Na křídlech draků

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Na křídlech draků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Connie Vogelmann
David J. Studley
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy na základě oznámení hry

Nějak nevím, co si o tom myslet. Přijde mi ale spíš smutné, že se některé úspěšné značky až tolik ždímou. Duna: impérium, Divukraj, Na křídlech; všechny hry vyšly v posledních 4 letech, takže jsou furt nové (ač deskoherní trh stárne docela rychle), mají X rozšíření a zároveň vznikl/vzniká jejich klon.

Co si o tom myslíte vy? Zaujala vás hra?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 12:00:51

že průmysl začíná narážet dost tvrdě na svoje mainstreamové dno, které ještě nemáme ani ponětí jak hluboko klesne…
Nevim, mě to ani tematicky s těmi draky nepřijde vůbec zajímavé…

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo

4.1.2024 12:03:44

Kdyby na mě na FB nevyskočil post s touto hrou, tak bych o ní ani nevěděl.
Nic to však nemění na tom, že hru nechám jiným a vystačím si dosavadní voliérou, kterou mám v rámci hry Na křídlech.

4.1.2024 12:37:53

Tak já to mám naopak. Včera večer na mne vyskočil vtipný obrázek ve skupině na “wormspan”.. s tím, že se dělá nějaká nová hra od Mindoku, která tedy asi bude mít základ na wingspan. Pokud to bude tohle, tak by mě to celkem i zaujalo. Wingspan všichni chválí, pořád mě nutí si to vyzkoušet, ale téma je mi úplně cizí. Radši bych si zahrál hru s draky :) jsem zvědav na nějaké recenze a obrázky :)

4.1.2024 12:49:24

Mě akorát napadlo, jestli bude aplikace se zvuky, to by mohla být docela psina ;-)

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

4.1.2024 12:53:48

Převládají ve mě dva pocity a nevím, který je výraznější. 

  1. znám spoustu lidí, kteří ptáky nechtěli hrát, protože ptáci. Take jim vadily některé věci ve hře (třeba odebírání tahu). Takže teď se vydají draci a koho nezajímají ptáci, může si vybrat druhou variantu. Většinový trh je pokrytý. Za mě super.
  2. Začínám to vnímat tak, že opět na tom jsou nejhůře lidi, kteří je podporují :D mám koupeno Na Kridlech a veškeré expanze + Big Box k tomu. Koupila jsem si plno addonu do hry, protože ji mám moc rada. Přirozeně mě Na křídlech draků zajímá, dost se mi to libi, zatím to vypada, že to bude opravovat ty veci, které mě u Na křídlech vadily. Ale co teď? Dvě podobné hry doma neuživim a v případě, že by mě Na křídlech draků bavilo, svou vymazlenou sbírku ptáků prodávat nechci. 

Tak to mám v podstatě s Dunou. Mám k ní všechno, ale Uprising se mi líbí víc. Obě hry určitě neuzivim.
Jediný Divurkaj Farshore vítám, protože klasický Divukraj mám v AJ a takhle si to koupím alespoň v češtině a konečně zahrají ve své deskoherni skupine.  :D

Takže nevím, Na křídlech draků vyzkouším a jsem na to zvědavá, ale mám z toho takový smutný pocit. Už delší dobu pozoruji, že v dnešní době kupovat hry se prostě nevyplácí. 

4.1.2024 12:59:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Jako já mám Na křídlech už třetím rokem ve své top 10, tu hru máme doma hodně rádi, máme základ, rozšíření včetně Asie, jen big box ne (vadila mi cena i to, jak je vymyšlen). Sám to třeba nehraju, ale je to jedna z nejoblíbenějších her, co hrajeme spolu se ženou. Tady jsem dneska ráno četl popis a přijde mi to fakt jako Wingspan 1.5. Ale draci jsou cool, o tom žádná, a co jsem viděl včera ohlasy na FB a IG, tak si to fanoušky rozhodně najde a ti utrhají SM, potažmo Mindoku obě ruce. 

Já jsem z toho spíše vnitřně otrávený. Jasně, může mi to být jedno a hru můžu ignorovat, jen mi přijde, že se to začíná dít nějak často. Jedinou výjimkou, kde mi to nevadí, jsou iterace Terra Mystica, tam mám všechny verze včetně Terra Novy hodně rád. A taky je spousta elementů společných, ne-li totožných. (Ale fyzicky mám “jen” dvě, další dvě hraju pouze na BGA.)

Uprising kupovat nechci, ač mám i D:I v top 10, ale kolega ho už objednal, ten má i ty figurky a tak. Takže to rád vyzkouším a dle hodnocení na BGG to bude nejspíš dobrá hra. Ale sám bych radši, kdyby si dali autoři více práce a vytvořili něco zcela jiného.

Jinak proti hypu a FOMO jsem už docela odolnej, tak s tím, že to mít nebudu (ať už další Dunu, Everdell, nebo tohle), jsem v pohodě. Jen jsem chtěl rozjet diskuzi a poznat názory dalších hráčů.

_________________________________________
od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek | také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 13:09:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě je to úplně zbytečná věc. Ptáci jsou za mě mnohem lepší téma, než draci (kteří jsou teď imho všude, viz Dragon Eclipse od AR). 

V zásadě se můžu podepsat pod to, co psal @Jonash .

I tak si myslím, že si to někdo v mém okolí pořídí, takže si hru budu mít možnost zkusit. Ale šance, že bych si to pořídil je docela malá.

4.1.2024 13:28:27

FOMO netrpím, ale taky z toho nejsem nadšený. Osobně bych šel spíše do draků než do ptáků. Hrajeme v 5 lidech, Uprising bych využil daleko více, ale co se dá dělat, původní hry mám doma zkompletované. Takže ty nové domů pořizovat nebudu.

Nicméně předpokládám, že tohle je jenom začátek a těch reskinů se dočkáme daleko víc. Jsem jenom zvědavý, jak daleko to zajde. 

A taky jsem zvědavý, jak to moc to bude úspěšné co se týče prodejů. Aby to za pár měsíců s velkou slávou neleželo v 50 % výprodejích a nekolovalo v mačkách.

4.1.2024 13:45:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Já po oznámení nejprve zkontroloval kalendář, zdali není 1. dubna. A jelikož nebylo, mrknul jsem na BGG na detaily, pročetl o čem to má být a zdá se, že změn bude hodně (na rozdíl od takové Duny Uprising). Bere si to základ, ale přibudou nové věci. Takže pokud to bude jedna stand-alone hra s rozumnou cenovkou a nepočítají s rozříšeními, tak do toho půjdu :-) Byť od Na Křídlech mám doma vše (krom Big-box, zde absolutní souhlas s Jonášem).

Co mě ale trochu vadí, je grafika. Ano, zatím není mnoho obrázků, ale přijde mi to takové mdlé, jako kdyby to byl stále prototyp načtrtnutý pastelkama. U draků bych čekal trochu jiskry, ale tohle vypadá dost chladně.

4.1.2024 13:45:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Já si to nejspíš pořídím, protože je mi tohle téma mnohem bližší. Předchozí hru jsem nikdy nepořídil právě kvůli tématu, přestože herně to bylo super. 

Za mě je super mít na výběr :)

4.1.2024 13:55:29

príde mi že hru veľa ľudí zbytočne odsudzuje - podobne ako agricola a caverna - to druhé je fantasy, mierne upravené rovnako ako wyrmspan je ku wingspanu - obe hry sú dobré, niekto preferuje jednu, niekto druhú a nevidím žeby tu vznikali príspevky “načo vyšla caverna keď máme agricolu, ja nemám rád fantasy, je to to isté” atď atď. keď sa vám to nepáči, je to ok, keď to nechcete kupovať, je to ok, nikto vás nenúti ale písať že to je blbosť a nemalo to vychádzať atď mi príde prehnané…

 

ja osobne som z toho nadšený, doma to je najhranejšia hra a po viac ako 130 partiách ma to už až tak nebaví - takže kúpiť si to vo fantasy kabáte je za mňa super a neviem sa dočkať kedy to tu bude, hlavne keď to má byť o chlp komplexnejšie:)

 

4.1.2024 13:59:54 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. Já tedy tipuju, že finanční úspěch to mít bude, protože základna fans je obří a Wingspan už někdy v 2022 prodal 1,5 milionů kusů. A fantasy je podle mě stále jeden z nejoblíbenějších žánrů. Jaká budou hodnocení, to je věc druhá.
  2. Stejně tak tipuju, že rozšíření vycházet budou. Viz bod 1. Takže to ještě víc nabourá dilema ohledně těch starších verzí (tohle směřuju i k Duně a Divukraji).

Můžeme se tomuhle názoru časem zasmát, uvidíme, jaký jsem prorok.

_________________________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 13:59:56

Asi jsem spíš v menšině, ale za mě super. Tematicky mě původní Na Křídlech dost minulo, ale pořád jsem to zvažoval kvůli pozitivním ohlasům.

Teď to vyjde v takové podobě, že budu mít nula výčitek, že si hru pořídím a fakt se na draky těším.

Plus jelikož to není jen reskin, ale některá pravidla upravili, nepřijde mi to jen jako rychlý cashgrab, jako je to třeba u milionu verzí Monopoly.

4.1.2024 14:12:10

@Jonash  světově to mít úspěch bude, měl jsem na mysli náš trh. Spíše slyším o sesterských hrách, které úspěch spíše nemají, než mají (Břink ve vesmíru, Vládcové severu, Mars Expedice Ares, i ta zmiňovaná Caverna na tom myslím nebyla moc dobře, když byla skoro v každém druhém mindoboxu, ale čísla nemám a tam věřím, že to nebylo kvůli Agricole) a možná by jich bylo daleko více…

Takže jsem na to taky moc zvědavý. 

4.1.2024 14:15:06

Mně by víc dávalo smysl, kdyby se při klonování Na křídlech drželi formátu skutečné karetní encyklopedie a udělali třeba americké/evropské/asijské savce. 

Draci mi přijdou dost mimo, navíc se mi nelíbí grafika krabice ani jednotlivých karet, taky to na mě působí mdle. Ale své fanoušky si to určitě najde.

Co se mi zdá naopak zajímavé, je umisťování jeskyní nebo jak to pojmenovali a změny u mláďat podle toho, jak rostou. 

4.1.2024 14:25:21

Vlastně nevím jestli to beru jako + nebo -. Na jednu stranu mi vadí … špatné slovo… přijde škoda, že vychází hra, která tu defacto už je a lze to brát jako žďímačka peněz, ALE opačným pohledem to lze přirovnat třeba k Zombicide, která v podstatě frčí na tomhle principu už několik let (jasný, nějaký změny tam jsou, ale to i tady. Základ je ale dokola to samé) a jsem za to vlastně rád, protože si každý vybere téma které mu sedí. Já šel do Fantasy a jiné bych ani nechtěl.

Her vychází ročně neuvěřitelné množství, takže fakt že se něco zrecykluje mi asi po tomhle zamyšlení je jedno.

4.1.2024 14:25:38

Mě se na Na křídlech, kromě herního systému, líbil i ten edukativní prvek. Dát tam draky je laciný, ale chápu, že potřebovali něco, co snáší vejce :).

4.1.2024 15:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro me jsou draci a fantasy prvek duvodem, proc prodat puvodni hru a koupit tuto vyladenejsi a komplexnejsi hru (i kdyz, mozna si necham obe :)) Jen skoda, ze nesehnali na ilustrace nejakeho renomovaneho autora, Kidbiho, DiTerlizziho nebo neudelali mix ruznych autoru, bo art se mi na tom jediny nelibi a pusobi lacine

4.1.2024 15:28:33

Na Křídlech máme doma komplet okrem Big boxu, čo je doslova veľký krok vedľa a máme túto hru veľmi radi. Aj téma je výborná. Za novú hru som vždy rád, ale nechám si čas na reakcie ľudí a potom uvidím či to chcem. Vychádza toho veľa a nestíham riešiť novinky. Veľa hier je priemerných napriek hype, ktorý ich sprevádza. A FOMO mi už po rokoch tiež nehrozí :-) 

4.1.2024 16:31:31

Wingspan má zajímavé mechaniky, ale nikdy si nezahraju, protože blbí ptáci, WTF? Proč hrát hru s ptákama (ano ptáky a šutry v přírodopisu jsem fakt nesnášel). Takže reskin do draků mi přijde super náapad a dám domu šanci.

S těma sesterskýma hrama je to těžké. Třeba Gaia Project jsem si zahrál, ale graficky se v něm tak strašně neorientuju, že už nikdy více. Přitom Terra Mysticu mám rád. Nechme rozhodnout trh, jak SM, tak Mindok to má určitě nějak podchycené ;-)

4.1.2024 17:55:57

Tak ono všechny 3 mnou zmíněné hry jsou v top 32 na BGG a mají i i nás několik dotisků, takže o prodejnost se fakt nebojím a moc rizikový to pro vydavatele IMHO nebude.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 18:21:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Pridavam se ke skupine lidi, kteri puvodni hru zvazovali kvuli pozitivnim ohlasum, ale nikdy si ji nekoupili, bo ptaci :-)

Tohle pro me neni must have, ale pockam na reakci komunity a kdyz dobry, tak je to prima alternativa. Nebo to proste vynecham jak ty ptaky a konecne zahraju nekterou z her, na ktery leda tak cumim na polici :-)

4.1.2024 19:37:08

Neodsuzuji hru, která kopíruje kvalitní předlohu a vylepšuje ji. Ale pokud je to pouze reskin bez “vylepšení” základu, tak je to zbytečnost. Chápu zájemce, kteří nemají “ptáky” že o hru mají zájem. Já osobně si počkám na nějaký gameplay až bude hra venku.

4.1.2024 23:26:14

Hra na kridlech byla dokonalá, minimálně v tom co chtěla dělat a pro lidi na které chtěla cilit. Pokud stejná parta bude chtít po letech udelat wingspan 2.0 a bude úspěšná, tak jedine dobre. Rad si takovou hru poridim. Každý rok vychází 100vky euro her, které jsou na jedno brďo, většina je absolutně nezajímava a nad tím se nikdo nepozastavi. Pojďme SM fandit, ať tohle má minimálně stejný úspěch jako wingspan, protože pak to bude opět geniální hra a těch není nikdy dost. 

5.1.2024 08:05:53

Kurňa to je hit. Strhlo to lavinu.

Popravdě jsem na to také hodně koukal, vyskočilo to na mě a hned jsem to dohledával.

Obecně se mi líbí obě témata ptáci i draci. Každý si vybere, co mu je bližší. Pokud se jim bude dařit, je to jen dobře.

5.1.2024 09:12:27

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 4 hodiny

Offcanvas