Kingdom Come: Deliverance - The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Kingdom Come: Deliverance - The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, RPG
Čeština: undefined
Vydavatelé: Boardcubator
Autoři: Jan Soukal
Martin Řehořík
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Na gamefoundu je mozne v dnesnim updatu hlasovat za hru v cestine vcetne dabingu !

16.8.2022 21:27:03

@KaStanCZE Tak jistě že když se tak neděje tobě, tak se to nemůže stát jiným. Máš samozřejmě zkušenost se všemi druhy karet, včetně předplacených a kreditních a finančních institucí, takže tvoje zkušenost je univerzální a prenositelna na všechny ostatní. A ikdyž o tom třeba kickstarter sám píše třeba zde

https://help.kickstarter.com/hc/en-us/articles/115005126094-When-is-my-card-charged-

tak co oni vědí, že jo. 

 

3.10.2022 12:24:38

@nasson Jaký pořád tlak? Co s tím furt máš/máte? Stojí ti snad někdo s nožem u krku a nutí tě zadat číslo kreditky nebo tě nutí podepsat nevýhodnou smlouvu? Tohle je teprve tlak!
Mám li to vzít tvou optikou, tak jsi pod neustálým tlakem každý den, každou hodinu a minutu. Protože se na tebe valí reklamy různých obchodních řetězců abys v daném období nakoupil něco výhodněji. A když to v daném období nestihneš, tak holt budeš muset zaplatit víc.
Jestli se cítíš být pod enormním tlakem abys byl 1st day backer a mít díky tomu plastovou figurku a karton v hodnotě asi 2€, tak je mi tě líto. Já v tomto případě necítím vůbec žádný nátlak na koupi. Prostě a jednoduše si zhodnotím nutnost takového příhozu. A když už bych bych se rozhodl, že hru podpořím hned první den, tak to rozhodně není z důvodu mít figurku navíc.

@kkaarr Je nás tady víc, kterým se žádná blokace neděje. Navíc si dokážu přečíst podmínky, za kterých se něco s mýma penězma bude dít.

3.10.2022 13:05:54

@KaStanCZE Pokud mi někdo drží nůž u krku a nutí mě. Mám pořád na výběr. Nemusím, to zadat. Takže na mě žádný tlak podle tvé logiky nevyvíjí. A ano, spousta obchodníků na nás vyvíjí tlak. Jsme tím obklopeni, to je pravda. Jinak slovo “enormní” tlak jsi teď použil ty, ne já :).

3.10.2022 13:14:55

No pěkně se to tady rozjelo.

Trošku mne děsí, když někdo vydává lhaní nebo podvod za normální. A je mi jedno, že je to z marketingových důvodů a že to jaksi funguje. Jsem ochotnej se smířit s tím konstatováním, že se to děje celkem běžně, ale sorry, normální to není.

Navíc podstřelit cíl 15x je fakt úlet, to ať se na mne kluci nezlobí.

Všechno jenom ukazuje na to, že KS, GF i další už nejsou crowdfunding, ale prachsprostej byznys kanál jak přijít k bezúročný půjčce, z čehož má poskytoval provize. Tím pádem je mu jedno, že se tady vlastně lže, podvádí…Prachy prostě těm lidem nesmrdí.

A ještě jednu poznámku - to že to nikomu nezpůsobí žádnou škodu neznamená, že to není lež nebo podvod. Něco vědomě, naprosto vědomě a navíc cíleně, ve jménu marketingového boha, uvádět nepravdivě, je prostě lež či podvod. Říkejte si tomu jak kdo chcete. A je mi jedno, jestli to dělá Franta, Uďa nebo Sergej.

3.10.2022 14:47:59

@koumes731 +1

Hezky napsane.

3.10.2022 15:53:52

@koumes731 Mně zase děsí, že tomu říkáš podvod - když se podíváš na definici podvodu, tak to prostě uvedení nízkého cíle nesplňuje. Tuto definici by to splnilo, kdyby tvůrci tu kampaň nechali dojet, vzali peníze a nic nedodali. Což se v tomto případě nestalo (a většinou neděje). Ve své podstatě podvod obsahuje, že se někomu stala škoda - proto je to trestný čin na rozdíl od lži.

Jak se tu psalo, je to lhaní. To nikomu vymlouvat nebudu, i když to podle mě naznačuje drobný nedostatek životní perspektivy. Já sám to tak neberu a nechávám si lhaní pro morálně závadnější případy. Jediný, kdo tady popsal nějakou skutečnou škodu, byl @Golom, pro kterého se kvůli tomu z KS vytratila magie. K tomu mohu jenom říct, že na KS je pořád plno zcela autentických “dřevních” projektů, rozhodně více než dříve a díky velkým marketingovým kampaním mají šanci i oni získat nějaké reálné peníze, protože na KS je mnohem více uživatelů, kterým se pak pěkná kampaň může náhodně zobrazit. Chce to sice více snahy než dřív, ale hlavně kvůli tomu, že celkově úroveň kampaní šla hodně nahoru (a také jejich množství). Ze své podstaty to vždy byla bezúročná půjčka.

S příliš nízkou cílovou částkou nikdo nic dělat nebude, protože a) na KS/GF to nemá kdo a jak prověřovat, b) je to zcela okrajový problém a c) tvůrce tak škodí zejména sám sobě, když se to nepovede (jak psal @nasson, tvůrci mohou vypadat nedůvěryhodně, což beru). Jediný důvod, proč to CF novicové zjistili, je, že s tou kampaní skončili i tvůrci. Jinak se to řešilo standartním prohlášením, že sice jsme cíle dosáhli, ale udělali jsme plno chyb, věříme, že kampaň má navíc, bereme si všechny připomínky k srdci a zkusíme to znovu a lépe. A i tak těch případů bylo naprosté minimum.

3.10.2022 16:07:52

@UmmA pokud někoho uvedu v omyl, je to podvod. Ano, z pohledu trestního zákona to není podvod jakožto trestný čin. Každý na to máme jiný pohled, máme jiné vychování a smysl pro morálku a tím bych to uzavřel. Nicméně ta souvislost životní perspektivy a pohled na lhaní mne fakt pobavila :-)

 

3.10.2022 16:44:04

Jako teoreticky to může poškodit ostatní tvůrce tím, že si řeknu, oukej končí tato kampaň, ale zase běží Kingdom Come, ale peníze na obě nemám, no nic vezmu KC, protože se mi líbí víc (nezafinancuji druhou kampaň - ta skončí). A pak bum KC se zruší a moje peníze mohly být použity v jiné kampani, která doběhne….Hnidopišské ano, ale stát se to může ;-) proto nemám rád, když se závazky nedodržují a je to o výchově, jak tu psal Koumes…..

3.10.2022 18:38:18

@koumes731  +1

3.10.2022 22:10:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Já si tu jen odložím jeden komentář z GF.

qetuol

10/3/2022 2:09 PM

“we did not have the confidence to showcase the real goal of ~1.5 million euros” 

LIARS

3.10.2022 22:12:54

@lacky ani desetinu nedali jako gól. To už je extrém 

3.10.2022 22:16:20

ad podstřelený cíl: Nechápu, proč se ten cíl podstřelí až tak moc. Jen teoretizuji, ale kdyby si řekli o ten 1,5 mio, tak to asi dopadne stejně. 
Jak to teď píšu, tak asi chápu - větší risk - když dáme brzy 100-300% máme šanci, že se to ještě 15x zvětší. Na druhou stranu, když to neklapne, jsme za větší blbce - dali jsme to a stejně to nestačí.
Btw znáte nějaké hry, které vybraly 1500%?

4.10.2022 09:18:55

@PetrDudek Aktuální příklad je Tainted Grail, Kings of Ruin aktuálně na GF.

GOAL: $50,000 (5,117% FUNDED) momentálně vybráno cca 2,6 mio USD a je 14 dní do konce. Ale to je Awaken Realms.Ne noname studio a bude to plný obsahu.

Jiní obří kampaň. Witcher the Old World měl 250.000 a vybral 6,840k…

 

 

 

4.10.2022 09:35:00

@Fleder Výbušné koťátka na tom byly ještě lépe. Ty měly goal na 10K a vybraly přes 8 mega

4.10.2022 10:19:39

@koumes731 Chápu, pro tebe je podvod jakákoli úspěšná lež. Inkvizici jsme tady už měli, žádná legrace to nebyla.

@Skelos To se koneckonců stalo kolem Euthie, kdy běžela kampaň na Great Wall. Nicméně jako u většiny kampaní tam byl Late pledge. U CF závazek vzniká vybráním peněz, do té doby to mají plně v režii tvůrci, jak s tím naloží.

@PetrDudek Nebo aktuální menší kampaň Atlas Lost, 1500% není nepřekonatelné. Velké kampaně to většinou vyberou, málokdo si dává větší cíl než $100000.

 

 

4.10.2022 15:36:59

Já nerozumím proč se tady vede tato diskuze :D to jako vedou uražení backeři, že nedostanou hru, kterou chtěli a jsou rozčílení, že jim ji výrobce nedodal přestože by na tom prodělal miliony?

Kampaň byla řádně ukončena před jejím koncem. Nikdo netratil ani korunu, tak o co tady jde.

Jestli někomu někdo “lhal” o cílové částce? Na slevy v obchodech také nadáváte? TO je též marketing

ach jo….

4.10.2022 15:53:43

tvl “úspěšná lež” :-D To jsme fakt klesli hodně hluboko…

4.10.2022 17:15:50

@Korenar A přitom je to tak jednoduché.. Stanovením cíle kampaně její autor tvrdí, že cíl kampaně je minimální částka potřebná k výrobě toho, co slíbil. To jsem si nevymyslel já, to tvrdí platformy samotné. A lidem se nelíbí, že se z takových planých slibu stal standard a jeste se to vydává za nezbytnost v bussinessu.. Jako podobný příklad jsem třeba uváděl cestovku inzerujici zájezd za 30 tisíc, že které se při objednávce vyklube 40. No tak to neobjednas, žádná škoda reálně nevznikla, zůstane jen pachut v ústech z tohoto jednání a promarneneho času.. Někomu takovéto plane sliby přijdou OK, někdo to má za lhaní, každý jsme nějaký a máme svůj standard jednání s ostatními.. Dal už se mě v tom nebaví strourat, řečeno to bylo několikrát a kdo nechce vidět, tak si bude dál mlet do omrzeni svou a kroutit hlavou. 

4.10.2022 17:44:32

Ahoj diskuze na kickstarter/gamefound mi přijde zajímavá. Ale nemohl by ji někdo z adminu přesunout do kategorie obecné. (od příspěvku zrušení kampaně).

No jinak si člověk na ty podstřelené cíle a pseudo stretch goaly asi zvykne. Prostě taková velká hra při rozumné ceně potřebuje alespoň 750 000 USD. 

4.10.2022 18:00:30

@kkaarr Nejsou tvé reakce trochu přehnané? Ve finále nikdo o nic nepřišel a jediná “škoda”,která vznikla, je tak maximálně zklamání z nevydařené kampaně. O jakém promarněném čase mluvíš? Máš na mysli těch pár minut (i kdyby pár hodin), co jsi kampaň sledoval? Někdo ti snad slíbil, že z toho něco bude? Pokud vím, tak autoři přišli i s vysvětlením ukončení kampaně. To, jak ji vedli, je druhá věc. Já osobně nevím, co to všechno obnáší a zřejmě ani ty ne. Takže taková kritika není úplně na místě. Zklamání je pochopitelné, ale takhle se v tom šťourat…Autoři jsou ti, kteří jsou ztrátní, kteří věnovali hře spoustu času. Navíc se nevylučuje, že projekt bude ještě dokončen. 

4.10.2022 18:29:39

@DraculaCZ Však píšu o zklamání z toho, jak ty kampaně probíhají. O ztraceném čase konkrétně píšu v příkladě s cestovkou, ale zjevně zde v diskuzi převažuje potřeba spíše chytat člověka za slovo než se snažit text pochopit a porozumět mu. Je to bohatá prehlidka argumentacnich faulu BTW, v tvém případě konkrétně Red herring, jelikož můj text nebyl o ztraceném času, ale nepravdivě uváděné částce nutné pro výrobu hry. Přeji pěkný večer a poklona. 

4.10.2022 18:57:41

@kkaarr Evidentně KS atd. nejsou pro každého 😉 

4.10.2022 19:26:34

@kkaarr  podpora pro tebe a souhlas s tebou. :-)

Ohledně reklamy v obchodech jak psal @Korenar snad jediné… že by se právě pro to začala schvalovat novela zákona o ochraně spotřebitele… no nic.

Pokud bych měl věcně k KC:D, tak se lidé v Boardcubator nějak rozhodli a kampaň jim přeci vyšla. Cíl přeci splnili.
Takže taky si myslím, že to je “klamání” a větu, co mě napadá sem psát nebudu, protože je moc hnusná.

Nicméně protože za tím byla spousta práce, tak lidsky jim jako tvůrcům něčeho zajímavého přeji, aby se z toho co nejdřív oklepali a tvořili dál (za mě prosím bez apky… :-) )

5.10.2022 10:42:55

 @kkaarr Z tvé (a nejen tvé) tu zase bylo “false equivalence” (dáno do stejné kategorie jako prodej předražených hrnců důchodcům) a “slippery slope” ("důchodci v tom zahučí, pokud jim to bude zpřístupněno"). Nicméně příklad z cestovkou je dobrý.

5.10.2022 11:16:52

Bych čekal, že když se vybere cílová částka, že daná věc vznikne, takže opak by mě překvapil. Vymýšlení nemám rád. Takhle mě kdysi i překvapilo, že počítačová akce, kde jsem pomáhal, hlásila do médií a sponzorům rovnou trojnásobnou návštěvnost. Takže u mých akcí, které dělám, se snažím hlásit co nejpřesnější návštěvnost.

 

Pán her - Nový Jičín

5.10.2022 13:36:32

Vybíráme z Bazaru

Maestro Leonardo
Maestro Leonardo
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas