ISS Vanguard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Michał Oracz
Paweł Samborski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound


Ahoj, tak kdo do toho taky jde???

Jake jsou Vase pocity z kampame???
17.12.2020 21:26:28

neplánujete jít někdo do late pladge? Přemýšlím, že bych vzal Dreadnought pledge..

16.6.2021 11:50:08

Je jisté, že to Albi vidá?

2.12.2021 08:56:48

Ten late pledge bude dokedy otvorený? Za koľko € to trba backnúť aby som dostal aj stretch goaly? Prepáčte mi za moožno amatérkse otázky, ale v takých gamefound ale KS veciach som pomerne nový :) Vopred ďakejem za Vaše odpovede.

10.12.2021 15:56:37

Pledge manager bude otevřen do 15. ledna 2022 20:00 CEST (středoevropský letní čas).
Většina stretch goalů bude myslím i v základní krabici. Některé z nich jsou pouze vztažené ke Close Encouters (figurkám). Ty prostě nedodají, pokud si plastové figurky neobjednáš. Ale v core boxu bude kartón na stojánku.
Při běžném prolítnutí kampaně jsem jinak nenašel žádnou další podmínku pro získání stretch goalů.

Jinak bych doporučil dokoupit i Personal Files rozšíření. Celkově je mezi podporovateli docela populární a připadá mi, že přináší zajímavý obsah do hry. Členové posádky dostanou svůj příběh a možnost získat stav veterána po splnění nějakých podmínek.

10.12.2021 19:34:39

@maju  dik za radu. A za koľko to mám backnut? Sú tam vlajky rôznych jazykov mimo iných aj CZ. To znamená že všetok obsah vrátane SG a rozšírení bude v CZ?

10.12.2021 20:04:53

Pardon, teraz som si všimol že to je FR vlajka a nie CZ. Ospravedlňujem sa :)

10.12.2021 20:18:04

@Predatorik CZ verze ISS Vanguard by taky měla vyjít. Asi v roce 2023 a bude vydávat myslím Albi. Co vše bude v rámci CZ verze si nedovolím odhadovat.

13.12.2021 14:07:21

@maju vsak práve, keď človek nemá túto info tak ťažko sa rozhoduje či ísť do tej KS En verzii…

13.12.2021 18:27:33

Keď som si pozrel pár gameplay videí (aj pre prototype 2.0) tak mi prišlo, že postup jednotlivých scenárov je dosť o náhode, tým myslím, že hádzanie kostiek je tu nejako na môj vkus až priveľa. Ako to vidíte Vy? Máte na to podobný pohľad?

16.12.2021 11:01:11

@Predatorik Kostek je tam opravdu dost, ale optimalizovali to. Jsou tam nástroje na úpravu hodnot a mám dojem, že i systém zaručující úspěch (spojený s určitou penalizací).

Osobně se hrám s kostkami většinou vyhýbám, ale ISS mám nahozený All-IN, protože prostě téma a příběh … a když bude nejhůř, tak nevidím jako konec světa si přidat nějaké houserule (pokud jde člověku o příběh). Třeba v Tainted Grailu, když nás měl položit jeden hod kostkou a plnili jsme akci jako skupina, mohl si hodit každý.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

16.12.2021 12:10:09

@speett príbeh a téma sú podľa mňa bomba, tiež premýšlam o dreadnaught pledgy, akurát keď som si pozrel gameplay videá od Quackalope tak ma ten častý hod kociek dosť zaskočil….a to som pozrel aj prototype 2.0, preto som napísal sem do vlákna dúfajúc že mi niekto ten pohľad vyvráti :)

16.12.2021 12:57:08

@Predatorik Hráč je v této hře spíše velící důstojník na lodi a posílá členy své posádky na mise. V tomto ohledu mi připadá házení kostek jako naprosto v pořádku vzhledem k tomu, že jako velící důstojník ovlivňuješ jen kam se posádka vydává a určuješ jejich priority. Zda to zvládnou je pak na posádce a ne tobě. Musí tam rozhodovat náhoda. Pokud se nezadaří, někdo umře, nesplní se úkol, je to součást příběhu. Vesmír a nehostinná místa v něm jsou drsným prostředím. A jakýkoliv neúspěch zabolí, ale musí tam být, aby byl příběh úplný. Ty se s tím ve finále musíš popasovat jako velící důstojník, ne jako člen průzkumného týmu. Měl bys mít “plnou moc” nad tím, co se děje na lodi. Ne až tolik na planetách.

Takhle to alespoň beru já.

16.12.2021 13:44:01

@maju  z časti tvoj argument resp. pohľad na hru beriem, ale príde mi trocha nedomyslené od AR aby o zásadných veciach / ťahoch počas misie na planétach rozhodovali takmer len náhody vyplývajúce z hodených kociek… Preto som aj začal túto debatu, lebo tie gameplay ktoré som videl tomu dosť nasvedčovali a keď uvažujem o zakúpení dreadnaught pledge + 2 addony + preprava ma potenciálne vyjde na 300 € čo nie je málo aj keď za mnoho contentu. Proste potrebujem od niekoho mať istotu že smerovanie scenára viem ovplyvniť v značnej miere aj vlastnou stratégiou a kartami a nie takmer len s hodenými kockami….

16.12.2021 14:00:16 | Upraveno autorem (porovnej)

@Predatorik Tak nějaké mechanismy tam jsou. Ale asi to nebude pro každého. Za mě je to však úplně v pohodě. Rozhodně bych tam nechtěl mít puzzle pomocí kterého bych vyřešil vše ve svůj prospěch a se 100% úspěšností, pokud bych to dobře vymyslel.

16.12.2021 14:42:11

@Predatorik Tak ona to není čistá náhoda - ty si nějak profiluješ posádku, což ti umožňuje manipulovat kostkami určitým způsobem - v zásadě jsi ty schopen pro jistá rozhodnutí úspěch zaručit, pro jiná ne. A je na tobě, jak se k tomu postavíš. Je to ekvivalentní, jako kdyby sis profiloval posádku pomocí charakteristik a pak házel kostkou, zda jsi uspěl nebo ne (jako klasické RPG). Pokud k takové hře budeš přistupovat náhodně, tedy bez ohledu na nabízené možnosti a svoji posádku, výsledek bude určitě náhodný. Nicméně pokud budeš hrát podle svých silných stránek, tak budeš rozhodně slavit spíše úspěch. Některá rozhodnutí tak budou pro tebe zavřená. Někdy se něco nepovede. A někdy zase budeš mít štěstí. Ale to je součást příběhu, dobrodružství. 

16.12.2021 23:37:11

Prepáčte za amtérsku otázku, ale chcem naskočiť ešte do Late Pledge. Za koľko € teda to mám backnúť?

5.1.2022 11:24:48

@Predatorik Late pledge je už otevřený pledge manager takže tam si už rovnou kupuješ co chceš.

5.1.2022 11:27:55

Zeptám se takhle. Chci koupit jen to co se do retailu nedostane (pak chci určitě CZ verzi a zbytek počeštit) takže asi stačí koupit Core Pledge kde budou Stretch Goaly a dokoupit možná nějaké addony že? Nebo jsou tam ještě v těch vyšších pledgech nějaké exklusivky nebo bonusy co v retailu nebudou?

 

edit už vidím.. takže asi Commander's Pledge

5.1.2022 11:34:49 | Upraveno autorem (porovnej)

PM

Late pledge byl prodloužen do konce ledna. A vzhledem k kolik negativních komentářů získal poslední update se zobrazením kostek tak bych předpokládal že Awaken Realms možná ten late pledge ještě prodlouží, aby mělo čas vyřešit ty deluxe kostky. Protože lidem se nelíbí ani standardní ani deluxe představené předprodukční vzorky představené právě v posledním updatu. Ale těžko říct.

 Každopádně je škoda že se Albi nezúčastnilo už té kampaně, je tam spousty jazykovych verzí, tak tam klidně mohla být i čeština. U takto velkých a drahých her je to vždy dilema za to koupit rovnou na KS a mít opravdu všechno, nebo si počkat na češtinu a pak třeba něco nemít, protože to v češtine zkrátka nevyjde. Kromě té lost fleet u které je to napsané tak fádně že je otázka jestli to pak v češtině bude nebo nebude Albi schopno vydat jaký placený přídavek, když v základní retail krabici to nebude, tak člověk nikdy neví co vlastně vydají a co ne. 

U stretch goalů se píše free only in Gamefound version, což by odpovídalo tomu že v retail verzi budou, akorát ne zdarma, tzn. retail verze bude dražší. 

Deadly frontier campaign bych si tipnul že jí Albi snad taky po čase vydá, když vidím že vydávají přídavky i třeba k Tainted grail, ale vydají i Close encounters, tzn. miniatury?  A co personal files? U těch bych třeba dost pochyboval že v čestině vyjdou. 

Některé věci jsou asi jasné že v češtině nebudou, jako třeba ty boxy, podložky, lepší kostky a podobné kosmetické bonusy, ale u těch ostatních věcí těžko říct a tak je škoda že Albi nebylo součástí té kampaně, nebo že nejsou alespoň schopni už před koncem pledge manageru jasně říct co vydají a co ne. Protože pak věřím že by hodně lidí neváhalo a počkalo právě na CZ verzi, když uvidí že nakonec budou mít možnost koupit velkou většinu věcí…

11.1.2022 23:48:43

@PM  asi nerozumím potřebě kostek a miniatur v “češtině”

12.1.2022 00:04:33

PM

@Houp - ano, měl jsem to rozdělit a napsat tam věci v češtině a věci které v ČR nevyjdou, ale nenapadlo mě že to nebude pro někoho srozumitelné. Lepší kostky vem čert, protože ty podle toho posledního updatu stejně nevypadají nic moc (a kromě toho jsou jako add on fakt dost drahé), ale těch miniatur by byla škoda je v takto velké hře nemít. A ano, chápu že ve hře v podstatě nejsou potřeba, ale když už má člověk v základní hře figurky hráčů, tak je prostě škoda hrát s kartonem místo plastových nepřátel. A protože třeba zrovna ty figurky nejdou v pledge manageru koupit samostatně, ale jenom se základní krabicí, tak by bylo fajn vědět jestli vyjdou nebo nevyjdou v češtině. I když teda předpokládám že šance tu je, na rozdíl třeba od personal files u kterých bych tu šanci spíš viděl jako menší.

12.1.2022 00:54:55

Já bych v tom byl optimista. Vyloženě exkluzivní pro Gamefound tam není nic ne?
Jediný problém vidím až v případně pozdějším vydání Personal Files. To by se mi znovu hrát něchtělo :)

12.1.2022 02:06:10

Ale osobně to pořizuji stejně anglicky. Chci mit anglický text k audionahrávkám (které asi nebudou česky ani od Albi).

12.1.2022 02:06:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to ťažké rozhodnutie. Chcel by som ísť do Dreadnaught pledge, ale s dvomi addonmi ktoré by som si vzal + 2 wave shipping by ma vyšlo na 300 €….čo nie je málo.

A angličtinou nemám problém, ale moja herná skupina z časti áno. Preto by bolo fajn keby sme vedeli že čo všetko plánuje ALBI preložiť :(

12.1.2022 09:12:56

 @PM Tak si nakup doplňky a miniatury se základem a pak, co nebude v češtině, prodej tady, na eBay nebo na BGG. Nechceš-li v tom vázat kapitál, tak doplňky a miniatury budou pravděpodobně dostupné alespoň v omezeném množství např. na TLAMě nebo tady na bazaru. 

Jinak AR myslím někdy otevírá PM ještě po doručení poslední vlny, když si chce někdo něco přiobjednat. A nevím, jestli dovoluje ostatním vydavatelům “přidat se” ke KS - myslím, že od Etherfields dělají jazykové verze “in-house”. 

12.1.2022 12:37:11

Vybíráme z Bazaru

Český film - původní edice, perfektní stav!
Český film - původní edice, perfektní stav!
Akt. cena: 449 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas