Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština


Začal jsem s překladem pravidel. Sháním někoho na korekturu textu a kontrolu překladu. Je někdo ochotný se mnou do toho pustit?
3.8.2018 21:35:01

Rex hry
Váhal jsem, ale teď si počkám na CZ verzi.

27.1.2019 14:12:18

CZ
Tak tohle je pecka :-) u každé hry tajně doufám buď v Rexíky nebo ve Foxíky :D lokalizace pak přinese i trochu té ochutnávky z KS edice a to se počítá!

Tuto hru jsem na KS nesledoval, tak ani nevím, zda tam byly nějaké KS dobroty...uvidíme :-)

Každopádně velké díky za CZ!

27.1.2019 14:39:32

KS edice
KS edice má kovové mince, nějaký dřevěný materiál místo papíru, myslím i nějaké promo karty a je možnost ho koupit s rozšířením z vodní říše.

Jak tu bylo uvedeno, je možnost pořád objednat přes Late pledge.
Zase Čeština je velký bonus.

27.1.2019 17:16:40

CZ
Tak to je výborné.
U Rexher je velká pravděpodobnost že vyjde i rozšíření, pokud se základ bude dobře prodávat. A máte nějaké info jestli se v CZ objeví i nějaké karty navíc z Deluxe edice ?

27.1.2019 18:01:01

Rexhry
Super zprava, diky za lokalizaci teto hry. Kdy s ni predbezne muzeme pocitac? Do (letosnich:)) Vanoc?

27.1.2019 21:10:26

...
Aneken - Nemám slov, srdce plesá!

27.1.2019 21:14:49

Super
to je výborná správa, ďakujem a teším sa :)

* * * * *
Člen klubu: Board games klub, Trenčín

27.1.2019 22:40:26

jps

palec hore
perfektní zpráva

28.1.2019 00:15:31

Termín
Chceme to mít na trhu v druhé půlce roku, reálnější se jeví odhad čtvrtý kvartál. Proma budeme s Danem ještě řešit, teď bylo důležité dotáhnout dohodu, aby se na tom mohlo začít dělat...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

28.1.2019 09:30:04

re Aneken
Vypada to moc pekne.. V ceske verzi budou asi papirove mine i papirove suroviny ze?

28.1.2019 14:01:23

Habrik
Co jsem se dival na kampaň, tak plastové suroviny byly i v standardní verzi hry a nic jako kickstarter exclusive tam nevidím. Nicméně s kovovými mincemi bych určitě nepočítal.

***
Deskoherní inkvizitor

28.1.2019 14:32:19

Habrik
Sureoviny by měly být plastové, co tam není jsou samozřejmě mince + speciální karty z Collectors Edition. Ale už v základu je v týhle hře hodně muziky a uvidíme, co se případně podaří jako nějaké promo k předobjednávce a tak...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

28.1.2019 14:35:03

Ten čas
Utíká to hrozně pomalu, 4. kvartál mě děsí.

16.4.2019 19:35:49

aneken
Hlavně pls nedělejte ty kulaté dřeva, ještě teď mám tiky, jak jsem to v Malenovicích chytal všude po stole :D

17.4.2019 08:44:57

čeština
Ahojte. Omlouvám se, že jsem neudělal překlad. Nestíhal jsem. Teď když vyjde česky překlad od Rex her tak ho dělat nebudu.

Koukněte na mojí facebookovou stránku o deskových hrách: https://www.facebook.com/deskhra/

17.4.2019 10:52:31

Česká verze
Tak Rexíci nám oznámili krásný název české verze Divukraj.

24.6.2019 21:22:26

Filipika proti divukraji
Když v Blackfiru vymýšleli jednoslovný název pro hru Pánoprstenů, použili pro spojení -o-, které se v češtině ke skládání běžně používá.
Kolutoč, vodupád, novuvěk, velkuměsto, zelenužlutý, pravdumluvný… I o těchto slovech by mohl leckdo říci, že jsou krásná, že jde o hrátky s češtinou, tvůrčí překlad apod. Mně se to ale příčí za kvalitnější překlad považovat. Jsem totiž obdobným stylem přeložit cokoliv z oblasti, v níž neznám terminologii. („Stříloútokem ze zubozdi z klackoluku vzniknou dva zraňozabijáky, pokud »ten, co si nezačal« nemá kovooblečení.“)

Druhý problém mám s tím, že to slovo nenese žádný význam. Navržený název na Facebooku sklidil poměrně pozitivní ohlas. Ale nejspíš nikdo z fanoušků neví, co ten „divukraj“ vlastně znamená. Jde o okolí nějakého divu? Oblast s hojným výskytem divů, neobvyklých úkazů? Snad divný kraj? Nebo divoký? Abych mohl rozklíčovat, co to nové slovo asi znamená, potřeboval bych vědět, ze kterých slov bylo vytvořeno, neboť složeniny obvykle mají užší, případně stejný význam jako slova oddělená.
Složeniny se vytvářejí pro zjednodušení komunikace, aby se věci nemusely pojmenovávat opisem. Avšak když ani rodilí mluvčí nevědí, jaký význam nové slovo má, příliš praktické to asi nebude.

Jsem ale rád, že se RexHry snaží název přeložit. Je to totiž výrazně náročnější a kontroverznější, protože mnoha lidem zní název v mateřštině jako málo atraktivní.

26.6.2019 14:25:08

...
Divukraj - kraj plný divů, řekl bych, že to má evokovat to pohádkové prostředí.
Mě osobně ta hra vůbec nezajímá, ale název mi přijde v pohodě. Co se týče grafiky a fontu, tak s přečtením nemám problém, asi ještě trošku tuším jak vypadá psací písmo.
___
redaktor Deskofobie

26.6.2019 15:08:03

?
Můžete mi někdo srozumitelně přeložit do češtiny,co tu jenikkozak napsal.
Já tomu nerozumím,jak o BF, tak dále o Divukraj ?

26.6.2019 16:34:52

Jeník Kozák
Zvláštní debata :-). Jde čistě o věc vkusu a jazykového cítění. Podle mého subjektivního pocitu jde o neologismus inspirovaný slovy "divukrásný" a "kraj". Legitimní pokus překladatele přeložit ten originál, mně se velmi líbí a považuji ho za invenční, zdařilý a jazykově kvalitní. Kolegům grtatuluji.
Každý však na to může mít svůj vlastní názor...

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

26.6.2019 16:55:03

Karel
Mohu se mýlit. Ty znáš příklady podstatných jmen vytvořených složením dvou slov a -u-?

26.6.2019 17:32:42

jenikOkozak jenikUkozak
Když jsem včera poprvé uviděl název Divukraj,připomělo mi to slovo divukrásný.
Jinak třeba divuplný není české slovo ?
A název pro hru je to parádní.

P.S. A co to bylo s tím Pánem prstenů ?

26.6.2019 17:45:48

jenikkozak
Bohulibý? pod. jméno bohulibost. Ale myslím, že je to fuk. Divukraj, je samozřejmě vymyšlené slovo, tobě se nelíbí, mně přijde v pohodě a dokážu z něj vyčíst nějaký význam. Gloomhaven je taky vymyšlené slovo a nikdo si na něj příliš nestěžuje :)

A ještě mě napadá české slovo tajuplný (tajoplný... asi ne, že?)
___
redaktor Deskofobie

26.6.2019 18:24:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Divukraj
„Bohulibost“ je podstatné jméno vzniklé odvozením z přídavného jména, nikoliv skládáním. Přídavná jména se vytvářejí jinými způsoby než podstatná. Na oba slovní druhy nelze aplikovat identické mechanismy.

Dospěl jsem k závěru, že tvar „divukraj“ chybu jistě obsahuje, protože čeština spojovacím vokálem -u- vůbec nedisponuje. Tím pádem to spadá do stejného ranku jako např. slova „z5ně“ či „10tikoruna“, která mohou působit hravě a nevšedně, avšak jsou chybná. Jde o faktickou věc, která s jazykovým citem či vnímáním kýče nesouvisí.

26.6.2019 22:04:17

Divukraj

Možno že v Divukraji je aj gramatika iná ;)

26.6.2019 22:21:47

Vybíráme z Bazaru

Neznámá planeta
Neznámá planeta
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas