve jednotky na jedno pole obchvaty dva? Neumim si to nejak predstavit. Battle Stimulant uz je otazkou. Zda je mozne, aby jeden stimulant zvysil celkovou silu o dva a dva stimulanty to dokazaly udelat o 4. To by byl zajimavy stimulant, ktery by nekolikanasobne dokazal zvysit silu cloveka a cim vice si jich vezmu, tim vice jsem silny. Podle me to muze mit jen jeden ucinek a to proste +2

3.7.2009 13:46:05

Ringo
Frenzy ne, to je napsáno v tom FAQ, ale o tom že bych nemohl zahrát dva outflanky nebo stimulanty tam nic není a v oficiálních pravidlech taky ne, takže v čem je problém. Klidně si můžete pravidla poupravit a domluvit se že můžeš zahrát stimulant jen jeden na jednu jednotku...

3.7.2009 13:51:19

Beholder
problem neni v nicem, jen nevim jak budes delat dvemi jednotkami na jinou obchvat 2x najednou obchvat. Zni to proste nelogicky. Podle me ty karty nefunguji multiplikacne, je na noich napsano +2 a hotovo a i kdyz postavis vedle sebe 4 takove karty, porad tajednotka bude mit k hodu jen +2. Ale nebudu se hadat, neshodnou se na tom v diskusich o tomhle problemu ani na boardgamegeeku.

3.7.2009 13:56:25

Ale nakonec dyt je to jasne
ted si vlastne uvedomuji, ze ty pravidla hovori jasne. K cemu mas + 2 pripocist? K hodu kostkou. Takze zase resime kraviny a pritom pravidla hovori jasne. Nepricitam + 2 k utoku, ale k hodu kostkou. Nerikej mi Sydo, ze jsi to celou tu dobu hral spatne:-D

3.7.2009 14:16:47

Ringo
Pokud přidám 2x2 k hodu kostkou, přidám celkem 4. To že ty jsi přesvědčen o své pravdě neznamená, že to hraju špatně, pravidla se o tom nezmiňují, oficiální stanovisko není, tak si to každý může hrát jak chce. Prostě když dám jednotce víc stimulantů, bude víc nastimulovaná, nevidím v tom problém. Frenzy je něco jiného, tam se nepíše, že má útok navíc, ale dva útoky, což je rozdíl. I na BGG se shodli, že se bonusy kumulují, jen ty tam jsi proti, tak se laskavě zdrž komentářů o tom, že někdo hraje špatně.

3.7.2009 15:12:05

2 SYDO
tak se hned nerozciluj. Shoda je jen v tom, ze si ta mmnozi mysli ze jo, prvni post zase rika, ze nekteri tvrdi ze co padlo na kostce je dane. Ja si myslim totez. Kdyz 10x prictu ke trem dva, bude to pokazde 5

3.7.2009 15:37:31

Přečetla jsem si to vlákno a i nadále u nás bude 2x vyložený Outflank +4.

3.7.2009 15:45:06

Sodovka
jako ze v jednom utoku obklicis jednu jednotku jedenkrat a pak jeste jednou? Ja nevim, me je to porad nejak proti srsti, i kdybych prijal teda ryze matematicky fakt, ze se prvni nasobi a ne scita. Ale spise mi kazda Energize akce prijde jako akce zvlast, takze hodim treba 3 a kdybych mel pouzit pricti +2 k hodu kostkou a pak jeste jednou, prislo by mi to jako 3 + 2 + 3 + 2 a hned by z toho bylo 10

3.7.2009 15:54:11

to Ringo
Prostě si to představ jako fiktivní posily, které se vynoří a vezmou to kleští:-)

Já mám třeba problém akceptovat, že se může plivat láva na monolit, nějak se mi ten monolit zdá na doplivnutí moc vysoký, ale když to pravidla přímo nezakazují, podlehla jsem tlaku většiny a názoru "Co není zakázáno, to je povoleno", a drak na hexu vedle monolitu doplivne i tak vysoko...

3.7.2009 16:00:54

Sodovka
jasne, kazdopakdne je zbytecne se hadat kdyz ani jedna varianta neni oficialne potvrzena. Takze se omlouvam Sydovi za to popichnuti, bylo to jen popichnuti, nic jineho:-)

3.7.2009 16:10:45

...
každopádně bych nezacházel tak daleko, že bych se to snažil brát podle reality. Píchat si stimulant po boji je taky trochu divné ne? :)

3.7.2009 16:24:13

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Akt. cena: 111 Kč
Končí za: 1 hodina

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas