Na křídlech draků

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Na křídlech draků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Connie Vogelmann
David J. Studley
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy na základě oznámení hry

Nějak nevím, co si o tom myslet. Přijde mi ale spíš smutné, že se některé úspěšné značky až tolik ždímou. Duna: impérium, Divukraj, Na křídlech; všechny hry vyšly v posledních 4 letech, takže jsou furt nové (ač deskoherní trh stárne docela rychle), mají X rozšíření a zároveň vznikl/vzniká jejich klon.

Co si o tom myslíte vy? Zaujala vás hra?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 12:00:51

Ten už tu byl, ale teď ho bohužel nemohu najít, nejspíš byl smazán.

Člověk MINDOK

23.2.2024 11:28:19

Osobne si myslím, že aj keď to bude dobrá hra (ukáže čas) tak zďaleka nedosiahne úspech hry Na Křídlech. Pri hre Na Křídlech sa podaril unikátny mix obtiažnosti, vizuálu, témy, hernej doby, edukačných prvkov atď., že sa predali milióny kópií. Že niekomu nesadla téma? Nevadí, miliónom ľudí sadla. Dobre, že Na křídlech Drakú bude o niečo komplexnejšie, možno to bude aj lepšia hra, na druhej strane to zmenší cielovú skupinu. Predsa dobrých/prístupných rodinných hier sa predá viac. (TTR,Carcassonne,Burgundy,Doba kamenná…) Tiež si myslím, že Draci budú čiastočne parazitovať na Vtákoch, nie každý potrebuje obe hry. 

23.2.2024 11:54:57

@pogo : možná jsi myslel ten můj? Ale hru jsem bohužel ještě nehrál, jen jsem sdílel dojmy po prohlédnutí hry a pročtení pravidel, pak to tady Zeus hromadně promazal, ale hodím to tu tedy ve shrnuté formě znovu, třeba to někoho zaujme :-) :


"Viděl jsem o víkendu na brněnské deskoherní akci Na křídlech draků naživo (díky moc Týně z Mindoku!) a ta hra a mechanismy vypadají skvěle – nemusím moc Na Křídlech (Wingspan), neoslovuje mě téma, hra jako taková (mechanismy) mi ale vždy přišla zajímavá.

Jen připomenu, že první Duna vyšla 2020, nová Duna již po třech letech (2023), a mají společného cca 90-95% - stejný svět, setting, lore, postavy, karty, deska, mechaniky. Plus pár nových a vyrovnávacích mechanik, a trochu větší důraz na deckbuilding. Osobně jsem starou Dunu prodal a novou hraju s nadšením, i to málo změn hře pomohlo a je teď lepší.

První Wingspan vyšly 2019, Na křídlech draků 2024, a dle mého nahlédnutí do pravidel mám pocit, že společného je 40-50%. Je zde zcela jiný setting a lore, grafika, karty, cca ⅓ mechanik je stejná, ⅓ podobná, ⅓ zcela nová. Zatímco mě osobně Wingspan neslovil právě tématem, díky tomuto settingu a zajímavějším pravidlům se na tuto hru VELMI těším (nejsem fanoušek fantasy, zde se ale vytváří zcela nový, zajímavý a poměrně komplexní fikční svět). 

Mám i dvě fotky! nahodil jsem je sem, uvidíme jestli mi je admin schválí a doufám že nebude vadit Mindoku, snad ne (Pozn: nakonec admin neschválil). Ale jen pročítání v almanachu bylo fascinující, nová pravidla vypadají komplexně a vlastně i poměrně interaktivně. Plus vodovkové ilustrace na kartách naživo vypadají skvěle a ne vybledle."

23.2.2024 12:53:10

Ano, to bylo asi ono a já to v té záplavě nečetl správně. Děkuju.

Člověk MINDOK

23.2.2024 13:58:37

Tak já mám z principu draky ráda, takže mě to na první dobrou zaujalo, ale když porovnám grafické zpracování ptáků a draků, tak mi přijde, že draci zatraceně pokulhávají.

 

4.4.2024 10:13:31

Jak tady nejvic krici ze to jenhloupe ti kteri si koupili prazdnou krabici za 3 tisice. No jo no holt jsou na svete lidico nemaji radi ptaky a radeji hru s drakama. Ja jsem jeden z nich.

26.4.2024 15:20:20

Vybíráme z Bazaru

SPQR: Battle module - Battle of Castulo
SPQR: Battle module - Battle of Castulo
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas