Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 367x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

spekulace: cestina?


kdyz vidim, ze anachrony vychazi v cestine (anachrony? to vazne? si myslim, ze ten se uplne dobre nebude prodavat) a ted se dozvidam, ze snad i gloomhaven, tak proc ne tento hit? hra je mimoradne dobre hodnocena a je kolem ni velky hype.
22.8.2018 10:00:42

@p_lichnovsky  @Korenar 

Pamatáte si ten skepticizmus v komentaroch :D ?

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/fox-in-the-box-rexhry-spirit-island-7743/

 

 “Na cz verziu je neskoro, bez expanzii sa to nepredá to nikto nebude chciet, nebude to uspech ako GH a podobne”. Ja som tvrdil presne to, co sa aj nakoniec stalo, ze hra sa predá len taky fukot. 90percent sa predalo v predoobjednavkach a su uz len posledne kusy na eshopoch.

GH sa predaval kolko :) ? A vravim Vám, ze budu aj expanzie v cz :). 

29.3.2022 19:27:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@JAHMAN No abychom se přiznali, tak tady jsme to netušili ani my s Davidem, kdybychom to věděli, tak třeba natiskneme víc těch prom :) A jinak ano, o rozšířeních se jedná ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

31.3.2022 20:43:15

@aneken kdo se bojí, nesmí do lesa :+) (leda s lišákem). 

@JAHMAN já věřil a tušil. 

31.3.2022 22:13:46

@aneken Jsem rád, že u rozšíření mluvíš v množném čísle, tedy že by vyšly minimálně obě co jsou již vydané. Rozšíření přidají na zábavnosti a přidají i další prvky nejen další duchy.

1.4.2022 06:28:15

@JAHMAN :)  ja jsem rad, ze se prodeji hry dari, ale nerikej hop, dokud se nepreskoci. To, ze se vyprodal prvni vytisk je super, ale 

  1. Nevis kolik bylo kusu ve vytisku - zda 1000 nebo 2000 nebo vice. Cim vetsi vytisk, tim vetsi uspech. Pokud to byl pouze 1000 ks, tak to by se dneska proda cokoliv. Uvidime, jak se bude darit pripadnemu dostisku, hlavne s ohledem na zmenseni trhu (ad2.)
  2. S Covidem doslo ke zmene trhu. Tim, ze lide sedeli doma, zacali hrat deskovky a trh se zvetsil. Naopak, ted dojde k soku na trhu - inflace bude az 20%, pricemz osobni inflace muze byt i 50%(napr. Ti co dnes stavi nebo maji rozestaveno) a spouste lidem nebude zbyvat co do pusy. Takze trh se zmensi a uvidime, co to udela s dotiskem, zda bude, za kolik a jak se bude prodavat.
  3. Neni to rodinna hra, i kdyz nekteri hraci to hraji i s detmi. Standartne lidi nepresvedcis, ze maji s detmi v deskovce masakrovat kolonisty :)
     

Suma sumarum, Rexikum a Foxum drzim palec, ale zas tak ruzove jako Ty to nevidim. Osobne tu hru si kupovat nebudu, protoze hrat s detmi ji nechci. Mozna, az udelaji reskin a zle prisery budou utocit na hodne domorodce, tak si ji poridim. Ale k tomu bude muset byt upravena i narocnost, tak aby deti nebyly frustrovane z neustalych proher.

4.4.2022 21:43:26

@p_lichnovsky zle prisery masakrujici domorodce.. to uz je aktualni Spirit Island, ne? Minimalne, kdyz se branis Rusum (v rozsireni)

4.4.2022 21:57:06

@p_lichnovsky Vždyť ale tam přeci už teď “zlé příšery” útočí na “hodné domorodce” - a ty “zlé příšery” se jmenují “kolonizátoři”. Všiml sis, že kolonizátoři ten ostrov plení a eliminují původní obyvatelstvo? Slyšel jsi něco o conquistě a jejích důsledcích?

A když už má člověk mermomocí potřebu hrát tu hru výchovně, může to být dobrá příležitost, aby s dětmi probral, jaký je rozdíl mezi kolonizací, okupací a anexí a prošel si příklady z historie i současnosti.

5.4.2022 00:00:34

@p_lichnovsky  myslim ze duchovia ostrova povedali hop a zaroven preskocili, ci bol print 1000 alebo 2000 je uplne jedno, lebo uz 1000 je uspech a hre sa tym padom darí. Ide o to ze boli hlasy uz pred vydaním ze ani tych 1000 sa nepredá :)

6.4.2022 22:29:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevíte někdo, kdy orientačně bude dotisk české verze hry? Nedá se již standardně sehnat (nepočítám bazar).

25.5.2022 23:30:08

No, úplně přesně ti to bohužel říct nedokážeme ani my. Objednali jsme ho okamžitě, ale trvalo tři měsíce, než jsme z GtG dostali fakturu na dotisk. Tu jsme zrovna v tomto týdnu zaplatili, tak doufáme, že to konečně pošlou do tisku, budeme je honit…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

26.5.2022 09:01:41

@aneken Budou součástí dotisku i opravené promo karty (Skotové, Liják skrápějící svět)? Díky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

26.5.2022 09:21:54 | Upraveno autorem (porovnej)

To ti bohužel nedokážu říct, výroba se řeší zas někde jinde než licence, takže musíme počkat, co a jak půjde domluvit a hlavně kdy… Tohle je bohužel komunikačně fakt divočina, k rozšířením třeba zatím nemáme vůbec nic…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

26.5.2022 15:54:25

Dobrý den, po rozhodování zda pořídit lvi chřtán a nebo duchy pro mě a přítelkyni, rozhodl jsem se pro duchy. Bohužel jsem zjistil, že jsou všude vyprodání. Byl bych rád za jakékoliv informace o tom, kdy by se měli znovu objevit na pultech. Jestli jsou to rady dní, týdnů, měsíců. Jestli počkat a nebo si pořídit lvi chřtán a duchy si dát pod stromeček. 

15.6.2022 02:37:53

Dotisk sa pripravuje, ale skor by som ho ocakaval az po lete, v dnesnej dobe …. ale lvi chrtan je skvela volba a prijemne spestrenie na cakanie na duchov :)

15.6.2022 17:43:51

Bohužel, počkáme si, už jsem dostal vyjádření a spíš to vypadá na Vánoce až 1q 2023. Nakonec jsme zvolili brass Birmingham, ať můžeme trochu soupeřit a euro budovatelskou/ekonomickou hru nemáme. K tomu na sólo nebe v plamenech a gloomhaven si zahraju na PC, stejně by to téma asi přítelkyni nebavilo úplně a já se tomu budu moct věnovat kdykoliv budu chtít. :) 

15.6.2022 20:48:46

@Amadeaus Hlavne na bazaru se tu objevuji dva-tri kousky tydne. Zda se, ze to spouste lidi nesedlo :)

16.6.2022 00:21:51

Ano, dostal jsem o tom info a koukal jsem, je to tak no. Ale už máme objednaný brass Birmingham a pro sebe nebe v plamenech. Tak budeme trošku souperit aspon, Coop hry doma mame (eldritch horror, this war of mine, pandemic) ale žádné budovatelské euro. Tak budeme mít změnu a na duchy se budeme těšit, až se objeví na pultech :). Nebo, pokud nás zvědavost přemůže, tak pořídíme bazarovou. :) 

16.6.2022 02:13:04

Vybíráme z Bazaru

Code 777
Code 777
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas