Kingdom Come: Deliverance - The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Kingdom Come: Deliverance - The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, RPG
Čeština: undefined
Vydavatelé: Boardcubator
Autoři: Jan Soukal
Martin Řehořík
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Na gamefoundu je mozne v dnesnim updatu hlasovat za hru v cestine vcetne dabingu !

16.8.2022 21:27:03

Myslím, že pekným príkladom je kampaň na nové Rone a v podstate aj tie predošlé. Ťažko povedať aká presna je tá cieľová suma, ale pri tomto type hry to mohol dať kľudne na 10k a tváriť sa, že ako uspel. Takto možno ešte pár dní potrvá, kým sa dostane na cieľ, ale viem, že hra bude. 

1.10.2022 13:52:58

Mě to nepřekvapuje. 

Ta hra prostě nebyla atraktivní. KS je exluzivní záležitost, kde musíš nalákat lidi na téma nebo odměny/cenu. 
Tady? Vlastně nebylo ani jedno. Cena pro backery byla taky dost mimo, což samozejmě je způsobené i situací ve světě. 
Když ale mám dát peníze na KS, chci prostě za to hodně muziky, to tady nebylo. 

1.10.2022 14:43:15

Pokud pominu vysokou cenu (kde ale chápu že musí zaplatit vývoj a testování apky a celého příběhu a všech jeho alternativ), tak podle mě byl problém s tématem. Věřím, že se našla spousta příznivců z našich luhů a hájů (včetně mě). Ale nejsem si jist, jestli toto téma spojené s naší historií dostatečně oslovilo hráče z USA, Francie, Británie, Německa…

Jinak řečeno, myslím si, že kdyby se na stejném frameworku postavil příběh ze světa např. Středozemě, tak to tu očekávanou částku vybere…

1.10.2022 16:00:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Největší problém podle mě bylo nastavení projektu na 10000 podporovatelů. To mi přijde jako absolutně nereálné číslo na hru, která jde na Gamefound a je řízená aplikací. Destinies od Lucky Duck Games mělo “pouze” 8300,a to bylo na KS a od větší a zavedenější společnosti na systému,který si lidé už mohli vyzkoušet. Hry založené na aplikaci prostě tolik neletí,aspoň v generaci,která dražší deskovky kupuje. 

Pro ty,kdo ještě řeší cílovou částku. Do konce kampaně té společnosti nevzniká žádný závazek, stejně jako vám, když hru podpoříte. Pro vás dokonce ani potom,do 14 dnů můžete podporu v klidu zrušit. Přirovnávat to tedy k bazaru/práci je úplně mimo. 

Nastavení nižší částky řeší plno problémů- tvůrci nemusí řešit, když se jejich požadovaná částka nevybere o procento,nemusí reagovat na Hurvínky, kteří jim radí, jak kampaň nakopnout, aby se to vybralo, úspěch láká další lidi… KS ani GF s tím nic dělat nebudou, protože to nikomu neškodí (jak by to škodilo vydavatelům, kteří si nastaví reálný cíl???, také nechápu, jak si lidé myslí, že někdo si ho nastavil reálnĕ) a chtějí také víc úspěšných projektů.

To opravdu důležité je,aby tvůrci dodali projekt z velké části ve stavu, jak slíbili, pokud si od lidí peníze vybrali. Jestli jim k tomu pomůže nastavení potřebné částku na $1, tak proč ne. 

1.10.2022 17:00:32

@UmmA Není to mimo, je to jen jiný názor. Já se tě nesnažím přetáhnout na druhou stranu a ani si nedělám iluze, že se tady všichni shodnou. Každý jsme jiný. Dle mého, pokud platforma definuje cílovou částku nějakým způsobem a vydavatel toto záměrně nedodržuje, považuji to za uvádění v omyl. Ani nevěřím, že v situaci, kdy se z cílové částky stane z pohledu backeru částka nesmyslná, její podhodnoceni něčemu realne pomůže. Hype se v situaci, kdy backeri přestanou v realnost projektu věřit, těžko vyvolává.. Chápu, že tobě konkrétně toto chování nevadí. Stejně tak někomu jinému nemusí vadit zavádějící kilometrova sazba na taxíku, výše úroku v inzerátu na úvěr, v ceně dovolené nabízené cestovkou a nebo třeba si sám přepočítavat cenu potravin na 100 g u balení lišících se ve velikosti o 10 procent. Nicméně jsou lidé, kteří takové jednání v obchodním styku považuji za nemorální, někdy i podvodné a v reakci na to se některé tyto situace dokonce upravují zákonem. Ostatně, i seniorům manipulovanym ke koupi hrnců za šílene částky nikdo nedrží pistoli u hlavy… Ono to obecně není černobílé a každý má tu svoji hranici jinde (viz třeba Overtonovo okno).

1.10.2022 18:54:15

@Proky  @kkaarr  Já pořád nevím, jestli si rozumíme v tom, že realistický goal nedává na KS a GF téměř nikdo. Je to chování, které je obvyklé a pro lidi, kteří crowdfunding trochu sledují i normální. Neříkám, že správné. Vydavatelé si backery nějak vychovali a teď sklízejí plody. 

Pokud si můžete dát na úvodní stránku kampaně “FUNDED IN 60 MINUTES” tak je to nejlepší marketing, který můžete dostat. Lidi chtějí úspěšné kampaně. Pokud máte hru, která je na KS druhý den a pořád není zafinancovaná, tak v něčem přece musí být problém a nemá smysl s tím ztrácet čas. Pokud jste menší studio a dáte si k nějaké větší hře reálný goal 500k USD, jste sebevrah. Pokud si dáte 100k, vaše šance na úspěch výrazně zvýšíte. Goal je jen číslo, ale má obrovský dopad, na to, kolik skutečně dokážete vybrat peněz.

Ze zajímavosti jsem se podíval, co jsem podpořil za minulý rok a jaký to mělo goal.

Tainted Grail:Kings of Ruin 50k$

Atlas Lost $10,362 

The Fox Experiment 50k$

Euthia od SFG 83k liber

Through Ice and Snow 10k EUR

Encyclopedia 15k EUR

Sleeping Gods distant sky 40k$

Lobotomy 2 100k $

Mythwind 100k $

To je můj uplynulý rok v crowdfundingu. Kolik z těchto goalů odpovídá reálnému cíli, podle mého názoru ani jeden.

btw. příklad s inzerátem na bazaru ZH je úplně, ale úplně mimo mísu.

 

1.10.2022 19:32:27

@kubicvak Já myslím, že rozumíme. S tvým prvním odstavcem souhlasím… 

Ad Funded in 60 minutes.. Myslím, že s každým takovým případem to bude platit stále méně. Kdybych to otočil.. Řekl bys, že uváděny goal kampaně KC byl příliš vysoký a s nejakou nižší částkou by byli nyní díky získané “reklamě” za vodou? Nemyslím.. 

1.10.2022 19:57:07

Pro novacky to trochu boli… Kdyz jsem videl, ze Euthia byla zafinancovana (prvni moje KS/GF) )tak jsem se radoval. Pak jsem zjistil, ze na tomhle cislu to absolutne nezavisi… 

Je potreba se pripravit na to, ze dokud neni finalne kampan odklepnuta, nemuze si byt clovek jisty nicim a s nicim nepocitat. Ted uz to vim :)

1.10.2022 20:06:30 | Upraveno autorem (porovnej)

@kubicvak tak proč dává Štěpán s Rone 60k goal? Mohl dát 5k a teď by mu tam svítilo kolik procent má přes… Souhlasím s názorem, že je to lhaní a dost se mi to nelíbí.

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

1.10.2022 21:10:52

@kkaarr  Tak jsem rád, že si třeba i v něčem porozumíme.

Nastavení goalu u KC nechci hodnotit. Určitě si nemyslím, že by s nižším goalem byli “za vodou”. 

Cílem mého angažmá v téhle diskuzi bylo zastat se lidí z Boardcubatoru a ohradit se proti tomu, aby je někdo označoval za lháře a urážel je tady jen kvůli nastavní goalu v kampani. Viz. moje starší příspěvky.

@ondaR_OL  Nevím, proč je u Rone nastavený takový goal, jaký je. Nevím, jestli je 60k reálné u takhle “malé” hry a nevím, jestli by při výsledku 61k byl autor úplně šťastný. 

 

1.10.2022 21:55:46

Myslím si, že hra bohužel nikdy nevyjde.

1.10.2022 23:05:28

No jestli to spíš není takové to Babisovske “vsetci kradnu”. Ona definice goalu je na crowdfundingovych platformách popsána celkem jasne a to že se stalo běžné její nedodržování z toho možná dělá normu chování na dané platforme, ale ne nutně to chování (v očích některých) omlouvá obecně. 

1.10.2022 23:11:11

@kkaarr když tady uvidíš všechny ty příklady, tak mi prosím řekni, jak tě nastavení příliš nízké cílové částky poškodilo? Protože tebou uváděné příklady k poškození zákazníka vedou(a ti senioři jsou třeba u těch hrnců pod obrovským psychologickym nátlakem,pokud o tom něco víš). Já se tě nesnažím přesvědčit, že se ti to má líbit. Jen se tomu snažím dát nějaký odpovídající rámec. Brzy zafinancovaná kampaň prostě objektivně funguje líp než nezafinancovaná. Má to dobrý důvod, na KS/GF jsou projekty i vysloveně špatné, a KS/GF je dokáže oddělit jen tak, že bude tlačit jen ty hodně úspěšné. A plno podporovatelů také vyhodnocuje projekty dost i podle úspěšnosti- menšina si projde,o čem hra doopravdy je. 

2.10.2022 01:35:44

Obecně k pochopení situace z mého pohledu: 

Holt KS je dneskka úplně něco jiného než v době kdy vznikal… (stejně jako třeba Airbnb)… dneska tam všichni víceméně řeší marketingové nástroje, které se tam uchytily jako standard… škoda která mi vznikla je, že mi “zmizelo těšení” (asi to nebude o tom že ty peníze krátkodobě někdo investuje), peníze se mi nakonec vrátí… ale je škoda kam se to posunulo. Stejně jako debata o tom jestli je to správné. Podle mě není, ale je to asi dáno tím, že jsem idealista. 
Na druhou stranu je dneska velice těžké odhadnout, kam a jak se pohne trh z hlediska nákladů a výnosů. Rozhodnutí jsou o to obtížnější. Buďme shovívaví, schválně to nikdo nedělá. A bavíme se nakonec jen o hrách (i když to někoho živí - a o to je to pro něj tragičtější) Situace je holt taková jaká je. 
Jednoduše řečeno: já neříkám tak ani tak, ale na mý slova dojde. Make love, not flame :-)

2.10.2022 03:40:23

@UmmA Já KC nebacknul, ale nízké goaly mě například poškozují tak, že nízký goal je rychle dosažen a platforma si na kartě rezervuje (ne charguje) peníze, které jsou pak po nějakou dobu zbytečně blokováne. Při více současných projektech je to pak více peněz a já si o to víc musím vybírat, co backnu. 

Ad psychologický tlak seniorů. Vždyť ony ty kampaně jsou dělané aby tlak vytvářely. To není žádné promyslete si pledge, máte na to měsíc a o nic nepřijdete. Naopak je vytvářen tlak na 1st day pledge různými darky.. Je to jen jiná míra tlaku, která tobě asi nepřijde, protože jsi (zatím?) psychicky odolnější než lecjaky senior. Ale zpřístupní jim Kickstarter nějakou schudnou formou a uvidíš, jak do toho zahuci… 

Ad úspěšnost kampaně.. Jak tlačit úspěšne? Vždyť tu řešíme právě to, že cílová částka už nic neznamená. Kdyby KS chtěl tlačit na relevantne nastavený goal, nástroje by se našly. 

2.10.2022 07:13:18 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr Nevím, jakou kartu používáš, ale mě se nic neblokuje. Na své “KS” kartě žádné finance nemám, doplním je jen tehdy, když chci pledge zaplatit - dělám to po konci kampaně, takže můžu optimalizovat kurz, mít více času na rozmyšlení. Jediný případ, kdy mi někdo “ověřoval” stav financí bylo, když jsem podpořil Sorcery TCG.

Případy šmejdů a seniorů prosím nepoužívej, to se nedá vážně srovnat. Samozřejmě, že KS je marketing (ale nízko nastavený cíl je opravdu ta nejnižší forma), kdo by to byl čekal, když se ti snaží prodat nehotovou hru, která ti snad do 2 let přijde. Ale přestože se používá slovo “pledge”, tak nic neslibuješ, máš tedy vždycky celou dobu kampaně na rozmyšlení (a když nemáš peníze na kartě, tak i po ní, je to lepší než pak rešit refund). Časově omezené nabídky fungují jen na rozjetí kampaně a spíš se ukazuje, že ve výsledku nejsou úplně produktivní, proto většina kampaní od toho upustila nebo přešla na symbolický bonus.

 

3.10.2022 02:45:15

@UmmA Já ty smejdy a jiné příklady neuvádím jako příklad ekvivalentních situaci, ale naopak situacích různých, kdy z pohledu “slušnosti” to může mít přes čáru každý jinak.. Ale nevidím smysl v tom to stále opakovat.. 

3.10.2022 09:25:35

@kkaarr Nešiř tady bludy ohledně zdánlivých rezervací u KS a GF.
Když bych teď backnul jakýkoliv projekt třeba za 99€, tak dokud není kampaň ukončená/uzavřená, tak mi těch 99€ NIKDO NEBLOKUJE!!! Kdykoliv v průběhu té kampaně můžu svůj pledge upravovat.
Jaký tlak? Pokud se necháš zlákat 1st day bonusem, tak je to jen tvoje volba. Autoři kampaně ti dali na výběr. Když nás podpoříš hned první den (aby si ve výsledku mohli dát “update”, že kampaň byla úspěšná za 32 minut), tak ti dáme jako dárek figurku, jinak si ji za 10€ kup zvlášť. Ber nebo nech být. Žádný tlak, jen výběr. 

3.10.2022 09:29:17

@Corvus U crowfundingu spíš dokud ti hra nedorazí v pořádku až domů, nemůžeš si být jistý ničím. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.10.2022 09:41:24

jj, peníze nejsou blokovaný dokud kampaň neskončí, tak horký to není..

Ale nic to nemění na tom, že vědomé uvádění falešných cílů je lhaní. Prostě to je lhaní, že stačí vybrat uvedenou sumu a hra se vydá. Jestli chtějí žít lidé v bludu, že běží kampaň, která byla zafinancovaná za 3minuty a že cílová částka nakonec byla překročená o jeden milion procent.. tak to tady můžeme rovnou zavřít.

Napadá mě analogie s emisema u aut. Na papíře jsou krásný čísla, že z výfuků jdou voňavé prdy bájných jednorožců, ale ve skutečnosti to je jinak.

Ale za mě by bylo nejlepší, kdyby autoři projektů za podobné věci dostávali buď pokuty, nebo žluté + červené karty jako ve fotbale.

3.10.2022 10:27:45

@KaStanCZE Tak to samozřejmě je tlak a přímo ukázkový!

Já KS a GF neužívám. Byl jsem tam jen 2x, kvůli rozšíření Euthia. A kdybych o Euthii a tvůrcích nevěděl své, tak už bych se k nim nevrátil při druhém pokusu. Zdálo by se mi to nedůvěryhodné…. Chci tím říci, je to samozřejmě úmyslné uvádění v omyl. Potřebujeme X peněz a hru vydáme a najednou potřebují X*5? Já chápu, že to teď tak funguje a že tvůrci se musí rozhodnout mezi, kampaň nejspíše neuspěje nebo to schválně podstřelíme. Ale schvalovat takto nastavený systém? To fakt ne!

3.10.2022 10:33:24

@nasson Jaký ukázkový tlak? Je to jak v obchodě. Kup 3 a 4. máš zdarma. Máš na výběr jestli to zboží koupíš nebo ne. Nebo ti snad za zadkem stojí manažer prodejny a hučí do tebe celou dobu od vstupu až k pokladně, že tohle prostě MUSÍŠ vzít? Ne.
Jestli se necháváš takovýma nabídkama jen tak zlákat a házíš do košíku všechno s takovou nálepkou, tak je problém spíš u tebe. Na druhou stranu, čím víc vás takových bude, tím spokojenější manažer té prodejny bude.
Pár projektů na KS jsem backnul. Backoval jsem jak 1st day, tak pomalu last day. NIKDY to nebylo kvůli 1st day giftu ale kvůli hře celkové.
A jak k takovému “tlaku” přijdou ti, kteří se na stránku kampaně dostali třeba 3. den?

3.10.2022 11:15:01

@KaStanCZE Udivuje mě, že je vůbec potřeba někomu vysvětlovat, proč je v tvém příkladě vytvářen tlak na zákazníka. Zkusím to, jestli to nepochopíš, tak to vzdávám.

Dají figurku zdarma tomu, kdo backne v první dni. Ostatní ji musí zaplatit. Kampaň je třeba 7 dní. Takže máš 7 dní na to, aby ses rozhodl, zjistil si více věcí o hře apod. No, jo. Ale když to uděláš první den, tak budeš mít figurku zdarma. Takže buď si necháš 7 dní na rozmyšlení, zjištění více o projektu. A nebo to zkusíš udělat za jeden den a ušetříš. Tím zákazníka krásně dotlačí (vytváří na tebe tlak), že to backne aniž by měl dost času přemýšlet. Přemýšlení je totiž nehezká věc pro prodejce. Spousta lidí, když má dost času na přemýšlení couvne. Takže vytvářejí tlak, aby ses rozmyslel dřív, abys neměl čas na přemýšlení. Celkem typická obchodní praktika.

Ti kteří přijdou 3. den? No, právě. Jen protože nepřišli první, ale třetí den mají hru dražší. To není moc pěkné gesto. Hru která ani ještě neexistuje…

3.10.2022 11:27:56

@nasson taky můžeš backnout první den, hru si nastudovat a pak svůj pledge před koncem kampaně zrušit. 

3.10.2022 11:41:13

@altaon To je možné. Nejsem v KS zběhlý a neznám to. Já myslel, že je to závazné. Ale i přesto je to tlak, s ohledem na to, že jim 1. naskáčou čísla, což podle této diskuze je velmi důležité jako reklama. A 2. spousta lidí si pak řekne, už jsem to backnul… To nemluvím o někom jako já, kdo ani neví, že to může celé zrušit. Ale určitě je velmi důležité, že se to dá zrušit, souhlasím.

3.10.2022 11:51:50

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Waste Lands
Prodám karty Waste Lands
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas