Euthia: Torment of Resurrection – Cruel Frost

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Cruel Frost - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2025
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Dovolím si zde založit vlákno k tomuto rozšíření..:)

Odkaz na kampaň zde:

  • https://www.kickstarter.com/projects/steamforged/euthia-cruel-frost
30.3.2024 19:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak chápu, že ten počet backerů je hodně relevantní hlavně kvůli výrobním nákladům - když budou dělat v menším množství, bude to dražší, a ani větší vybrané prachy nemusí garantovat zisk. 

16.5.2024 12:37:29

@Troll_Ronie To beru v potaz. Přispěvatel jen srovnává aktuální kampaň s tou dřívější nepovedenou a odvozuje od toho minimální počty backerů. SFG to reálně muže mít spočítáno úplně jinak. Třeba počítá, že vyrobí x her navíc a prodá to ve vlastním eshopu nebo nechá pledge manager otevřený a dle zkušeností z předchozích kampaní ví, že ještě utrží ranec. Nebo ještě něco vymyslí do PM, minmálně zvažují ten skladovací systém. Jak jsem psal výše, tuna lidí je v tom za libru a spousta rozhodnutých lidí bere jen nový cruel frost. U těch jednolibrových vůbec není jasné jestli budou brát allin/nic/novou expanzi a podle toho není jasné co to s tím 1milionem dolarů ještě udělá. Ono by z těch 5000 backerů šlo něco odvodit mnohem lépe, kdyby tam z toho nebylo 1400 jednolibrových. 

16.5.2024 13:06:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep 

No asi máš pravdu, tam to bylo i z tohoto duvodu co pises. Ja doufam, ze to maji dobre nastaveny, ze ty ceny dopravy s Ciny jsou taky nekde jinde nez byli a ze tusi, ze spousty lidi si to objedna az v PM a dopadne to, byla by to skoda o to prijit .. 

16.5.2024 13:58:57

@maskas ano chápeš dobře plus DPH 21% z ceny produktu a 21% z ceny dopravy, nicméně budu brát a backovat takže pokud někdo bude chtít ušetřit na poště necht se ozve.

16.5.2024 21:19:24

@xDante1986 @maskas Dph z ceny dopravy se tady nepočítá, podle poznámky vedle tabulky poštovného je už započítáno v ceně.

17.5.2024 05:15:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep tak to je super:-) , teď se bude čekat 10 týdnu a pak proběhne platba a odeslání? chápu to tak dobře? Dojde to asi za rok, že? Díky

17.5.2024 05:59:29

Za cca 10 týdnů se otevře pledge manager. V něm budeš mít opět několik měsíců na to si vybrat příslušný pledge, zaplatit (doplatit) finance a zvolit adresu. V tuto chvíli ti tam naskočí ta finální částka, tj. původní backnutá částka + 21 % DPH spolu s dopravou (DPH v ceně). Reálně tedy budeš muset reálně platit klidně za cca půl roku, i později (bude možnost late pledge, takže pokud jste nestihli dát jednu libru, pledge manager bude i tak dostupný pro všechny).

O pledge manageru zatím nic nevíme (odhaduje se Gamefound). Stretch pay nepotvrzen.

17.5.2024 08:35:02

Nevíte, jestli když bych bral pouze základ nebo základ a první rozšíření, tak by to bylo se stejně dlouhým dodáním jako poslední díl nebo by byla výroba/dodání rychlejší (třeba pokud jsou někde skladem?

17.5.2024 09:38:14

@Zaily Vše se tiskne znovu a opustí sklady najednou :) neurychlíš to.

17.5.2024 09:41:38

Jsem strašně rád, že to vyšlo a rozšíření bude. Jinak teda koukám, jak ty algoritmy a předpovědi které Odhadovaly 5400 podporovatelů byly splněny úplně přesně. Jsem zvědavý co vymyslí do budoucna a bude možné ještě tom PM objednat (myšleno za návrhu uživatelů které během kampaně přišli)

17.5.2024 09:53:31

@Ondra1701 tak už jsem koukal na kartu a strhlo se 4.500 a nějaké drobné 🤷🏾 za ten Cruel frost deluxe.. Tak teď budu čekat na poštovné? To dojde fakt až za rok, co? Díky 

17.5.2024 10:12:55

@maskas 

Vzdyt ty podminky byli v kampani napsany :) Klasicky start up, predstavy je projekt, vyberou se penize, zacne sw na tom pracovat, pak se otevre PM pro presny pocet objednavek a jazykovych lokaci a to se doplati + postovne, na zaklade toho se to da do vyroby a pak se rozeslou v kontejnerech lodena s kompletnim produktem pro vsechny svetadily a odtud de to jednotlive rozesle uz konkretnim lidem a je jedno jestli beres core nebo all in

17.5.2024 11:01:38

@maskas Ano, musíš čekat minimálně do podzimu 2025. Peníze se ti z Kickstarteru převedou za 10 týdnů na gamefound (zřejmě to bude gamefound), kde můžeš případně zvýšit pledge (nebo nechat tak). Až tam se bude vypočítávat poštovné. Hra ještě není kompletní, bude ještě probíhát vývoj, jak už bylo řečeno.

17.5.2024 11:54:19

Samozřejmě stále platí, že hru nemusíš dostat, je to přece jen kickstarter, ale vzhledem k historii Steamforged Games to je velmi nepravděpodobné :) 

17.5.2024 12:05:14

Děkuji všem za vysvětlení, je tu super komunita 👌😎, proto mám rád deskové hry 

17.5.2024 12:22:46

@maskas  první moje reakce na tvůj příspěvek byla…..NE, přijde to UŽ za rok :D

Většina KS kampaní má mnohem delší dobu dodání….koukám na tebe Sorcerere :D a to nemluvím o projektech, které selhali a backeři nedostanou vůbec nic.

17.5.2024 12:56:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Teda ale kdyby řekli, že bude komplet v CZ lokalizaci (a ty podklady pro tisk mají hotové) tak věřím, že by CZ komunita těch 500 kusů (co většinou bývá ten milník) dala dohromady

17.5.2024 12:57:39

@Korenar 

A to se pak resi jak, kdyz projekt krachne a jsou v tom stovky/tisice lidi? Nedostanes vubec nic a nebo nejakou pomernou cast (co zbyde). Ja mam za sebou jen Euthiu a HoMM 3 :)) 


Ceska lokalizace: nemyslim si, ze by to tedka pomohlo, podivej se na celkove (svetove) poctu nakupu all in v teto kampani. Pochybuji, ze dalsich 150 Čechů by si to koupilo, kdyby to bylo v cestine za tu cenu kompletu .. neco jineho je to koupit najednou a neco jineho je platit to postupne natrikrat :) To meli udelat v predchozí kampani, aby meli vetsi zakladnu nyni pro nakup rozsireni, tam si to ne kazdy koupil jako ja core en a rozsireni cz

17.5.2024 13:05:32

@Ondra1701 víc než velmi nepravděpdodobné, to by museli zkrachovat :D vzhledem k tomu, že mám monster hunter za těch 20k…tak by to nebylo milé :D

17.5.2024 13:23:38

@Shoter nedostaneš vůbec nic a nezmůžeš taky nic

17.5.2024 13:24:37

česká lokalizace dost pochybuju, že najeednou bude na all in ptal jsem se a dost jse urgoval když jsem bral anglickou verzi v té poslední kampani a jasně řekli, že cz rozšíření je jen pro to, že základ je cz a že kvůli lidem, ale že ty hry už ne….tak by mě to dost překvapio, že to nešlo a najednou (když navíc plno lidí už koupilo ENG verzi) tak to půjde :D

@Korenar myslím, že ted už by se 500 lidí dohromady nedalo..chtěl jsem ale už mám eng a tohle beru taky eng… minule to nešlo

17.5.2024 13:25:08 | Upraveno autorem (porovnej)

V tomto případě česká lokalizace není zase tak nutná. Pokud by to byl Gloomhaven nebo Oatsworn, kde jsou desítky (stovky) stran textu jak v manuálech, tak na kartách, tak bych ji pro větší pohodu asi chtěl, ale tady (vzhledem k tomu, že veškeré návody/knihy scénářů budou v PDF v češtině), to taková hrůza není a člověk si vystačí s angličtinou na úrovni základní školy :)

 

17.5.2024 13:55:07

@Ondra1701 Kdyby autorem nebyli češi, tak u hry tohoto charakteru a počtu prodaných kopií v ČR můžeme na českou lokalizaci v kampani zapomenout. Jediným důvodem proč už první expanze byla v češtině je ta, že už bylo vpodstatě hotovo a SFG to koupili už lokalizované. Podobně u cruel frostu to jednoduše museli autoři dodat i v češtině, jinak by se lokalizací nikdo nezalamoval. Lokalizaci nebudeš dělat kvůli tomu, aby si prodal 300 kopií hry. Představy o celém allinu v Čj je z říše scifi. Můžeme být rád, že Diea games protlačili čj v této a minulé kampani alespoň to rozšíření. Sám to mám v češtině a beru to jako něco navíc, jinak bych tu hru bral i celou v Aj. Řekl bych, že kdo chce brát v této kampani allin tak má solidní dilema jestli to vzít celé v AJ, nebo mít v češtině jen poslední expanzi.

17.5.2024 14:06:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Panství Hrůzy CZ
Panství Hrůzy CZ
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas