ISS Vanguard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Michał Oracz
Paweł Samborski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound


Ahoj, tak kdo do toho taky jde???

Jake jsou Vase pocity z kampame???
17.12.2020 21:26:28

Nevím

Nevím, na jednu stránku mě láká ten styl hry - složka s kartama. Za mě originální. Na druhou stranu mám strach, ať to není nudné a po čase stereotyp. Ještě uvidím, až pročtu více informací a zkouknu více videí. :D

17.12.2020 22:12:48

Gameplay

Viděl jsem část gameplaye a asi využití appky v této konkrétní hře spíše odradilo. + I množství různých druhů kostek (kvůli setupu)

17.12.2020 22:49:26

Gamefound
Já se toho nebojím. Myslím, že se budou chtít ukázat, když je to první hra na Gamefound. Awaken Realms má podle mého občas nedotáhnuté hry, ale čekám, že touhle se budou chtít ukázat v nejlepším světle. Snad to nevyjde česky, abych to tu případně mohl prodat, pokud to nedopadne :D

17.12.2020 22:59:28

Česká verze

Já právě spíše zjišťuji, zda už o českém vydání někdo vážně neuvažuje. V tom případě bych si klidně počkal, vypadá to, že toho textu tam nebude málo...

18.12.2020 09:35:23

Jazykova verze

Taky jsem to zvazoval, ale nakonec pujdu do anj skrz trening anglictiny a + bonusovy material a celkova cena je prijemna

18.12.2020 10:05:40

České vydání
Ptáčkové si štěbetají, že je pravděpodobnější, že to Albi lokalizovat bude, než, že ne. A vzhledem k tomu, o jaké ptáčky šlo, a jak mrkali jedním okem, si myslím, že kdo si počká, ten se dočká.
...................................................................
Odvážný dobrodruh

18.12.2020 10:22:14

hmm
Nějak nevidím důvod jim to platit předem. Pokud nebudu nedočkavý, tak podobně jako s Etherfields budou nejspíš před druhou vlnou dělat zase Late Pledge a to už základ lidi budou mít nahraný a budou venku relevantní recenze.

Strašně moc chci aby to uspělo, hlavně herně, protože už dlouho chci nějakou space operu ala mass effect a doufal jsem, že tohle bude ono...bohužel herně...Tainted grail mě hrozně bavil asi do půlky, pak se to zlomilo a stalo se to tak strašně nudné a repetitivní (moje pocity), že hned jak dorazí zbylé dvě kampaně, ani je nebudu rozbalovat.

Z Etherfields mám (jen z recenzí a gameplayů) tak trochu podobný pocit.

Začínám se bát, že to je právě značka Awaken Realms. A možná to jen prostě není můj styl.

Doufám, ale nebackuju, možná v late pledge za rok/dva:)

18.12.2020 10:22:17

AR
Zatím jsem tam hodil Commander pl. ... ty figurky si prostě chci nabarvit. Nejspíš to skončí jako gameplay All-in, protože podle gameplay´s na YouTube se to líbí i manželce.

Jinak TG je pro nás s manželkou super a core jsme dohráli 3x full kampaň (za 1 rok)...teď čekáme na rozšíření.
EF za mě v pohodě, ale manželka tu hru nenávidí. Myslím si, že negativní hodnocení vychází z nepochopení záměru herního enginu Slumbers, kde od určité fáze hry to není už tolik o boji (pokud lidi využívají určitou herní mechaniku).
--------------------------------------------------
No Game - No Life

18.12.2020 10:51:36

bonusy
Mají tam něco jako Gamefound Exclusive? Snad kromě toho Almanachu? Zatím to vypadá, že do retailu půjde všechno.

18.12.2020 20:54:00

retail
Nic sice exklusivní není, ale co, kdy a za kolik se dostane do retailu je ve hvězdách. Třeba miniatury mimo KS moc nebudou. Stretch goal scénáře velmi nejistě.

18.12.2020 22:11:37

Gamedound

Podle toho co pisou tak co dva dny bude update takze tezko rict co se jeste objevi...

18.12.2020 22:50:18

dojmy z kampaně a hry
Sice tam (zatím) není nic, z čeho bych si sedl na zadek s otevřenou pusou, ale líbí se mi to. Pokud hru Albi bude lokalizovat, jak "naznačil" Kubrt (kterému za to děkuji :)!), pak moje peníze mají prakticky jisté...

19.12.2020 06:43:12

Gamefound
Mně se koncept líbí moc, naskočil jsem hned po otevření kampaně! :-)

23.12.2020 15:37:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Belgvejen
Mě prsty také svrběly :), ale pokut to má být v CZ, počkám na tuhle verzi (sice přijde později než EN verze, ale zase už budou na světe recenze, podle kterých bude jasnější, jestli do toho jít nebo ne - např. jejich poslední kousek Etherfields sklízí zatím rozporuplné reakce, přičemž řada výhrad je podobná jako u Tainted Grailu, tzn. bude zajímavé sledovat, jestli se bude situace opakovat i u ISS Vanguard nebo ne).

23.12.2020 18:27:25

Cz

Ja jsem backnul, ale hodne premyslim - nevite nekdo jestli bude cesky i ta druha krabice z kampane? Kdyby bylo tohle vsechno cesky, tak rozhodne oreferuji cz verzi. Pokud jen corebox, tak zase anglickou.

Je to obecne problem- u nemesis taky doted neni jasne, jestli bude i kickstarter rozsireni.

24.12.2020 15:00:56

jirinjirin

Těžko zatím říct.

Každopádně jediné co z Nemesis nebude, tak je Aftermath.

24.12.2020 15:26:00

JirinJirin
Obávám se, že to ti teď nikdo neřekne. Ať už to bude lokalizovat kdokoliv (předpokládám Albi), bude mít určitě zájem lokalizovat toho co nejvíc, přesně z tebou zmiňovaného důvodu. Otázkou jinou ale je, jak se k tomu postaví AR a jaké cenové podmínky nastaví.

Protože anglická KS edice bude k sehnání i po skončení KS (sekundární trh), osobně s ohledem na výhrady k posledním hrám AR (kterých se obávám i u ISS Vanguard) raději počkám - pokud to bude pecka a v CZ to nebude, oželím nějakou tu kačku, co za to dám případně navíc. Pokud to pecka nebude, ušetřím :).

24.12.2020 16:38:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Lost fleet

No ted se to vyresilo, novy masivni stretch goal je gamefound only - takze beru anglickou verzi.

25.12.2020 19:04:18

JirinJirin
Je to někde upřesněný? Vidím jen poznàmku "It will not be a part of the retail core box edition", což jim do retailu celkem výmluvně dává prostor např. pro samostatný rozšíření, popř. něco jako "collectors edition".

25.12.2020 21:11:40

JirinJirin, whiskas
Jj, ta zmínka o tom, že to nebude v "retail core boxu" je dost jasný náznak, že v retailu se to nejspíš ukáže, jen ne v základní krabici... ale i kdyby natvrdo napsali, že to v retailu nikdy a nijak nebude, po posledních hrách od nich raději počkám. Na sekundárním trhu to bude vždy - otázkou je pak cena.

S ohledem na množství her, ke kterým jsem se ještě ani nedostal, myslím, že mě tady nic až tak nenutí se do toho vrhat (byť se jejich KS marketéři budou snažit dokázat opak... a nevylučuju, že se jim to podaří... :)...).

25.12.2020 21:44:41 | Upraveno autorem (porovnej)

To whiskas, hawkie

No, je tam napsano ze to nebude v core boxu, tedy mozna mate pravdu ze to bude za penize dostupne. Pak je otazka, jestli se to bude prekladat.

Me zatim zlomili na tainted grail, etherfields a tohle me laka hodne.

25.12.2020 23:51:14

JirinJirin
Mě u TG také zlomili a mám ho doma all-in (resp. ještě tedy ne doma, protože zbývající část je teprve na cestě, ale snad se tu už brzo ukáže). U Etherfields jsem odolal.

Vanguard mě taky hodně láká (sci-fi téma mám velmi rád), ale jak už jsem psal - myslím, že mám docela dost dobrých důvodů pro to vydržet.

26.12.2020 09:02:43

čekám jedině pecku
myslím, že Awaken Realms mají dost zkušeností, aby připravili dobrou hru, u této se budou snažit o to víc, aby se dobře rozjel projekt Gamefound...

Ivo
:: rodinné deskovky - 2 bratři:
https://www.youtube.com/channel/UCf5oSub5HOXdDdLvPBiIZqg

26.12.2020 16:11:56

Proč čekat/nečekat na CZ?
Pro mne je kromě SG důležitá i celková vlna nadšení, která otevření kampaně a rozbalení první dodávky provází. Na Fb teď ISS Vanguard (ale třeba i Etherfields) dost žije.

https://www.facebook.com/groups/issvanguard

Pokud bych měl ovšem problém s angličtinou (nebo by měli spoluhráči), neváhal bych a důvěřoval Albi. :-)

Budoucí spoluhráč vtipně prohlásil: "Obávám se trochu té angličtiny... ale tak je to mezinárodní mise, beru, že angličtina je tam primárním jazykem." :-D

26.12.2020 21:44:44 | Upraveno autorem (porovnej)

ISS
iwen: jj, AR pro to udělají určitě hodně a sám si moc přeju, aby Vanguard byl výbornou hrou (a zatím tomu vše nasvědčuje).

Begvejen: já si na hype už dávám dost pozor, ale zcela imunní samozřejmě nejsem... uvidíme, jak se bude kampaň vyvíjet.

27.12.2020 10:24:43

Vybíráme z Bazaru

Pokemon mystery pack 30x card
Pokemon mystery pack 30x card
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas