Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 371x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotisk

Dobrý den, 

 

rád bych se zeptal jestli bude dotisk této hry. Děkuji. 

21.11.2022 13:42:19

@fefkus Připojuju se k tomu, co píše @zdenda-foto. I tak je obsahu opravdu hodně. 

Ale na druhou stranu - když vás to chytne, tak budete chtít mít všechno. A vzhledem k tomu, s jakými obtížemi se vyráběl dotisk a rozšíření, tak mám pochyby, že se bude dotiskávat znova.  

Osobně bych doporučila koupit nejdřív základ, případně Trny a drápy, vyzkoušet, a případně pak moc neváhat s dokoupením zbytku. Ostatně s případným prodejem pak asi nebude problém, ceny za proma se v bazaru vyšplhaly slušně vysoko.

18.1.2024 08:05:25

Jenom doplnění, ad proma a dotisk.

K základní krabici hry původní Promo 1 a Promo 2 nebudou, jsou ale obsažena v addonu Křídla a plameny. Kde k nim přibude ještě něco. Myslím si, že tedy nemá cenu je tady přepálené na bazaru od překupníků kupovat a raději si počkat na addon.

Ptal jsem se na to na FB Rexíků. 

18.1.2024 10:41:39

Ale zas v původních promech byla nějaká chyba ne? Ty nové už jsou opravené.

18.1.2024 10:50:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@GeneralX Ano, Skoti a Liják, ale oprava je tady ke stažení už víc jak rok a půl. A my si to pamatujeme třeba. Tak jen kvůli tomu to kupovat duplicitně třeba mně osobně smysl nedává. Nic dalšího navíc tam není.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

18.1.2024 10:54:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@Fleder Podle webu Rexher se nezdá, že by tam mělo být něco navíc. Doslova píší: “Pokud tedy tyto promo balíčky již máte, toto rozšíření nepotřebujete!”

18.1.2024 10:55:04

@nasson Já hru nemám, takže neumím odpovědět. Možná se pletu, ale Promo 1 a Promo 2 je každý jeden duch, ne?

V popisu u addonu se píše:

Duchové ostrova: Křídla a plameny je rozšíření pro hru Duchové ostrova, které obsahuje celkem 4 nové duchy, jednu novou mocnost a 2 nové scénáře, plus další komponenty do hry. Pozor! Toto rozšíření je souborem dvou promo balíčků, které původně vyšly samostatně. Pokud tedy tyto promo balíčky již máte, toto rozšíření nepotřebujete!

Tohle vše bylo už obsahem oněch prom? Pokud ano, tak se omlouvám za zmatek.

18.1.2024 10:58:37

mě by spíše zajímalo se rozšířením budou dát objednat opravené karty

18.1.2024 11:02:02

@Fleder ano, tohle vše obsahovaly již původní proma (viz např. Duchové ostrova - Promo 1 (bodoobchod) - Deskové hry | Planeta Her a Duchové ostrova - Promo 2 (bodoobchod) - Deskové hry | Planeta Her). V Křídlech a plamenech je navíc pouze krabice.

18.1.2024 11:04:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@totalpan zmiňované dvě chyby nejsou na kartách, ale přímo na desce ducha a Skotského království. Takže docela pochybuji, že by zrovna těchto komponent měli spešl dotisk pro náhrady.

18.1.2024 11:08:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Já půjdu jen do Trnů a drápů. Rozervaná země (RZ) sice přináší další nové mechanismy, ale to i Trny a drápy. Oproti nim Rozervaná země přináší hlavně 10 nových duchů, ale se základem a promy už jich tak je dost. Navíc Rozervaná země je 2x dražší.

Jinak pro srovnání, proč jsou Trny a drápy opravdu dobrou volbou (převzato z anglického fóra):

2 noví duchové

Téměř zdvojnásobení karet Běžných schopností (31 nových --- Základ: 36, RZ: 30)

Téměř zdvojnásobení karet Silných schopností (21 nových --- Základ: 22, RZ: 20)

Zdvojnásobení Karet strachu (15 nových --- Základ: 15, RZ: 6)

Téměř zčtyřnásobení karet Zpustošeného ostrova (7 nových --- Základ: 2, RZ: 6)

25 karet událostí (RZ: 30)

4 nové typy žetonů

18.1.2024 11:16:44

Původní hru jsem zahrál několikrát a pak prodal, nikdo to se mnou nechtěl hrát :). Teď přemýšlím, ze objednám znovu společně s trny a drápy, které by měly přidat trochu prekvapeni, bez kterého mi to přišlo suché. Uvidíme. 

18.1.2024 11:33:22

Pohled z druhé strany barikády : I základní krabice je ohromná kláda, kterou budete hrát vyšší desítky partií než jí vyčerpáte. Přidání dvou malých rozšíření to ještě víc nabobtná a Rozervaná země z toho udělá v podstatě lifestylovou hru. Mám všechno co dosud vyšlo ale skoro vůbec to nehrajeme přestože máme hru rádi a je nezpochybnitelně průlomová. Ze základní verze pro naše občasné hraní používáme v podstatě jen desky ostrova a zbytek jedeme z #Horizons of Spirit Island , občas nějakého ducha ze základu, který používáme vlastně jako expanzi a úplně to stačí. Ta hra je na kežl zahrání až moc obrovská.

18.1.2024 11:43:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Už jsem objednal dotisk a moc se těším. A zatím mi určitě postačí základ.

18.1.2024 12:23:31

@louza Taky mám vše a nestěžuju si, je pravda, že ani není šance zahrát všechny Duchy a jejich aspekty, ale už to že tam ta možnost je, mi přijde fajn a teď mě třeba zrovna baví Duchové z Nature Incarnate se svou Incarnou. Jinak souhlas Horizons je skvělá volba, pro lidi co hrají občas právě i jako rozšíření, díky těm pěkným Duchům, kteří mají nízkou komplexitu.

18.1.2024 13:14:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Je tu někdo, kdo má duchy čiste na sólo a opravdu je hraje? Alespoň několikrát do měsíce?

18.1.2024 17:14:21

Já nejspíš vezmu jen ty plameny. Čtyři noví duchové a pár kartiček strachu a nový ability pro ty starý mi asi pro oživení stačí. Trny se mi vůbec nelíbí a ta obří krabice je sice naditá, ale obávám se, že všeho moc škodí a neměl bych čas to všechno uhrát.

@jerryNBK Solo hraju, ale tak 3x do roka :D A to jen pro to, že to nemám s kým pořádně hrát :( Jinak bych Duchy mohl hrát pořád. To je hra, která mě nikdy neomrzí.  

18.1.2024 17:43:28

@jerryNBK mám asi 30 her ve více lidech a přes 200 v solu a už to hraji převážně solo. Baví mě zkoušet porazit všechny mocnosti(na nejvyšší obtížnost) se všemi duchy v solu. (Nyní je v aj 37 duchů a 8 mocností.. mám z toho zdoláno 40 procent)

18.1.2024 17:50:27

@jerryNBK já je mám vyloženě na sólo. Hrávala jsem je hodně, několikrát do týdne. Aktuálně hraju sice jiné hry, ale ne proto, že by se mě Duchové omrzeli, ale protože jsem zvědavá i na jiné hry a času je málo, takže všechno, co mě baví, hrát nestíhám. Ale vyloženě se těším, že teď ty expanze budou impuls se k Duchům zas intenzivně vrátit.

18.1.2024 17:53:32

@jerryNBK Hraji Duchy primárně sólo, netvrdím, že trvale. Objevili se další hry. Těším se, až se s rozšířením k Duchům vrátím. Objednal jsem Trny a drápy i Rozervanou zemi.

Jsem zvědavý jak se budou rozšíření prodávat. Snad se vydavatelé trefí do poptávky.

18.1.2024 18:38:33

Dekuju za reakce, zajímalo mě zda to někdo hraje stabilně. Chtěl bych nějaký puzzle primárně na sólo ať mám alternativu k TMB. Porad se rozmyslim, zaklad jsem mel, ale postrádal jsem tam trosku nevyzpytatelnosti, což by mohlo resit rozšíření trny a drápy.

18.1.2024 19:10:32

Já to hrával (true) sólo, než jsem to začal hrát a kolegou ve dvou. A se dvěma duchy to za mě prostě lepší je (když se doplňují a pomáhají). Každopádně protože mám hru dlouhodobě v top 10, tak beru taky obě rozšíření. Tohle je zrovna ta hra, ke které se kdykoliv rád vracím a u níž stále žasnu, jak skvělé je vymyšlená.

Do ozkoušené a oblíbené deskovky dám peníze rád, mně třeba smysl nedává to dávat (a v mnohem větším) do Kickstarterů, ale to je na jinou debatu.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

18.1.2024 19:33:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Houp No a to nepočítáš aspekty, který kolikrát dost mění styl hry za daného Ducha, ta variabilita je prostě skvělá.

18.1.2024 19:41:11

@Froggery pravda. Ty zatím víceměně ignoruji. Nelíbí se mi moc překryté desky ducha kartami.

Škoda, že to nejsou nové “desky” jako byly v horizons. (Již s pozměněným speciálním efektem/přidanou vrozenou schopností)

18.1.2024 20:38:29 | Upraveno autorem (porovnej)

@Froggery Taky si rozhodně nestěžuju. Je to skvěle vymyšlená hra. Jen se prostě snažím varovat, že tohle není klasická deskovka a že to trochu mate tělem. Stačí dvě tři krabičky navíc a máš z toho celoživotní náplň. Já osobně těhle velkých her už mám v portfoliu několik, takže u SI cíleně kloužu po povrchu a na to stačí jen zlomek obsahu. Podle mého soudu klidně i rozsah těch Horizons. Ta hra je tak chytře vymyšlená, že i teaser vydá za plnohodnotnou deskovku, což mi docela stačí. Ale že bych tenhle klenot riskoval nemít celý, to zase ne, to bych neměl lehké spaní :-)

18.1.2024 20:54:21

Dotisk Duchů ostrova včetně nově vydaných rozšíření už je skladem na Planetě her. Takže předpokládám, že z jiných e-shopů (třeba já to bral jinde) to začne chodit koncem příštího týdne.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

9.2.2024 11:24:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Infarkt
Infarkt
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas